Zaman: 16 Haz 2024 06:04

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2010 20:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: İSMAİL
Araç: LANCER 1.5 İNVİTE
Kan grubu: 0RH
arkadaşlar tekrardam merhaba 3 aylık mıtsubıshı 1.5 invite aracımın yol tüketim degerlerim şimdiye kadar fabrika degerlerini tutturdu hatta uzun yolda fabrika degerlerinden daha da iyi degerlere ulaşıyorum uzun yolda 5.1-5.5 lt ortalamada 6-6.5 lt buluyorum ancak şunu da belirteyim aracımı cok sert kullanmıyorum 3000 dvr i gecmiyorum ortalam da 2500 dvr de kullanıyorum . hatta pazar günü uzmanlk sınavı için eşkişehire kadar bilecikten gittim gelirken -4 C de hava da 5.1 lt ile geldim. o kötü karlı buzlu havada yolda hep sarambole yuvarlanmış araclar gördüm ama çok şükür lancer aracım 90-110 km hız da kesinlikle kayma yasamadım.bir kez daha hayran kaldım aracıma ve bu yolu o begenilmeyen yokohoma ( düzeltme yanlış yazmışım dunlop) lastiklerle yapdım.artık kaliteli lastiklerle cok daha kaliteli bir yolculuk yapabilirdim

En son caner-372 tarafından 14 Ara 2010 02:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2010 23:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
1.5 lancer da yokohama lastikmi var.bendede 1.5 lancer var ama dunlop lastikleri var.aracın yol tutuşuna yakıtına bende hayranım ancak dunlop lastiklerinin ıslak yol performansını beğenmedim yağışlar çoğaldıkça bunu daha iyi görüyorum.5.5-6 litre arasını görmek normal ama 5.1 ortalamayla gitmek için 70 le gitmek gerekiyor.öyle oluncada yol bitmiyor.tabi yol eğimide önemli

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2010 01:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: İSMAİL
Araç: LANCER 1.5 İNVİTE
Kan grubu: 0RH
precious yazdı:
1.5 lancer da yokohama lastikmi var.bendede 1.5 lancer var ama dunlop lastikleri var.aracın yol tutuşuna yakıtına bende hayranım ancak dunlop lastiklerinin ıslak yol performansını beğenmedim yağışlar çoğaldıkça bunu daha iyi görüyorum.5.5-6 litre arasını görmek normal ama 5.1 ortalamayla gitmek için 70 le gitmek gerekiyor.öyle oluncada yol bitmiyor.tabi yol eğimide önemli

yok kardeş ya 90-120 km hızla gidiyorum motor ısındıktan sorun oluşturmuyor. ayrıca lastikleri yanlış yazmışım benim lastiklerde dunlop yokohama aklımda kalmış forumlard arkadaşlardan :sorry: yakıt için 2500-3000 devir ve ani hızlanmalardan kacınmak lazım ilk aldıgımda ben de cok küçük degerlere ulaşamıyordum ancak motora alışınca cok rahat ulaşabiliyorum cünkü lancer ın gaz pedalı cok cok hassas

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2010 02:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
Uleeeyynnn nispet yapar gibi ne bu böyle lancer da lancer lancerda lancer beni yeniden borca sokturacanız haaaa :P Kardeşlerim Allah kazasız belasız, mutlu, huzurlu, keyifini sürebilmeyi nasip etsin inşallah sizlere Rabbim daha iyilerini nasip etsin inşallah cemi cümlemize Amin...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2010 13:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
termin yazdı:
Uleeeyynnn nispet yapar gibi ne bu böyle lancer da lancer lancerda lancer beni yeniden borca sokturacanız haaaa :P Kardeşlerim Allah kazasız belasız, mutlu, huzurlu, keyifini sürebilmeyi nasip etsin inşallah sizlere Rabbim daha iyilerini nasip etsin inşallah cemi cümlemize Amin...

Sen CZ3'u yeni almadin mi aga satilir mi o simdi :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2011 23:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: lancer
Benimde 1.5 lancerim var. Yakıt olayına alışamadım bir türlü. 50 lt 200 tl ile 600 km yi zor gördüm. Ortalama olarak günde 3 kere kullanıyorum arabayı. Ve hep şehir içi. Her çalıştırdığımda 10 km gidiyorum. Toplamda 30km. Ortalamalara dikkat ediyorum. Hatta sürekli olarak yakıt tüketimi ekranı açık önümde. Aracı alalı 1 ay oldu. 7bin de idi aldığımda. Motor çalışmıştır sanırım. Ortalamalara gelince çalıştırdığımda 50-60 lt lerle çalışıyor, rölantide ibrenin 1000 devire düşmesini bekliyorum. Bi ara 150 lt yi gördüm. Havaların ısındığı bi ara 5.7 lt yi de gördüm. Ama genelde ortalama hep 8-10 arası. 7-8 arasında olduğu oluyor ama çok kısa sürede. 3 bin devirde vites değiştiriyorum. max 3.500 deviri gördüm. Ben mi kullanamıyorum :) Bu konudaki tecrübelerinizi bekliyorum. Bir sorumda lastiklerin hava değerleri kaç olmalı?
Teşekkürler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2011 11:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Kan grubu: 0rh+
arkadaş ilk çalıştırmada 150 lt yi görmüş ben en soğuk havalarda 1 hafta çalıştırmadığım zamanlarda ilk çalıştırmada 40 ın üzerini görmedim.kullanımındada bi sıkıntı yok gibi ama 10km sürüp kontak kapatınca gerçek değerlere ulaşılamaz gibi geliyor.benim işyeri eve 7km çalıştırıp 15 saniye kadar bekliyorum çıkıyorum yola hemen düşüyor değerler çalıştırıp yola çıktıktan sonra ilk bikaç km gaza asılmamak iyi oluyor değerlerin düşmesi anlamında.o 7km lik yolumun sonunda 7.5 felan oluyor.ki bu 7km nin 3 km si dik rampa.

termin hocam sen ev işine girdin bizdede ev yok.çok içerleme yani.ama illaki borca girecem dersen benim kırmızı şeytana bakabilirsin

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2011 20:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
kalanov yazdı:
Benimde 1.5 lancerim var. Yakıt olayına alışamadım bir türlü. 50 lt 200 tl ile 600 km yi zor gördüm. Ortalama olarak günde 3 kere kullanıyorum arabayı. Ve hep şehir içi. Her çalıştırdığımda 10 km gidiyorum. Toplamda 30km. Ortalamalara dikkat ediyorum. Hatta sürekli olarak yakıt tüketimi ekranı açık önümde. Aracı alalı 1 ay oldu. 7bin de idi aldığımda. Motor çalışmıştır sanırım. Ortalamalara gelince çalıştırdığımda 50-60 lt lerle çalışıyor, rölantide ibrenin 1000 devire düşmesini bekliyorum. Bi ara 150 lt yi gördüm. Havaların ısındığı bi ara 5.7 lt yi de gördüm. Ama genelde ortalama hep 8-10 arası. 7-8 arasında olduğu oluyor ama çok kısa sürede. 3 bin devirde vites değiştiriyorum. max 3.500 deviri gördüm. Ben mi kullanamıyorum :) Bu konudaki tecrübelerinizi bekliyorum. Bir sorumda lastiklerin hava değerleri kaç olmalı?
Teşekkürler...

10 km'de bu değerler normal gibi.

Daha doğru bir saptama için aracınızı 50 - 100 km mesafe sakin kullanın bence... :MCT:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2011 21:02 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler bilgi için. Yeri midir bilmiyorum ama alarm ve park sensörü taktırmak istiyorum. İstanbul avrupa yakasında tavsye edebileceğiniz bir yer var mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2011 22:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
_opeth yazdı:
Güzel oto 0212 286 21 13 Yusuf ustayı isteyip vedat'ın arkadaşayım dersen yardımcı olur.

Hangi vedat derse ne diycez :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2011 00:27 
Kullanıcı avatarı

:)
teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2011 13:39 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
Güzel oto 0212 286 21 13 Yusuf ustayı isteyip vedat'ın arkadaşayım dersen yardımcı olur.

Gittim dün, sağolsunlar hallettiler alarm ve park sensörü işini.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: