Zaman: 16 Haz 2024 09:19

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Lancer alacağım önerileriniz
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2016 22:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: aykut
Araç: mondeo mk4
Meslek: bilgi işlem
Öncelikle herkese merhabalar ankaradan foruma yeni üye oldum.Biliyorum ki buna benzer birçok başlık açılmış ve sonuçlar genelde aracı alan kişiler ve buradan çıkmayan arkadaşlarla dolmuş :-) Ne yazik ki bu lancer hastalığına bende tutulmuş bulunuyorum.Öncelerden bile çok sevdiğim bu aracı alma da herkes gibi tereddüt ettim aileye bağlıyken mitsubishi ön yargısı falan çok çıktı bende zorlamadım.Şuanda o durumlarda çoktan geçti artık almanın zamanı geldi diye düşünürken biranda forumda buldum kendimi çoğu konuları okudum bazılarınızı tanıdım herkesin almalımıyım diye başlık açıp burada 4 5 ay sonra usta olduğunu gördüm artık.
Arkadaşlar şuanda 2009 tdci otomatik mondeo var 140hp 340 tork araç çok çok güçlü öncelikle tereddütüm normal lancerin perfomansı ben çok hız seven biri değilim normalde 200 240 arası 3 5 defa birşey çıkmışımdır belki ancak ani atılmaları ister istemez bu araçta arayacagım.
Deneyimli arkadaşlara sorum şu aklımda 2 3 tip araca ulaşma hedefim var öncelikle evo body kit her kullanıcı gibi istiyorum.1.8 başta olmak üzere daha sonra da 1.6 otomatik önceliğim ama aracı çok seversem manuelde olabilir. 100bin aşmamış temiz boyası az 2009 üstü araç arıyorum
Malum pazar az 1 aydır hergün yeni gelen araçlarıda takip ediyorum bazılarıyla görüşüyorum.Kendi aracımı satıp alacağım.Düşüncelerimden birisi body kitsiz normal araçlar var örn fiyat olarak 30-40 arası bu şekilde alıp body kiti kendim yaptırıp hem yapılırken keyfini çıkarmak hem araca ne yaptığımı nasıl yaptırdığımı falan bilmek aynı zamanda kendimde elektronikciyim elimiz çok rahat alet edevatta tutar birçok araca arkadaşa istediklerlerini falan her konuda eklerim ilerde inş foruma da yararlı işler yapacağız.Diğer düşüncem ise biliyorsunuz ki bazı araçlarda body kit yapılı hali hazır şekilde hiç uğraşmayıp o şekilde mi almaya çalışayım sizce sizin düşünceleriniz nedir dostlarım?
Ayrıca ankara da bulunan Forum Mod'u Adriclarna Nickli Arcan ARICAN ile nasibizde ki aracı alıp diğer ekler için görüşmek istiyorum bilgisine :-)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016 09:43 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Aykut aramıza Hoşgeldin :)
Mondeo güzel bir araç. Bir dönem kullandım, memnun kalmıştım.

Lancer farklı ve seni tatmin edecek bir araç.
Eğer 1.8 alırsan body kit yaptırmana gerek kalmaz zaten yeterince kaslı bir araç.
1.6 Otomatik alırsan, Arcan Abi'nin yaptıkları gibi body kit yaptırabilirsin çok güzel olur.
30-40 arasına bulman çok güç olabilir. Ama yinede sıkı bir takiple bunlara yakın bulabilirsin...
Lancer Mondeo kadar torklu bir makina değildir fakat yol tutuş, konfor, güvenlik ve sana vereceği haz bakımından Mondeo'dan üstün olur.
Gönlüne göre bir araç bulabilmen dileğiyle :)

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016 21:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Lancer 1.6 MT
Meslek: Akademisyen
Merhabalar hoşgeldiniz
Sanırım en iyi hızlanma değeri 1.6 manuellerde diye biliyorum, 6 aydır 1.6 manuel kullanıyorum şehir içi ve şehir dışında ivmelenme noktasında bir sıkıntı yaşamadım çok şükür, özellikle uzun yol keyif verici, aracın motor sesi çok güzel, tek olumsuz yanı yol ve rüzgar sesi konusu. Buna da gülü seven dikenine katlanır diyorum. İnşallah aradığınız aracı bulursunuz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016 00:23 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
@queva öncelikle hoşgeldin.
Performans konusunda seni üzecek bir araç değil. Aracın karakterini öğrenip MIVEC ne zaman devreye girer, nasıl devreye girer çözersen; ki bunu birkaç kalkıştan sonra hissedeceksin, ne zaman olduğunu söyleyip sürprizi bozmayayım çünkü ben ilk hissettiğimde noluyo len bu arabaya olmuştum; oldukça seri ve performanslı bir araç olduğunu anlayacaksın.

Uzun yıllar binmeyi düşündüğüm ve bazı konularda biraz kıl olduğum için ben 0 km Denizli Özpam'dan almıştım arabamı 2011 yılında. Sonrasında da boş durmayıp hayalim olan bu arabayı imzamdaki özelliklerle donatmaya başladım.

Ne yazık ki artık Ankara'da değilim. Şu anda Bursa İnegöl'deyim. Ancak Ankara'ya arada sırada geliyorum. Ve zaten herkes bilir Iba Otomotiv benim Ankara'daki evim olmuş durumda. Bu anlamda beni beklemene gerek yok. IBA Otomotiv Alpaslan Bey'e gitmen yeterli. Aracımla ilgili herşeyi orada yaptık birlikte çünkü. Ve halen de yapmaya devam ediyoruz.

1.8 mi 1.6 mı? Kesinlikle öncelik 1.8 de. Ben donanım olarak belki 1.8 araçları geçtim ancak (1.8 ciler alınmasın lütfen) ancak motor, şanzuman ve ne yazık ki ses sistemi anlamında hep geride kalacağım. Bazen araçtaki bütün ilaveleri sökeyim, stok hale getirip satıp 1.8 alayım diye düşünmüyor değilim. Jantlara kadar tamamladım. Hani pert bir tane 1.8 denk gelse sanırım gözümü kapatıp gidip şanzuman, motor ne var ne yok alır atarım IBA Otomotiv önüne tak bunları diye :)

Arabayla ilgili birtakım şeyleri yapma konusuna gelince; tuning biraz kişisel zevk ile alakalı. O yüzden tavsiyem temiz bulabildiğin herhangi bir aracı al. Sonra üzerine istediğin ilaveleri yaptır. Eskiden Türkiye'de sadece fiber evo x bodykitler vardı. Bu yüzden piyasadaki bodykitli araçların tamamı fiber bodykitli. Ancak stock bir araç alıp gidip Iba Otomotiv'den orjinal evo x plastik bodykit alabilirsin. Fiyatları makul

Sana tavsiyem ilk fırsatta Iba Otomotiv'i ziyaret etmen.

Ben de Ankara'ya geldiğimde mutlaka haberleşiriz, IBA otomotivde buluşuruz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016 10:23 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
Diğer yorumların hepsine katılıyorum. Sadece performans ile ile ilgili yorum yapacağım.

Turbo olan bir araçtan lancer 1.5,1.6 veya 1.8 farketmez hangisine geçerseniz geçin üzülürsünüz. Deneme sürüşü yapmadan almayın derim. Çok kişi bu hayal kırıklığını yaşıyor. Burda bu sebeple pedal commander v.s. takdıranlar var bilginiz olsun. Objektif yorumlar gelmiyor zaman zaman...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 May 2016 01:40 
Kullanıcı avatarı

Yorumlarınız için teşekkürler. İba Otomotivi de burada çok gördüm okudum birçok şeyi sizinde yaptırdığınız gibi yaptırmak istiyorum Performans aşığıda değilim açıkcası((maksat kendimizi iyi hissetmek temizlerkende sevdiğim aracı alıp keyfini çıkarmak yoksa çakallıkta gözümüz yok :D alıyım gidiyim basayım geçeyim kaydırayım söz konusu değil ki yapanlardan nefret ederim)) zaten diğer eklentiler-donanımlar-kitler olsun IBA'dan Alparslan Beye'e güvenerek alıyorum bende ilerde oranın daim müşterisi olacağım bu kafayla aracı takmış bulunmaktayım çünkü deli gibi ilanlara bakıyorum 1.8 kovalıyorum ki sınırlı sayıda ve satışı az kendi aracımda uygun henüz satılmadı biraz daha iyilerini bulmak içinde satışla beraber bekleyeyim diyorum yoksa sahibinden de en kafama yatanı alıcam.Bu arada Bütcem 40-45 arası 45 üstü çıkmıyorum diğer eklentiler için nakit lazım olacak:-) Bakalım hayırlısı forumdaşlar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 May 2016 01:50 
Kullanıcı avatarı

Bu arada sahibinden deki ilanlardan kendi aracımı sattıktan sonra buraya bildirsem linklesem yardımcı olurmusunuz? tanıyanınız çıkar klübe üyeliği olan olur falan malum lancer'a binenler burada aileden gibiler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 May 2016 01:57 
Kullanıcı avatarı

south yazdı:
Merhabalar hoşgeldiniz
Sanırım en iyi hızlanma değeri 1.6 manuellerde diye biliyorum, 6 aydır 1.6 manuel kullanıyorum şehir içi ve şehir dışında ivmelenme noktasında bir sıkıntı yaşamadım çok şükür, özellikle uzun yol keyif verici, aracın motor sesi çok güzel, tek olumsuz yanı yol ve rüzgar sesi konusu. Buna da gülü seven dikenine katlanır diyorum. İnşallah aradığınız aracı bulursunuz.

Eyw. Yol sesi olabilir ben 2.0 dizel motor sesinden bıkmış birisiyim :-)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 May 2016 19:26 
Kullanıcı avatarı

Forumdaşlar aracı aldım sayılır,Kendi aracımı henüz satamadım ama lancer sahibiyle görüştüm nakit iyi olur ama takasta edebiliriz dedi şuan ayırdı benim için.IBA dan Aplarslan Beyle görüştüm aracın hakkında bilgisi vardır kesin diye sordum Çünkü Araçta hasar kayıtları var o aracı hiç kaçırma sınırlı sayı o araç tramerdeki kayıtların normal olduğunu söyledi araç parçaları pahalı biraz falan diye bilgi verdi aynısı bende var falan dedi. şu sınırlı sayı başlıklı kırmızı lancer araç.Deri koltuk-ısıtma-adaptive far-evo alarm falan fialn görmüşsünüzdür. çoğu aklımdaki yaptıracaklarım bulunuyor araçta.Alplarslan Bey de aracı biliyormuş zaten aracın ilk sahibi Eski Günsa Otomotivin Sahibinin oğluymuş :-) Şuan Sözleştik aracı satamasamda aracımı alacağını söyledi inş yanlış birşey yapmıyordurum Aplarslan Beyde onay verince anlşatık 1 hafta içinde sonuca ulaşıcam sanırım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2016 00:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Eren
Araç: 2011 1,5 otomatik invite Lancer
Meslek: Serbest
Kan grubu: 0rh+
aykut mrb kardeşim diyarbakırdaki araç bahsettiğin araç sanırım bende almaya niyetlendim o aracı hasar kayıtları cıkınca geri çekildim açıkcası sahibi bile bilmiyordu ben diyince sasırdı hatta 2kaza hasar kayıtları toplamda 18 19 bindi galiba hasarı ben sonrasını düşündüm satamam elimde kalır sıkıntı yaşarım diye vaz geçtim acıkcası

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2016 02:41 
Kullanıcı avatarı

Ern23 yazdı:
aykut mrb kardeşim diyarbakırdaki araç bahsettiğin araç sanırım bende almaya niyetlendim o aracı hasar kayıtları cıkınca geri çekildim açıkcası sahibi bile bilmiyordu ben diyince sasırdı hatta 2kaza hasar kayıtları toplamda 18 19 bindi galiba hasarı ben sonrasını düşündüm satamam elimde kalır sıkıntı yaşarım diye vaz geçtim acıkcası

aynen bende en baş hiç yanaşmadım o araca ama açıklayıcı ve detaylı aracın hasar kaydına baktırınca parça fiyatlarıyla beraber o meblanın tutması normale gibi geldi yoksa hasar kayıdı fazla.İbadan Alparslan Beye de sorucan sizce hasar kayıtlarına göre almalımıyım diye o da parça fiyatlarını söyledi falan gayet normal alabilrsin o araçtan korkma dedi bende ona göre hareket ettim.Dediğin gibi satışta zorlanabilirm ancak çoğu araçta da artık böyle hasarlar normal olmaya başladı :S

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2016 22:10 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
Kaskolu araçların hasar kayıtlarının yüksek çıkması kadar normal birşey olamaz zaten. Malum sebeplerini hepimiz biliyoruz. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 May 2016 21:30 
Kullanıcı avatarı

En son durum olarak haftaya araca kavuşuyorum sanınırım :-) aracı ankaraya getirdğimde de iba otomotive bırakıcam direk Alparslan Beyle konuştum parça fiyatlarınıda aldım (biraz pahalı gelsede fiberden iyidir)...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: