Zaman: 28 Mar 2024 18:43

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Motor Hakkında
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2018 17:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Harun
Araç: 2011 Lancer 1,5
Meslek: Memur
Merhaba.2011 lancer 1,5 aracımda motor aşırı tekliyor..yokuşta ve düşük devirde hemen bayıyor.sanki motoru biri sallıyor gibi çok hareketli çalışıyor..4 silindirli ama 1 tanesi çalışmıyor.bazen vites düşürünce yolun ortasında,bazende rolantide stop ediyor..bu durum benzinde de lpgde de aynı..aracımın çekişi düşük.Yakıt değerleri yüksek çıktığından egzoz emisyonu olumsuz çıkıyor..Bujileride yeni değişmiştim.. :( Sıkıntı tahmini ne olabilir.Telefondan Fatih Ustaya sordum ama bu sıkıntıyı birebir yaşayan arkadaşlar varmı?Teşekkürler

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Motor Hakkında
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2018 19:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Arkadaşım sıkıntı subap gibi. Kompresyon testi yaptır. İnşallah yanılırım da ateşleme bobinin yada bujidir o zaman sorun. Testi yaptırırsan o zaman belirginleşecek durum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2018 23:09 
Kullanıcı avatarı

Kompresyon testi yapıldı...3 silindir iyi ama 4.üncü silindir çalışmıyor dedi..motoru yarısına kadar indirip bakmamız lazım dedi..conta veya subap olabilir dedi..tam net birşey söylemedi usta...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2018 07:34 
Kullanıcı avatarı

Derdi belli o zaman...Supsan marka subap ve conta alman lazim. Maliyet 2000 lira civarı. 70 k kadar lpg de yol gitmişsen. Motor ikaz ışığı yanıyorsa, önceden bu kadar değil de git gide motor gücü düşmüşse olay buna çıkar. Çok öteleme silindir ve pistonlar da zarar görebilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2018 09:35 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Derdi belli o zaman...Supsan marka subap ve conta alman lazim. Maliyet 2000 lira civarı. 70 k kadar lpg de yol gitmişsen. Motor ikaz ışığı yanıyorsa, önceden bu kadar değil de git gide motor gücü düşmüşse olay buna çıkar. Çok öteleme silindir ve pistonlar da zarar görebilir.

Aynen dediğiniz gibi oluyor...Aracı alalıda 5-6 ay olmuştu..nasip

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2018 09:39 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız erken olması iyi olmuş: baştan yaptırıp uzun süre sorunsuz binmek daha keyiflidir. :kart:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2018 11:12 
Kullanıcı avatarı

Araçları satanlar genelde ya debriajı bitiriyorlar ( servis tahminim 3 bin gibi bir rakam söyler) yada lpg ile subapları ( orda da tahminim 4-5 bin arası) yada kötü ihtimal her ikisini ve servisten de fiyatı duyunca aman allah deyip araçları satmaya çalışıyorlar. O yüzden mitsu alırken bunlara dikkat etmek lazım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2018 11:17 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Araçları satanlar genelde ya debriajı bitiriyorlar ( servis tahminim 3 bin gibi bir rakam söyler) yada lpg ile subapları ( orda da tahminim 4-5 bin arası) yada kötü ihtimal her ikisini ve servisten de fiyatı duyunca aman allah deyip araçları satmaya çalışıyorlar. O yüzden mitsu alırken bunlara dikkat etmek lazım.

Aslında alırken baktırmıştım..neden böyle oldu anlamadım..Aracı yormayan biriyim..Yorumlarınız için teşekkür ederim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2018 11:19 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız erken olması iyi olmuş: baştan yaptırıp uzun süre sorunsuz binmek daha keyiflidir. :kart:

Aracımdan keyif alıyorum açıkcası..Tabi ki afallama oldu bi an bende..Zaten aracı değişsemde dizel araç bakarım bundan sonra :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2018 12:06 
Kullanıcı avatarı

Sakin kullansan da magnezyum subaplarda kaçınılmaz son bu ..

Dizel bakma derim. Yaptır subapları yola devam. Dizel de hiç motor arızası yaşamadın anlaşılan... :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2018 13:54 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Sakin kullansan da magnezyum subaplarda kaçınılmaz son bu ..

Dizel bakma derim. Yaptır subapları yola devam. Dizel de hiç motor arızası yaşamadın anlaşılan... :D

Mazda,Cruze aracları biliyordum ama lancerin bu sıkıntısını bilmiyordum...Ayrıca hiç dizel aracım olmadı..Bakalım Fatih Ustayla görüştük..aracı yapmak için taa İstanbula gitmek gerekecek :( ..Buna da şükür :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2018 14:43 
Kullanıcı avatarı

Bu foruma biraz gözatsaydın km sinden falan tahmin eder ona göre pazarlık ederdin. İnş. farkı kadar makul almışsındır.

İstanbula gitme getir Ankarada Talip Ustaya yaptır ne işin var iki katı uzak mesafede ..... Ankara yolun yarısı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2018 16:01 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
istanbula sırf bu iş için gidecekseniz ankarada iba otomotiv yada uzman oto ya yaptırabilirsiniz. günahı 2250 tl.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2018 16:30 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Bu foruma biraz gözatsaydın km sinden falan tahmin eder ona göre pazarlık ederdin. İnş. farkı kadar makul almışsındır.

İstanbula gitme getir Ankarada Talip Ustaya yaptır ne işin var iki katı uzak mesafede ..... Ankara yolun yarısı

Aynen makul aldım biraz..Zararım yok çok şükür..Talip usta FSM kadar kalitelimi ki?bilmediğim için soruyorum..Nedense FSM bana çok güven veriyor..Bide sıkıntı subablardansa 4 günlük iş var..istanbulda evim var..Ankara da kalacak yer ayarlamak lazım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2018 16:31 
Kullanıcı avatarı

Jawserdi yazdı:
istanbula sırf bu iş için gidecekseniz ankarada iba otomotiv yada uzman oto ya yaptırabilirsiniz. günahı 2250 tl.

FSM kadar kalitelimi..Bilmediğim yer

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2018 16:42 
Kullanıcı avatarı

Geçen bir arkadaşla da bunun muhabbetini yaptık . Forumda talip diye aratırsanız bulursunuz. Yetkili serviste çalışmış biri. 2 günlük işiniz var. 4 saatlik yol kalmanıza gerek yok sabahtan gelin bırakın 2. gün akşama doğru almaya gelin. iba ve uzman japon da iyidir. Uzman japonla çalıştım bir tek iba ile çalışmadım ama o da iyi diyorlar ve bana da konuşmalarımda güven verdi.

Ben son zamanlarda tercih ettiğim ustayı söylüyorum. (Tercih nedenim mitsubishi yetkili servisinde çalışmış ve konuşmalarımdan da gayet tecrübeli güven duyduğum biri oldu. İkinci nedenim ise iş değişikliği nedeni ile yeni başlamış olması, yoğunluğunun az olması nedeni ile daha iyi ilgi göstereceğine ve daha makul ücret talep edeceğine olan inancım.)

Tercihiniz o olmasa da mutlaka fiyat alın derim. Tavsiye bizden tercih sizden. Arayacaksanız ismimi verin ve tavsiye üzerine geldim deyin ki daha uygun fiyat verip daha iyi ilgi göstersin. Şunu da diyeyim.... Hiç biri babamın oğlu değil sonuçta.... :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2018 17:02 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Geçen bir arkadaşla da bunun muhabbetini yaptık . Forumda talip diye aratırsanız bulursunuz. Yetkili serviste çalışmış biri. 2 günlük işiniz var. 4 saatlik yol kalmanıza gerek yok sabahtan gelin bırakın 2. gün akşama doğru almaya gelin. iba ve uzman japon da iyidir. Uzman japonla çalıştım bir tek iba ile çalışmadım ama o da iyi diyorlar ve bana da konuşmalarımda güven verdi.

Ben son zamanlarda tercih ettiğim ustayı söylüyorum. (Tercih nedenim mitsubishi yetkili servisinde çalışmış ve konuşmalarımdan da gayet tecrübeli güven duyduğum biri oldu. İkinci nedenim ise iş değişikliği nedeni ile yeni başlamış olması, yoğunluğunun az olması nedeni ile daha iyi ilgi göstereceğine ve daha makul ücret talep edeceğine olan inancım.)

Tercihiniz o olmasa da mutlaka fiyat alın derim. Tavsiye bizden tercih sizden. Arayacaksanız ismimi verin ve tavsiye üzerine geldim deyin ki daha uygun fiyat verip daha iyi ilgi göstersin. Şunu da diyeyim.... Hiç biri babamın oğlu değil sonuçta.... :D

Eyvallah arayacağım inş..Yardımınız için teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Mar 2018 10:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatma
Araç: Lancer 1.6 invite
Meslek: İnfaz koruma memuru
Yldzhan yazdı:
Merhaba.2011 lancer 1,5 aracımda motor aşırı tekliyor..yokuşta ve düşük devirde hemen bayıyor.sanki motoru biri sallıyor gibi çok hareketli çalışıyor..4 silindirli ama 1 tanesi çalışmıyor.bazen vites düşürünce yolun ortasında,bazende rolantide stop ediyor..bu durum benzinde de lpgde de aynı..aracımın çekişi düşük.Yakıt değerleri yüksek çıktığından egzoz emisyonu olumsuz çıkıyor..Bujileride yeni değişmiştim.. :( Sıkıntı tahmini ne olabilir.Telefondan Fatih Ustaya sordum ama bu sıkıntıyı birebir yaşayan arkadaşlar varmı?Teşekkürler

aracınız kaç kilometrede acaba?bir de lpgde kaç km yapmış?ve bu sorunlar 1.6 larda da olur mu acaba?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2018 09:54 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
olabilir: 1.5 yada 1.6 farketmez: magnezyum subaplı lpg araçlarda olur. yada çelik subaplı lpg lilerde benzer belirtileri olan Bobin sorunu olabilir. İridyum yada LPG buji kullanmak lpgli araçlar için iyidir. lpgde performanslı (+3000 devir) kullanmak sorunları tetikler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2018 11:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatma
Araç: Lancer 1.6 invite
Meslek: İnfaz koruma memuru
Teşekkürler iridyum ve log buji dediklerinizi bakim zamanı mı yapacağız?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: