Zaman: 28 Mar 2024 18:23

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2018 19:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kılıç
Araç: yok
Meslek: öğrenci
İyi günler arkadaşlar

“Mitsubishi Lancer” almak istiyorum, aracı buldum. Ancak bazı sorularım olacak sizlere.
Görüş, bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.
2006 Lancer (invite) -1.6 lpg –otomatik vites (4 ileri) – 155.000km.

1- Bu araçların,
performansı - yakıtı (şehiriçi) nasıldır – alınabilecek ideal fiyat nedir? Dezavantajı ve eksi yönlerini de yazarsanız sevinirim.
Kısaca memnun kalır mıyım, tavsiye eder misiniz?
Ayrıca 2.el, orta ve uzun vadede gittiğini de öğrendim.
Bakımlarını hangi aralıkta yaptırmalı ve nelere dikkat etmeli uzun vadede kullanmak için?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2018 19:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Aracı tanımıyorsanız tanıyan biri ile araca bakın derim. Ayrıca öğrenci olduğunuzu yazmışsınız sizin yerinizde olsam colt düşünürüm.
LPG li lancer 155 bindeyse subaplarına bakıtın. En önemli masraf kalemi odur. Manuelinin makul fiyatarı invite da 36 civarıdır. 38 i verirseniz neredeyse kazasız 150k ları bulursunuz. İş otomatik vitese gelince yine yaklaşık aynı fiyatlara bulabilirsin ama şehir şehir dolaşman gerekebilir. Ama temiz otomatik sahipleri bunun da bir kaç bin üstüne ister.
İlla otomatik isterseniz tavsiyem 1.8 cvt vites otomatik alın onların fiyatları ise durumuna göre 40-44 civarında alabilirsiniz diye düşünüyorum. CVT ler de kolay arıza çıkmaz ama çıkarmı diye bunların cvtleri sağlam mı ona iyi bakıtın sıkıntı çıkarsa seni araca tövbe ettirebilir :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Oca 2018 09:47 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
2006 lancer çelik subap: normal koşullarda 155bin km. de sorun çıkartmaz
1.8 cvt yeni -köpekbalığı- kasa olup öğrenci için pahalı olur bütçeyi aştığı kanaatindeyim.
bakım aralığı diğer araçlar gibi ancak kaliteli ürün (motor yağı vs.) ömrünü uzatacaktır. ben aracım ne olursa olsun 10bin km. bakımı yaparım. 15bin/20 bin km yi beklemem tabii bu motoryağı ve filtre için geçerli polen filtresi gibi bakım aralığı uzun olanları musait olunca yaparım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2018 21:24 
Kullanıcı avatarı

fiyat konusunda da yorum yapar mısınız, ne kadara almalıyım?
Biniciyim ama zamanı gelince satışı da düşünüyorum, satışta zorlanır mıyım? yorum bekliyorum arkadaşlarrr

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2018 21:38 
Kullanıcı avatarı

Yukarda yazdık ya ;) Fiyat olarak başka bir şeyi mi soruyorsun ,?o fiyatlara alirsan biraz bekleyerek satabilirsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2018 16:36 

İsim: Ahmet
Araç: 2004 Lancer AT
Meslek: Teknisyen
Kan grubu: ARh+
İkisi 2004 ve birisi 2006 olmak üzere üç tane Lancer aldım ,şu an 2004 otomatik kullanıyorum. Öncelikle üçüde 200bin üzerinde idi ve en az 100bin km'dir LPG ile kullanılmıştı, motorla ilgili en ufak sorun yaşamadım. Parça yada usta sorunu yaşamadım, genel olarak uygun fiyatlı ve Japondan anlayan usta problem varsa çözüyor. He çokmu problem yaşadım kesinlikle hayır. Yakıt ise 9-11 litre LPG arası gezer kullanıma bağlı olarak. Fiyat aralığına gelince pert yada ağır hasarlı değilse 2004-2008 arası kasa 23-30 bin TL arası değişir. Boyaya takılmazsanız genel durumu iyi bir OV Lancer 25-27 civarı alınabilir. Araçta masraf var ise bu fiyat düşer, orjinale yakınsa çıkabilir. Size tavsiyem üzerinde oynama yapılmamış, içi dağılmamış, şase direk airbag hasarsız ise alınız, emin olun keyifle binersiniz.Aksi halde zaten araç alırken kendi aklını değil etraftan duyduklarıyla hareket eden milletimize kıymeti bilinmeyen bu aracı satmakta zorlanabilirsiniz. Ama temiz malın mutlaka alıcısı çıkar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2018 21:26 
Kullanıcı avatarı

çok teşekkürler yorumlarınız için.
otomatik - düşük fiyat zor gibi bakalım yinede. Aramaya devam.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2018 21:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatma
Araç: Lancer 1.6 invite
Meslek: İnfaz koruma memuru
Merhabalar 10 gün önce lancer 1.6 invite aldık siyah renk 40600 liraya foto atabilirsem atacam.sizce iyi mi aldık.144 binde hasar kayıtsız.değişensiz.sol taraf boyalı sağ tarafta lokal boyalar var küçük.bagaj kapağı boyalı.kaportacılara gösterdik aracın sökülen takılan parçası yok boyalar sürtmeden macunsuz muş.experde direkler şasiler sağlam

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 09:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: cafer
Araç: lancer
Meslek: işçi
3 yıldır 2006 Lancer var LPG yi kendim taktırdım.subaplar çelik LPG de sıkıntı olmaz.3 sene ne usta lazım oldu nede parça temizini bulursan ne ustaya nede parçaya ihtiyacın olur.eksi yönü 1.6 olmasına rağmen seri değil arac.98 HP neden böyle yapmışlar bilmiyorum.tork iyi uzun yolda rampada kurtarıyor.fakat hızlanma 1.6 ya göre iyi değil.yakit ekonomik.sehir içi su an 25 Kr yakıyor.temizini bulursan 30 bintl bandında fiyatları.2bin fazla olsun temiz olsun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 09:54 
Kullanıcı avatarı

Fatma yazdı:
Merhabalar 10 gün önce lancer 1.6 invite aldık siyah renk 40600 liraya foto atabilirsem atacam.sizce iyi mi aldık.144 binde hasar kayıtsız.değişensiz.sol taraf boyalı sağ tarafta lokal boyalar var küçük.bagaj kapağı boyalı.kaportacılara gösterdik aracın sökülen takılan parçası yok boyalar sürtmeden macunsuz muş.experde direkler şasiler sağlam

Öncelikle hayırlı olsun.
Verdiğiniz bilgiler aracın fiyatını değerlendirmemiz için yeterli değil malesef. Çünkü modeli otomatik olup olmadığı tramer kaydının tutarı ile ağır hasar bulunup bulunmadığı önemli. Km sinden anladığımız kadarı ile yeni kasa olması gerek. Eğer otomatik değilse, biraz pahalı gibi geldi ama otomatik yeni kasaysa makul sayılır.... Araç bilgilerine ekleme yapabilirseniz daha sağlıklı değerlendirme şansımız olur. Keşke daha önceden ilanı burda paylaşıp görüş alsaydınız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 14:43 
Kullanıcı avatarı

Yeni üye oldum.aracın hasar kaydı yok değişensiz.manuel.benzin lpg 144binde.2011 model.sol taraf boyalı bagaj kapağı boyalı.sağ ön çamurluk boyalı.boyalar işlemsiz macunsuzmuş baktırdık.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 14:56 
Kullanıcı avatarı

2011 manuel.hasar kayıtsız.

Öncelikle hayırlı olsun.
Verdiğiniz bilgiler aracın fiyatını değerlendirmemiz için yeterli değil malesef. Çünkü modeli otomatik olup olmadığı tramer kaydının tutarı ile ağır hasar bulunup bulunmadığı önemli. Km sinden anladığımız kadarı ile yeni kasa olması gerek. Eğer otomatik değilse, biraz pahalı gibi geldi ama otomatik yeni kasaysa makul sayılır.... Araç bilgilerine ekleme yapabilirseniz daha sağlıklı değerlendirme şansımız olur. Keşke daha önceden ilanı burda paylaşıp görüş alsaydınız.[/quote]

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 15:03 
Kullanıcı avatarı

Fatma Hanım, makul fiyatlarının 37-38 bin lira gibi seviyelerde olduğunu düşünüyorum. Satın aldığınız fiyatla arada çok abes bir fark yok araç içinize sindiyse plastik ve iç döşemeler yıpranmamışsa bin iki bin yine fazla verilebilir. Artık almışsınız yapacak bir şey yok. Biraz daha sıkı pazarlıkla işi daha makul halledebilirdiniz. Önemli olan aracınızın masrafsız olması. Debriaj baskı balata büyük ihtimalle o km ye kadar yapılmış ve yumuşaktır. LPG de uzun süre kullanıldıysa subaplarda sıkıntı çıkabilir. Motor ikaz lambanız yanmıyorsa en azından yakın zamanda böyle bir sorununuz olmayacaktır. LPG de 60 bin kilometrede subap eritmesi sorunu olabiliyor.
Olası sorunlarınızda yine forumda paylaşımda bulunursanız makul çözüm ve uygun maliyetle yaptırabilmeniz için önerilerimiz olacaktır. Araç normal şartlar altında kolay kolay sorun çıkarmayan, yakıtı makul bir araçtır . Güle güle kullanın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 15:11 
Kullanıcı avatarı

Acı 43 binden bu fiyata düştü.ikaz lambaları yanmıyor aküyü sıfır taktırmış kaliteli bir akü.bakımları yapılmış.8bin km sonra yağı değişecekmiş.40 bine bile düşmedi satıcı aciliyeti olmasına rağmen :( sizin dediğiniz 1.5 versiyon olmasın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 15:28 
Kullanıcı avatarı

Sizin aracın yakın kmlilerine ilişkin sahibinden com ilanlarına bakınca 38 civarından başlayıp 50 lere kadar çıktığını görüyorum. Ortanca fiyat 44 bin lira civarında gibi görünüyor. Ancak ilanlar biraz yanıltıcı makul alınıp satılabilecek değerler en düşük fiyatlıların olduğu noktaya yakındır. İlanlarda araçların bolluğuna bakmayın eğer satılıyor olsaydı ilanlar oralarda durmazdı. Ancak aldığınız fiyatlar makul rakamlar olarak kabul edilebilir. Makul rakamların biraz aşağısı biraz yukarısı ticaretin tabiatında vardır. Dert etmeyin. Belirttiğim fiyatlar acele etmeden iyice pazarlık yaparak bekleyerek satın alabileceğiniz fiyatlardır. Onu da belirteyim. İlla bu hafta araç alacam deyip yola çıkarsanız 1-2 bin fazlasını da gözden çıkartmalısınız.

Fiyat konusunda düşünceme neden olan örneği vermem gerekirse: Daha yeni oldu ki colt aracımla takas teklif ettim. Sizin araçla aynı lancer 37 bin liraya satamadı otomatik vites olmasına rağmen ama kmsi 240 bin civarındaydı. Bir parça boyalı hasar kaydı da önemsizdi. Otomatik vites farkını km si sıfırlarsa manuel makul bir km nin de fiyatı yaklaşık olarak aynıdır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 16:44 
Kullanıcı avatarı

Otomotik araç neden daha yüksek fiyatlı olsun ki?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 16:54 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Bence makul fiyat ve temiz bir araç gibi geldi.
otomatik araçlar piyasada artık daha çok tercih edildiği için pahalı. ayrıca sıfır satışlarda da liste fiyatı daha pahalıdır. Eskiden otomatikler ikinci elde daha ucuzdu. Millet olarak kolaycılığı daha çok tercih ettiğimizin bir göstergesi oldu bence.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2018 23:08 
Kullanıcı avatarı

2008 2009 leon stylance 1.6 manuel de bakmıştım fakat lancere karar verdim.kıyaslama yaparsanız hangisi ağır basıyor sizce?leonun iç hacmi çok dar geldi bana bir de fiyatları nerdeyse honda gibi çok abartılı.tamam tutulan bir araç görünüşü de iyi ama ederinden fazla istiyor değil mi leoncular?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2018 09:57 
Kullanıcı avatarı

Şahsen binip tecrübe etme şansım olmadı ama genel olarak izlenimlerim şu yönde;
Teknik olarak veriler birbirine yakın .Mitsubishi sorunsuzluk açısından daha önde bir araç.
leon fiestaya yaklaşan bir model lancer ise klasik sedan hatlarını taşıyor. Leon biraz daha yeni araç modellerine benziyor. Lancerde ise kasa 2009 dan sonra pek değişmedi. görünüm olarak seçim size kalmış bir şey, şu daha doğru olur diyemeyiz. Ama şahsen lanceri tercih ederdim.
İç hatlara bakılınca lancer daha sade görünüme sahip, artı avantajı teknik hacimler birbirine yakın da olsa dizayn farkından dolayı lancer daha geniş ve ferah bir araç.
Leonda ön arka sivriltilmiş vaziyette. Bu da hem motor kısmında hem de bagaj kısmında daha az yer olacağı anlamına gelir. Kullanıcı olarak lancer daha geniş bir bagaj sunar. Ayrıca leonun bu tarz dizaynı görüş açısı bakımından sınırlayıcı bi etkiye sahiptir. Böyle arabalar bana sanki çukur bi yere girmiş de öyle araba sürüyorum izlenimi veriyor. Lancerde ise görüş açısı daha iyidir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2018 10:02 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Leon bana yolda agresif süren makas atan Tofaşçıların güncel versiyonu gibi geliyor. Lancer'a göre alt segment gibi. bunlar tamamen subjektif yorumlarım. bence F/P olarak ya Mİtsu yada Mazda alınır.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: