Zaman: 20 Nis 2024 06:32

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 913 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 46  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2011 00:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: recai
Araç: lancer -2011-1,5 invite
Meslek: textil
Kan grubu: 0RH+
slm arkadaşlar....
bende 2006 lancer kullanıcısıyım.aracımı bende herkes gibi seviyorum.
aldlığım kişi sürekli aldatmaz otomotive götürmüş.(istanbul / mahmutbeydeki yerine) ben de geçerken alibeyköydeki bir yetkili servise uğradım.klasik bakım fiyatı sordum.(60,000km) 650TL fiyat çıkardılar..küçükköy sanayi sitesinde bu işi 150TL ye hallettim.Güngören'de oturuyorum aslında bana buradaki aldatmaz çok yakın ama maalesef insan servise gitmeye korkuyor..dışarıdaki her usta da pek anlamıyor..ALLAH'tan araç o kadar sorun çıkaran bir araç değil..10binde bir yağ ve filtreleri değiştirip devam ediyorum..ama bir bakım yaptırmak istiyorum..zira nedendir bilimez 100tl benzinle şehir içinde 260km.yol yapıyor.ilk aldığımda (1 sene önce 320km.gidiyordu ) gerçi hesaplamadım o zamanki benzin fiyatını ama...
şimdi güzel bir usta arıyorum..araca binince aklın kalmayacak..
birde yaz gelince araca full temizlik yaptırıp pasta cila yaptırıp yaza mis gibi girmek istiyorum inşaallah..
hepinize kazasız belasız günler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2011 09:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bugra
Araç: Lancer 2005 1.6 Comfort
Meslek: Yazılım
Kan grubu: ARh+
çötenek yazdı:
slm arkadaşlar....
aldlığım kişi sürekli aldatmaz otomotive götürmüş.(istanbul / mahmutbeydeki yerine) ben de geçerken alibeyköydeki bir yetkili servise uğradım.klasik bakım fiyatı sordum.(60,000km) 650TL fiyat çıkardılar..küçükköy sanayi sitesinde bu işi 150TL ye hallettim.Güngören'de oturuyorum aslında bana buradaki aldatmaz çok yakın ama maalesef insan servise gitmeye korkuyor..dışarıdaki her usta da pek anlamıyor..ALLAH'tan araç o kadar sorun çıkaran bir araç değil..10binde bir yağ ve filtreleri değiştirip devam ediyorum..ama bir bakım yaptırmak istiyorum..zira nedendir bilimez 100tl benzinle şehir içinde 260km.yol yapıyor.ilk aldığımda (1 sene önce 320km.gidiyordu ) gerçi hesaplamadım o zamanki benzin fiyatını ama...
birde yaz gelince araca full temizlik yaptırıp pasta cila yaptırıp yaza mis gibi girmek istiyorum inşaallah..

Yakıt değerlerin bence de normal.. Malum benzin alıp başını gidince böyle oldu...

Usta konusunda ikamet ettiğin yere göre sitedeki her arkadaş sana sağlam usta önerebilecek durumdadır diye düşünüyorum. Benim ustam Maslak oto sanayide.. Yakınsan özelden mesaj at iletişim bilgilerini vereyim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2011 20:05 
Kullanıcı avatarı

dbugra yazdı:
çötenek yazdı:
slm arkadaşlar....

Yakıt değerlerin bence de normal.. Malum benzin alıp başını gidince böyle oldu...

Usta konusunda ikamet ettiğin yere göre sitedeki her arkadaş sana sağlam usta önerebilecek durumdadır diye düşünüyorum. Benim ustam Maslak oto sanayide.. Yakınsan özelden mesaj at iletişim bilgilerini vereyim...

hocam güngörendeyim..Bağcılar eğitim araştırma hst.yanında bir usta var konuştum..bakalım nasıl çıkacak...

bu arada.........
maalesef dün gece işyerinin önünde bıraktığım araca sol arka kelebek camını kırmak sureti ile bir hırsız girmiş aracın içini altını üstüne götürmüş.teypi konsolu ile birlikte alıp gitmiş..
bir sürü uğraş çıkardı terbiyesiz başımıza...Bakalım orjinal teypini bulup verebileceklermi..nasıl olacak kaç gün kalacak exper hemen gelecek mi..Yapı Kredi Kaskonun hızını test etmiş olacağız..
ve ilginç olan tamirci diyorki parayı bana vereceksin sen kaskodan alacaksın...aracın kaskolu da olsa paran yoksa yaptıramıyorsun böyle iş olurmu..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2011 01:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: Seyhan
Araç: Colt 1.5 instyle AMT
Meslek: Elektronik Teknikeri
Kan grubu: 0rh-
çok geçmiş olsun.
bence sağda solda aracınızı kurcalattırmayın yetkili servisine götürün bizim araçlardan herkes anlamaz.
basın ekspres yolu üzerinde yıldızlar mitsu serisi var ben orya gidiyorum hep çokta memnunum.
geçen ağır bakımı yaptırdım fatura pek te ağır olmadı.
alpay ustayı bulun orda o size gerekli kolaylığı yapar belki sanayideki tamircilerden daha bile ucuza çıkabilirsiniz.
kasko olayına gelince servis aracı tamir eder parayı kendisi kasko şirketinden alır bildiğim. bir kere ufak bi işlem yaptırdım benim öyle oldu.
teyp olayına gelince orj. teybi alacağınıza teybin ücretini istein derim. çünkü orj. teypler okadar ahım şahım olmasa bile orj. geçtiği için serviste çok pahalı. parasını alabilirseniz piyasadaan daha güzel bir teyp alırsınız...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2011 08:13 
Kullanıcı avatarı

seyo yazdı:
çok geçmiş olsun.
bence sağda solda aracınızı kurcalattırmayın yetkili servisine götürün bizim araçlardan herkes anlamaz.
basın ekspres yolu üzerinde yıldızlar mitsu serisi var ben orya gidiyorum hep çokta memnunum.
alpay ustayı bulun orda o size gerekli kolaylığı yapar belki sanayideki tamircilerden daha bile ucuza çıkabilirsiniz.
kasko olayına gelince servis aracı tamir eder parayı kendisi kasko şirketinden alır bildiğim. bir kere ufak bi işlem yaptırdım benim öyle oldu.
teyp olayına gelince orj. teybi alacağınıza teybin ücretini istein derim. çünkü orj. teypler okadar ahım şahım olmasa bile orj. geçtiği için serviste çok pahalı. parasını alabilirseniz piyasadaan daha güzel bir teyp alırsınız...

Benim orjinal teyp bagajda duruyor... :twisted:

Şakası bir yana.. Bence de parasını almaya çalışın.. Güzel bir set alırsınız daha güzel olur derim..

Ayrıca geçmiş olsun...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2011 13:50 
Kullanıcı avatarı

dbugra yazdı:
seyo yazdı:
çok geçmiş olsun.

Benim orjinal teyp bagajda duruyor... :twisted:

Şakası bir yana.. Bence de parasını almaya çalışın.. Güzel bir set alırsınız daha güzel olur derim..

Ayrıca geçmiş olsun...

teşekkürler arkadaşlar..benimde niyetim parasını almak..bakalım verirlermi.. o zaman ben yetkili servisine götüreyim yarın..bir konuşalım bakalım ne olacak...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Mar 2011 22:36 
Kullanıcı avatarı

en iyisi abi götür önce servise uymassa kafana bakarsın yoluna :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2011 14:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: serkan
Araç: 2004 cso
Meslek: yönetici
Kan grubu: b+
iyi fikir =) yukardaki bir soru sanziman yagini 85 bin oldu hic degistirmedim olcum yaptirdim degismeye gerek yok hala diyorlar simdilik sikinti yok vites gecisleri iyi 100 binde degistireyim diye dusunuyorum bende =)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2011 18:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: burak
Araç: lancer2005
Meslek: ogrenci
Kan grubu: 0rh+
Öncelikle herkese selamlar.
2004-2006 model arası lancer almayı düşünüyorum. aracın herşeyini beğeniyorum fakat araba Türkiyede çok değersiz ve 2.eli hiç satmıyo araba hakkındaki tek sıkıntım o. Ayrıca forumda okuduğum kadarıyla yedek parçalarıda biraz pahali gibi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
(Bu konuya uygun bi başlık bulamadğm için buraya yazıyorum affola... saygılar...)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2011 08:12 
Kullanıcı avatarı

burakkk yazdı:
2004-2006 model arası lancer almayı düşünüyorum. aracın herşeyini beğeniyorum fakat araba Türkiyede çok değersiz ve 2.eli hiç satmıyo araba hakkındaki tek sıkıntım o. Ayrıca forumda okuduğum kadarıyla yedek parçalarıda biraz pahali gibi. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
(Bu konuya uygun bi başlık bulamadğm için buraya yazıyorum affola... saygılar...)

Selam arkadaşım, öncelikle buralarda kalıcıysan kendini ayrıntılı olarak tanıt ki biz de sana ona göre hitap edelim..
Sanıyorum 18 yaşındasın.. 18'inde araba alabilmek güzek bir duygu olmalı. :)

Lancer işine gelelim.. Bahsettiğin konu sanıyorum her yeni mitsubishi almaya alan insan için bir kez konuşulmuştur. Ancak ben üşenmeden aynı cevapları vereceğim.

1. Araç Japon.. Sen hiç kötü Japon arabası gördün mü?
2. Otobüs yapan firma sence ne kadar kötü mal çıkarabilir ki?
3. Araç Türkiyede satılmıyormuş.. Bu araba avrupada ve özellikle Rusyada 2004-2008 arasında hemen her araştırmada yılın aravası seçildi. (Google'i aç "Lancer + Yılın arabası" yaz anlarsın)
4. Memlekette profil; "Hyundai iyidir" "Abi benim bi Şahin vardı deliydi" "Benim bir Toyotam var 92 model hala kaçıyo" falan filan şeklinde devam ediyor.. .okta da sinek çok bulunuyor ama iyi bir şey olduğunu söyleyemem...
5. Araba ucuzmuş, satarken zarar edermişiz.. Yahu arkadaş, alırken kar ettim zaten satarken neden zarar edeyim? Kendi benzerlerinin 2-3 bin aşağısa alınan arabayı 2 sene kullanıp yine kendi benzerlerinin 3-4 bin Tl aşağısına satsam zarar bunun neresinde?
6. Yedek parça pahalıymış.. (Cumartesi günü aksarayda 80.000 bakımı için parça aldım.. Hava Filtresi, Polen Filtresi, Yağ filtresi, 4xBuji, Triger Seti, diğer kayışlar, Motor ve şanzuman yağı, Arka stop far lambası, Sağ arka sis lambası... Verdiğim para 280 Tl... Ustama parçaları teslim ettim Perşembe günü değiştireceğiz 100 Tl işçilik alacak Toplamda 400 Etti..) Bu parçaları ve bu bakımı daha ucuza yaptıracağın bir araba bul dişimi kırarım..
7. Yaş itibariyle abin sayılırım, kabul edersen benden sana abi tavsiyesi; "Mitsubishi konusunda etrafındakileri dinleme :LOL: "
al bir Mitsu.. Kafan rahat etsin.. Cebin rahat etsin.. Sanayiye 10.000 km'de bir git.. Arabanı sev, o da seni sevecektir..

Son bir uyarı; "Alırken baktığın arabayı burada paylaş, güvendiğin bir ustaya götür baktırt, eğer ustan yoksa biz forumdaki arkadaşlarla sana yakın bir usta tavsiye ederiz, temizini bul, kıl davran, sorunsuz araba al.. Eğer kazasız ve sıkıntısız olanını bulabilirsen, ben kefilim ki satarken de çok rahat satacaksın, sen bile şaşıracaksın.)"

Lancer'in hayırlı olsun :kart:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2011 09:08 
Kullanıcı avatarı

dbugra yazdı:
burakkk yazdı:

Selam arkadaşım, öncelikle buralarda kalıcıysan kendini ayrıntılı olarak tanıt ki biz de sana ona göre hitap edelim..
Sanıyorum 18 yaşındasın.. 18'inde araba alabilmek güzek bir duygu olmalı. :)

Lancer işine gelelim.. Bahsettiğin konu sanıyorum her yeni mitsubishi almaya alan insan için bir kez konuşulmuştur. Ancak ben üşenmeden aynı cevapları vereceğim.

1. Araç Japon.. Sen hiç kötü Japon arabası gördün mü?
2. Otobüs yapan firma sence ne kadar kötü mal çıkarabilir ki?
3. Araç Türkiyede satılmıyormuş.. Bu araba avrupada ve özellikle Rusyada 2004-2008 arasında hemen her araştırmada yılın aravası seçildi. (Google'i aç "Lancer + Yılın arabası" yaz anlarsın)
4. Memlekette profil; "Hyundai iyidir" "Abi benim bi Şahin vardı deliydi" "Benim bir Toyotam var 92 model hala kaçıyo" falan filan şeklinde devam ediyor.. .okta da sinek çok bulunuyor ama iyi bir şey olduğunu söyleyemem...
5. Araba ucuzmuş, satarken zarar edermişiz.. Yahu arkadaş, alırken kar ettim zaten satarken neden zarar edeyim? Kendi benzerlerinin 2-3 bin aşağısa alınan arabayı 2 sene kullanıp yine kendi benzerlerinin 3-4 bin Tl aşağısına satsam zarar bunun neresinde?
6. Yedek parça pahalıymış.. (Cumartesi günü aksarayda 80.000 bakımı için parça aldım.. Hava Filtresi, Polen Filtresi, Yağ filtresi, 4xBuji, Triger Seti, diğer kayışlar, Motor ve şanzuman yağı, Arka stop far lambası, Sağ arka sis lambası... Verdiğim para 280 Tl... Ustama parçaları teslim ettim Perşembe günü değiştireceğiz 100 Tl işçilik alacak Toplamda 400 Etti..) Bu parçaları ve bu bakımı daha ucuza yaptıracağın bir araba bul dişimi kırarım..
7. Yaş itibariyle abin sayılırım, kabul edersen benden sana abi tavsiyesi; "Mitsubishi konusunda etrafındakileri dinleme :LOL: "
al bir Mitsu.. Kafan rahat etsin.. Cebin rahat etsin.. Sanayiye 10.000 km'de bir git.. Arabanı sev, o da seni sevecektir..

Son bir uyarı; "Alırken baktığın arabayı burada paylaş, güvendiğin bir ustaya götür baktırt, eğer ustan yoksa biz forumdaki arkadaşlarla sana yakın bir usta tavsiye ederiz, temizini bul, kıl davran, sorunsuz araba al.. Eğer kazasız ve sıkıntısız olanını bulabilirsen, ben kefilim ki satarken de çok rahat satacaksın, sen bile şaşıracaksın.)"

Lancer'in hayırlı olsun :kart:

daha ne olsun....bilen bilir

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2011 10:25 
Kullanıcı avatarı

@bugra
klavyene sağlık :good:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2011 18:14 
Kullanıcı avatarı

evet kendimi tanıtma kısmını atladım biraz :) ankarada yaşıyorum 18 yaşındayım öğrenciyim...
öncelikle verdiği çok değerli bilgilerden dolayı buğra Abiye çok teşekkür ederim :)
96 model hyundai accentimizi sattık yeni bi araba alıcaz. benmde yazdan beri en çok üstünde durduğum araba en çok istediğim araba tabikide lancer. fakat arabayı babam alcak. oda çok beğeniyo ilk alacağı araba onunda lancer fakat inanmazsınız geçen gün ankara yenimahalledeki oto pazarına gittik 1tane bile lancer yoktu :( eniştemde neziroğlunda exper ve oda arabanın türkiyede satılmadığnı söyleyip önermedi. sınıfına ve fiyatına göre çok çok iyi bi araba olduğu kesin... ne de olsa japon.. bana kalsa istediğim kadar zarar yapacağmıı bileyim gözüm kapalı alırım. ama sermaye babamda olduğu için onun dediğne uymak zorundaym :) onunda lancer'a içi gidiyo ama hem aracı (yedek parçası servis sıkıntısı...) çok bilmediği için hemde satılmadığı için (acil bi durum olsa aldığım fiyata hemen elden nasıl çkarırım düşüncesinde) biraz çekimser. aslında arabaya en kötü bi 4-5 sene bincez ama neden böyle düşünür anlamadım 50'li yaşlarda öle oluyo demekki :)
valla verdiğiniz bilgilerede bakılırsa bakımı fln gayet ucuz arabanın kronik bi sorunuda yok tek sıkıntı 2.el pazarı. ikna etmeye çalışcam artık... ayrıca baktığım arabalardan örnek vermek gerekirse...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 3612/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 3774/detay
bu kdar temiz araçların bu kadar uzun süre ilanda kalıp satılmaması flan can sıkıyo işde...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2011 18:20 
Kullanıcı avatarı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 0796/detay
bu aracın sahibinide aradık araçta değişen yokmuş tavan altı tamamen boyalıymış. fakat fiyatı çok ucuz altında bişe arıyo insan ister istemez :) ayrıca sıralı sistem tüpte uyumlu mu lancer sorun yaratırmı performans çekiş olarak fln ?
şimdiden teşekkürler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2011 21:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Nedim
Araç: Lancer 2004
Meslek: Kamu
Kan grubu: Arh+
@buğra, @seyhan
arkadaşlar siz triger setlerini değiştirirken devirdaim pompasını da değiştirmiyor musunuz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2011 21:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Nedim
Araç: Lancer 2004
Meslek: Kamu
Kan grubu: Arh+
@buğra
arkadaşım, aksaray'a malzeme almaya gittiğinde şu bobinle buji kablolarının orjinal olanları varmıymış kaç paraymış bir soruverseydin hani geçen sefer dert olduydu içime :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2011 23:43 
Kullanıcı avatarı

@zeybek
arkadaşım triger setini değiştirirken sordum ustama devirdaimi, gerek yok istersen değiştirelim ama şu zamana kadar d.daimden sıkıntı görmedim dedi. değiştirmedik bizde.
aksarayda GMB marka d.daim var 85 tl ye istersen değiştirebilirsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2011 03:50 
Kullanıcı avatarı

zeybek yazdı:
@buğra
arkadaşım, aksaray'a malzeme almaya gittiğinde şu bobinle buji kablolarının orjinal olanları varmıymış kaç paraymış bir soruverseydin hani geçen sefer dert olduydu içime :)

:oops: Kusuruma bakma aklımdan tamamen çıkmış.. Hafta sonu eminönüne gideceğim.. Senin için Aksaraya bakarım.. :"":

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2011 04:15 
Kullanıcı avatarı

burakkk yazdı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mitsubishi-acil-ihtiyactan-mitsubishi-44400796/detay
bu aracın sahibinide aradık araçta değişen yokmuş tavan altı tamamen boyalıymış. fakat fiyatı çok ucuz altında bişe arıyo insan ister istemez :) ayrıca sıralı sistem tüpte uyumlu mu lancer sorun yaratırmı performans çekiş olarak fln ?
şimdiden teşekkürler...

Bence de ara altında birşey :) Uzak dur... =@ Patlamasın elinde... Zaten piyasası yavaş olan bir araba'nın mümkünse boyasızını aramaya çalış...
--
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 3612/detay
ile de ilgilenme çünkü araba Kasım'dan beri sitede ve ben haliyle problem ederdim..
--
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 1772/detay
Bu ilan enteresan, söylediklerinin doğru olduğu varsayımı ile 47.000 ve kazasız.. Tek kusuru 2004 olması...
--
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 9249/detay bu ilan ise dün geldi.. (Sürekli takipteyim de) ... 2006, LPG'li 34.000de... Sıkı bir pazarlıkla bu araba alınabilir derim.. Sitedeki diğer arkadaşların tavsiyelerini de bekleriz mutlaka...
--
Ancak araçlara mutlaka servise baktırmak gerekiyor... Sahibinden.com'da ne boyanmış eşşekler gördük biz at diye satılan.. İnce eleyip sık dokumak lazım.. :) Selametle...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2011 04:17 
Kullanıcı avatarı

zeybek yazdı:
@buğra, @seyhan
arkadaşlar siz triger setlerini değiştirirken devirdaim pompasını da değiştirmiyor musunuz?

Değiştirmiyorum vallahi.. Hatta söyleyince farkettim Seyhan da değiştirmemiş.. Demek ki gerek yokmuş :D Gerek olsaydı ustam kesin söylerdi... :Yahoo!:

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 913 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 46  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 21 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye