Zaman: 29 Mar 2024 01:54

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 39 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2012 22:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: zafer
Araç: citroen c4
Meslek: planlama
merhaba arkadaşlar. kısmet ise 3-4 ay sonra 1.4 2006 model c4 mü satıp 2008-2010 arası lancer almak istiyorum. tarz olarak konfor odaklı ve stabil araçları çok seviyorum.lancerın konforu nasıldır? içeri çok ses alıyor mu? ayrıca belirgin kronik sorunları varmıdır? fazla km yapmamış 27-28 bin aralığında bulabilirmiyim?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2012 23:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: Muammer
Araç: Mitsubishi Lancer 1,5 Mt 2010 Model
Meslek: Bilgisayar Mühendisi
Kan grubu: B+
Ben yeni bir lancer ( 2010 invite beyaz ) kullanıcısı olarak ( eski aracım hyundai admira 1,5 dizel 3 silindir ) açıkcası çok bunaltıcı bir ses olmadığı kanaatindeyim. asfalt durumuna göre uğultu her arabada olduğu gibi lastiklerin kalitesine göre içeri gelen bir ses mevcut. ancak beni rahatsız etmiyor. Rüzgar sesi olarakda şikayetim yok yüksek sürat olarakda 210 :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2012 23:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
1.6 lancerlarda iyileştirme yapıldı fakat hala yol ve motor sesi alıyor, c4 den çokmu alıyor bilmiyorum.
Düşük devirlerde motor sesi yok denecek kadar az aslında ama biraz performanslı kullanınca rahatsız edebilir sizi.
Not: Performans ve sorunsuz olsun derseniz japon,
Yok ben illede konfor istiyorum diyorsanız almandan şaşmayın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Eyl 2012 23:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Muammer
Araç: Mitsubishi Lancer 1,5 Mt 2010 Model
Meslek: Bilgisayar Mühendisi
Kan grubu: B+
Paran varsa alman
paran yoksa japon sözünü destekler nitelikte bu açıklama toşu :))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2012 18:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
2010 lancer kullanıcısıyım.aldığımda önceki senelerde çıkanlara oranla yalıtım iyileştirilmesi yapıldı söylentisi vardı.yaltım yapılmışı böyleyse öncesini düşünemiyorum diyeyim.90km den sonra rüzgar sesi geliyor.yol sesi her daim fazlaca var.yeni sıfır asfaltta ses pek yok ama diğer yollarda ses içerde heleki stabilizeye hirdinmi konsol zırıltısıda eşlik ediyor.motor sesi kalkışta ve vites geçişlerindeki hızlanmalarda bayağı çıkıyor.deviri yükselttiğindede ses bayağı artıyor bu durumda bu birkaç etken aynı anda oluşursa yandın lancer orkestrası resmen

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2012 18:27 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
precious yazdı:
2010 lancer kullanıcısıyım.aldığımda önceki senelerde çıkanlara oranla yalıtım iyileştirilmesi yapıldı söylentisi vardı.yaltım yapılmışı böyleyse öncesini düşünemiyorum diyeyim.90km den sonra rüzgar sesi geliyor.yol sesi her daim fazlaca var.yeni sıfır asfaltta ses pek yok ama diğer yollarda ses içerde heleki stabilizeye hirdinmi konsol zırıltısıda eşlik ediyor.motor sesi kalkışta ve vites geçişlerindeki hızlanmalarda bayağı çıkıyor.deviri yükselttiğindede ses bayağı artıyor bu durumda bu birkaç etken aynı anda oluşursa yandın lancer orkestrası resmen

+1 :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2012 21:32 
Kullanıcı avatarı

en azından test etmek yerinde olacak. alman arabasını hiçbir şekilde düşünmüyorum alman alacak param olsa zaten alacağım tek araba volvo s40 olurdu :) c4 ü geçen sene alırken fiyatına göre çok güzel design var diye almıştım. e sonuçta 21-22 para verebileceğim için gidipte 2000 model focus veya golf hayatta almazdım. gelgelelim c4 ün yarattığı elektrik problmelerinden gına geldi.daha önce grande punto ve fabiam vardı hiç problem yaşamamıştım. mitsubishinin tek eksiği yalıtım ise sorun değil.belki kozmetik iyileştirmelerle biraz yalıtım yapabilirim.
2. elinin düşük olması beni daha mutlu ediyor,yolda her gördüğümde iç geçiriyorum resmen ya.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2012 07:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Toygun
Araç: yok
Meslek: yok
zafer durukan yazdı:
en azından test etmek yerinde olacak. alman arabasını hiçbir şekilde düşünmüyorum alman alacak param olsa zaten alacağım tek araba volvo s40 olurdu :) c4 ü geçen sene alırken fiyatına göre çok güzel design var diye almıştım. e sonuçta 21-22 para verebileceğim için gidipte 2000 model focus veya golf hayatta almazdım. gelgelelim c4 ün yarattığı elektrik problmelerinden gına geldi.daha önce grande punto ve fabiam vardı hiç problem yaşamamıştım. mitsubishinin tek eksiği yalıtım ise sorun değil.belki kozmetik iyileştirmelerle biraz yalıtım yapabilirim.
2. elinin düşük olması beni daha mutlu ediyor,yolda her gördüğümde iç geçiriyorum resmen ya.

İç geçirme başlandığına göre yakındır sizin de bir lancer sahibi olmanız :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2012 10:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: serhat
Araç: 2011 lancer
Meslek: M.D
Kan grubu: a+
bence aracın içine ses alması güzel ama sadece motor sesi o ses beni hasta ediyo :lol: illa duyacam :) ama söyle bişey var tamm bmw yada o segmentlerde bi aracın sessizliğine sahip degil ama onlara verecek okadar paranda yoksa çıkar yolun MITSUBISHI LANCER :LOL:

Adamına göre yılanım gel dey
Adamına görede biz oluruz BEY

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2012 23:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
_opeth yazdı:
Bence ses göreceli test edip bakın derim. Mükemmel sessiz değil ama colttan sonra bana baya sessiz geldi araç.

HTC Desire S cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

segment farklı araç farklı.bende flash tan lancer a binince farklı olmuştu elbette.aynı segmentte değerlendirmek lazım.otor sesini önemsemiyorumda yol lastik sesi rüzgar sesi rahatsız edici oluyor helede uzun yolda kulaklarım uğulduyor bi zaman sonra.ama aynı segmentte biçok araçta bu ses yok.süspansiyonlar daha sessiz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2012 18:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: Nuri
Araç: Lancer Sportback
Meslek: Tüccar
Kan grubu: b+
Lancer ve ses yalıtımı birbirinden o kadar uzak şeylerki. Yol sesi+motor sesi+cam açıksa tık tık çıt çıt + cam kapalıysa rüzgar sesi + sunroof tan uğultulu rüzgar sesi. Tabi henüz havalar soğumadı soğuyunca amortisör sesleri ve lastik takozlardan gelen gacırtılar eklenecek. ses = lancer . Yakıtı az tüketiyor diye kendimi avunmaktan başka çare göremiyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2012 18:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: demirhan
Araç: skoda
Meslek: öğretmen
etacarinea yazdı:
Lancer ve ses yalıtımı birbirinden o kadar uzak şeylerki. Yol sesi+motor sesi+cam açıksa tık tık çıt çıt + cam kapalıysa rüzgar sesi + sunroof tan uğultulu rüzgar sesi. Tabi henüz havalar soğumadı soğuyunca amortisör sesleri ve lastik takozlardan gelen gacırtılar eklenecek. ses = lancer . Yakıtı az tüketiyor diye kendimi avunmaktan başka çare göremiyorum.

Tamda lancer alma arefesindeyken bu olumsuzluklar korkuttu beni doğrusu bu kadar çokmu ses alıyor bu araba içine... yanlış anlaşılmasın aracımı övmek degil amacım sonucta lancer hastası insanım ama benim aracım fabia 2002 model (1.4lt 101 hp) bu bahsettiginiz seslerden fabia da hic yoktur örneğin uzun yolda cok yüksek süratlerde bile lastik sesi yol sesi heleki rüzgar sesi nedir bilmem

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2012 19:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Araçlarımız sorunsuz olunca ufak tefek şeyleri büyütüyor olabiliriz. :)
test sürüşünde fayda var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2012 22:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: Toygun
Araç: yok
Meslek: yok
toşu yazdı:

+1 :thumb:

ben rüzgar sesini 140-160'dan sonra fark ediyorum, tabi o zaman da açık mivec ve hızlanmanın verdiği keyifle, rüzgar sesinin beni rahatsız edeceği eşik değeri aşması imkansız gibi birşey. Bunun yanı sıra, içeri gelen motor sesi ( bu arada 1.5'in sesi 1.6'ya göre daha tok ) gayet hoşuma gidiyor.

ama tabi daha önce yazan büyüklerim gibi, test sürüşünün sorularınıza cevap olacağını savunuyorum.

saygılar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2012 12:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Nuri
Araç: Lancer Sportback
Meslek: Tüccar
Kan grubu: b+
toşu yazdı:

Sorun illa motor aksamıyla olmuyor. Bana göre yukarıda saydıklarımın hepsi sorun. 100 km de camlardan gelen abartılı rüzgar sesi , yol sesi , motor sesi, 2 farklı servise gitmeme rağmen tam olarak çözülemeyen soğuk havalrda direksiyondan gelen katır kutur sesler, kasislerden geçerken gelen gacırtılar benim için sorun çünkü 0 km aldığım bu araçta aldığım günden beri var. Biz bunları sorun olarak görmemeye devam ettikçe üreticinin canına minnet hiç bir düzeltme yapmıyorlar. arcım 2011 model ve eğer söylendiği gibi 2010 sonrası yalıtım da iyileştirme yapıldıysa 2010 ve öncesi lancer cılara Allah sabır versin. Aracı almadan önce mutlaka test sürüşü yapın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2012 13:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bülent
Araç: Colt 2005
Meslek: Mühendis
Kan grubu: Arh+
Yeni aldığımız Colt'u pek sevmemizin de etkisiyle Lancer aklımızda yer etmeye başlamıştı ama ne yalan söyliyim ürküttü beni yazılanlar. Alfalarda da kroniktir ön takımdan zaman zaman gelen gacırtılar ama sıfır alınan arabada moral bozar doğrusu.
Çok alakası yok aslında ama Lancer için Powerflex burç satılıyorsa onlarla çözülebilir gacırtılar. Ama garantisi devam eden bir araçta böyle bir çözüm biraz garip olur.

Edit: imla

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2012 13:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Beklentiyle alakali seyler bunlar arkadaslar.

Bu fiyat araliginda (2.el icin konusuyorum) bu model yilinda bu kadar az yakan daha konforlu, sessiz ve sorunsuz bir arac bulamazsiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2012 14:31 
Kullanıcı avatarı

Aslında test sürüşü aklımızddaki bir çok soru işretini kaldıracaktır. kimisine göre fazla olan ses kimisinie göre hic rahatsız edici olmuyor cok göreceli bir durum galiba

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2012 22:15 
Kullanıcı avatarı

ürkmedim desem yalan olur. yani hiç sevmediğim dediğim c4 de yalıtım konusunda en ufak sorun yaşamadım. gayet sessiz bir araç. peki aracında yalıtım çalışması uygulayan hiç oldu mu? oldu ise pozitif sonuç alındı mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2012 23:21 
Kullanıcı avatarı

zafer durukan yazdı:
ürkmedim desem yalan olur. yani hiç sevmediğim dediğim c4 de yalıtım konusunda en ufak sorun yaşamadım. gayet sessiz bir araç. peki aracında yalıtım çalışması uygulayan hiç oldu mu? oldu ise pozitif sonuç alındı mı?

Ziebartta yapılan ses yalıtımının iyi olduğunun duydum ama ne kadar tatmin eder bilemiyorum

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 39 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: