Zaman: 26 Nis 2024 11:00

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 35 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016 01:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ozer
Araç: Passat
Meslek: Öğretmen
Kan grubu: B
herkese slm. öncelikle aranızda yeniyim. trabzondan katılıyorum. bir peugeot kabusundan yeni çıkmış birisi olarak beni uğraştırmayacak sağlam bir otomatik araç arayışındayım. araştırmalarıma göre bu konuda japonlar en iyisi. fakat şimdi de bu üç araç arasında tercih yapamıyorum. subaruya yakıtından dolayı biraz daha uzağım. mazda 3 ise donanım olarak cezbediyor. fakat lancer diğerlerine göre aynı para ile daha genç ve düşük km li olarak alınabiliyor.
bu araçları kullanmış arkadaşlardan tavsiye ve karşılaştırma alabilirmiyim.
2007 mazda 3 dinamic
2010 lanser intivite
2009 subaru imprazza awd
tabi hepsi de otomatik olacak. şanzıman değerlendirmesi de yaparsanız sevinirim. saygılar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016 10:36 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
hoşgeldiniz. öncelikle sizi üyeler başlığında tanımak isteriz.
3 aracıda kullanan arkadaşımız olmaya bilir ama araştırıp bilgi sahibi olanlar vardır.
otomatik şanzımanda 3 de iyidir ama bence mitsubishi bir adım önde olabilir: otomatik Carismayı 300bin km.ye kadar sorunsuz kullanıp sattım. bi arkadaşta lancerı kullanıp bozamamıştı: yanlışlıkla 2. viteste bırakmış ve uzun süre +100km/h hızda kullanmıştı diye hatırlıyorum.
3 araçta insanı kararsız bırakacak özelliklere sahip. bence yakıt tüketimine takılmayın ( ilk kalkışta agresif olmazsanız), subarunun awd ile ayrı bir tecrübe olacağı kanaatindeyim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016 13:27 
Kullanıcı avatarı

Sanirim hangisinin temizini bulursan onu al diyorsunuz, 3 ude birbirini aratmaz. Genişlik bakimindan ve daha üst model ali na bildiğinden lancer beni çekiyor, fakat mazda daha dolu. Gerçekten çok zor bir tercih

VIA_T8D-3G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016 14:35 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
mazda 3 ve lancer ikiside tam otomatik 4 ileri. LPG yoksa yakıt olarak üzer :) Konfor olarak mazda 3 sadece bir tık ilerde diyebilirim. Fakat lancer tasarım olarak daha güzel. Lancer da aynı paraya daha yüksek modeller bulma şansınız var birde.

Subaru genelde dört çeker awd olduğundan biraz daha fazla yakar diğerlerine göre. Piyasasıda en dar olanı diğerlerine göre. Mazda en iyi piyasası olan üçü arasında.

Hangisini alırsanız alın temiz bulursanız kafanız ağrımaz... Muhakkak acele etmeyin bir test sürüşü yapıp içini dışını iyice inceleyip karar verin...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016 14:41 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Özer Hocam aramıza Hoşgeldiniz.
Ben Lancer'dan yana kullanırdım tercihimi.

İmpreza 1.5 ve 4x4 olması sebebiyle daha fazla yakacak ve diğerlerinin verdiği konfor ve iç/bagaj hacmini veremeyecektir.
Mazda3 ise kesinlikle Lancer'dan daha çok yakacaktır.

Lancer hem daha karizmatik, hem daha ekonomik olması ve düşük km'li bulunabilmesi sebebiyle tercihim.

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016 15:21 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bagaj olarak Subaru en geniş olması lazım: 473 litre HB, 538 litre sedan
yakıt çok önemli ise Lancer tabi: duruşu da ayrı bir albenili.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016 19:27 
Kullanıcı avatarı

Evet sanirim haklisniz. Subaruyu eledik diyelim. Mazda yi da ikinci seçeneğe koyalim. Mazdanin daha donanimli olmasi sadece kafa karistiryor. Neyse yuksek model alınabilmesi bakimindan da lancer öne geçiyor.
Peugeot a 8 bin harcadim ve yinede adam edemedim. Canim çok yandi. Tabiri caiz ise o yüzden simdi yoğurdu üfleyerek yemek istiyurm. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016 21:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: haydar
Araç: 2015 Mitsubishi Attrage 1,2 İntense
Kan grubu: Brh+
Çok geçmiş olsun... Allah kimseyi fransız arabasıyla imtihan etmesin. Dünyanın en sorunlu markaları...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2016 13:11 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler bir daha sifirina bile yanasmam fransizin hangi markasi olursa olsun.
Mitsubishi için yedek parca konusunda en pahali markadir diyorlar, dogrumu.
İçinizde otomatik lancer kullanan varsa sanziman sağlam ligi ne durumdadır , ortalama kaç km de sanziman revizyona girer,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016 10:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: sedat
Araç: 2011 1.6 İnvite MT
Meslek: inşaat mühendisi
teklifsiz yazdı:
Teşekkürler bir daha sifirina bile yanasmam fransizin hangi markasi olursa olsun.
Mitsubishi için yedek parca konusunda en pahali markadir diyorlar, dogrumu.
İçinizde otomatik lancer kullanan varsa sanziman sağlam ligi ne durumdadır , ortalama kaç km de sanziman revizyona girer,

Hocam en pahalı dıye bı durum yok.bellı parçalarda belkı olabılır ama alacagınız lancer 2008 ustu olacagı ıcın dıger markalarla arasında ucurum bı fark asla yok.belkı bıraz dusuk belkı bıraz yuksek ama onemlı olan şu parçası cok ucuz olan reno her ay o ucuzu sana odetıyor parçası bıraz daha pahalı olan mitsu mazda gıbı markalar o bıraz pahalıyı senın cebınden hıc cıkarmıyor kı.bu forumda yıllardır lancer kullanıyorum yagı suyu harıcınde bı problem yasamadım dıyecek yuzlerce arkadas vardır ve ben de onlardan bırıyım zaten :good:
Ben olsam suphesız lancer alırdım.gercekten yasanması gereken bı deneyım.eskı mesajlarımı okuyabılırsınız.ben de cok kararsızdım arkadaslara sordum arastırdım bı ton muhabbet ettım.sonuc olarak aldım ve sıfır pısmanlık dıyebılırım.ki öyle kötü bı peugeot deneyımınden sonra sorunsuzluk ve keyıf neymıs anında farkedersınız.Allah gönlünüze göre versin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016 11:01 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler, 2011 bir Lancer buldum onunla görüşüyorum, bakalim nasip, alirsam daha çok gorusecez zaten , :) saygilar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016 14:32 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

2011'se tadından yenmez :)
Güzel haberler bekliyoruz Hocam...

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016 15:22 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Evo34 yazdı:
2011'se tadından yenmez :)
Güzel haberler bekliyoruz Hocam...

neden?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016 17:09 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

1.6'dır muhtemelen...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016 19:52 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
impreza sedan değilse 1.5 ise ESP yok. motor da güçsüz. neye göre güçsüz 4 çeker bir araç için tabi ki. bu üçlünün hepsi 4 ileri klasik otomatik vitese sahip. ve tüketim olarak sizi en memnun edecek olan araç lancer, en kötüsü subaru. güvenlik olarak mazda ve lancer kafa kafaya gelebilir. mazda 3 en dolusunu alırsanız kör nokta uyarı filan da geliyor. konfor olarak mazda sonra lancer. sürüş zevki olarak da subaru-lancer-mazda diyebilirim. bu araçlardan 3'ünün de farklı motorlarla kullandım. impreza 2.0 düz, mazda 3 dizel ve lancer 1.5 otomatik (tabi 1.5 düz, 1.6 düz ve 1.8 otomatik de sürdüm o ayrı). hb kasa alırsanız bagaj hüsran olur subaruda onu belirteyim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2016 23:20 
Kullanıcı avatarı

1.5 Invite 2011. gri. 160000km. otomatik. hiç tüp atılmamış.
bu gün araca baktım ve baktırdım. öncelikle vites geçişleri yol tutuşu virajlar falan çok tatlı. araç 3 . vitesten sonra hızlanmalarda sanki biraz hantal. süspansiyonlar sert, bu da yol tutuş için şartmış sanırım. araçta yağmur sensörü, far sensörü, çelik cant, park sensörü var, dediğine göre en fulu imiş. hız sapitlemede olsaymış tatından yenmezmiş. torpido da kullanılan plastik hoşuma gitmedi, daha yumuşak bir malzee tercih edilebilirdi en azından en üst kısım için.
araç ful servis bakımlı. 2 adet kazası görünüyor biri 12400 biri 4300 tl. aracın ön taraftan kazası olmuş. herşeyi serviste orjinali ile değiştirildiği için fiyat böyle çıkıyormuş.
aracı ustama gösterdim ki ustam mitsubishi servisinden çıkma. aracı görünce hatırladı , ağır bir kazası yoktu dedi, önünü topladık sadece diye hatırlıyorum dedi. motor ve şanzıman sıkıntısız , kaput değişmiş, ön çamurluklar boyanmış. başka da bişey yok.
şöyle söyliyeyim iyi bir pazarlıkla piyasasının nerdeyse 8-10 bin eksiğine anlaştık. ustamın demesi; bu paraya böyle bir araba alman mümkün değil. bir de adam bakımlarını yaptırıp verecek.
şimdi iş kaldı eşimi ikna etmeye. :kır:

bu anlattıklarıma göre araç sizce nasıl. bir de bu modeli kullananlar yada bilenler aracın özelliklerininden yazmadığım varsa beni bilgilendirebilir mi.

unutmadan bunu almasam alacağım araç; 2006 mazda 3 , 2007 coralla veya auris olacak.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2016 04:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cüneyt
Araç: Arslan
Meslek: Akademisyen
Kan grubu: ab+
Eski kasasını satıp 2 yıldır yeni kasasını kullanan biri olarak deneyimlerimi biraz paylaşayım dostum. Ben araba alırken hep elimdeki paraya bana en çok şeyi vaad eden araca yöneldim. Bunlar hep japon oldu. Son iki aracımda da Lancer oldu. Kompleye yakın boyalı 80bin'de 2009 bir lancer'ı beni boya yolda bırakmaz diyerek piyasa değerinin 4-5 bin altına almıştım. 30bin kilometredir çok iyi anlaşıyoruz arkadaşla.

Şu an kullandığım Lancer'ı almadan önce 2007 model bir Impreza için kredi çekmiştim. Adam aracı satmaktan son anda vazgeçti. İyi ki de vazgeçmiş. Daha sonra yakın bir arkadaşımın Subarusunu kullanınca iyi anladım bunu. Imprezalar aynı hacimde motora sahip olsalar da (benim araç da 1.5) çok daha hantallar Lancer'a göre. Ayrıca iç hacimleri lancer'dan sonra rahatsız edici derecede küçük. 60'a 40 tork oranlı bir kol var ki bazılarında, subaru kullanıcıları bile anlam veremezler ona. Fakat Subaru güzel arabadır, yol tutuşu bizim virajlara hiç korkmadan girdiğimiz Lancer'dan da iyidir. Fakat o virajları ben uzun yolda 5.8 6.0 civarı yakıt ortalamalarıyla alırken Subaru 7.0'ın altına düşmez. Yaşadığın yerde kış koşulları sert değilse Subaru ikinci ihtimalin olsun.

Mazda Toyota'dan sonra Türkiye'de en çok tutulan Japon arabası. Bu yüzden piyasası epey yüksek. Mazda 3 konfor açısından bir Japondan çok bir Avrupalıyı andıran, görece daha sert pedal ve direksiyonlara sahip yakıt konusunda Lancer ve Impreza arasında kalan, düşük kilometreli ve temizine aynı model bir Lancer'dan 10bin lira fazla verip birkaç küçük donanım farkına sahip olacağın bir araba. Bana sorarsan Lancer fiyat performans açısından daha alınası. Yakışıklılığı da cabası tabi ;)

Ben önümüzdeki ay izne gidebilirsem aracımı satmayı düşünüyorum. Kompleye yakın boyası var, değişeni yok ve 3 parça halinde toplam 7bin lira hasar kaydı var. Inform modeli fakat çelik jant aux falan var. Senin baktığın araçtaki sensörler falan yok. 110bin km'de hiç tüp takılmamış. 30bin 31bin aralığında vermeyi düşünüyorum. Alacağın aracın fiyatını bilmiyorum ama kıyaslama yapabilmen için söylüyorum. Araç satışı yapmıyorum yani :D

Parçalarına gelince de, ben Kars'ta yaşıyorum, burda birkaç marka dışında parça bulmak çok zor. Ama internetten dilediğim parçayı gayet makul fiyatlara buluyorum. İşin o tarafını hiç düşünme, zaten Allah bi kaza bela vermesin, çok fazla ihtiyacın olmayacak parçaya.

Son tavsiyem de şu, bence 3 araba da iyi arabalar, imkanın varsa hepsini kullan. Kendini hangisinin direksiyonunda daha mutlu hissediyorsan onu al. Mutlu olmak için bu kadar az sebebimiz varken en makul kıyas bu olacaktır.

Umarım gönlüne göre bir araç bulabilirsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2016 13:30 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler aciklamalarin için. Sensorler yok yazmissin ama satici israrla var diyor. Bir dahakinde test edeceğim . ayrıca sanirim büyük olasilikla aldik sayilir. Ne diyim allah utandirmaz inş. Çünkü bu araci alırken çok kişiyi malum sebeplerden karsima aldim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2016 13:36 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
2011 1.5 otomatik olanlarda güvenlik için en önemli şey ESP yoktur!!! Sensörler vardır o konuda yanlış bilgi verilmiş.

Sensörleri kontrol için ön camın üst kısmında aynın orda mercekli bir şey var cama yapışık.

ESP kontrolü için direksiyonun sol altındaki düğmelerde ESP OFF butonu olması gerek. Bu 2011 1.5 otomatiklerde yok...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2016 00:21 
Kullanıcı avatarı

Evet arabayi almus bulunuyorum. Tavsiyelerinize uyduk. Artik bende lancer ciyim:)Bakalim inş. Allah utandiirmaz. Çünkü sizde yasamissinizdir bunu nerden buldun son sahibi olursun bir megane alsaydin tarzi laflar etti cevremdekiler ve ben onlari dinlemedim.
Evet araçta sensorler var esp yok SRS var.
Simdi sira geldi araç ile ilgili öğrenmem gerekenlere. Yol bilgisayar ekranlari nedir neyi gösterir, acilmasi gereken gizli özellikleri var mi, kullanırken nelere dikkat edilmeli gibi şeyler.
Bunlar için yeni baslik mi acmaliyim bilmiyorum

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 35 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz