Zaman: 28 Mar 2024 16:18

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2014 23:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: L200 2006
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: AB+
Merhaba arkadaşlar 2006 4x2 manuel eski kasa L200 kullanıcısıyım. Aracımın gösterge ışıkları (km kadranı, devir saati, yakıt göstergesi, hararet göstergesi) akşam farları açtığımda ışıklar bazen yanıyor bazen yanmıyor. Diğer ışıklar çalışıyor klima ışıkları, sinyaller, kapı, el freni vs. bunun nedeni ne olabilir bugün elektrikçiye gösterdim sigortada sorun yok akü %90 (akü bitmeye yakında yapabilirmiş) dedi. Göğsü söküp bakacağız dedi. Açıkçası ellettirmek istemedim. Bunun nedeni ne olabilir ve böyle kullanmamda bir sorun olur mu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2014 23:33 

İsim: Ahmet
Araç: 2004 Lancer AT
Meslek: Teknisyen
Kan grubu: ARh+
Sorunun aküden kaynaklanıyor olması imkansız,bu ihtimali aklınızdan çıkarın. Kadran ışıklarını ayarlayan düğme kısmında yada gösterge panelinde/soketinde bir problem olabilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2014 23:45 
Kullanıcı avatarı

Gösterge panelinde sorun yoktur İnşallah panelin değişimi epey maliyetlidir sanırım. İlçede bulunmamdan dolayı buradaki ustalara pek güvenemiyorum servise götürüp göstermem gerekiyor. Böyle kullanmam daha büyük bir sorun çıkarmaz umarım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2014 00:22 

İsim: Ahmet
Araç: 2004 Lancer AT
Meslek: Teknisyen
Kan grubu: ARh+
Daha büyük sorun çıkaracağını zannetmem,ara sıra yandığına göre bir gevşeme yada oksitlenme söz konusu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2014 21:25 
Kullanıcı avatarı

Direksiyonun altında bir sürü soket var hepsini sıktım çıkma felan yoktu . Far açma kolundan olabir mi? Canımı sıkan gündüz ışıkların yanması ustaya gösterdiğim zamanda bozuk değil yanıyor diyor. Akşam bazen yanıyor bazen yanmıyor. Merkezi kilitle araç kilitlenip açıldığında parklar yanıp söndüğü zaman göğüs ışıkları da yanıp sönüyor bundan olabilir mi veya kumandadan açıp kapatmanın zararı var mıdır? Böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2014 00:40 
Kullanıcı avatarı

Aldığımda merkezi kilit ve alarm vardı. Ben yalnızca alarm ve merkezi kilit sesini sevmediğim için ses çıkaran kabloyu kestirip iptal ettirdim. Yalnız merkezi kilidi kullanıyorum. Kumandadan açıp kapatınca sinyaller ve göğüs ışıkları yanıp sönüyor(gösterge paneli, klima ışıkları vs.). Sürekli aracı kilitleyip açınca göğüs ışıklarının bozulma ihtimali var mı o aklıma geldi ve merkezi kilit ile ışıkların yanıp sönme bağlantısı ortadan kaldırılabilir mi? İyi bir elektrikçi bulmam gerekiyor sanırım. Servise götürsem sorunu araştırırlar mı yoksa uğraşmayıp gösterge panelini değiştirmemiz gerek derler mi acaba?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: