Zaman: 01 May 2024 11:07

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2010 17:58 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar , benim 1990 model bir daihatsu applause'um var. Binmekten keyif alıyorum ancak artık yaşlandığı için model yükseltmeye karar verdim. Ben arabaya evladiyelik binen bir insanım yani 3-5 senede bir araba değiştirmem bu arabama da 96 dan bu yana binmekteyim. Asıl konumuza gelecek olursak 2. el km si düşük bir lancer invite buldum 2009 model. bütçem de maksimum 30 bin liraya kadar arkadaslar bu forumdaki bazı yorumları da okudum internet arastırmasını da yaptım. Artı yönleri çok fazla özellik olarak ancak eksi yönü olarak da nereye baktıysam düşük işçilik ve malzeme kalitesinin yanında ses izolasyonunun vasat altı olduğu gözüme carptı. Ben ç.kalede yasıyorum üstelik merkezinde de değil yani bir sehirici trafigi benim icin sözkonusu değil. Aracı almak istiyorum fakat bu bahsedilen ses izolasyonu konusu kafamı fena halde kurcalıyor , buldugum arac da baska sehirde bosu bosuna gitmek istemiyorum onca yolu. Gerçek kullanıcıları olarak sizlerden duymak istedigim soruların cevapları sunlar :

1-) aracın tüketimi söylenildigi gibi hakikaten düşük mü (sehirici trafigi durumum olmadıgını söylemiştim) ?
2-) benim gibi bir kullanıcıya yine uzun seneler sorunsuz bicimde otomobil kullanmanın keyfini yasatır mı??
3-) servis maliyetleri nasıldır ?
4-) 2. elinin biraz zayıf olduğunu gördüm, yepyeni araçlar hemen satışa çıkarılmış bunun sebebi aracın kronik hastalıkları oldugu mudur ??
5-) son ve en önemlisi su malzeme kalitesi ve berbat ses izolasyonu konularındaki düsünceleriniz nelerdir??

umarım sorularla canınızı sıkmam ama siz degerli lancer kullanıcısı arkadaslarım olayı birebir yasadıgınız icin objektif yorumlarınıza ve degerli fikirlerinize ihtiyacım var. simdiden tesekkürler cevapları bekliyorum selamlar ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2010 19:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
1- Aracın söylenen tüketim değerleri doğrudur, kimseden yok bu araba çok yakıyor verdiğiniz değerler yanlış dediğini duymadım.
2- Her binişinizde heyecan veren bir araç bu konuda garanti verebilirim.
3- Servis maliyetleri diğer birçok markaya göre ucuz bile denebilir.
4- 2. el olayı tamamen satanla alakalı ilanlara bakarsanız hiçbir artısı olmayan araca 36 -40 bin arası para isteyenler var (yani satmak istemeyenler) ilanları takip ederim piyasa fiyatını koyanlar 1 hafta içinde satıyor mitsu bu kasa ile bir çok önyargıyı kırmış durumda hemde sıfır reklam ile...
5- Motor sesi alıyor biraz ama yüksek devirlerde 4 bin devirden güzel bir motor sesi var :) azda yol sesi var ama onu aracın altını ziftlettirirsen hem aracı koruyorsun hemde yol sesini büyük ölçüde kesiyor başka araçlarda deneyen ve sonuç alan tanıdıklarım var.

sonuç olarak 2. eli yok diyenler halt etmiş arkadaşa 1-2 haftadır bakıyoruz hangisine karar versek ertesi gün satılmış oluyor elimizde hazır para olmadığı için kaçırıyoruz hep :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2010 20:00 
Kullanıcı avatarı

cevaplarınız net gayet arkadaşım, sadece ekstra bir izolasyon gerektiriyor anladığım kadarıyla ?? bir de japon sorunsuzdur sıkıntı yaşatmaz tezini mıvec te de görebilecek miyim acaba ?? değerli yorumlarınıza teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2010 17:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
Serviste tanıdık usta var şu ana kadar lpg kaynaklı olanlar hariç bir arıza yaşanmadığını söyledi, lpg düşünüyorsan vialle lpi sistemi haricinde birşey taktırma tavsiye etmiyorum dedi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2010 18:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Görkem Yavuz
Araç: Lancer 1.6 Invite
Meslek: Odtü-Maden Müh. Öğrenci
Kan grubu: 0Rh+
badboy87 kardeşimin dediğine katılıyorum..Ben de çıktığı ilk günden beri köpekbalığı ile ilgilenenlerdenim. Özellikle araştırdım ve hiç bir paylaşım sitesinde yabancı olanlar dahil; özellikle ingiliz sitelerinde bir sorununa rastlayamadım..Lpg konusu da doğru lpi den şaşmayın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2010 19:34 
Kullanıcı avatarı

badboy87 yazdı:
Serviste tanıdık usta var şu ana kadar lpg kaynaklı olanlar hariç bir arıza yaşanmadığını söyledi, lpg düşünüyorsan vialle lpi sistemi haricinde birşey taktırma tavsiye etmiyorum dedi

lpg taktırmayı düşünmüyorum , birçok yönden sakıncalı bir de kısmet olur da alırsam lancer şu front lip ve yan marşpiyellerin fiyatını merak etmiyor değilim ayrıca bagaj üstü ince spoiler in :roll:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2010 23:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
Taner yazdı:
Arkadaşlar , benim 1990 model bir daihatsu applause'um var. Binmekten keyif alıyorum ancak artık yaşlandığı için model yükseltmeye karar verdim. Ben arabaya evladiyelik binen bir insanım yani 3-5 senede bir araba değiştirmem bu arabama da 96 dan bu yana binmekteyim. Asıl konumuza gelecek olursak 2. el km si düşük bir lancer invite buldum 2009 model. bütçem de maksimum 30 bin liraya kadar arkadaslar bu forumdaki bazı yorumları da okudum internet arastırmasını da yaptım. Artı yönleri çok fazla özellik olarak ancak eksi yönü olarak da nereye baktıysam düşük işçilik ve malzeme kalitesinin yanında ses izolasyonunun vasat altı olduğu gözüme carptı. Ben ç.kalede yasıyorum üstelik merkezinde de değil yani bir sehirici trafigi benim icin sözkonusu değil. Aracı almak istiyorum fakat bu bahsedilen ses izolasyonu konusu kafamı fena halde kurcalıyor , buldugum arac da baska sehirde bosu bosuna gitmek istemiyorum onca yolu. Gerçek kullanıcıları olarak sizlerden duymak istedigim soruların cevapları sunlar :

1-) aracın tüketimi söylenildigi gibi hakikaten düşük mü (sehirici trafigi durumum olmadıgını söylemiştim) ?
2-) benim gibi bir kullanıcıya yine uzun seneler sorunsuz bicimde otomobil kullanmanın keyfini yasatır mı??
3-) servis maliyetleri nasıldır ?
4-) 2. elinin biraz zayıf olduğunu gördüm, yepyeni araçlar hemen satışa çıkarılmış bunun sebebi aracın kronik hastalıkları oldugu mudur ??
5-) son ve en önemlisi su malzeme kalitesi ve berbat ses izolasyonu konularındaki düsünceleriniz nelerdir??

yakıt tüketimi düşük.helede ş.içi trafik durumu yoksa dahada düşük olacaktır.uzun yıllar sorunsuzca binebilirsiniz kanımca.o model daihatsu dan sonra size zaten gayet iyi gelecektir lancer.ikinci elinin zayıflığı biraz göreceli zaten sizde kısa sürede araç değiştiren biri değilmişsiniz sorun olmayacak yani.işçiliğine ve izolasyonuna berbat diyemeyiz.sadece daha iyi olabilirdi diyoruz.kronik bir arıza yok satmak isteyenlerin çoğu ötv indirimi zamanında almıştı şimdi fiyatlar yüksek.enaz zararla hatta karlı satmak istiyor olabilirler.hatta bence o satanlar yenisini almak için satıyorlardır.baktığınız aracı bi kontrol ettirn kazası belası yoksa alın bence
umarım sorularla canınızı sıkmam ama siz degerli lancer kullanıcısı arkadaslarım olayı birebir yasadıgınız icin objektif yorumlarınıza ve degerli fikirlerinize ihtiyacım var. simdiden tesekkürler cevapları bekliyorum selamlar ;)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 42 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: