Zaman: 28 Mar 2024 15:37

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2013 01:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: hüseyin
Araç: 2011 COLT ELEGANCE AMT
Meslek: temsa
Arkadaşlar öncelikle merhabalar 2008 yılından beri L200 kullanıcısıyım 4*2 2012 yılı itibari ile yanılıp düşüp 2. arazi aracı olarak amarok aldık.aracı alıp test ettiğim gün ben ne yaptım dedim..bana çok övdüler asalete bak yüksekliğe bak bir hatadır amarok alındı işte..forumda araştırmak için girenler olabilir size bu iki aracı kullanan biri olarak kıyaslama yapayım...

ilk olarak L200 ün kasası amarok a göre 1 karışdan fazla yani L200 ün kasa boyu daha uzun
L200 ün 4*2 si şuan 42-43 bin tl civarında ben amarok 4*2 ye 56 milyar verdim..
diğer husus yakıt l200 ün yanında lafını bile yaptırmam amarok kesinlikle ve kesinlikle L200den çok yakıyor

tabi bu araçlarla arazilere gittim sert rampalar çamurlar karlı yollar hepsine girdim dağlara ikisinide tırmandırdım..hakkını yememek lazım amarok çıkıyor ama nasıl çıkıyor arazide giderken araç sürücüyü çokk fazla sallıyor kafam camlara çarpıyor..hadi onu geç arazidesin direksiyon hakimiyeti sağlayamıyorsun...arazideyken sıkıntıya giriyorum araba araziye hakim olamıyor..diğer husus servis amarok u bi servise soktum 500 tl yağ+filtre bu ne arkadaş gelmesen garanti dışısın gelsen resmen çöpe parayı atmış gibisin..mitsubishide yok öyle 300-350 ye her işimi yapıyorlar detaylı temizlikden tut lastik sökme alt takım kontrollerine kadar..WV servisinde lastiğin havası inik gibi fln dedim saolsun şişirdiler ona bile 10 tl ücret kesmişler..lastikleri sökün altını üstünü kontrol edin dedim ne bilim 1 lastik sökme takma 20 tl 4 lastik var allahtan :D birgün arabayı oğluma verdim arka koltukta yolculuk yaptım ve farkına vardım ki yolcu bölmesi dar koltuklar kısacık ön iyi ama..şu bi gerçek açık konuşmak gerekirse L200 ü hor kullandık rampalardan atladık kasislerden atladık dağda dik yokuşlarda zorladık yeri geldi ön kaputun boyunda suya girdirdim daha serviste abi alt takımda şöyle bi sorun var amortisorde sorun var duymadım....

şimdi diyeceksiniz amaroku önermiyormusun diye öneriyorum alın ama araç araziye gelmez şehir içi kullanacaksanız tavsiye ederim.. :LOL:

bu araçların ikiside benim insan herzaman aracını över ama gerçekten L200 ün o arazideki konforunu dayanıklılığının yerini birşey tutmaz...mantıklı olarak WV bu işe yeni girdi daha henüz acemiliği ortada..bu işin ustası varken benim gibi böyle hatalara düşmeyin

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2013 15:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
Anlatım için teşekkürler. Ilgim olmasa da bu 2 aracın farkını öğrenmek guzel.

Note 2 ile gönderildi

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2013 15:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: mıtsubıshı colt 1,5 instyle florit yeşil
Meslek: çalışan
Kan grubu: Arh+
genelde ikisini karşılaştırıyorlar ama bu konuda lider l 200 ondan sonra toyota ve nissan gelir gerisi hikaye neden derseniz gidin afrika ve arap ülkelerine bakın alayı japon nedeni açık sağlam ve güçlü

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2013 03:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: ömer
Araç: l200
Meslek: öğrenci
huseyin51 yazdı:
Arkadaşlar öncelikle merhabalar 2008 yılından beri L200 kullanıcısıyım 4*2 2012 yılı itibari ile yanılıp düşüp 2. arazi aracı olarak amarok aldık.aracı alıp test ettiğim gün ben ne yaptım dedim..bana çok övdüler asalete bak yüksekliğe bak bir hatadır amarok alındı işte..forumda araştırmak için girenler olabilir size bu iki aracı kullanan biri olarak kıyaslama yapayım...

ilk olarak L200 ün kasası amarok a göre 1 karışdan fazla yani L200 ün kasa boyu daha uzun
L200 ün 4*2 si şuan 42-43 bin tl civarında ben amarok 4*2 ye 56 milyar verdim..
diğer husus yakıt l200 ün yanında lafını bile yaptırmam amarok kesinlikle ve kesinlikle L200den çok yakıyor

tabi bu araçlarla arazilere gittim sert rampalar çamurlar karlı yollar hepsine girdim dağlara ikisinide tırmandırdım..hakkını yememek lazım amarok çıkıyor ama nasıl çıkıyor arazide giderken araç sürücüyü çokk fazla sallıyor kafam camlara çarpıyor..hadi onu geç arazidesin direksiyon hakimiyeti sağlayamıyorsun...arazideyken sıkıntıya giriyorum araba araziye hakim olamıyor..diğer husus servis amarok u bi servise soktum 500 tl yağ+filtre bu ne arkadaş gelmesen garanti dışısın gelsen resmen çöpe parayı atmış gibisin..mitsubishide yok öyle 300-350 ye her işimi yapıyorlar detaylı temizlikden tut lastik sökme alt takım kontrollerine kadar..WV servisinde lastiğin havası inik gibi fln dedim saolsun şişirdiler ona bile 10 tl ücret kesmişler..lastikleri sökün altını üstünü kontrol edin dedim ne bilim 1 lastik sökme takma 20 tl 4 lastik var allahtan :D birgün arabayı oğluma verdim arka koltukta yolculuk yaptım ve farkına vardım ki yolcu bölmesi dar koltuklar kısacık ön iyi ama..şu bi gerçek açık konuşmak gerekirse L200 ü hor kullandık rampalardan atladık kasislerden atladık dağda dik yokuşlarda zorladık yeri geldi ön kaputun boyunda suya girdirdim daha serviste abi alt takımda şöyle bi sorun var amortisorde sorun var duymadım....

şimdi diyeceksiniz amaroku önermiyormusun diye öneriyorum alın ama araç araziye gelmez şehir içi kullanacaksanız tavsiye ederim.. :LOL:

bu araçların ikiside benim insan herzaman aracını över ama gerçekten L200 ün o arazideki konforunu dayanıklılığının yerini birşey tutmaz...mantıklı olarak WV bu işe yeni girdi daha henüz acemiliği ortada..bu işin ustası varken benim gibi böyle hatalara düşmeyin

hocam böyle ilgilene servis nerde ya eğer yakın biyerse sivasa bende o servise gideyim bide keşke bende sizin gibi l200den memnun olsam..... :(

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2013 17:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sercan
Araç: Mitsubishi L200 4x2 2011
Meslek: Öğretmen Adayı
Kan grubu: AB+
L200 gerçekten verilen paranın hakkını veren bir araç.. Hiç pişman değilim ama keşke dediğim tek şey 4x4 alsaymışım diyorum bazen :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2013 18:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökberk
Araç: Proton Wira - Mitsubishi ASX
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: AB+
Amarok tartışmasız en yakışıklıları aralarından ama verimlilik ön planda olunca benim de tercihim olmaz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ağu 2013 14:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Meriç DoĞukan
Araç: MİTSUBİSHİ PAJERO 3.2 DID 2011
Meslek: öĞRENCİ
Kan grubu: A RH
İlk defa benle aynı fikirde olan birini gördüm teşekkür ederim Hüseyin Bey :) Yıllardır Mitsubishi, Nissan, İsuzu, Toyota, Mazda pick-up'ın pirleri. L200'ün 2000 ve 2008 kasaları bizde vardı o sağlamlık, dayanıklık, performans, güç, arazi kabiliyeti hiçbir pick-up sınıfında yoktu. Amarok sadece şehir içi kullanım için ideal. VW kendini çok uyanık zannetti :D Hiçbir Alman markası pick-up sınıfına girmezken VW girdi ve sonucuna da katlandı. Servis desen acayip kazık, parça zaten pahalı Amarok alınmaz ahmaklık işi bence. :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2013 01:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: hüseyin
Araç: 2011 COLT ELEGANCE AMT
Meslek: temsa
arkadaşlar foruma pek girmiyordum ama girdim yazılarıma baktım amarok aracı sattım memnun değildim zaten araçla kışın kaza yaptım ondan sonra aracın pilini bitirdim kaskodan yapılır yapılmaz sattım..kar lastiği olan araç bir karış karda kaydı suratım yaklaşık 50 fln tarlaya uçtum işin garip tarafı amarok u da tarladan l200 ümle çıkardım ben yeri geldim l 200 le yarım metre karda gittim ama kaymadı seyir halindeyken aracın arka kasa attı kendini sağa doğru kaydı araba en son ekranda eps ışıgı fln yanıyodu durmadı araba uçtum :D :D
bide sağolsun wv servisi 16 gün fln serviste kaldı araba yanlızz aracında öyle bi hasarı yok sağ amartisör gitti tampon yerinden çıkmış hafif bana bi hasar kağıdı geldi 7 milyar allahtan kasko karşıladı yalnız aracın 16 gün kaldığınında parasını almışlar :D :D

şunu der şunu söylerim paran varsa bide arazideysen ver paranı l200 e :D :D

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: