Zaman: 28 Mar 2024 18:03

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: kalorifer ısı ayarlama sorunu
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2015 15:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatih
Araç: Mitsubishi Lancer 1.6 2005
Meslek: Satış temsilcisi
Merhabalar arkadaşlar.

mitsubishi lancer 1.6 2005 model aracım var. sıcak soğuk ayarlama bölümü geçen kıştan beri bozuk. yani soğuktan sıcağa alamıyorum. ancak üstteki teybi söküp (çerçevesiyle birlikte) üstten elimle ısı ayarlama telini iterek sıcak bölümüne alabiliyorum. geçen kış bu şekilde atlattık. bu kış tekrar sıcağa aldım :) lakin bu seferde o tel, bağlantı noktasından çıt diyerek, "ben kırılacağım ona göre" dedi.

bu teli bulabilir miyiz? iş telde değil gibi baya bir zorluyor sıcak-soğuk değişimlerinde. kalorifer de bir sıkıntı var gibi.

değerli fikirlerinizi bekliyorum.

teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2015 19:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Soner
Araç: Prestij 2012
Meslek: Elektronik, turizm
Kan grubu: 0-
Güzelce bi sökülüp temizlenmesi gerek gibi..

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2015 10:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Nevzat
Araç: Mitsubishi Lancer 1.6 At Plus
Meslek: Memur
Kan grubu: ABRh
Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum.Tel kırık diye yenisini aldım fakat iceride başka bir problem var diye elektrikçi yapamadı..Komple torpidonun sökülmesi gerekiyormuş..Bir parça veya herhangi bir şeyden dolayı hareketi engelliyor olabilir dedi..Bende vazgeçtim..Yazdan yaza kıştan kışa elle düzeltmeye karar verdim..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2016 20:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: sadık
Araç: mitsubishi lancer 2004
Meslek: memur
Kan grubu: 0 po
KONU AÇALI UZUN ZAMAN OLMUŞ BENDE DE AYNI SORUN VARDI. SÖKÜP BAKINCA SICAK SOĞUK AYARLAMA DÜĞMESİNİE BAĞLI OLAN TELİN BÜKÜLMÜŞ OLDUĞUNU GÖRDÜM. BU KISIM ZAYIFLADIĞI İÇİN ZORA GELİNCE BÜKÜLÜYOR HALİYLE İŞLEVİNİDE YERİNE GETİRMİYOR. ÇELİK TELİ DEĞİŞTİRİNCE SORUN KALKTI.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2016 09:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: Nevzat
Araç: Mitsubishi Lancer 1.6 At Plus
Meslek: Memur
Kan grubu: ABRh
Aynı sorun bende de var..Gaz pedalının üzerinde plastik bir makara var..Oraya uzanıp güç bela naklediyorum..Yolcu hava taştığı inflatoru nun ücretsiz değişeceği bu pazartesi günü hazır torpido açılmışken onuda yaptıracağım insaallah..
Ha bu arada teli degistirmeme rağmen başka bir sıkıntı var ki yapamadık..
Bu arada bende 2005 lancer At Plus var..Mitsubishinin yaptığı bir araştırma sonucu benim araçta dahil sase numaraları belli araçları yetkili bayiye cagirtarak yolcu hava taştığını değiştirmesi takdir edilecek bir şey..Adamlar makina sahip çıkıyor..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 May 2018 01:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mahmut
Araç: mitsubishi lancer 2004
Meslek: elekronik
Aynı sorun bendede var konuyu biraz hortlatayım.sıcak/soğuk düğmesi çok zor dönüyordu en sonunda telin ucu kırılmıştı tel bulamadım yerine çelik tel yaptım fakat sorun telde değilmiş bende elimle gaz pedalının biraz üstünde birbirini çeviren makarayı (zımbırtıyı) sıcak soğuğa alıyordum.sistemi biraz inceleme sonucu makaradan kaynaklandığını tespit ettim makarayı söktüm çalışma alanı sıkıntı benim boynum koptu elimle dişliyi çevirdim rahat dönüyor sorun makarayı düz çevirebilmesi için kanal yolu kırılmış takılma yapıyordu bende kalan yerleri kırdım (bilgisayarcılarda plastik aksamı yapıştırmak için bi karışım var iki maddeyi karıştırıyosun yapıştırmak iştediğin yere uyguluyosun bidaha oradan kırılma yapmıyo kemik gibi oluyo onunla yol yapılabilir)yerine taktım şuan eskisine göre biraz rahat dönüyor.bendeki problem bu şekildeydi belki sizlerinki farklı olabilir. Not:makaraları sökmeden önce işaret yapın aynı işarette takın 2/3 diş kaydırırsanız tam soğuk/sıcak vermiyo ılıkta kalıyo ResimResimResim

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2018 09:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: Mitsubishi Lancer 1.6
Meslek: Turizm
Kan grubu: AB+
sargozcu yazdı:
KONU AÇALI UZUN ZAMAN OLMUŞ BENDE DE AYNI SORUN VARDI. SÖKÜP BAKINCA SICAK SOĞUK AYARLAMA DÜĞMESİNİE BAĞLI OLAN TELİN BÜKÜLMÜŞ OLDUĞUNU GÖRDÜM. BU KISIM ZAYIFLADIĞI İÇİN ZORA GELİNCE BÜKÜLÜYOR HALİYLE İŞLEVİNİDE YERİNE GETİRMİYOR. ÇELİK TELİ DEĞİŞTİRİNCE SORUN KALKTI.

Merhaba, Bu teli nereden aldınız? Ben Ankara'da çok aradım fakat bir tane bulamadım, Çelik halat yapan firmaya yaptırayım dedim fakat başarılı olamadı maalesef, bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2018 09:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: Mitsubishi Lancer 1.6
Meslek: Turizm
Kan grubu: AB+
tasovalı yazdı:
Aynı sorun bendede var konuyu biraz hortlatayım.sıcak/soğuk düğmesi çok zor dönüyordu en sonunda telin ucu kırılmıştı tel bulamadım yerine çelik tel yaptım fakat sorun telde değilmiş bende elimle gaz pedalının biraz üstünde birbirini çeviren makarayı (zımbırtıyı) sıcak soğuğa alıyordum.sistemi biraz inceleme sonucu makaradan kaynaklandığını tespit ettim makarayı söktüm çalışma alanı sıkıntı benim boynum koptu elimle dişliyi çevirdim rahat dönüyor sorun makarayı düz çevirebilmesi için kanal yolu kırılmış takılma yapıyordu bende kalan yerleri kırdım (bilgisayarcılarda plastik aksamı yapıştırmak için bi karışım var iki maddeyi karıştırıyosun yapıştırmak iştediğin yere uyguluyosun bidaha oradan kırılma yapmıyo kemik gibi oluyo onunla yol yapılabilir)yerine taktım şuan eskisine göre biraz rahat dönüyor.bendeki problem bu şekildeydi belki sizlerinki farklı olabilir. Not:makaraları sökmeden önce işaret yapın aynı işarette takın 2/3 diş kaydırırsanız tam soğuk/sıcak vermiyo ılıkta kalıyo
Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ustam bu telin tamamının fotoğrafını gönderebilir misin? Eğer tel bulamaz ise böyle bir çözüm üretmeye çalışayım en azından.

Çok teşekkürler,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2018 11:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emre
Araç: Lancer
Meslek: Bilişim
Selamlar herkese,
Geçtiğimiz haftasonu tüm konsolu sökerek o beyaz klima kutsunu söktüm. Kutu içerisindeki mekanizma toz ve kirden artık dönmez hale gelmiş. Temizleme yağlama ile sorun çözüldü.
2 amatör 1 tam günde bitti. Çok zor bir işlem olmasına rağmen yapmak istiyene yardımcı olabilirim
(2005 1.6 lancer)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2018 11:45 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
mastakilla yazdı:
Selamlar herkese,
Geçtiğimiz haftasonu tüm konsolu sökerek o beyaz klima kutsunu söktüm. Kutu içerisindeki mekanizma toz ve kirden artık dönmez hale gelmiş. Temizleme yağlama ile sorun çözüldü.
2 amatör 1 tam günde bitti. Çok zor bir işlem olmasına rağmen yapmak istiyene yardımcı olabilirim
(2005 1.6 lancer)

:good:

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz