Zaman: 01 May 2024 00:41

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 913 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 46  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2015 18:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: mutlu
Araç: 2006lancer
Meslek: serbest
arkadaşlar merhaba şu an yazılan konuyu şimdi tekrar yazıyorsam öncelikle özür dilerimAracım 2006 model lancer aracımın baskı balatasını değiştireceğim servis 1200 tl fiyat verdi. Ben internetten sipariş vermeyi düşünüyorum aracıma uyması için hangi markayı almalıyım.internette baskı balata bazı ürünler 1200tl bazı ürünler 280 tl yazıyor .ayrıca yağ.yağ filitresi hava ve polen filitresi ile ön fren balatalarını da değiştireceğim.Bunlarla ilgili marka verebilirmisin

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ara 2015 19:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: MURAT
Araç: CİVİC Sİ
Meslek: YEDEK PARÇA
Kan grubu: ARH+
isaarda yazdı:
arkadaşlar merhaba şu an yazılan konuyu şimdi tekrar yazıyorsam öncelikle özür dilerimAracım 2006 model lancer aracımın baskı balatasını değiştireceğim servis 1200 tl fiyat verdi. Ben internetten sipariş vermeyi düşünüyorum aracıma uyması için hangi markayı almalıyım.internette baskı balata bazı ürünler 1200tl bazı ürünler 280 tl yazıyor .ayrıca yağ.yağ filitresi hava ve polen filitresi ile ön fren balatalarını da değiştireceğim.Bunlarla ilgili marka verebilirmisin

debriyaj seti: 250,00 tl (daıkın) orijinalde de daıkın cıkar.
motor yağı:10w40 4lt:85,00 tl (japon)(eneos)
yağ filtresi:20,00 sakura(japon)
hava fil. :25,00 tl sakura(japon)
polen fil: 25,00 tl sakura(japon)
ön balata :50,00 tl (rothen)(çin yada taiwan )
disk tk:150,00 tl wod(türk malıdır.bu piyasadaki herkes bilir.ben yetkili serviste bile bunu kullanırdım.hiç şikayet duymadım )

malzemeleri isterseniz hemen yollayabilirim elimde mevcut.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2016 12:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: serdar
Araç: MİTSUBİŞHİ LANCER
Meslek: ELEKTRİK
Kan grubu: BRH+
Selamun aleyküm arkadaşlar bir lencer fanatiği, hastası olarak aranıza yeni katıldım. 2005 model lancer ımı alalı 2014 temmuz ramazanın üçüncü haftasıydı, bir buçuk yıl olmuş. inmek istemeden biniyorum yok böyle bişey, nasıl diye soranlara; ne olsun bi arabadan fazlası diyorum, Mercedes yavrusu diyorum, millet şaşırıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2016 12:24 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
ÜÇELMAS yazdı:
Selamun aleyküm arkadaşlar bir lencer fanatiği, hastası olarak aranıza yeni katıldım. 2005 model lancer ımı alalı 2014 temmuz ramazanın üçüncü haftasıydı, bir buçuk yıl olmuş. inmek istemeden biniyorum yok böyle bişey, nasıl diye soranlara; ne olsun bi arabadan fazlası diyorum, Mercedes yavrusu diyorum, millet şaşırıyor.

Serdar Hoşgeldin aramıza :)

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2016 21:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emre Ç.
Araç: Lancer 2004
Meslek: Kuaför
Kan grubu: A RH
2004 kasa modifiyeli olarak ve Mitsubishi Olarak Yakıyouz :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2016 22:58 

İsim: cahit
Araç: atabek
Meslek: mühendis
Merhaba, 1 aydır kullanıyorum yeni aracımı (2004 model lancer comfort 1.6) . triger seti ve kayış değişimlerini yaptırdım. 2.500 km sonra bakım zamanı geliyor. Yağ , filtreler ve bujileri değiştirmek istiyorum. Araç lpgli. Hangi motor yağını ve bujileri önerirsiniz ?
Eski aracım 1.4 motor seat ibizaydı (2004) açıkçası hızlanma olarak daha atik geldi bana ancak lancer daha oturaklı ve konforlu :)
Teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2016 10:01 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatih
Araç: Mitsubishi Lancer 1.6 2005
Meslek: Satış temsilcisi
aspergillus yazdı:
Merhaba, 1 aydır kullanıyorum yeni aracımı (2004 model lancer comfort 1.6) . triger seti ve kayış değişimlerini yaptırdım. 2.500 km sonra bakım zamanı geliyor. Yağ , filtreler ve bujileri değiştirmek istiyorum. Araç lpgli. Hangi motor yağını ve bujileri önerirsiniz ?
Eski aracım 1.4 motor seat ibizaydı (2004) açıkçası hızlanma olarak daha atik geldi bana ancak lancer daha oturaklı ve konforlu :)
Teşekkürler

lpg filtrelerini değiştirin, çekişi daha iyileşecektir. motor yağı olarak yazın 10 40 kışın 5 30 daha iyi olur. benzinde 1.4 seat ibiza benim tozumu görür ancak.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2016 16:14 
Kullanıcı avatarı

Hoşbulduk kardeşim. SİZLERE İKİ AY ÖNCE BAŞIMA GELEN BİR OLAYI ANLATAYIM FAİDESİ OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM ARKADAŞLAR. BENİM ARACIN RADYATÖR FANLARI İKİSİDE KONTAĞI ÇEVİRİNCE,DAHA MOTOR ÇALIŞMADAN DEVREYE GİRİYORDU. GÖTÜRDÜM SANAİYE USTA FAN BEYNİ ARIZALANMIŞ DEDİ. ORJİNALİ 1000 TL. İNTERNETTEN İKİNCİ EL ARAŞTIRDIM GÜNLERDİR. BİR İLANI ARADIM AVRUPA YAKASINDA MERTERİN ORDAKİ YENİ OTO SANAİ SİTESİNDE HATTA ADINIDA VEREYİM DOKUMACILAR OTOMATİV DİYE AMAN UZAK DURUN. TELFONDA DEDİ 380 TL TAMAM DEDİM ALMAYA GELİYORUM, HATTA BİRİNDEN BORÇ ALDIM GİTTİM. DEDİ SENDEN ÖNCE BİRİ GELDİ SATTIM BİRTANE DAHA VAR SANA 600 TL YE OLUR. DEDİM ALLAHINIZDAN BULUN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. ÇIKTIM O SİNİRLE. İŞYERİNE GELDİM İNTERNETTEN ARAŞTIRIRKEN 25 DOLAR YAZIYOR, 70 TL, ALİEXPRESS ULUSLARARASI ALIŞVERİŞ SİTESİ,DEDİM GİDERSE 70 TL GİDER BİŞEY YOK. KAYIT OLDUM İLANI VERİM BİR HAFTA SONRA POSTADAN GELDİ KENDİM TAKTIM ÇALIŞIYOR HİÇ Bİ SIKINTI YOK. EVET 70 TL YE SORUNU HALLETTİM. AYNI SORUN BAŞINA GELEBİLECEK ARKADAŞLARIN HABERİ OLSUN TÜRKİYEDEKİ YAMYAMLARA FIRSAT DÜŞKÜNLERİNE PARALARINI KAPTIRMASINLAR. ALLAH KAZA BELA VERMESİN.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2016 17:02 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
güzel paylaşım.
yabancı siteden hiç alış yapmadım. ingilizce de sıkıntı olur diye. tabi bir de geliş süresi ama siz fazla beklememişsiniz. bu kadar fiyat farkında denemeye değer. bir başlasam zaten arkası gelir gibi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2016 20:56 

İsim: cahit
Araç: atabek
Meslek: mühendis
meteriz yazdı:
aspergillus yazdı:
Teşekkürler

lpg filtrelerini değiştirin, çekişi daha iyileşecektir. motor yağı olarak yazın 10 40 kışın 5 30 daha iyi olur. benzinde 1.4 seat ibiza benim tozumu görür ancak.

2500 km kaldı bakıma, bujiler, filtreler vs değiştiği zaman daha atak olacağını düşünüyorum bende , yine de ibiza' nın hakkını yememek lazım daha hafif küçük arabaydı. 140-160 km/h çok rahat çıkıyordum :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2016 11:23 
Kullanıcı avatarı

SİZE BİR SORUM OLACAK, EN SON OKSİJEN SENSÖRÜ ARIZALIYDI, ARIZA IŞIĞI YANIYORDU, SİPARİŞ ETTİM GELDİ TAKTIRDIM. NORMALDE MOTOR ÇALIŞINCA ARIZA IŞIĞININ SÖNMESİ GEREKİYOR, MOTOR ÇALIŞMADAN KONTAĞI ÇEVİRDİKTEN 5 SN SONRA IŞIK SÖNÜYOR BİZİM LANCER LERDE 2005 LER İÇİN DİYORUM, GENEL OLARAK BÖYLEMİ, YOKSA BENİMKİNDEMİ Bİ PROBLEM VAR, SİZDE NASIL

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Şub 2016 15:16 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

aracınızı bilmiyorum ama her araçta bazı ışıklar geç söner sorun olsa mutlaka sönmezdi. herşey normal görünüyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2016 19:35 
Kullanıcı avatarı

ÜÇELMAS yazdı:
SİZE BİR SORUM OLACAK, EN SON OKSİJEN SENSÖRÜ ARIZALIYDI, ARIZA IŞIĞI YANIYORDU, SİPARİŞ ETTİM GELDİ TAKTIRDIM. NORMALDE MOTOR ÇALIŞINCA ARIZA IŞIĞININ SÖNMESİ GEREKİYOR, MOTOR ÇALIŞMADAN KONTAĞI ÇEVİRDİKTEN 5 SN SONRA IŞIK SÖNÜYOR BİZİM LANCER LERDE 2005 LER İÇİN DİYORUM, GENEL OLARAK BÖYLEMİ, YOKSA BENİMKİNDEMİ Bİ PROBLEM VAR, SİZDE NASIL

genel olarak öyle 3 ve 5 saniye aralıgında sönüyor sorun yok :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2016 13:17 
Kullanıcı avatarı

yardımlarınız için sağolun, teşekkür ederim. Cidden farketti, yokuş çıkarken, ara hızlarda bir anda beziyordu kendini toparlaması için gaza basıyordum. Şimdi ok gibi oldu maşallah, gaz tepkisi çok hassaslaştı. Maalesef bu aşamaya gelene kadar piyasada yetkili servim diyenler ustayım diyenler, önce monifoldun ordaki oksijen sensörü arızalı dedi onu değiştirtti çıkmasını buldum 300 tl ye, olmadı sonra yok katalitik tıkalı denildi ona müdahale ettircekler, gittim egzoscuya bibak şuna, kesti çıkış borusunu açık dedi, tekrar gittim yav şuna iyice bir bakın dedim soketmi çıkık sorun ne, ne angaval adamlar arkadaş nerenizle bakıyorsunuz en sonunda ikinci arızalı denildi, onada masraf yapıp takırdım, oldumu acaba diye onun için merakla soruyorum. İyi ozaman çok şükür.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2016 16:50 
Kullanıcı avatarı

ÜÇELMAS yazdı:
yardımlarınız için sağolun, teşekkür ederim. Cidden farketti, yokuş çıkarken, ara hızlarda bir anda beziyordu kendini toparlaması için gaza basıyordum. Şimdi ok gibi oldu maşallah, gaz tepkisi çok hassaslaştı. Maalesef bu aşamaya gelene kadar piyasada yetkili servim diyenler ustayım diyenler, önce monifoldun ordaki oksijen sensörü arızalı dedi onu değiştirtti çıkmasını buldum 300 tl ye, olmadı sonra yok katalitik tıkalı denildi ona müdahale ettircekler, gittim egzoscuya bibak şuna, kesti çıkış borusunu açık dedi, tekrar gittim yav şuna iyice bir bakın dedim soketmi çıkık sorun ne, ne angaval adamlar arkadaş nerenizle bakıyorsunuz en sonunda ikinci arızalı denildi, onada masraf yapıp takırdım, oldumu acaba diye onun için merakla soruyorum. İyi ozaman çok şükür.

ısıklar kontakta beklendiğin de sönüyor ve ya calıstıgın da belli zaman sonra sönüyor ise problem yok , devamlı yanıyor ise bi servise baktırmanız gereke bilir :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Şub 2016 15:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: sefer
Araç: honda accord
Meslek: serbest
arkadaşlar bende lancer almak istiyorum 2005-2006 birde aklımda civic ies var düşünceniz nedir.tercihim otomatik sizce otomatikte manuele göre serilik dışında baska dezavantajı varmı otomatik şanzuman saglammıdır.hangi donanım önerirsiniz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2016 10:42 
Kullanıcı avatarı

GÖRECELİ BİR CEVABI VAR BU SORUNUN. DURUMA, ŞARTLARA, KİŞİYE GÖRE DEĞİŞİR. KİMİSİ 280 000 KM DE 98 MODEL CIVIC E 22OOOTL VERİR, KİMİSİ 100000 KM DEKİ 2005 MODEL LANCER A 20 000 TL VERMEZ. BEKLENTİLER, ŞARTLAR FARKLIDIR. SEN ZATEN KARARINI VERMİŞSİN.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2016 10:50 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Binici için özellikle yakıt ve satış/alış fiyatı açısından mitsu iyidir. honda'da kullanıcı profili aracı daha çok yıpratır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2016 01:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hüseyin
Araç: Lancer - 2007
Meslek: Memur
ÜÇELMAS yazdı:

Hocam merhabalar.Bu arıza ışığı yanıyorken hiç arıza koduna baktırdınmı? Neydi acaba.
Birde nereden kaç liraya aldın sensörü? Marka ve modeli neydi? Teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2016 02:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: lancer 2015 AT
Meslek: gazeteci
Kan grubu: 0 pz
3 kez katalitik konvertor 2 ser defa on ve arka sensor degistirip 2005 lancerimi 250000 km de gecen sene sattım.Bu arabaların gunahı degil kalitesiz yakıttan olusan bir durum.Daha sonra hep aynı yerden ve pompadan benzin aldım Ankarada adres ve marka vermeyeyim son0 000 de bu tur bir arızam olmamıstı.Aracınızın arıza lambası calıstıktan bir sure sonra soner bu normaldir.Bazen de anlık bir pislik konvertore gelir ve arıza kodu olusturur.Size kalıbımı basarım baska da bir arıza olmaz bu arabalarda.Onun icin servise gitmeden kutup basını sokun ve 10 dakika sonra calıstırın bu sure onemli cunku elektronik parcalar ısı kaybetmeden eski hallerine ddonmezler.Sonra 10 dakika farlar acık olacak sekilde bi calıssın far acık olsun ki rolanti ayarı gece de bir duzende olsun.Yok bu yanlıs o zaman hata koduda siliniyor falan gibi elestirilere kulak asmayınzaten arıza kodu bir de park lambasının patlamasıyla yanıyor baska ca da oyle teferruatlı bir sistemi yok.90 lı yılların teknolojisi sonucta.Sonra binin gitsin hic bir problemi olmayan tas gibi araclardır.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 913 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 46  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 59 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye