Zaman: 01 May 2024 12:46

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2010 02:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: şerif
slmlar herkeze. başlıktada belirttiğim gibi o arabayı alıyorum. ve serisinin en boş modeli olarak lanse edilmesine karşın güvenlik koşulları hoşuma gitti ama arabanın olumsuz yönleri olup olmadığını sizlerden öğrenmek istiyorum + larını ve - lerini...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2010 10:16 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
kardeş bütçen ne ise ona göre al aracını. yoksa bu işin sonu yok. e boşu biraz dolusu biraz daha dolusu ve onun da dolusu diye gider bu. tabi ki mali durumun el veriyorsa ya da azıcık sıkıştırabilirsen özellikle güvenlik donanımı (esp ve asr) için bir üstü olan invite modeli almanı tavsiye ederim. ama jant kapağı siyah ayna kapağı, eski kasa colt direksiyonu vs gibi görsel şeyler senin için önemli değilse inform araç al. (ha sana diyoruz ama biz de 1.5 AT sürerken 1.8 CVT ye geçtik. insan oğlu işte istiyor da istiyor)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2010 16:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
sinir kupu yazdı:
kardeş bütçen ne ise ona göre al aracını. yoksa bu işin sonu yok. e boşu biraz dolusu biraz daha dolusu ve onun da dolusu diye gider bu. tabi ki mali durumun el veriyorsa ya da azıcık sıkıştırabilirsen özellikle güvenlik donanımı (esp ve asr) için bir üstü olan invite modeli almanı tavsiye ederim. ama jant kapağı siyah ayna kapağı, eski kasa colt direksiyonu vs gibi görsel şeyler senin için önemli değilse inform araç al. (ha sana diyoruz ama biz de 1.5 AT sürerken 1.8 CVT ye geçtik. insan oğlu işte istiyor da istiyor)

ASTC inform'da da standart oldu aga. Gorsel ogeler disinda pek bir fark kalmadi.

http://www.mitsubishi-motors.com.tr/lan ... pg=donanim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2010 22:54 
Kullanıcı avatarı

invite modelinde olan güvenlik paketiyle inform aynı standart olarak sunmuşlar . senin de dediğn gibi sis farı jant ve aynalar sorun değil zaten jantlar dışında sorun yok onlrı da değiştiricem ve bu araca mivec yeni nesil euro5 motor koymuşlar. bunların dışın da araba da rahatsız edici herhangi bi mekanik fiziki sorun varmı
nasip olursa yarın öğlen teslim alıcam arabayı
ve diğer bilgilerinizede ihtiyacım var sürüş deneyimi ve ilk 1000 km den söz edmissiniz diğe konularda bunlar hakkında da bilgi alabilirmiyim teşekkür ederim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2010 23:23 
Kullanıcı avatarı

evet 1.6 inform mt de abs ebd ve astc standart olarak verilmiş

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2010 10:43 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

machete yazdı:
invite modelinde olan güvenlik paketiyle inform aynı standart olarak sunmuşlar . senin de dediğn gibi sis farı jant ve aynalar sorun değil zaten jantlar dışında sorun yok onlrı da değiştiricem ve bu araca mivec yeni nesil euro5 motor koymuşlar. bunların dışın da araba da rahatsız edici herhangi bi mekanik fiziki sorun varmı
nasip olursa yarın öğlen teslim alıcam arabayı
ve diğer bilgilerinizede ihtiyacım var sürüş deneyimi ve ilk 1000 km den söz edmissiniz diğe konularda bunlar hakkında da bilgi alabilirmiyim teşekkür ederim

bilal kardeş vermiş linki baktım. gerçekten de standart olmuş. eh o zaman iki parça plastik için fark vermem diyorsanız alın gitsin. jant değişimi için de araştırın bakalım kaça mal olacak bunlar size.
bir de her ihtimale karşı invite mt için de fiyat alın derim ben. 37 bin lira fiya alan bir arkadaş vardı 1.6 invite için.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2010 14:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: Uğur D.
Araç: Mitsubishi Colt 1.3 Invite AMT 2011
Meslek: Y.dışı eğt. dan.
Informlarda da güvenlik standart olması çok iyi, bence de uygun bir seçim olur alın derim.
Ancak şahsi kanaatim sırf üzerinde tuş barındırmayan o direksiyondan sebep almazdım ben.
Invitelarda bile sağ taraftaki cruise control tuşları olmaması 2.elini dahi düşünmeme sebebimdir.
Ha 1.8 CVT olsa dadından yenmez. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2010 23:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
Valla şimdi ben coltun yüksek donanımına alıştım astc olmamasına rağmen yüksek hızla virajlarda frene dokunduğum anda abs ve ebd nin devreye girmesinede alıştım bir kaçtır farkettim ki maşallah colt astc olmamasına rağmen savrulmuyor virajlarda. Ama insanoğlu işte bu aralar 2010 bir lancer bulabilirsem takas edermiyim acaba diye düşünüyorum kendi kendime :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2010 23:57 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
Makyajlı Colttan sonra o siyah direksiyon çekilesi değil doğrusu :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2010 01:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
bacey yazdı:
Makyajlı Colttan sonra o siyah direksiyon çekilesi değil doğrusu :)

Aynen.

Jant kolay, 1.8'inkilere benzeyen 17" jantlar var piyasada. Cok da guzel duruyor ayrica 17" oldugundan biraz daha yanakli lastik takiliyor.

Bodykit falan da kolay. Uygun fiyata orijinalden daha guzel modifiyeler yapmak mumkun.

Sis fari da hadi basar parayi alirsin ki cok da lazim birsey degil.

Ama o direksiyon :crazy:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2010 20:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
güvenlik donanımlarının aynı olması inform donanımınıda bayağı sattıracaktır.birkaç plastik ve krom detay otomatik klima ısıtmalı ayna.soğutmalı torpido gözü cantlar ve direksiyondan kumanda farkı kalmış sadece.gerçi bayağıda bi farklılık var yinede istekler ve bu özelliklerin maliyeti karşılaştırılıp inform düşünülebilir.ben şimdi yine yeni alıyor olsam yine invite alırdım.bu arada donanım çizelgesine dikkatli bakarsanız klima yazmıyor arkadaşlar.unutmuşla yazmayı :D kimbilir belkide 2011 modellerde klima yoktur. :lol: şaka bi yanada bu temsa yı allah ıslah eylesin ne diyeyim.tavan antenini bile yazmış donanım kalabalığı olsun diye ama en önemli şeyi klimayaı unutmuşlar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2010 22:25 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

güvenlik donanımının fazla olması arabayı bence fazla sattırmaz. sadece nasıl honda jazz ve chevy cruze araçlarda en boşunda bile 8 hava yastığı esp asr var diye övünüyor ona yarar. prestiji artırır. bizim millet aracın görünüşüne daha çok önem veriyor. elektronik zamazingo fazla olsun da güvenliği sallamıyor. fiesta kullanırken bu görmüştüm. güvenlik paketli (esp ve asr'li ve 3 hava yastığı fazla sanırım) fiesta araçlar sadece 1.084 lira farkla satılırken sadece sipariş üzerine getiriliyor. 2 ay da bekleme yapılıyor. neden? talep yok. ama her türlü zamazingo var diye titanium versiyonu her yerde var. tamam trand de var ama o biraz şirket aracı mantığı. bir de sonuçta b sınıfı araç. ona rağmen binici genelde titanium alıyor. kimse de gp var alayım demiyor. o bakımdan invite model güvenlik sebebiyle değil görünüş sebebiyle de hala ilk tercih olacaktır. ha aracın genel görünümü güzel ona sahip olmak için informa binen de olacaktır ama binen yav güvenlik aynı zaten diye değil mali sebeplerle alır. güvenlik aynı zaten lafının da durumu rasyonalize etmek için kullanır.
bu benim gözlemlediğim arkadaşlar. yanlış anlaşılmasın. ben güvenliğe daha çok önem veriyorum. fiestayı satmamın bir sebebi de budur. araçtan başka şikayetlerim de vardı gerçi. ama onlar da olmasa ciddi ciddi 2. el gp'li bir fiesta almayı düşünebilirdim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2010 22:09 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar yeni 1.6 motoru şehir içi kullanan var mı.
Yakıt tüketimi 1.5 ile aynı mı?
Katalog verisi 7.7 idi heralde..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2010 23:22 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

altrea yazdı:
arkadaşlar yeni 1.6 motoru şehir içi kullanan var mı.
Yakıt tüketimi 1.5 ile aynı mı?
Katalog verisi 7.7 idi heralde..

kardeş mitsubishi'nin veridiği teknik veriler arabayı düzgün kullanan birisi için oldukça doğru hatta bazı durumlarda (kasarsan filan) mütevazi değerlerdir. ben mitsubishi'nin 1.3 colt amt, 1.5 lancer at ve 1.8 lancer cvt araçlarını kullanmış birisi olarak teknik verilerin doğruluğu gördüm. dediğim gibi kasma durumlarında şehirler arası verilerin altına tüketimlere rahatça ulaştım. ortalama tüketimlerim de fabrika verilerine yakın değerlerde seyretti. 1.3 colt amt aracımla 6.6 lt, 1.5 lancer at aracımla 8.4 lt ve 1.8 lancer cvt aracımla 9.1 lt gibi karşık değerlere, kasma durumunda şehirler arasında 1.3 colt amt ile 4.6 lt, 1.5 lancer at ile 5.5 lt ve 1.8 lancer cvt ile 5.9 lt gibi değerlere ulaştım. ve bunlar 40 km gibi mesafelerde (çengelköy-avcılar) elde edilen değerlerdir.
kısaca lancer 1.6 mt için verilen değerlere güvenebilirsin. ha tabi dikkat edersen benim verdiğim değerler hep otomatik araçlar için. ben forumlarda düz vites sahiplerinin benden yüksek tüketimlere sahip olduklarına da şahit oldum. yani düz viteste olay sana daha çok bağlı.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: