Zaman: 14 May 2024 15:27

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 29 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2011 19:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
sinir kupu yazdı:
çok güzel bir araçtı. rüya gibi bir 5 ay geçirdim üzerinde. ama bizim için rüya bitti maalesef. uyanıkken görülen rüyaların bir bedeli oluyor. ben o bedeli ödeyemediğim için takastan gönderdim aracımı. yoksa uzun süre binecek adam için 39 da abartı bir rakam değil.

Aynen aga. Alıcan bu aracı, keyfe keder kullanacaksın uzun yolda felan. Haftasonları ev önüne çıkarıp yıkayıp cilalayacaksın. Arada etilerde, caddede falan piyasa yapacaksın :D İstanbulda her gün işe git gel arabası yapmayacaksın bunu. Uzun yıllar da keyifle bineceksin bu şekilde.

Sonuçta iyi araba, hoş araba, spor araba, gemi gibi araba. Şehir içi kullanım için az yakan park sorunu olmayan ufak, dizel motorlu bir araç tadından yenmez :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2011 21:49 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
yav küçük arabaya da bu saatten sonra sığmam gibi geliyor ya bakalım.
geçen gün merak ettim bu 95'lik punto evo'yu aradım beylikdüzü bayisini dedim var mı. yok dediler daha gelmedi o araçlar ama aynı dolulukta var benzinli gelin fikriniz olsun. gittim inceledim gerçekten hoş duruyor. içi donanımı filan iyi geldi. kendi oturma pozisyonumda ön koltuğu ayarlayıp arkaya geçince de 5-6 cm boşluk kaldı dizler için arkada. e araçta esp cam tavan (2 bölmeli, öndeki sunroof) filan var. ilerde kullanıcı yorumlarını da dikkate alıp alınacak bir araç gibi. tabi 95 beygir dizel otomatik ve de start stoplu versiyonunu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2011 22:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
sinir kupu yazdı:
yav küçük arabaya da bu saatten sonra sığmam gibi geliyor ya bakalım.
geçen gün merak ettim bu 95'lik punto evo'yu aradım beylikdüzü bayisini dedim var mı. yok dediler daha gelmedi o araçlar ama aynı dolulukta var benzinli gelin fikriniz olsun. gittim inceledim gerçekten hoş duruyor. içi donanımı filan iyi geldi. kendi oturma pozisyonumda ön koltuğu ayarlayıp arkaya geçince de 5-6 cm boşluk kaldı dizler için arkada. e araçta esp cam tavan (2 bölmeli, öndeki sunroof) filan var. ilerde kullanıcı yorumlarını da dikkate alıp alınacak bir araç gibi. tabi 95 beygir dizel otomatik ve de start stoplu versiyonunu.

5-6 cm'ye diz girer mi olm :D

Şaka maka puntolar çok kullanışlı ve güzel arabalar yaw. Konforu iyi, bagaj geniş, direksiyon-vites-debriyaj son derece yumuşak, iyi marş alıyor, dijital klima vs. var, iç tasarımda yumuşak plastik kullanılmış, daha da aklıma gelmeyen birçok şey. Bakım da 15 binde.

Neyse işte şehir içi çok sürüyorsan böyle bir araban olacak. İşine servisle felan gidiyorsan ve yılda 5-6bin km anca yapıyorsan o zaman 1.8 lancerin olacak paşa paşa sürecen :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Mar 2011 23:17 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

servis ölüm bana yav. ama trafik de başka bir ölüm sebebi. bir ölümden kaçıp diğerine kapıldık gerçi ya en azından ölümcül benzin fiyatlarından kurtulmuş oldum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2011 00:11 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
işin mantık kısmının vede şuanki piyasa şartlarının bende farkındayım zaten yazdım da.yanlış anlamadım arkadaşlar sizde beni yanlış anlamayın.ama gerçektende sıfır km si 50 bin küsür olan araacın 2 yıl kullanılmış olanına 30 bin vermek bu arabaya hakarettir.tabi biz 3-5kişi bu durumu düzelyemeyiz.çok etkenleri var.helede benzin fiyatı ve vergiler.bu durumda imkan varsa yapılacak şey dediğiniz gibi aracı belki az kullanmak ama keyfinide sürmek.bende şimdi öyle yapıyorum.zaten kesin satacam diye hiç düşünmedim şimdi hepten vazgeçtim satmaktan.zaten arabamı çok seviyorum üstelik sorunsuz.işim evime 7 km.üniversite servisleri öyle istanbuldaki gibi zulüm değil.ayda 100 tl benzin koyacağım acil işlere,yada ziyaretlere bikaç akşam yemeğe felan giderek idare edeceğim.Allah ihtiyaca düşürmesin inşallah yoksa 8 ayda 7 bin tl zararla asla satmam.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2011 09:31 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

biz de seni anlıyoruz merak etme. 30 bin lirayı veren heriflere (bayi bunlar bir de) zaten lafımız. yoksa aracın 2. el değeri 37-40 arası filan. ben aldığım fiyata sattım sayılır zaten. kullandığım da yanıma kar kaldı diyebilirim.

kardeş senin zararın o derece olmaz zaten ama ihtiyaç yoksa da satma tabi. ha km olarak çok az kullanacaksan ve de vergiyi düşünmem dersen 1.8 bile alabilirsin kendi aracını satıp. hemde yakalarsan kafa kafaya bile denk getirebilirsin. tabi bu senin önünü ne kadar görüdüğüne bağlı. önünü görebiliyorsan benim durumumda değilsin demektir. sırf müzik sistemi için bile alınır o araba benden söylemesi. uygun fiyata aldıktan ve uzun süre kullandıktan sonra zaten aman aman bir zararın da olmaz şu anki arabana nazaran. onu da çattığın keyfe sayacaksın artık.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2011 11:17 
Kullanıcı avatarı

şu anki şartlarda helede türkiye gibi bir ülkede ileriyi görmek herkes için zor.ama yakın gelecek için 2-3aya kadar ipin ucunu kaçırmadan gidebilirsem bayağı rahatlıyorum çok şükür.yani bu arabayı satmadan borcunuda ödeyip abartmadan bindiğimde bir sıkıntı çıkmaz.benim araçta çok fazla zararın olmaz diyosunda aslında oluyor.geçende bi ilan sahibinden de.benim aracın aynısı beyazı.benden 2 ay önce trafiğe çıkmış benden 10 bin fazla yapmış.adamın yazdığı fiyat 30900tl.şimdi bu fiyat bu arabaya biçilmişse ben en fazla yazacağım 32-33bin olur.e arabam daha 8 aylık 6-7bin zarar oluyor bu durumda 8ayda.işte bunu kabul etmeyeceğim için satmıyorum.evet çok km yapmıyorum aslında mecbur kalıyorum.şimdiki arabamla 8ayda 8100 yaptım.1.8 cvt ve rockford keyfini sürmeyi isterim.ama zaten aylık 100 tl lik benzine ayarladım kendimi.buda 300 km felan demek.1.8 de bu dahada düşecek.vergiyi düşünmüyorum zaten taksitle rahat ödeniyor.e arabamıda sıfır almışım.yani 1.8 i şimdi alma kararı zor geliyor.üstelik bebekte bekliyoruz artık.lancer in ilerideki modeli donanımı motoru ne olur bilemiyorum.beklentilerime uygun olursa ileridede lancer almayı düşünürüm uymazsada 1.8e binmeden lancer maceramı sonlandırmak istemem.bu durumda da nasip demekten başka bir çare yok şimdilik.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2011 11:24 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

hakkında hayırlısı kardeş. çocuk olmadan bir aksiyona girişme zaten. ben bile hanımın işe girmesine endeksledim kendimi ama belli olmaz. bisiklet niyetine biniyoruz işte. bu vergilendirme sistemi değişmeden de lancer dizel gelse bile alınmaz. gerçi değişecek diye biliyorum ama ne şekilde olacağı belli olmadan da alınmaz. bir de yeni dizellerdeki dpf davası var. lancer'larda da var o meret.
sen 30.900 yazana çok takılma aga. bence araçta başka bişi vardır. gerçi şimdi aracın sıfırı zamanında 33'lere filan satıldığı için sizin de eliniz kolunuz bağlı. millet şu anda sıfır kaça diye bakmıyor. tabi bu araç satanların da suçu ya herkesi de ayarlayamayacağın için sen onlara uymak zorunda kalırsın satarken.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2011 12:43 
Kullanıcı avatarı

cümlemizin hakkında hayırlısı olur inşallah.küçük sohbetlerle karara bağlamış olduk işi.dpf yi mecburen koyuyorlar artık yoksa emisyonu düşüremiyorlar.teknolojide biyere kadar.mitsubishi artık hep elektrikli araç üreecekmiş ya bakalım ilerde ne olur.bu arada o 30900 tl fiyatlı arabada hiçbişey yok.tertemiz araba.hatta konuşuldu burada alınanlar satılanlar başlığında vardı.ki o araçta indirim zamanı alınanlardan değil.ayın fırsat ürünü diye yazıyodu.aslında sana uygun olabilirdi bide vialle çekerdin mis gibi

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 29 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: