Zaman: 29 Mar 2024 02:51

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2017 14:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ozgur
Araç: L200
Meslek: Tv
Selam arkadaşlar..
Offroad donanımlı 2007 L200 sahibiyim,
Aracımda sürgülü kapak var..
Aslında sürgülü kapaktan memnunum aracım hala pikap
Görüntü bu şekilde hoşumada gidiyor.. fakat biraz yüksek birşey koymak istediğimde mesafe yetmiyor
Sürgüyü açık bırakmak durumda kalıyorum yolculuk esnasında ve birazda toz ve su yalıtımı sinir bozucu.. camlı kabin takmak istiyorum sizin de fikirlerinizi almak tecrübelerinizden yararlanmak isterim..
Görüntü olarak çok hoşuma gitmese de camlı kabin sanki biraz daha kullanışlı olacakmış gibi..
toz ve su yalıtımı olarak daha iyi olduğu düşüncesindeyim yükseklik mesafesi tavana kadar olacak
Gölgelik yapmak istediğimde araca monte tavan başından kasa sonuna kadar uzatabilirim ve camlı kabin üzerine çadır yapabilirim diye düşünüyorum...
Sizlerin görüşü bilgileri ve tecrübeleri nelerdir ? Sürgülü kapak , camlı kabin avantaj dezavantajları nelerdir ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2017 14:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Outlander 2.4
Meslek: Memur
Bizde L200'ler var, Camlı kabin çok avantaj, sürgülü kapak biraz daha pek kasayı kullanmayanlar için ve kamyonet off road için uygun.

Resim

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017 03:18 
Kullanıcı avatarı

Peki yalıtımları nasıl memnun musunuz ? Toz, su alıyor mu kasanın içine ? Sağnak yağmur da yada oto yıkamada kasaya gelen tazyikli suda içeri kaçak oluyor mu ? Bir de geri görüş te dezavantajı var mı ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017 08:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Outlander 2.4
Meslek: Memur
ozgurozgun yazdı:
Peki yalıtımları nasıl memnun musunuz ? Toz, su alıyor mu kasanın içine ? Sağnak yağmur da yada oto yıkamada kasaya gelen tazyikli suda içeri kaçak oluyor mu ? Bir de geri görüş te dezavantajı var mı ?

Toz , su alma meselesi tamamen montaj yapan usta ve kabinin kasa kalitesi ile alakalı. Bizim kullanıdğımız araçlarda toz vs su alma problemimiz yok. Kalite kalite satılan ürünlerin içinden istediğiniz özelliği söyleyerek seçin kabini, ve montaja dikkat ettirin yeter. Yıkama vs sağanak yağmurda sıkıntı yok. Üstü manuel açılan sunrooflu olanları var, onlarda durum nedir bilemem. Ama yan camlardan veya kapak kısmından almıyor.

Geri görüşte şüphesis açık kasaya göre dezavantajı var ama, geri park sensörü, geri görüş kamerası ile sorunu çözebilirsiniz, zira biz geri manevralarda hiç arka camdan değil yan aynalar yardımıyla işimizi çözüyoruz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017 13:59 
Kullanıcı avatarı

Bilgiler için teşekkürler.. park ta sıkıntı yok tabi sensör ve kamera var , seyir esnasında Dikiz aynası kullanıyorum araç standartlardan yüksek olduğu için kör nokta çok malum..onu da ön kaput a bi çamurluk aynasıyla çözmeyi planlıyorum..

Sürgülü kapakta yalıtımın çözülebileceğini sanmıyorum montaj her ne kadar düzgün de yapılmış olsa mekanik olarak bir sürgülü bir kepenk sistemi var..

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: