Zaman: 04 May 2024 21:24

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2011 12:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: hami
Araç: lancer
arkadaşlar arabayı çalıştırıyorum kendi kendine gaz veriyor benzin yakıyor daha 2 gün oldu aracı teslim alalı yolda giderkende gazdan çekiyorum ayağımı fakat araba halen gaza basıyormuşum gibi oluyor 1 2 saniye kadar böyle devam ediyor çalıştırıp bırakıyorum yine aynı şey araba kendine gaz veriyor acaba 0 olduğu için zamanla geçer mi yoksa bi sıkıntısı mı var :S

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2011 12:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: Doğan
Araç: Citröen Grand Picasso
Meslek: Teacher
Kan grubu: A rh
1. Paspas gaz pedalının kenarına takılıyor olabilir.
2. Hava soğuk, motor da soğuksa devir göstergesinde iniş-çıkışlar olabilir.

Bu basit sebepler değilse servise gösterin derim.

Eski Colt'çu..

Son imza güncelleme 12.11.2013

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2011 12:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
Motor soğuksa rolantide araç kendisi deviri biraz yükseltir ve sabitler ve motor ısındıkça düşer, otomatik cikle diyorlardı sanırım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2011 22:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
badboy87 yazdı:
Motor soğuksa rolantide araç kendisi deviri biraz yükseltir ve sabitler ve motor ısındıkça düşer, otomatik cikle diyorlardı sanırım

:good:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2011 18:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdoğan
Araç: Lancer
Meslek: Kimyager
Kan grubu: 0 +R
ben lancer'ımdan biliyorum ki ;

ilk çalıştırma esnasında 1250 devirde çalışır, motor sıcaklığı 60-70 dereceye gelince 750 devire yani rölantiye iniyor, bende ilk aldığım günlerde şüphelenmiştim ama sonradan durumun motorun ısınmasıyla alakalı olduğunu tespit ettim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2011 02:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: Lancer Inform 1.6
Meslek: Okutman
Kan grubu: A+
Arkadaşlar bende de benzer bir durum var. Vites geçişlerinde sanki ara gazı veriyormuş gibi devir de bir artış oluyor. Bu normal işleyiş mi yoksa benim aracımda bir sorun mu var? Bu arada aracım 1.6 inform. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2011 18:29 
Kullanıcı avatarı

normal bir durum motor soğukken böyle olur.bu durumda tavsiyem vites atarken önce ayağınızı gazdan çekin 2saniye sonra debriyaja basıp vites atın hem araç kısa sürede olsa bağırmamış vede debriyaja yüklenmemiş olursunuz.ayrıca bu şekilde vites atınca tüketimde düşüyor bilginize.denedim ...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2011 17:23 
Kullanıcı avatarı

Anladım, dediğiniz şekilde deniyecem teşekkürler. Ancak motor soğuk değilken de bu durum oluyor. Arabayı uzun süre kullanırken de gözlemlediğim bir durum yani. Sizce servise filan danışmamı gerektirecek bir durum olabilir mi?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2011 20:27 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
ben de precious"a katılıyorum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2011 23:53 
Kullanıcı avatarı

_Yasin_ yazdı:
Anladım, dediğiniz şekilde deniyecem teşekkürler. Ancak motor soğuk değilken de bu durum oluyor. Arabayı uzun süre kullanırken de gözlemlediğim bir durum yani. Sizce servise filan danışmamı gerektirecek bir durum olabilir mi?

benim araç 1.5 motor 1.6da farklılık varsa bilemiyorum.ama motor soğukken dediğiniz durum aynen var fakat ısındıktan sonra öyle birşey yaşamadım ben.hatta rölanti devri 6-7ye kadar düşüyor gayet rahat çalışıyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2011 02:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1.6
Kan grubu: b +
Arkadaşlar motor soğukken 1250 devirde çalışması araca konulmuş bir özellik. Amaç; daha kararlı bir devirde ve özellikle daha kısa sürede motorun ısınmasını sağlamak. Unutulmamalı ki; motor ne kadar soğuksa yakıt tüketimi o kadar fazla olur, ayrıca motorda aşınma hızlı gerçekleşir vs. Motorlar, en iyi performanslarını ısındıktan sonra sağlayacak şekilde tasarlanırlar.
Vites geçişlerinde devir yükselmasine gelince; aslında devir yükselmiyor sadece siz ayağınızı gaz pedalından çektikten sonra bir süreliğine (2 saniye kadar) gaz takılı kalıyor. o sırada siz depriyaja bastığınızdan motor yükten kurtulduğundan otamatikman devri yükseliyor. Amaç: bir sonraki vitese geçetiğinizde (üst vites) o vites aracılığı ile motora binecek daha fazla yükü-ters kuvveti daha üst devirde karşılamak, böylece vites yükseltmelerde motor tarafından daha kararlı tepki (motora karşı oluşacak negatif kuvveti daha yüksek tork'ta karşılamak) ortaya koymak.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2011 23:33 
Kullanıcı avatarı

mtiryaki arkadaşımızın açıklamasına bakarsak herhangi bir sorun yok yani, bir an anormal bir durum var diye korkmadım değil. Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Benim birkaç tane sorum daha var sitede aratma yaptım ama direk ilgili bir şeyler bulamadım. Bailık açmam gerekir mi bilmiyorum ama ben burda sorularımı bir yazıyım olmazsa başlık şeklinde açarım artık :)

1- Bazen klima açık olmamasına rağmen sıcak hava üflüyor araba klimayı açıp soğuğa çevirip kapayınca üflemeyi kesiyor, böyle bir şeyi duyan bilen var mı acaba? :)
2- Arabayı alalı iki ay oldu ama ilk aldığımda kaputun üstünde nerdeyse dümdüz bir çizgi vardı çok içime oturdu ama geri götüremedim, bu derece düzgün bir çizik niye olmuş olabilir?
3- Arabanın kapı döşemelerinde ve bazı yerlerde olmaması gereken boşluklar var. Mesela sağ kapıdaki döşeme her yeri tam olarak örterken, soldaki döşemede plastik noktayla olan birleşme yerinde boşlık var; bu üstteki bazı kısımlarda da aynı şekilde var, sanki biri japonla yapıştırmışta düşmeye başlamış gibi. Anlatabildim mi bilmiyorum ama bu durumda ne yapabilirim? servis bu durumları giderebilir mi? veya tüm lancerlarda böyle bir sorun mu var? Arabayı sevemiyorum böyle defo gibi hatalar gördükçe bunalıma girecem nerdeyse valla :)

Yazı uzun ve başlıkla ilgisiz farkındayım umarım bir bilen arkadaşımız okurda cevaplar :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2011 20:10 
Kullanıcı avatarı

klima olayını servise götürüp uygulamalı bi gösterin.gerçi onların vereceği ilk cevap bu modeller böyle abi olacak ama siz bir başka inform araçta deneyip bakın.kapı döşemesi olayınıda hallederler ama başlangıçta varmıydı diğer sıfır araçlar nasıl bakmak gerek.kaputtaki çizgiye gelince aldığınızda varsa keşke hiç teslim almasaydınız.bu direk defolu mala girer bu durumda ürünü almama yada daha düşük fiyata alma olanağınız olabilirdi.bazen duyuyoruz okuyoruzaraç nakliye sırasında zarar görebiliyor ve aracı onarıp satıyorlar böyle şeylerle karşılaşmamak için bi ekspertiz yaptırın bakım bakalım aracta boya felan yapılmış mı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2011 16:57 
Kullanıcı avatarı

Ben de keşke dedim ama aracı akşam alabildim işimden dolayı ve karanlıkta bir şey görünmüyordu işin açığı ertesi gün çiziği fark ettim ama geri götürsen de bir sonuç alamazsın arabayı teslim alırken bakman lazımdı dedi bazı bilen arkadaşlar bilemiyorum ne kadar doğru dediler iş işten geçti artık :/ döşeme için de artık dediğiniz gibi servis ücretsiz yapar umarım aldığımdan beri öyle çünkü garanti kapsamına girer diye düşünüyorum. Klima da bir daha tekrar ederse bir şeyler yapmayı düşünüyorum.

Bu arada kaputun üstündeki çizik çok derin değil pasta cila ile kapanırsa yaptırıyım mı sizce? Tecrübesizliğin gözü kör olsun...

Expertiz raporu için servise başvurmam gerekiyor değil mi? Eğer boya yapılmış olsa bile sizce böyle bir rapor verirler mi?

Cevap için teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2011 17:21 
Kullanıcı avatarı

araçta boya olup olmadığını kaportacılarda anlar.onlarda cihazda var zaten.aslında alırken görmek en faydalı olanı aldıktan sonra satıcı biz bilemeyiz diyebiliyor.aslında iş o kadarda basit değil ama uğraşmak gerekiyor malesef bizler uğraşamıyoruz iş davalık olunca sizden dolayı olmadığı anlaşılabiliyor.çizik çok derin değilse pastayla belki kapanır.ama kaportacıya sormak gerek.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2011 17:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
Carisma'da klima ilgili durumu anlatırsam sanırım fikir verecektir. Eğer ki fan kapalı fakat ısı ayarı sıcak konumunda ise evet sıcak hava az da olsa gelir. bunu engellemek için soğuk ayarına getirilmeli. aksi halde fan çalışmasa bile oluşan ısı kabine ulaşacaktır.

Kısaca yapılması gereken soğuk konumuna almak. Yoksa motor ısısı fan çalışmasa bile geliyor. Bence bu bir sorun ya da araçtaki hatadan kaynaklanmıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2011 20:17 
Kullanıcı avatarı

Cevaplar için teşekkürler fırsat bulunca bir kaportacıya gidip durumu soracam. Klima meselesi de sanırım dediğiniz gibi, tabi yine de kontrol edicem sürekli. Sonuçları burda paylaşırım, belki birinin işine yarar.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: