Zaman: 28 Mar 2024 15:39

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2016 12:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ömer
Araç: Albea
Meslek: Öğrenci
Merhaba arkadaşlar foruma yeni girdim. Öğrenciyim ve beni üzmeyecek bir araç arıyordum. Letgo da gezinirken, 1990 mitsubishi Lancer 1.5 glx gördüm. Antalyada oturuyorum parça konusunda sıkıntı olur mu? Sonuçta 26-27 senelik araç.Tofaş serisi düşünmedim ama acaba herkes gibi bende mi alsam. 7-8 bin arası param var bu tip bir aksiyona girmeye değermi? 2004 ten beri sıfır aldığımız albea 1.2 kullandım.Babam ilgilendiği için pek sanayiyle işim olmadı. Kullanışlımıdır. Forumlara bakmaya çalıştım ama pek bir şeyler çıkmadı. Kullananlar yardımcı olabilirmi?
Araç bu arada
http://app.letgo.com/k8Mk/xCHQ2ob2Vy / Kürşad K. tarafından yüklendi.
Karoseri çok hoşuma gitti. Klima yokmuş

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2016 15:34 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Antalyada Klimasız zor olur diyeceğim ama siz sıcağına alışmış olabilirsiniz belki.
Ben size o paralara (tabi biraz eklemek gerekebilir) 98-00 model Proton tavsiye ederim. HB kasaları gayet güzel görünür. Motorları yine mitsubishi. parça sorunu Hiç yok ve ucuz. 1.5 ve 1.6 motorlarda klima standart. 1.6 olanlarda ABS standart. 1.8 tek kapıları ise Evo motorlu bir Canavar! Antalyada Yeni Sanayide (?) Bosch Car servisi ve Devrin Volvo nun Proton servisi geçmişleri var. Yani usta sıkıntınız da olmayacak. Her ne kadar ilandaki Lancer Temiz ve Albenisi olsa da uzun vadede Proton üzmez. Protonda her türlü parça vs. sıkıntın olursa ben yardımcı olurum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2016 15:49 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

maalesef sedan
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 5803/detay

Diğer seçenekler için. (manuel seçtim. eğer otomatik düşünürsen 1.5 lerin otomatiği daha sorunsuz ama genç işi değil. diğer otomatikler de yaşı gereği sorun çıkartabilir.) Listede 420 lerde var: dizel ancak ABS klima olmaz. Renault motoru.
https://www.sahibinden.com/proton/manue ... 5_min=1997

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2016 22:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ömer
Araç: Albea
Meslek: Öğrenci
Yorumun için çok teşekkür ederim. Genel olarak protonları inceledim donanıma göre fiyatları çok iyi ama tasarım olarak pek hoşuma gitmedi (gen2 hariç) ve kalitesizlik hissi uyandırdı fotoğraflardan bakınca. Ben uzun vadede kullanmak için almayı pek Düşünmüyorum(son sınıftayım) ama 1990 Lancer alırsam sanki son sahibi olacakmışım gibi bir his var içimde. Kullanımı ve motor performansı nasıl acaba bir şahin-doğana göre, bunları merak ediyorum. Birde bunlar eski tip karburatörlü motor herhalde sorunu çokmu olur? Pazarlıkta arabayı kaça bırakırsa iyidir?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2016 00:04 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Karburatorlu motorlar pek sorun çıkarmaz tamiri kolaydır ama Lancer olarak kesin konuşmam doğru olmaz. Proton pek kalitesiz sayılmaz bence. ön göğüs kauçuk şimdiki sert plastiklerden iyi. Belki yol sesi zayıf ama japon grubu da öyle. Lancer senin gönlüne girmiş. Pazarlık 6 de karşı tarafın tepkisine göre karar ver. Şu sıra fiyatlar uçuyor. fazla inmez gibi [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2017 22:12 

İsim: cahit
Araç: atabek
Meslek: mühendis
Merhaba,
Bu ara ucuz yollu bir araç arıyorum. R19 lara baktım baya ama 90 model bir lancer alasım var :) Kasa olarak hoşuma gidiyor. Proton önerilmiş ancak protonların gösterge arızaları diğer bir kaç kronik problemi biraz can sıkıyor. Bu 90 model lancer nasıldır? Özellikle yedek parça problemi var mı? Motor performansları nasıl? Kaporta kesin çürümüş müdür bu yaşta?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2017 22:57 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bakımlı mitsu da metal-kaporta yorgunluğu kolay olmaz. Ancak yedekparça olayı ise yaşı gereği bulmak sıkıntı olabilir. Zira Uno ve Toroslar bile parça bulma sıkıntısı yaşatmaya başladı. Yine de kullanıcısı daha iyi cevap verir.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: