Zaman: 24 Nis 2024 03:34

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 913 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2011 16:57 

İsim: NİYAZİ
Araç: yaya
Meslek: banka çalışanı
Kan grubu: 0 +
Buğra cım
LPG nin bizim Mitsularda çok sorun olduğu gibi fikirler okudum ayrıca bana hiç güven vermiyor.
Biraz önyargılı davranıyorum fakat ostimdeki patlamada yanan araçlar lpg dediler. yine dinlediğim bir haberde çarpışan 2 aracın (LPG) fena patladığını duymuştum.

Forumda bir colt sahibi arkadşımızın vites te takılı kalmış ve fena masraf çıkarmıştı.

Buna rağmen çok arkadaşımızda memnun olduğunu belirtmiş aslında..

galiba ben birazs takıntılıyım..

bu nedenle özellikle dizele sıcak bakıyorum. :unknown: :kır:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2011 17:18 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bugra
Araç: Lancer 2005 1.6 Comfort
Meslek: Yazılım
Kan grubu: ARh+
santos yazdı:
Buğra cım
LPG nin bizim Mitsularda çok sorun olduğu gibi fikirler okudum ayrıca bana hiç güven vermiyor.
Biraz önyargılı davranıyorum fakat ostimdeki patlamada yanan araçlar lpg dediler. yine dinlediğim bir haberde çarpışan 2 aracın (LPG) fena patladığını duymuştum.

Forumda bir colt sahibi arkadşımızın vites te takılı kalmış ve fena masraf çıkarmıştı.

Mantık olarak sorun yok.. Ama ben Japondan başkasına binmem.. Ya Japon ya Akbil. :dance:
Şimdi bakıyorum. Honda'nın yeni jazzları dışında ki Türkiyede yok.. 2006'da çıkan Accordları var -- Beni Aşar
Mazda'nın 3'leri var. 2010 model.. O da beni aşar. 45.000 falan fiyatı...
Bizim Mitsu'ların Coltlar var.. Colt bana ufak aga.. O da yattı..
Eee ne kaldı? Nissan'ın en çirkin arabası Note.. O da bozdu beni.. Yani Diesel bana haram.. Mecburum LPG'ye gibi.. :"":

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2011 17:22 
Kullanıcı avatarı

Dur dur.. Hakkını yememek lazım.. Toyota Corollalar vardı galiba dizel.. Onlara bakılabilir.. Eğer taksi çıkması falan değilse.. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2011 17:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: Seyhan
Araç: Colt 1.5 instyle AMT
Meslek: Elektronik Teknikeri
Kan grubu: 0rh-
santos yazdı:
Buğra cım

vallahi abiler benim araba da çok yakıyor tiptronic ya bide gaz şart ama haberleride izleyince patlamalar falan insan çekiniyor biraz..
ne zaman gaz taktırim desem eşim arkamızda bombaylamı gezicez dio... =@ =@ =@

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2011 18:30 
Kullanıcı avatarı

benim yakışıklının bakım zamanı geldi dee geçiyorr

Resim
eski ve yeni hava filtresi

Resim
polen filtresinin takılacağı yer

Resim
torpidoyu kapağını çıkarmak için 18 nolu pimi çıkarıp kapağı sağdan esneterek çıkarabilirsiniz.

Resim
eski filtre bayağı kirlenmiş bakteri yuvası gerçi eskisi daha kaliteliymiş ama zaten ist. havasında 5000km bile dayanmaz

Resim
filtrenin takılması alttan üstten 2 civata tutuyor

Resim
triger seti, alternatör ve hid. pompa kayışı, 4 ad bosch FR7DCX+ buji ve viraj demiri lastikleri

*hava filtresi 15 tl
*polen filtresi 10 tl
*triger seti + diğer kayışlar 80 tl
*bujiler 20 tl
*lastikler 15 tl
yarın kısmetse taktırıcam parçaları birde şanzıman yağı :crazy:

En son seyo tarafından 24 Şub 2011 22:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2011 16:07 
Kullanıcı avatarı

80,000 bakımı bende 90,000 bakımı ok :good:
Yıldızlar da Alpay usta ve Musa usta sağolsunlar arabamın herşeyiyle ilgilendiler..
mitsu kullanıp böyle yetkili servis ve böyle iyi ustalar olduğu için çok şanslıyız...

çıkan orj. parçaların resimleri...

Resim
çıkan orj. triger kayışı SUBAKI marka MD342154 kayışta hiçbir deformasyon yok. bi 90,000 daha gider gibi ama şans...

Resim
triger kayış gergi rulmanı TNT marka bundada bi sıkıntı yoktu..

Resim
alternatör kayışı MN183019

Resim
hid.pomp. klima kayışı MD375935

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2011 20:48 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar merhaba,

2005 A/T plus aracımı 1. mayıs 2010 da 48000 km de satın aldım bugun itibari ile 78000 km de aracım. Yaklaşık 10 ayda 30000 km yapmışım ve 80000 bakımım geldi. Bugun şansıman yağımı kontrol ettim rengi turuncu kahve kırmızı arası idi. Elimde yapışkanlık hissi yaratmadan çok kolay kayboluyordu ama sanki kayganlığı çok yok gibiydi. Bu normalmidir? Suan ne yazıki hemen değiştirme şansım yok bir süre daha idare edermi sizce.? Malum 80000 ağır bakım triger filan da değişecek balatalarıda değiştirmek lazım neyseki filtrelerin hepsi yeni daha yeni değiştirdim.Yakın zamanda şanzıman yağı değiştiren oldumu acaba olduysa ne kadara maal oldu ? Fikir ve görüşleriniz için şimdiden teşekürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2011 04:38 
Kullanıcı avatarı

xipetotec yazdı:
Arkadaşlar merhaba,

2005 A/T plus aracımı 1. mayıs 2010 da 48000 km de satın aldım bugun itibari ile 78000 km de aracım. Yaklaşık 10 ayda 30000 km yapmışım ve 80000 bakımım geldi. Bugun şansıman yağımı kontrol ettim rengi turuncu kahve kırmızı arası idi. Elimde yapışkanlık hissi yaratmadan çok kolay kayboluyordu ama sanki kayganlığı çok yok gibiydi. Bu normalmidir? Suan ne yazıki hemen değiştirme şansım yok bir süre daha idare edermi sizce.? Malum 80000 ağır bakım triger filan da değişecek balatalarıda değiştirmek lazım neyseki filtrelerin hepsi yeni daha yeni değiştirdim.Yakın zamanda şanzıman yağı değiştiren oldumu acaba olduysa ne kadara maal oldu ? Fikir ve görüşleriniz için şimdiden teşekürler.

şanzıman yağını 90.000 de değiştittirdim.
7 lt alıyor lt si 50 tl gibi..
350 tl yani iskontoyu falan düşürtürsün sana yağ 300 e gelebilir :good:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2011 10:06 
Kullanıcı avatarı

Hafta sonu yakıt değerlerim..
Pazar sabahı Afyon'dan yola çıktım.Hava ortalama 1-4 derece... Depoyu fulledim Km'yi sıfırladım. (Opet 97 Oktan)
Kütahya ve Bozüyük üzerinden İnegöl (Yolun yarısı otoban lezzetinde - 120-140 arası hız, yarısı karlı orman yolu in çık, fazla viraj - 50-70 arası hız.) İnegöle gidip köfte yememek olmaz :) . Köfteden sonra depoyu tekrar fulledim. Bu kez Shell V-Power 97 . Gittiğim km tam olarak 222 depoyu tekrar fulleme maliyetim 70 Tl.

Artık fiyat yazmaktan utanır oldum çünkü benzin 4.10 TL... Neyse; 220 Km yaklaşık 17Lt Benzin. 100Km=7.6 Lt...
Benim araba mı çok yakıyor? Ben iyice pinti mi oldum bilemiyorum.. :) Ama değerlerim budur. Soran, kendi ölçümleri için referans alan arkadaşlara kaynak olsun istedim.

Hepinize güzel bir hafta diliyorum..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2011 15:39 
Kullanıcı avatarı

Bir sorum olacak; Bu arka sis farları'nın bir tanesi yanmıyormuş, sadece kedi gözü vazifesi görüyormuş, Avrupa standardı da soldakinin yanmasıymış, yanan varsa ekstra malzeme taktırıp yapmıştır diye bir şey duydum. (BU arada benim de sadece sol yanıyor ama ben birinin arızalı olduğunu düşünüyordum). Doğruluk payı var mıdır? Yoksa şehir efsanesi midir?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2011 18:20 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
dbugra yazdı:
Bir sorum olacak; Bu arka sis farları'nın bir tanesi yanmıyormuş, sadece kedi gözü vazifesi görüyormuş, Avrupa standardı da soldakinin yanmasıymış, yanan varsa ekstra malzeme taktırıp yapmıştır diye bir şey duydum. (BU arada benim de sadece sol yanıyor ama ben birinin arızalı olduğunu düşünüyordum). Doğruluk payı var mıdır? Yoksa şehir efsanesi midir?

avrupa standartı en az bir tane sis stobunun olmasıdır doğrudur. eğer bir taneyse stopun içindeyse sürücünün olduğu tarafta veya ortada olur. iki tane yapılmasının bi mahsuru yok mesela ben kablo çekip çiftledim.

Cevap süper oldu.. Peki; Bizim Lancerlerde de teki mi aktif bunların? Biz de ikisi de çalışsın istiyorsak kablo mu çektireceğiz? Yoksa zaten aracımızın standart donanımında ikisi de yanıyor mu?

Tekrar saol şimdiden... :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2011 21:33 
Kullanıcı avatarı

bizim lancerlerin sadece soldaki sis aktif.
sağdakine tesisat gitmiyor ama soldaki sise paralel kablo çekilip duy ve ampul bağlanırsa oda yanar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2011 14:03 
Kullanıcı avatarı

Eyvallah.. :) En azından alete bozuk mumaelesi yapmayacağım artık.. Saolun bilgi için..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2011 15:29 

triger seti, alternatör ve hid. pompa kayışı, 4 ad bosch FR7DCX+ buji ve viraj demiri lastikleri

*hava filtresi 15 tl
*polen filtresi 10 tl
*triger seti + diğer kayışlar 80 tl
*bujiler 20 tl
*lastikler 15 tl
yarın kısmetse taktırıcam parçaları birde şanzıman yağı :crazy:[/quote]

Seyhan cım Hayırlı olsun.. bu parçaları nereden aldın? Fiyat çok uygun. Bizede adres olsun.
Sanırım servis fiytalarının altında fiyatlar.

Ayrıca serviste işçilik ne kadar maloldu?

slm.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2011 15:39 
Kullanıcı avatarı

slm Niyazi abi.
triger setini ve kayışları esenyurtta oto sanayi sitesinde berk otomotivden almıştım.
diğer parçaları aksaraydan aldım.
aksarayda bu parçalar heryerde 3-5 farkla aynı fiyata satılıyo.

abi yıldızlarda sadece şanzıman yağı parası ve triger set değişim ücreti aldılar.
430 tl tuttu zaten oradakiler azami indirimi yapıyolar Alpay abi saolsun yardımcı oluyo.
iskonto düşme falan filan derken rakamı yuvarlıyolar..
bonusa 5 taksit 63 gün ötelemeli yaptırdım ben...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2011 15:46 

_opeth yazdı:
santos yazdı:
Buğra cım

konunun geri kalanını okumadan nasılda peşin hüküm veriyorsunuz. ayrıca atiker taktırırsanız sıkıntı çok olacağını sanıyorum. ya aslında işlem ustasına bakar.

=@ %) =@

Bugünkü gazeteleri bir tararsan görürsün belki.

selamlar.

Sevgili OPETH ,

Bugün metrobüste ayakta gelirken koltukta oturan bir abinin elindeki gazeteye gözucuyla rotgen yapıyorum okuduğum ilk haber ''Canlarını zor kurtardılar, lüks bir jeep yanmış LPG arızasından dolayı filan.''
Bir kez daha ürktüm. Tam bu muhabbettin üstüne %)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2011 17:20 
Kullanıcı avatarı

santos yazdı:
_opeth yazdı:
santos yazdı:
Buğra cım

konunun geri kalanını okumadan nasılda peşin hüküm veriyorsunuz. ayrıca atiker taktırırsanız sıkıntı çok olacağını sanıyorum. ya aslında işlem ustasına bakar.

=@ %) =@

Bugünkü gazeteleri bir tararsan görürsün belki.

selamlar.

Sevgili OPETH ,

Bugün metrobüste ayakta gelirken koltukta oturan bir abinin elindeki gazeteye gözucuyla rotgen yapıyorum okuduğum ilk haber ''Canlarını zor kurtardılar, lüks bir jeep yanmış LPG arızasından dolayı filan.''
Bir kez daha ürktüm. Tam bu muhabbettin üstüne %)

Aga şimdi ben araştırdım.. Genelde lüx araçlarda oluyormuş patlamalar (Yani bir haberde son dönemde Lüx araçlarda LPG patlamalarında % 65 artış oldu, üstelik bu ilk 8 ayda gerçekleşti falan yazıyor)..

Hemen çözdüm olayı..

Şimdi sen lüx araç al sonra LPG tak..

Bu ne demek? :Yahoo!: Şu demek;

İlk gün; "Hasbelkader aldım şu jipi.. Havam olsun, elime 35000 Tl geçmiş gidip Honda Toyota falan alacağıma gider şekil yaparım.. Fena da havam olur.."
Ertesi gün; "Ohaaaa.. bu ne biçim yakıyor lan?"
Üçüncü gün; "Ulan aç herifin tekiyim gittim aldım şu mereti iyisi mi gidip bi LPG taktırayım, hem kimsecikler anlamaz, şeklim de devam eder."
Dördüncü gün; "Usta benim uzay aracına LPG lazım ama eldekini avuçtakini verdik arabaya hava yapacaz diye.. Bana şöyle çıkmasından falan, ya da ne bileyim işte işçilik falan olmasın en aç işi olan şekilde ?? Nasıl yaparız???"
Beşinci gün; "Oh be 400 Tl'ye aldık çıkma kiti, adama taksın diye de 50 tl verdik, onu da 18 taksite böldüler"
Altıncı Gün; "Boooommmm!!!"
Hastaneden çıktığı gün; "Abi LPG sakat.. Patlıyo bu meret..."

:LOL:

Aramızda Cayenne alıp da LPG taktıran arkadaşlarımızı tenzih ederim :P

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2011 09:25 
Kullanıcı avatarı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-j ... 0107/detay

Gezinirken gördüm. Carisma diyor gerçi ama Lancer için de neden olmasın değil mi? Arayan varsa fiyatı uygun, göz atarsınız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2011 23:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: Nedim
Araç: Lancer 2004
Meslek: Kamu
Kan grubu: Arh+
bugün servise telefonla lambda sensörü ve ateşleme bobin fiyatlarını sordum, şükür lazım değil şimdi ama fikir olsun diye lambda için 900, bobin için 500 (adet) gibi yuvarlak rakamlar söyleyip %12 iskonto yapabileceklerini söylediler. gidip eczaneden zovirax uçuk kremi almak zorunda kaldım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2011 09:53 
Kullanıcı avatarı

zeybek yazdı:
bugün servise telefonla lambda sensörü ve ateşleme bobin fiyatlarını sordum, şükür lazım değil şimdi ama fikir olsun diye lambda için 900, bobin için 500 (adet) gibi yuvarlak rakamlar söyleyip %12 iskonto yapabileceklerini söylediler. gidip eczaneden zovirax uçuk kremi almak zorunda kaldım.

http://www.otomobilyedekparcalari.com/M ... -2490.html

https://www.oto-parca.net/index.php?do= ... 2&b=2&p=33
Ayrıca buradaki fiyatlara da bakarsan öyle abuk subuk bir fiyat görünmüyor.

Carisma'nınki bu fiyata.. Bizimki de çok farklı değildir..
Aksaray Kazancı segmanda telefonla sordum 210 TL.
Oksijen sensorü servisten alınmaz :) Servise taktırılır..

Bosch'un ateşleme bobini de max. 200 TL civarında diye biliyorum...

Toplamda 400 tl.. Serviste 1400 tl.. Sen o servise tekrar git bence.. 1400 TL yerine 1400 kere döverim sizi de..

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 913 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 46  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye