Zaman: 02 May 2024 12:02

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 36 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: 1.6 lancer almak...
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2011 13:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
precious yazdı:
ses olayı çok karıştırılıyor alaşılan.yukarıda genişçe anlattım aslında.lancerda çok konuşulan ses olayı motor sesinin içeri biraz fazlaca gelmesi bununda ne şekilde olup nasıl devam ettiğinide anlattım.görkemuse sanırım yol sesi yada dış sesler olayına takılmış o tür seslerin olmadığını anlatmaya çalışıyor.benim kastettiğim sadece motor sesi.bunuda açıkca anlattığımı düşünüyorum

Dogru diyon da motor sesi de olmasa binilmez ki bu arabaya. Cok tatli geliyor bana gaza basinca bu hissiyati vermesi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2011 16:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
benimde bir sorunum yok açıkcası o sesi duyduğumda daha hoşuma gidiyor.gaza bastıkça insanın içi bir hoş oluyor.zaten yüksek viteste ve hızlanınca gürültü kalmıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2011 18:26 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
1.6'ların sesi ile bizim 1.8'lerin sesi aynı değil Bilal. Sen millete ses filan diyorsun ama kendi aracına göre konuşuyorsun. ha micev sonuçta kükrer eder ama dinlemeyen arkadaşlara bir de 1.8'in sesini tavsiye ediyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2011 19:41 
Kullanıcı avatarı

sinir kupu yazdı:
1.6'ların sesi ile bizim 1.8'lerin sesi aynı değil Bilal. Sen millete ses filan diyorsun ama kendi aracına göre konuşuyorsun. ha micev sonuçta kükrer eder ama dinlemeyen arkadaşlara bir de 1.8'in sesini tavsiye ediyorum.

Yok aga 1.5'e de bindim. Bundan once Colt'a da bindim ona gore konusuyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2011 19:51 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
Yaww millet gidip Honda Civic VTi'lara 20-25 milyar veriyor.Sırf VTEC sesi duymak için :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2011 23:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Adil
Araç: Lancer 1.6 INFORM MT
Kan grubu: 0Rh+
Aracın test sürüşünü yapmıştım, inşallah Lancer ımda yarın veya perşembe geliyor.Motor sesi konusunda başka bir forumda alttaki cevabı vermiştim.

Öyle abartıldığı gibi bir motor sesi algılamadım.Bilakis benim hoşuma gitti. Gaza bastığım zaman arabanın tepki verdiğini anlıyorum. Dahası "...racing inspired lancer..." diye geçiyor aracın tanıtım videolarında.Yani bu araç yarış versiyonundan esinlenerek binek araca uyarlanmış.Dolayısıyla motorunun sesli olması, o spor veya yarış arabası havasını birazda olsa tattırmak için motoru özel olarak tasarlanmış. Bu aracın motor sesine muhalif olanların aracı yeterince araştırmadan, yeterince bilgi sahibi olmadan aldıklarını veya sürdüklerini düşünüyorum. Sonuçta biz millet olarak okumayıp,araştırmayıp kafamızın dikine gider, bir şey kafamıza göre olmayınca da hemen kötüleriz.Çok severiz çünkü birşeye çamur atmayı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2011 01:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: İETT Otobüsleri :)
Meslek: Grafik Tasarımcı
Kan grubu: 0+
Aga motor sesi olmadan araba kullanılır mı? Şu motor sesi olmasın, yol sesi almasın triplerine de hayranım vallahi... Ne bu arkadaş oturma odasında oturur gibi arabamı kullanılır? Motor seside olacak insanı gazada getirecek süspansiyonlarda sert olacak gaza bastığın anda araba tepkide verecek hırlayacakda havlayacakda gerekirse kükreyecekte. Ben öyle motor sesi olmayan araba falan kullanamam benim afacan bile 95 beygirle rallici hissettiriyor kendimi lancerları düşünemiyorum, hele benim sınıfta bir cztsi olan arkadaşım olsada şöyle bi kaç tur atsam. 245 bg yapan var sahibindende arabasını akıllara zarar Ya Rabbim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2011 00:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1.6
Kan grubu: b +
Merhaba arkadaşlar.
Ben de aranıza yeni katılanlardanım. 2010'un son günlerinde lancer 1.6 inform aldım. Ancak araç, bayiden kaynaklanan nedenlerden dolayı, 21 Ocak'ta geçti elime. Bu arada, aracın teslimi gecikince bana 2010 civic premium tahsis ettiler (50.000 km'deydi). Onunla 1.000 km kadar yol yaptım. Bu yolun yarısı şehir içi, diğer yarısı şehirler arası yoldu. Böylece bu iki aracı karşılaştırma olanağı da elde etmiş oldum. Bu arada kendi aracımla da şu ana kadar yaklaşık 800 km yol yaptım. Bunun 500 km'si şehirler arası, kalanı şehir içi.

Sonuç:
Lancer'in avantajları-üstünlükleri/dezavantajları:
1) Lancer aynı donanım seviyesindeki civic'e göre daha ucuz (en azından ben alırken öyleydi).
2) Lancer'in sabit hızda gerek yol gerekse motor sesini içeri alması en az honda kadar başarılı (gaza yüklendiğinizde ivmelenme süresince duyulan o etkileyici motor sesi hariç. O ses bu aracı "sport-sedan" yapan ses olmalı!).
3) sürüş dinamiği civic'ten iyi, sürüş konforo civic'e eşdeğer.
4) Yol tutuş lancer'de civic'ten kıyaslanmayacak kadar üstün. Benim kullandığım civic'tenmi yoksa genel yapısı icabımı bilmem ama civic yüksek hızda (140-150 km/h) sanki elimden kayıp yoldan çıkacakmış hissi verdi (bu hissi daha önceki focus C-max ghia aracımdan iyi bilirim). Oysa aynı hızda lancer o kadar güven vericiydi ki (bu hissidi 2001 model toledomdan iyi tanırım) araç yola yapışık gibi bir his vermişti).
5) yakıt ekonomisi lancer'de çok başarılı (aracım yeni olmasına karşın; Hatay-Gaziantep arası Nurdağı kavşağından otoyol üzerinden Nizip'e kadar yaklaşık 120 km mesafede, ki bu güzergahta Nurdağı-Antep arası genelde tırmanıştır, ortalama 90 km hızda 5.2 lt/100 km, dönüşte aynı güzergahta aynı sürüş şartlarında 4.7 lt/100 km yakıt tüketti). Şehir içinde ise ortalama 7.0 lt/100 km civarı (ancak şehir içi tüketimini çok sağlıklı ölçtüğümü söyleyemem. Çünkü bazı zamanlar varacağım noktaya kadar motor henüz ısınmamış oluyordu). civikc'te aynı güzergahı aynı şartlarda 6.0 lt/100 km yakıt tüketimi ile almıştım.
6) iç mekanda ise civic lancerden bariz bir kalite üstünlüğü göstermekte. Gerek iç mekanda kulanılan plastik kalitesi, gerek koltuklardaki döşeme ve kumaş, gerekse koltuk konforu civic'te daha iyi.
7) İç mekan ferahlığı ise lancer'de daha iyi.

Ana hatlarıyla değerlendirmem bu şekilde olup, daha sağlam yarğı için aynı model ve özellikte araçların aynı şartladra kıyaslanması tabii ki daha iyi olacaktır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2011 01:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: yusuf
Araç: lancer sport olacak gibi : )
Meslek: Mimar
Kan grubu: 0RH+
arkadaşlar foruma yeni katıldım bilgiler gayet yeterli ve güzel.
bu gün karar verdim lancer 1,6 invite almaya
ama sanırım yanlış zamanda karar vermişim çünkü 1 ay önceki fiyatlar ile bu gün arasında 4000 tl fark var.
ben en son 40.000 tl ye fiyat aldım daha uygun alabilecegim bir yer varmı.
şimdiden teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2011 14:03 
Kullanıcı avatarı

Civic-Lancer karsilastirmasi yerinde olmus. Cruze-Lancer'dan sonra bu da iyi gider :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2011 23:26 
Kullanıcı avatarı

mtiryaki yazdı:
Merhaba arkadaşlar.
Ben de aranıza yeni katılanlardanım. 2010'un son günlerinde lancer 1.6 inform aldım. Ancak araç, bayiden kaynaklanan nedenlerden dolayı, 21 Ocak'ta geçti elime. Bu arada, aracın teslimi gecikince bana 2010 civic premium tahsis ettiler (50.000 km'deydi). Onunla 1.000 km kadar yol yaptım. Bu yolun yarısı şehir içi, diğer yarısı şehirler arası yoldu. Böylece bu iki aracı karşılaştırma olanağı da elde etmiş oldum. Bu arada kendi aracımla da şu ana kadar yaklaşık 800 km yol yaptım. Bunun 500 km'si şehirler arası, kalanı şehir içi.

Sonuç:
Lancer'in avantajları-üstünlükleri/dezavantajları:
1) Lancer aynı donanım seviyesindeki civic'e göre daha ucuz (en azından ben alırken öyleydi).
2) Lancer'in sabit hızda gerek yol gerekse motor sesini içeri alması en az honda kadar başarılı (gaza yüklendiğinizde ivmelenme süresince duyulan o etkileyici motor sesi hariç. O ses bu aracı "sport-sedan" yapan ses olmalı!).
3) sürüş dinamiği civic'ten iyi, sürüş konforo civic'e eşdeğer.
4) Yol tutuş lancer'de civic'ten kıyaslanmayacak kadar üstün. Benim kullandığım civic'tenmi yoksa genel yapısı icabımı bilmem ama civic yüksek hızda (140-150 km/h) sanki elimden kayıp yoldan çıkacakmış hissi verdi (bu hissi daha önceki focus C-max ghia aracımdan iyi bilirim). Oysa aynı hızda lancer o kadar güven vericiydi ki (bu hissidi 2001 model toledomdan iyi tanırım) araç yola yapışık gibi bir his vermişti).
5) yakıt ekonomisi lancer'de çok başarılı (aracım yeni olmasına karşın; Hatay-Gaziantep arası Nurdağı kavşağından otoyol üzerinden Nizip'e kadar yaklaşık 120 km mesafede, ki bu güzergahta Nurdağı-Antep arası genelde tırmanıştır, ortalama 90 km hızda 5.2 lt/100 km, dönüşte aynı güzergahta aynı sürüş şartlarında 4.7 lt/100 km yakıt tüketti). Şehir içinde ise ortalama 7.0 lt/100 km civarı (ancak şehir içi tüketimini çok sağlıklı ölçtüğümü söyleyemem. Çünkü bazı zamanlar varacağım noktaya kadar motor henüz ısınmamış oluyordu). civikc'te aynı güzergahı aynı şartlarda 6.0 lt/100 km yakıt tüketimi ile almıştım.
6) iç mekanda ise civic lancerden bariz bir kalite üstünlüğü göstermekte. Gerek iç mekanda kulanılan plastik kalitesi, gerek koltuklardaki döşeme ve kumaş, gerekse koltuk konforu civic'te daha iyi.
7) İç mekan ferahlığı ise lancer'de daha iyi.

Ana hatlarıyla değerlendirmem bu şekilde olup, daha sağlam yarğı için aynı model ve özellikte araçların aynı şartladra kıyaslanması tabii ki daha iyi olacaktır.

Tecrübelerini aktardığı için teşekkürler hocam. Bende yeni İnform sahibiyim ve bugün şehir içi yakıt tüketimini yol bilgisayarımda 6.5 e kadar indiğini gördüm :)) tabi bu değerler 5000 km den sonra oturmaya başlar.
Hayırlı olsun aracınız, kazasız belasız günler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2011 23:30 
Kullanıcı avatarı

yusufkorkmaz yazdı:
arkadaşlar foruma yeni katıldım bilgiler gayet yeterli ve güzel.
bu gün karar verdim lancer 1,6 invite almaya
ama sanırım yanlış zamanda karar vermişim çünkü 1 ay önceki fiyatlar ile bu gün arasında 4000 tl fark var.
ben en son 40.000 tl ye fiyat aldım daha uygun alabilecegim bir yer varmı.
şimdiden teşekkürler

Hocam ikamet neresi? Ankara'da 2 mitsh bayisi var.
Bu arabalara ayda %3 zam gelebiliyor. Yeni yıl + yeni ay zammı o meblaya çıkmış olabilir.
Pek gecikmemek ve bayiyle iyi bi pazarlık belki fiyatı daha makul bi seviyeye çekebilir.
Kolay gelsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2011 23:33 
Kullanıcı avatarı

evet arkadaşlar bende aranıza katıldım lancer sport sedan 1,6 invite beyaz renk aldım. Allah herkese daha iyisini nasip eder inşallah.
bu aracın hikayesini anlatmak isterim. dün sabah malatyada sadece bir tane olan internetten baktığım ve çok beğendiğim 2010 model 4500 km de bir lancer sedan 1,5 arca bakmaya gittim giderken sahibinden com deki fotodan aldığım plakayı sorgulattım 20.000 tl hasarlı olduğunu ögrendim ve çok üzüldüm. araç sahibi ile aracın basında tatsız bir konusma yapıp geri döndüm ama aracın formu aklaımda kaldı, ofise gelip 0. km lerini araştırdım birkaç yerden fiyat aldım satıcılardan aracı öğrenmeye çalıstım ve sonra bu forumu buldum araç hakkındahi herseyi okudum. hakkaten içim rahat bir şekilde hiç kullanmadığım hiç binmediğim hatta çok kısa bir süre sadece dıstan gördüğm bir aracı sadece sizlerin olumlu ve olumsuz yorumlarınızı değerlendirerek 36 saat içinde aldım . bu araç hepimizin sayılır
aracı salı günü öğleden sonra alacam inşallah.
hepinize saygılar:)

birde ilk defa 0. km bir araç alıyorum yapmam gereken bakmam gereken seyler varmı bilmiyorum. varsa yazarsanız sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2011 00:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Görkem Yavuz
Araç: Lancer 1.6 Invite
Meslek: Odtü-Maden Müh. Öğrenci
yusufkorkmaz yazdı:
evet arkadaşlar bende aranıza katıldım lancer sport sedan 1,6 invite beyaz renk aldım. Allah herkese daha iyisini nasip eder inşallah.
bu aracın hikayesini anlatmak isterim. dün sabah malatyada sadece bir tane olan internetten baktığım ve çok beğendiğim 2010 model 4500 km de bir lancer sedan 1,5 arca bakmaya gittim giderken sahibinden com deki fotodan aldığım plakayı sorgulattım 20.000 tl hasarlı olduğunu ögrendim ve çok üzüldüm. araç sahibi ile aracın basında tatsız bir konusma yapıp geri döndüm ama aracın formu aklaımda kaldı, ofise gelip 0. km lerini araştırdım birkaç yerden fiyat aldım satıcılardan aracı öğrenmeye çalıstım ve sonra bu forumu buldum araç hakkındahi herseyi okudum. hakkaten içim rahat bir şekilde hiç kullanmadığım hiç binmediğim hatta çok kısa bir süre sadece dıstan gördüğm bir aracı sadece sizlerin olumlu ve olumsuz yorumlarınızı değerlendirerek 36 saat içinde aldım . bu araç hepimizin sayılır

birde ilk defa 0. km bir araç alıyorum yapmam gereken bakmam gereken seyler varmı bilmiyorum. varsa yazarsanız sevinirim.

1 tur da ben binmek istiyorum :P Resim eklemezseniz güceniriz.

Yapmanız gereken tek şey keyfini çıkarmak bir de milletin ilgisine alışmak :D Hayırlı uğurlu olsun..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2011 00:39 
Kullanıcı avatarı

teşekkür ederim :) almayıda resimleri eklemeyide sabırsızlıkla bekliyorum :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2011 02:03 
Kullanıcı avatarı

Araç: lancer 1.6 invite mt
Meslek: avukat
Kan grubu: A+
yusufkorkmaz yazdı:

hayırlı uğurlu olsun , kazasız belasız dunlerde kullanın ,, benım nacziane tavsiyem kasko yaptırırken malum mitsubishi olunca sigorta firmaları biraz yuksek fıyattan yapıyor kaskoları , ama siz siz olun 100-200 fazla verin kaskonuzu full ve teminatlarını sınırsız olandan ( maneviyıde kapsayacak şekilde ) yaptırın.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 36 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 85 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: