Zaman: 28 Nis 2024 11:29

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 913 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 46  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2015 22:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sercan
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: İng. öğretmeni
Kan grubu: 0rh+
nrcnft yazdı:
Arkadaşlar aracıma çıkma güzel bir çelik jant almak istiyorum ama kararsızım şu anda çukurlardan geçişi filan geçişi çok hoş hiç hissettirmiyor 40 binlik astradan bile daha iyi. Aynı ebatlarda farklı jant alsam bir anlamı olurmu görsellik için. Yada biraz genişletsem. Kısaca jantlarla ilgili sizler nasıl bir şey yaptınız ?
Bu arada arka kısım albea gibi duruyor oraya da rüzgarlık taktırcam

Bence kendi jantları da gayet güzel. ben tek tek söküp, güzelce yıkayıp kuruttuktan sonar jant boyasıyla 2 kat boyamıştım. ortaya da kırmızı logolu Mitsubishi amblemi, mis gibi olmuştu. 2 kutu boya 30 TL.

genişletme işleminde jantınız neye izin veriyor lastikçiye sorun, bildiğim kadarıyla en fazla bir ebat genişletiliyor. yani taban 195 ise en fazla 205 e genişlesin diyorlar. yanağı biraz ince seçebilirsiniz. 60 yanaksa, 55 alın. ama yanağın incelmesi = konforun azalmasıdır, unutmayın. jant genişleyince görüntü güzelleşiyor ancak araç hantallaşıyor.

İstanbuldaysanız Aksarayda dükkanları gezin. 2 sene evvel 150 TL ye aracın kendi renginde taktırmıştım. aynı rüzgarlığı 250 TL ye kadar fiyat çeken olmuştu. gezmekte fayda var :)

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Açık hava filtresi ve cold air intake

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2015 13:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: arif
Araç: lancer 2005
Meslek: kalite kotrol
Kan grubu: AB-
_opeth yazdı:
Klima acik mi

Yok hocam kapalıyken daha kontağı açar açmaz fanlar çalışıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2015 16:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hüseyin
Araç: Lancer - 2007
Meslek: Memur
arkadaşlar merhaba.

2007 model aracımın otomatik şanzıman yağını değiştireceğim fakat filtreyi bulamadım bu konuda bilgisi olan varmı.Başka hangi araçların filtresi uyuyor acaba.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eki 2015 22:30 
Kullanıcı avatarı

evet filtre var ama genelde değiştirilmiyor sanırım biraz araştırdım bende değiştirmiyeceğim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Eki 2015 18:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: umit
Meslek: akademisyen
Arkadaşlar yan şerit e ihtiyacım var, sağ çamurlu taki. Yardımcı olabilecek var mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2015 23:30 
Kullanıcı avatarı

greenman yazdı:
evet filtre var ama genelde değiştirilmiyor sanırım biraz araştırdım bende değiştirmiyeceğim.

O kadar şanzıman yağı değiştirdim, hem yetkili hem özel serviste, ilk kez filtreyi sizde duyuyorum. yağ boşaltılır, tork konventörü sökülüp araç çalıştırır. Vites geçişleriyle tüm yağ boşaltılır. Yeni yağ eklenir. Filtre nerdeymiş?

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2015 11:30 
Kullanıcı avatarı

atmaca_seco yazdı:
greenman yazdı:

O kadar şanzıman yağı değiştirdim, hem yetkili hem özel serviste, ilk kez filtreyi sizde duyuyorum. yağ boşaltılır, tork konventörü sökülüp araç çalıştırır. Vites geçişleriyle tüm yağ boşaltılır. Yeni yağ eklenir. Filtre nerdeymiş?

hocam parça numarası : MD758684

yeride aşağıda..

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2015 23:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: girdap
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite
Meslek: Öğretmen
arkadaşlar, 2011 lancer 1,6 invite aracım varken forumda epey aktiftim. şimdi 2006-2007 lancer ile yeniden aranıza katılma düşüncesindeyim. eski kasa lancerların lpg uyumu nasıldır? kronik bir sıkıntısı var mı? yeni kasalar hakkında oldukça deneyimliyim ancak eski kasalar için pek bilgim yok.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2015 23:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: rıza
Araç: sundurlu
Meslek: Fotoğrafçı
2010 senesinde aldım aracımı. 2005 lancer. Atiker tüp taktırdım. Şu ana kadar Maşallah hiç bir şikayetim olmadı. Sadece 20.000km bir LPG filtresini değiştiririm.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2015 17:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: girdap
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite
Meslek: Öğretmen
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 885/detay/

ne dersiniz arkadaşlar?
bana sık sorun çıkarmaması en önemli kriterim araç alırken. 2011 lancerım da hiç problemim yoktu, neden sattım diye kızıyorum kendime. üstteki araç nasıl sizce?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2015 19:28 
Kullanıcı avatarı

greenman yazdı:
atmaca_seco yazdı:
greenman yazdı:

hocam parça numarası : MD758684

yeride aşağıda..

Resim

Vay be. İlk kez duydum ve gördüm. Servise sordunuz mu bu filtre değişimini? Gerekli görülüyor mu? Kaç binde değişmeli? Bizimle paylaşırsanız, belki bizde değiştiririz.

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2015 23:19 
Kullanıcı avatarı

hocam bugun değiştirdim yağı filtrenin hiç konusu bile açılmadı :D demekki gerekli görmüyorlar.
bu arada çıkan yağ zift gibi olmuştu.İyiki değiştirmişim..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2015 15:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Salih
Araç: 2006 Lancer
Meslek: Tekniker
Arkadaşlar 2006 Lancer kullanıcısıyım. aracın ön fren disklerinden sorun yaşıyorum sürekli.Aracın ilk sahibiyim.Üzerinde orjinal disk ve balatalar varken araç frende titreme yapıyordu.Diskleri ve balatalı değiştirip bir kaç ay kullandıktan sonra yine aynı problem oldu.Aldığım diskleri atıp daha sonra orjinal diskleri torna edip tekrar yeni balatalar ile taktım.Yine bir süre sonra titreme yapmaya başladı.Frenleri fazla yormuyorum sıcağa soğuğa dikkat ediyorum sıcakken yıkama da yapmıyorum ama yine torna istiyor bu 4. olacak.Frenci arkadaş bulursan brembo al dedi fakat parasını geçtim zaten yok türkiye de. önerilerinizi bekliyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2015 08:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Orkut
Araç: Eren
Kan grubu: 0 +
girdap08 yazdı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-sahibinden-orjinal-makyajli-lpg-li-lancer-237891885/detay/

ne dersiniz arkadaşlar?
bana sık sorun çıkarmaması en önemli kriterim araç alırken. 2011 lancerım da hiç problemim yoktu, neden sattım diye kızıyorum kendime. üstteki araç nasıl sizce?

bu araç sakaryadan 22000-23500 arası bir fiyata kısa zaman önce satıldı bilginiz olsun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2015 23:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Salih
Araç: 2006 Lancer
Meslek: Tekniker
_opeth yazdı:
Bi kere carpildiktan sonra tekrar carpilma sonucu yamulma olmamasi lazim. Bence sizin ustanizda is yok veya tornacida. Uzerindeki orjinal diskleri bi kere tornalattim ondan beridir uzerindeki trw balatalari kullaniyorum. Bitmek uzere balatalar bitince balata degistirip devam edecegim.

Torna yildizlar oto da yapildi. Balata da orda degisti. Balatayi disardan trw olarak aldim gittim.

Sıfır disk taktığımız zamanda bir süre sonra aynı problemi yaşadım. Acaba başka bir problem yüzünden mi bu hale geliyor frenler anlamadım. Piyasada bulunabilir balatalardan iyisi trw mi acaba?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2015 21:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1,8 cvt
Meslek: makina imalat
Kan grubu: A+
Benim diskleri kendim torna etmem işe yaradı ama sıcak iken suya girdim yine titriyor :-) ilk fırsatta yine başlayayım tornada 0.25 mm incelse yeter :-)

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2015 12:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1,8 cvt
Meslek: makina imalat
Kan grubu: A+
Onuda yeni taktım bir ay sonra falan oldu olan :-)

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2015 14:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: vehbi
Araç: 2005 lancer plus
Meslek: ogretmen
Kan grubu: ab+
Arkadaşlar merhaba 2005 lancerim var 110 000 km de aracı alalı 3 yıl oldu.çok memnunum aracımdan ve bulunduğum yerde yollar biraz kötü .1 yıla yakın arka amortisörlarden (oralardan) gıcırtı geliyor.herhangi bir problem gözükmüyor giderken fakat sadece gıcırdıyor.ustaya götürdüm toyota gibi japon arabalarında oluyor bu dedi .gıcırdayan yerleri yağladı.fakat 2-3 hafta sonra yine hafif gıcırtı var ve artarak devam ediyor.hiç başına gelen varmı çözüm önerisi olan varsa memnum olurum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2015 17:24 
Kullanıcı avatarı

kardeş carismada da vardı o sorun benim eski aracımda. Benim araçtaki problem amortisör üst takozundan geliyordu.Kontrol ettirme imkanın var ise oraya bir baktır istersen.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2015 11:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: arif
Meslek: kalite kotrol
Kan grubu: AB-
greenman yazdı:
arif_55 yazdı:
İyi forumlar arkadaşlar
2005 lancer fan beyninde arıza olabilirmi.Aracı aldığımdan beri kontağı açar açmaz daha motor ısınmadan fan açıyordu bunun sebebi ne olabilir.2-3 gündürde fanın birini açıyoyo birini açmıyo.Sürekli çalışması fan motorları için zararlı mıdır? önümüz kış motor dahada geç ısınacak sıkıntı çıkarırmı.Kocaeli/Gebze de oturuyom İstanbul civarı usta tavsiyesi olan varmı?

Hayırlı Günler.

Hocam bendede aynı sıkıntı vardı.Bu fanlara bağlı bir modül var.Benim o arızalıydı.Servis 450-500 tl civarı para istemişti.

Bende aliexpressten aldım o zamanlar kargo dahil 50tl ye geldi.

Aldığım link şu : http://tr.aliexpress.com/wholesale?SearchText=1355A124&catId=&initiative_id=SB_20150528021251

Yalnız bende 2 fan var sizde kaç fan var bunların hepsimi 2 falanlı bilmiyorum.Onu kontrol edersiniz.

Teşekkür ederim arkadaşlar.
Dün tamircide lancer gördüm ve rica ettim fan beynini deneyebilir miyim diye denedik ve fan düzeldi arıza beyinde imiş.
Ama güzel ülkemde çıkmasını 400 tl den aşa bulamıyorum galiba bende yurtdışından alacağım.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 913 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 46  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 53 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye