Zaman: 26 Nis 2024 08:46

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016 17:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: sedat
Araç: 2011 1.6 İnvite MT
Meslek: inşaat mühendisi
Kan grubu: A+
Arkadaşlar merhaba aracımı alalı artık bir ay kadar oldu.yok süspansiyon yok ses falan kusur aramaya gerek yok karsıdan bı baktım mı sürmeye bi basladım mı iyiki de almısımdan baska bı sey dusunmuyorum 8) ( etrafımda bıraz lancer gormek ıyı olurdu ama bazen de ıyı ki gormuyorum tek bende olsun bu yakısıklı dıyorum.hangisi dogru bılemıyorum desem yeridir.)

Neyse artık zaten yakısıklı olan oglumu (o agresif gergin makineye kızım diyemem :lol: ) bıraz daha yakısıklı yapmak ıstıyorum.

Aliexpress de fiyatlar çok uygun oldugu için bı kaç sipariş vermek istiyorum :

-ledli kapı eşiği
-shark anten
-far kaşları
-kapı acılınca yere yansıyan ışıklı mıtsubshı logo aydınlatması
-mitsu logolu sibop kapağı ve anahtarlık
-el freni kılıfı
-kapı kilit koruyucusu
-Jant amblem kapakları
-stop lambası sticker (frene basınca lancer ex yazısı cıkan yapıstırmalar)
-ön far üstü sticker

Benim gibi aracına bunlardan almak isteyen arkadaşlar varsa birlikte hareket edelim.fikir alısverısı yapalım linkler ve resimlerle.ben aliexpress den alısverıs yapmadım hıc.hem bırbırımıze yardımcı oluruz hem de daha once alısverıs yapan arkadaslar da yazarsa fıyat/memnuniyet acısından en guzel urunlerı alabılırz.

NOT-1 : Ticari bi olay söz konusu değildir.amaç dogru yolu ızlemek.aklınızda bı soru işareti kalırsa ortak sipariş verilmesi durumunda(biraz vergi veririz galiba ama sayı artarsa adam başına düşecek pay az olur ve ürün gelir mi problemi azalır gibi) isteyen kişi işlemi yapabilir ederi neyse sipariş öncesi arkadaşın hesabına yatırılır şeklinde halledilebilir.Veya güzel bi fikir alışverişi sonucu herkes kendı işlemini kendisi yapabilir.

kararı yorumlara göre ortak şekilde alırız. :MCT:

NOT-2 : Olası bi toplu sipariş durumunda işlerin karışmaması ve konunun dallanıp budaklanmaması için (model, kasa vb farklılıklar sebebiyle) başlığı sadece 2008+ diye belirttim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016 18:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: 1.8 CVT
Meslek: Mühendis
Benim aldıklarımın hepsi geldi.Deri direksiyon kaplama,sürgülü orta kolçak kapağı,kapı kilit plastikleri, HB3-HB4led ampul,deri anahtarlık vs .

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016 19:25 
Kullanıcı avatarı

robust222 yazdı:
Benim aldıklarımın hepsi geldi.Deri direksiyon kaplama,sürgülü orta kolçak kapağı,kapı kilit plastikleri, HB3-HB4led ampul,deri anahtarlık vs .

Hocam boyle cevaplarla bu konu guzel sonuclara baglanır hayırlısıyla.tesekkurler.sürgülü kolçak kapagı nasıl gercekten merak ettım.resım ya da lınk enkleyebılırsenız onu da projelerım arasına yazabılırım. led ampul olayını da merak ettım dogrusu sis farı için mi kullandınız ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016 22:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bünyamin
Araç: Lancer 2015
Meslek: Bilgisayar mühendisi
Yazdıklarından bazıları benimde aklımda, fakat henüz alamıyorum yaz ortası gibi planladım.
Emniyet kemerine takılan Mitsubishi yazılı koruma bişeyleri var aliexpress de onlarada bakmanı öneririm bir çift güzel durur.
Kapı altı aydınlatma için kapıyı delmeye kıyamam ben ya :roll:
Lancer Ex yazısınıda bir tane almak yerine 2-3 tane al çünkü kargo parasını verince sayıyı arttırmak para değil, yamuk filan yapışır ilk denemede belki yedeği olsun.

Resim bekleriz yaptırınca, bende atıcam birşeyler yaptırabilirsem arabayı alalı 2 ay olacak ama hale ilk günkü heyecanla kesişiyoruz kendisiyle :Rose:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016 23:06 
Kullanıcı avatarı

Ledler
Resim
Resim
Kolçak. orjinali 2 metre geride bilyorsunuz:)
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016 23:23 
Kullanıcı avatarı

Gündüz ledi.Röle de aldım (drl controller diye geçiyor ).direk akü ve ledlere bağlanıyor.motor çalışınca yanıyor, kısalari acinca ışık %40 azalıyor. Stop edince de 20 sn sonra kapanıyor.
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2016 12:59 
Kullanıcı avatarı

BunyaminL yazdı:
Yazdıklarından bazıları benimde aklımda, fakat henüz alamıyorum yaz ortası gibi planladım.
Emniyet kemerine takılan Mitsubishi yazılı koruma bişeyleri var aliexpress de onlarada bakmanı öneririm bir çift güzel durur.
Kapı altı aydınlatma için kapıyı delmeye kıyamam ben ya :roll:
Lancer Ex yazısınıda bir tane almak yerine 2-3 tane al çünkü kargo parasını verince sayıyı arttırmak para değil, yamuk filan yapışır ilk denemede belki yedeği olsun.

Resim bekleriz yaptırınca, bende atıcam birşeyler yaptırabilirsem arabayı alalı 2 ay olacak ama hale ilk günkü heyecanla kesişiyoruz kendisiyle :Rose:

aynen hocam onları da gordum aklımdalar.ama ilk olarak shark anten ve lancer ex yazısı sıparıs edıcem bı sıkınrı olmuyorsa gelmesınde o zaman genıs caplı alıcam.baksanıza kımse aracını suslemek ıstemıyor ortak cıkmadı hıc bu işe :unknown:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2016 13:05 
Kullanıcı avatarı

Erhan abi süper olmuş bunlar zevklı adammışsın yalan yok :)
ne kadara mal ettın kı bunları ? sürgülü kolcak ve led fiyatı nedir ? bi de aliexpress den aldıgın arkadasın adını yazarsan sevınırm garantı olmus olur parama da beklememe de yazık olmaz.
son resımde tampona yapıstırma mı yoksa kestın mı ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2016 08:15 
Kullanıcı avatarı

OCBR yazdı:
ne kadara mal ettın kı bunları ? sürgülü kolcak ve led fiyatı nedir ? bi de aliexpress den aldıgın arkadasın adını yazarsan sevınırm garantı olmus olur parama da beklememe de yazık olmaz.

Sürgülü kolçak 79$,ledler 16$. sis kapakları basitçe sökülüyor,ledlerin iki ucu civatalı,diger bölgelere siyah silikon kullandım baya sağlam oldu.hiçbiryeri kesmedim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2016 10:11 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Erhan Adaş merhaba,
1.8 CVT WhatsApp grubumuza bekleriz dostum;
viewtopic.php?f=12&t=11424

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2016 15:09 
Kullanıcı avatarı

robust222 yazdı:
OCBR yazdı:

Sürgülü kolçak 79$,ledler 16$. sis kapakları basitçe sökülüyor,ledlerin iki ucu civatalı,diger bölgelere siyah silikon kullandım baya sağlam oldu.hiçbiryeri kesmedim.

çok yararlı oldu hocam ledleri listeye aldım sürgülü daha sonra inş :)
bi de ışıklı kapı eşikleri kesin kararlarım arasında ama Adriclarna adlı üyeydi sanırım uygulamıs ama pek memnun kalmamıs gıbı anladım yazdıklarından.baska uygulayan ya da tavsıyesı olan var mıdır ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2016 22:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Lancer 1.6 MT
Meslek: Akademisyen
Merhabalar çevremde pek çok kişi aliexprestten kılıf vb tarz şeyler alıyor benim de bir kaç parça almışlığım oldu işte hep söylenen elmaslara dikkat etmek bir de registered mail denen türden gönderileri tercih edin böylece takip ediyorsunuz yurtiçine girene kadar china sitesinden yurtiçine girince ptt den takip ediliyor

şu hareket eden kolçağın linkini bir verseniz ben çok aradım ama bulamadım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016 13:57 
Kullanıcı avatarı

south yazdı:
Merhabalar çevremde pek çok kişi aliexprestten kılıf vb tarz şeyler alıyor benim de bir kaç parça almışlığım oldu işte hep söylenen elmaslara dikkat etmek bir de registered mail denen türden gönderileri tercih edin böylece takip ediyorsunuz yurtiçine girene kadar china sitesinden yurtiçine girince ptt den takip ediliyor

şu hareket eden kolçağın linkini bir verseniz ben çok aradım ama bulamadım

Ben de bulamadım hocam onu.kapı esıgı,shark ıle stıcker ve jant amblemınde karar kıldım hayırlısı artık.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2016 10:41 
Kullanıcı avatarı

konuyu hortlatıyorum arkadaşlar 2008 sonrası kasa için sürgülü kolçak kapağı aliexpresse geldi kargo yüzünden biraz tuzluya geliyor maalesef ama ebaydekilerden kat kat ucuz linki aşağıda

http://tr.aliexpress.com/item/Southeast ... 41680.html

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2016 12:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: eyup
Araç: unal
Meslek: memur
robust222 yazdı:

Dostum kolçak için link verebilirmisin?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2016 12:22 
Kullanıcı avatarı

zeg392 yazdı:
robust222 yazdı:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2016 14:41 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
@OCBR ışıklı kapı eşiğinden ben aldım. Türkiye'de Ankara'dan aldım.
İlk aldığım sette model yılına dikkat etmediğim için eski kasaya uygun gelmişti. Satıcının değil benim hatamdı. Satıcıya da birşey söylemedim bu konuda. Güç bela bir şekilde oturttum ama sürekli ayağıma takılıyordu. Ankara'da çalıştığım dönemde adamın yanına gittim, durumu anlattam. Gülüştük muhabbet ettik ve köpekbalığı kasa için olanı aldım. Linki aşağıda.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-p ... 7787/detay

Şu ana kadar hiçbir sıkıntım olmadı. Gayet temiz ve düzgün. Herhangi bir problemim yok. Yurt dışından beklemeyeyim derseniz tavsiye ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2016 14:54 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Aliexpress den sipariş konusunda ise şunu söyleyebilirim.

- Free shipping ürünleri tercih edin.
- Ürünü sepete eklemeden önce mutlak suretle önce sayısını 2'ye çıkarın. Bazen aynı üründen 2 tane birden sipariş ettiğinizde kargo ücreti biniyor. Eğer böyle oluyor ise aynı ürünü sepetinize 2 kez ekleyin.
- Alışveriş yaptığınız mağaza hakkında yorumlar ve yıldızlara dikkat edin. 1-2 USD fazla ödeyecekseniz bile olumlu yorumu ve yıldızı çok olan mağazadan alışveriş yapmaya özen gösterin.
- Alışveriş toplamı, gümrüğe takılır mı takılmaz mı kısmı ise şansınıza artık. 300 USD lik parça getirdim gümrüğe takılmadan geçti, 75 USD lik ayna motorlarını getirttim üzerinde kablo var diye gümrük aldılar. Aynı motorlardan bir çift daha getirdim gümrük almadılar. Gümrük işi şans işi yani.
- Aynı gün içerisinde birden çok mağazadan sipariş vermeyin. Paketleriniz gümrük memurunun önüne arka arkaya düşebilir ekrandan. Onun yerine 3 veya 4 günlük aralar bırakın siparişleriniz arasında. Faydası oluyor sanırım.
- Toplu siparişin bazen astarı yüzünden pahalıya gelebiliyor. Bir de Türkiye içerisinde birbirine ulaştırma maliyeti biniyor. O yüzden bireysel sipariş vermek daha mantıklı geliyor bana.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2016 20:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: eyup
Araç: unal
Meslek: memur
south yazdı:
zeg392 yazdı:
robust222 yazdı:

Sağolasın dostum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2016 23:24 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

@robust222 nin vermiş olduğu dükkan, facede rainbow pen olarak geçen lancer tuning parçaları satan yer. Aliexpress üzerinden değil de direk faceden sipariş vererek alırsanız, daha düşük fiyatlara da alabilirsiniz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 22 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: