Zaman: 28 Mar 2024 16:53

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2017 11:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: Anıl
Araç: L200
Meslek: Mühendis
Merhaba,
2007 model L200 intense lux 4*4 AT aracımda enjektör temizliği yaptırmak istiyorum. Aracım 185.000KM'de. Enjektörlerle ilgili olduğunu düşündüğüm soğuk çalışmada şehir içinde seyir halinde iken hafif gazda al ver problemi, yokuş yukarı 80km hızla motor sıcakken seyir halinde iken sabit gazda al ver problemi, gaza yüklenildiğinde siyah duman problemi, araçı ilk çalıştırdıktan 2-3sn sonra motorun stop edecekmiş gibi 1 sn'leğine tıkanıp normale dönmesi problemleri yaşıyorum.
Enjektörlerin sökümü ve tekrar toparlanması söz konusu olduğu için hasas bir işlem olduğunu biliyorum.
L200'ünde enjektör temizliği yaptıran arkadaşımız var mı, korkacak bir durum söz konusu mu?
Teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2017 11:55 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
önce würth gibi yakıt deposuna konan sistem (enjektör vs.) temizleyici kullanın: yüksek devirde (3bin vs.) 15 dk kadar kullanın. çare olmazsa dediklerinizi yaparsınız.
İlaç varken direk ameliyat yapmayın :)

Dizel kirli bir yakıt. Ben, dizel kullansam her mevsim başında bu sistem temizleyici işlemi tekrarlardım. ama hiç olmazsa 6 ay yada yılda bir kez yapılmalı. benzinliler de dahil arasıra yüksek devirde en az 15 dk araç kullanmak aracı kısmen temizler.
Not: şehir içi az yaksın diye 2Bin devir altında kullanmak da sistemi çok kirletir. kullanmayın demiyorum ama arasıra 3bin devir yaparak temizleyin.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: