Zaman: 14 May 2024 16:27

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 59 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2010 01:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim
Araç: Lancer İnvite 2011 beyaz
Meslek: İnsan Kaynakları Yöneticisi
Herkese hayırlı geceler,

Aracımı aldığımdan beri 600 km yaptım. Yukarıda yorumlarım mevcut. Aracın yakıt tüketimini paylaşmak istedim.
1.6. Invite;
İki kere ölçüm yapabilme şansım oldu. Ekranda yazan değerleri değil kendi ölçümlerimi söyleyecek olursam,
İlk ölçümde 100 km' de 11.3 lt, (Şehir içi )
İkinci ölçümümde ise 10.2 lt çıktı.

Aracı şehir içi kullandım. Tabi şehir içi derken öyle İstanbulda ki gibi sürekli dur kalk değil, rahat bir trafikte.

Açıkcası ilk değerler beni hayal kırıklığına uğrattı. 1.6 ların yakıt tüketim değerlerinin azaldığını duymuştum.
Aynı aracı kullanan arkadaşlar da paylaşırsa sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2010 18:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERDAL
Araç: 2009 1.5 İNVİTE YAKUT KIRMIZI LANCER
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: Brh+
130 yapıyorsa çok iyi benim 1.5 ancak 105 km yapıyor öbür tarafta bir arkadaş 120 yazmış.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2010 23:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
666 yazdı:
130 yapıyorsa çok iyi benim 1.5 ancak 105 km yapıyor öbür tarafta bir arkadaş 120 yazmış.

bendede 1.5 var evet doğru 3000 devirde 120 oluyor hızım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2010 23:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: Harun Işık
Araç: Lancer
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: B +
Bizim 1.5 de otomatik 2 de kalktığın zaman çok çabuk hızlanıyor ağırlığına ve motoruna göre. 3'e atıp D ye attığın zaman olay bitiyo zaten :)

Harun Işık

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2010 00:16 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
1.5 at kullandım zamanında biliyorsunuz. aracın hızlaması düzenli değil sadece. ilk hızlanması iyi değil. 20-80 arası filan iyi hızlanıyor sonra tekrar ivmelenmesi düşüyor. sanırım o 0-20 ile 80-100 arası aracın 0-100 hızlamasını aşağı çekiyor. tabi düz vites gibi olmaz. ama hep söyledim ara hızlanması fena değildi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2011 17:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1.6
Kan grubu: b +
Merhaba arkadaşlar. beşinci arabam nihayet Lancer oldu. Daha önce sırasıyla, Mercedes-Toledo-C-max-Mercedes idi. Hepsi de dizeldi. İlk kez benzinli aracım oldu. Ben de bir çok arkadaş gibi Lancer'i alırken bir çok markanın aynı sınıftaki araçlarıyla karşılaştırdıktan sonra Lancer'e karar verdim.
Lancer'le ilgili en büyük dez avantajın ikinci el değerinin düşük olduğu söylenir (bana da söylendi): Oturdum, değişik markaların ikinci el fiyatları ile sıfır fiyatlarını çıkardım (aşağıda). Karar vermemde etkili nedenlerden birisi buydu. Diğerleri; kalite, yakıt tüketimi, tasarım.

Aralık 2010 İndirimli tesviye edilen liste satış rakamları (markaların kendi sayfalarından derlenmiştir)
Model Vites Tipi Tavsiye Edilen Fiyat (TL)

Honda Civic 1.6 Dream Düz Vites 1.6 Benzinli 41.350
Toyoto Corolla 1.6 Comfort Düz Vites 1.6 Benzinli 39.350
Mitsibushi Lancer 1.6 Comfort Düz Vites 1.6 Benzinli 36.500
Focus Collection 4K 1.6i 115PS Düz Vites 1.6 Benzinli 35.480
Focus Trend X 4K 1.6 115PS Düz Vites 1.6 Benzinli 34.725

Markaların ikinci el değerleri (Toyata hariç diğer markaların kendi internet sayfalarındaki ikinci el değerleridir)
Marka Model Km Yakıt Şanzuman Fiyat Amortisman
Honda Civic 2009 62.000 Kurşunsuz Benzin Manuel 32.500 21.4
Honda Civic 2009 64.000 Kurşunsuz Benzin Manuel 32.700
Toyota Corolla2008 35.000 Kurşunsuz Benzin Manuel 29.000-31.000 21.2
Toyota Corolla2009 65.000 Kurşunsuz Benzin Manuel 30.000-32.000
MITSUBISHI / LANCER2008 56.000 Kurşunsuz Benzin Manuel 29.500 17.8
MITSUBISHI / LANCER2009 40,000 Kurşunsuz Benzin Manuel 30,500
MITSUBISHI / LANCER2009 83000 Kurşunsuz Benzin Manuel 30,000
Ford Focus Comfort 2009 60.000 Kurşunsuz Benzin Manuel 30.000 13.6

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2011 05:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alper
Araç: Lancer 1.6 Invite
Kan grubu: B(+)
Hepinizeee selamlar....
10 Ekim 2010 dan beri 2011 siyah 1.6 invite sahibiyim.Şans eseri internette gezerken köpekbalığına rastladım.Gerek acil araca ihtiyacım olması,gerekse maddi sıkıntıdan istedigim arabaya ulasamamam beni bu araca yöneltti.İyiki de yöneltmiş,bu kadar ucuza isteklerimi karşılayan ve modifikasyonu polis ambargosu yaşamadan kaldırabilen otomobilim oldu( diğer araclarımda polisten cok cektim :)- ). Bu arada Ankara dan aranıza katılyıorum.(Kendini tanıtmadan foruma yazanlara bir antipati besleniyor.Sorumla beraber kendimi burda tanıtıyım dedim . )
Forumlardan takip ettiğim kadarıyla lock tusuyla ilgili özelliğin kapalı olduğu okudum.Dün servise gittiğimde bilgisayar menüsünün 1.5 menüsünden farklı olduğunu,özelliğin 1.6 larda veya benim arabamda(o arada saçmalama oldu :)- ) olmadığını söylediler.Kullanma klavuzunda konuyla ilgili acıklama vardı.Ama benim arabamda öyle bir özellik yoktu.Arkadaşlar konuyu araştırıp tekrar dönüş yapacaklarını söylediler. Düzenli olarak oraya götürceğim için de tartışmaya girmek istemedim.Temsaya yazmadan önce sizden de fikir almak istedim.1.6 larda bu özellik yok mu?Servise gidip sağlıklı bir sonuç alan var mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2011 05:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Görkem Yavuz
Meslek: Odtü-Maden Müh. Öğrenci
Kan grubu: 0Rh+
bad_gubi yazdı:
Hepinizeee selamlar....
10 Ekim 2010 dan beri 2011 siyah 1.6 invite sahibiyim.Şans eseri internette gezerken köpekbalığına rastladım.Gerek acil araca ihtiyacım olması,gerekse maddi sıkıntıdan istedigim arabaya ulasamamam beni bu araca yöneltti.İyiki de yöneltmiş,bu kadar ucuza isteklerimi karşılayan ve modifikasyonu polis ambargosu yaşamadan kaldırabilen otomobilim oldu( diğer araclarımda polisten cok cektim :)- ). Bu arada Ankara dan aranıza katılyıorum.(Kendini tanıtmadan foruma yazanlara bir antipati besleniyor.Sorumla beraber kendimi burda tanıtıyım dedim . )
Forumlardan takip ettiğim kadarıyla lock tusuyla ilgili özelliğin kapalı olduğu okudum.Dün servise gittiğimde bilgisayar menüsünün 1.5 menüsünden farklı olduğunu,özelliğin 1.6 larda veya benim arabamda(o arada saçmalama oldu :)- ) olmadığını söylediler.Kullanma klavuzunda konuyla ilgili acıklama vardı.Ama benim arabamda öyle bir özellik yoktu.Arkadaşlar konuyu araştırıp tekrar dönüş yapacaklarını söylediler. Düzenli olarak oraya götürceğim için de tartışmaya girmek istemedim.Temsaya yazmadan önce sizden de fikir almak istedim.1.6 larda bu özellik yok mu?Servise gidip sağlıklı bir sonuç alan var mı?

Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler :) Muhtemelen Azizoğlu'ndan aldınız :D Ben de oradan aldım. O özellik için cd beklendiği söylenmişti bana bundan 2 ay kadar önce demekki hala gelmemiş..Ben aslında araçta öyle bir özellik var ancak serviste o cd yle beraber açtırılması gerekiyor diye biliyorum.Tartışacak bir şey yok.Foruma da hoşgeldiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2011 13:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: nursel
Araç: 1.5 invite sam at
Kan grubu: A +R
Selamlar,
Benimde 2.mitsubishi arabam,bu hafta beyaz 1.5 İnvite sam AT aldim.Acaba benim arabamda da cam acıkken anahtari cikarttigimda anahtar ile disardan camlari kapatabilirmiyim,bilginiz varmı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Oca 2011 23:30 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

aramıza hoşgeldin nnc kardeş. yav sen o soruyu sorana kadar deneseydin ya kapanıyor mu diye. benim tahminim kapanacağı yönünde ama belli de olmaz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2011 00:14 
Kullanıcı avatarı

Araç: lancer 1.6 invite mt
Meslek: avukat
Kan grubu: A+
bende 1,6 invite aracımı alalı 10 gün oldu istanbul çamlıcadan aldım ve serviste o özelliği camların açılıp kapanması özelliğini sorduğumda oyle bır hizmetin gelmeyeceğini ve bunun 1,6 larda kaldırıldığını nedenın ise normaldeki camlarının otomatiğinin bozulduğu için 1,6 larda bu opsiyonu kaldırmışlar cd si gelmeyecekmiş bilgilerinize ..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2011 00:19 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

leprikon yazdı:
bende 1,6 invite aracımı alalı 10 gün oldu istanbul çamlıcadan aldım ve serviste o özelliği camların açılıp kapanması özelliğini sorduğumda oyle bır hizmetin gelmeyeceğini ve bunun 1,6 larda kaldırıldığını nedenın ise normaldeki camlarının otomatiğinin bozulduğu için 1,6 larda bu opsiyonu kaldırmışlar cd si gelmeyecekmiş bilgilerinize ..

o da ne kadar saçma bir yanıt olmuş. cam otomatiği bozuluyor madem içerden açılıp kapanırken bozulmuyor muymuş? sışışma önleme sistemi düzgün çalışıyorsa bu da düzgün çalışır. kumanda ile açılınca boluzuyor demek bence resmen başından savmak için sallamak olmuş.
kaç senedir de cam otomaitği bozulan eden duymadım bu arada. hatta ben cam otomatiği ile açıp kapayıp sıkışma önlemesi zorlayıp deneme yapmıştım sistem kendini korumaya laıp bir süre çalışmamaıştı. aracı tekrara çalıştırınca düzelmişti. ben açıkcası açıklamayı yeterli ve de özellikle mantıklı bulmadım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2011 02:00 
Kullanıcı avatarı

aminnnnnnnn görkem.cümlemizeee :)- .. Günsa'dan almıstım aracı.1.5 lerde özellik varmıs,tartısma nedenimde baştan savma işleri.Tanımadık servise fazla güvenmiyorum.Bu arada spoiler için karlıkçı halilden baska orjinale yakın ürünleri olan uygun bi yer var mı.Göz göre göre kazıklanmayalım(Serviste 1000 tl cektiler) : )-. Hosbulduk bu arada..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2011 11:14 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
bad_gubi yazdı:
aminnnnnnnn görkem.cümlemizeee :)- .. Günsa'dan almıstım aracı.1.5 lerde özellik varmıs,tartısma nedenimde baştan savma işleri.Tanımadık servise fazla güvenmiyorum.Bu arada spoiler için karlıkçı halilden baska orjinale yakın ürünleri olan uygun bi yer var mı.Göz göre göre kazıklanmayalım(Serviste 1000 tl cektiler) : )-. Hosbulduk bu arada..

http://www.peceotomotiv.com.tr/urundeta ... &ustkat=23 İmkan varsa bunlarla daha hoş gözükür : )

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2011 11:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
iba otomotiv sitesinede bakabilirsin

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2011 16:48 
Kullanıcı avatarı

Araç: lancer 1.6 invite mt
Meslek: avukat
Kan grubu: A+
sinir kupu yazdı:
leprikon yazdı:

o da ne kadar saçma bir yanıt olmuş. cam otomatiği bozuluyor madem içerden açılıp kapanırken bozulmuyor muymuş? sışışma önleme sistemi düzgün çalışıyorsa bu da düzgün çalışır. kumanda ile açılınca boluzuyor demek bence resmen başından savmak için sallamak olmuş.
kaç senedir de cam otomaitği bozulan eden duymadım bu arada. hatta ben cam otomatiği ile açıp kapayıp sıkışma önlemesi zorlayıp deneme yapmıştım sistem kendini korumaya laıp bir süre çalışmamaıştı. aracı tekrara çalıştırınca düzelmişti. ben açıkcası açıklamayı yeterli ve de özellikle mantıklı bulmadım.

forumu okurken mitsubishi sahiplerinin aracıyla ilgili yaşadığı sorunlara aldığı cevaplar hep benzer saten, bu veya başka bir sorunda servislerin cevapları samimiyetsizlikleri bilgisizlikleri baştan savmaları hep aynı umarım duzelir..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Oca 2011 16:54 
Kullanıcı avatarı

eyvallahhh yardımlarınızzz için.bu hafta içinde film + spoiler i halletmeye calısacam artık .

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2011 05:33 
Kullanıcı avatarı

onun bunun çocukları kapının önünde duran 4 aylık arabamın ön camını kaldırım taşıyla patlatmışlar.kaput ezik,çizik...gözüm döndü arabayı görünce.kaput değişcek araba hiç yoktan hasarlı durumana düştü.yarın güvenlik kamerasından adamı tespit etmeye calıscaz.siz siz olun arabanızı kamera olan bi yere çekin(en azından adamı yakalayıp hıncınızı alırsınız).arabayı çekemeyen şerefsizler yüzünden milyarlar gidiyor...allahtan araç kaskolu

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2011 11:16 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

kardeş çok geçmiş olsun. adamı tespit ederseniz sağlam bir dava açın. sadece hasarı değil hasar sebebyle aracın mal bedelinin düşmesi için de dava açabiliyormuşsunuz galiba. bunu trafik kazasında bile yapabiliyorsanız (gerçi orada tazminat alanı duymadım) bu tip bir durumda almanız muhtemel. umarım yapanı bulursunuz. bu tip bir eylemi yapanların da sin kaf...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2011 13:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
sinir kupu yazdı:
kardeş çok geçmiş olsun. adamı tespit ederseniz sağlam bir dava açın. sadece hasarı değil hasar sebebyle aracın mal bedelinin düşmesi için de dava açabiliyormuşsunuz galiba. bunu trafik kazasında bile yapabiliyorsanız (gerçi orada tazminat alanı duymadım) bu tip bir durumda almanız muhtemel. umarım yapanı bulursunuz. bu tip bir eylemi yapanların da sin kaf...

Adama ceza davasi da acilmali kasten mala zarar var adam hapse girebilir. Tesbit edince savciliga dilekce yazacaksiniz ya da polis araciligi ile sikayetci olun. Ayni zamanda derhal tazminat davasi acin. Yine de soylemeden edemeyecegim bundan sonra zor bir surec sizi bekliyor, is guc var bir de mahkemeyle falan ugras, walla benim basima gelse napardim bilmiyorum. Turkiyede yasamanin gercekleri bunlar maalesef.

Bu olaylar cok enteresan valla, insanlar artik ne yaptigini sasirdi. Bugun sebepsiz yere malina kasteden yarin canina da kasteder, irzina da. En iyisi adam akilli guvenlikli bir sitede oturmak heralde.

Bu arada arabanin bol bol resimlerini cekin ki satarken kaybiniz minimum olsun. On cam ve kaput degismis araca pert muamelesi yapmasinlar. Gerci her durumda yaparlar ama yapacak birsey de yok. Araciniz daha yenismis, insallah uzun yillar da kullanirsiniz takmayin kafaniza.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 59 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye