Zaman: 16 Haz 2024 06:08

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Lancer Açık Kalan Camlar
MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2011 23:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Sert
Araç: Lancer Invite AT
Meslek: Mühendis
Merhaba

Yaklaşık 2 ay kadar önce çok tereddüt etsem de sonunda siyah invite AT aldım ve aracımdan son derece memnunum.

Bilenlere bi kaç sorum var

1- Ön tampona satın aldığımda spoiler taktırdım ama vida ile takılmış ve geçenlerde spoilerdan birinin gevşediğini farkettim ama vida da yalama olmuş gibi, ne yapmak lazım?

2- Araç dışındayken camlar açıkken kilitlediğimde camlar kapanmıyor. Var sanıyordum ama böyle bir özellik lancer'da yok mu acaba?

Bir de araç otomatik vites olmasına rağmen meyilli yollarda geri kaçıyor. Yarı otomatik mi acaba diye şüpheleniyorum :)

Cevap yazanlara şimdiden teşekkürler.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Lancer Açık Kalan Camlar
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2011 00:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
aracınız hayırlı olsun.memnuniyetinizin daim olacağına inanıyorum.sıfır km mi ikinci el mi aldınız.soruların cevabına gelince:
1-bodykit uygulaması nasıl yapılıyor bilmiyorum ama vida demişsiniz yalama olmuşsa benzer bir vidayla değiştirebilirsiniz.yok elimden gelmez derseniz yaptırdığınız yere götürün o kadarcık bişeyi ücretsiz yapacaklarını düşünüyorum
2-cam kapanma özelliği 1.5 motor olanlarda var 1.6 motor araçlardada var ama özellik kapalı geldiğinden açılması gerekiyor.sıfır km mi aldınız diye sormamın sebebide bu belki yeni gelen 2011 1.5 lerdede kapalı olabilir.tabi siz kapatamıyorda olabilirsiniz.kullanma kılavuzunda yazıyor ama ben anlatayım kumandaya bir kez bastığınızda kapılar kilitlenir ikinci kez biraz uzun basarsanız camlarda kapanacaktır.(hatta ilk basışınızda biraz uzun basarsanızda kapanabilir ilginç hiç denemedim bende :) )
3-araç tam otomatik evet ama kaçırmaz diye bişey yok çok dik rampalarda kaçırır ama öyle aman aman olmaz ki sizinde ayağınızı frenden çektikten sonra bayağı beklemeniz gerekir gaza basmak için.ha düz yolda zaten kendiliğindende gider.yokuş kalkış desteği olmayan tüm araçlar düz otomatik yarı otomatik farketmez rampada kayar.ama siz ayağınızı frenden çekip hemen gaza bastığınızda böyle bir sorun olacağını sanmıyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2011 08:05 
Kullanıcı avatarı

İyi dilekleriniz ve cevaplarınız için teşekkürler :)
2011 Sıfır km aldım ve kullanma klavuzunu da okudum. Bahsettiğiniz şekilde ilki kısa ikincisi uzun şekilde 2 kere kilitleme düğmesine de bastım ama olmadı.
Başka bir püf noktası vardır diye düşünüyordum ama sanırım kapalı gelmiş, artık servis zamanı gelince açtırırım. Neden bu tip bir özellik kapalı gelir anlamadım ama bu tarz açtırılması gereken başka özellikler de var mı araçta?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2011 09:55 
Kullanıcı avatarı

benim aracım 1.5 manuel ve 2010 model.benim camlar kumandadan kapanıyor.sizin araçta 2011 model olmasına rağmen 1.5 motor olduğundan o özellik açık gelir diye düşünmüştüm ama değil demekki.bu arada o özelliğin açılması için gereken yazılım cd sinin de yakın zamana kadar servislerde olmadığı yazılmıştı burada.inşallah gelmiştir.başkada kapalı olan bir özellik yok.sizin araç 1.5 at mi? 1.5 sam at mi? bildiğim kadarıyla otomatik viteslilerin sam at donanımı biraz daha az.belkide yeni donanım uygulamasında kaldırılmışta olabilir.siz servise bi uğrayın yada temsa nın sitesinden donanım seçeneklerine bir göz atın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2011 22:13 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Cam kapama cok onemli birsey oldugu soylenemez ama yuksek ihtimalle serviste bilg. baglanip acilmasi gerekiyordur, dusuk bir ihtimalle de ozellik olmayabilir.

Geri kacirma meselesi yine arkadasin dedigi gibi arac tam otomatik tabiki ama hillholder olmayan diger butun tam otomatik araclar yokusta belli bir olcuye kadar tutabilir, dik yokusta kacirir. Ama oyle aman aman kacirma olmaz yani manuellerle veya yari otomatiklerle kiyaslanamaz bile. Sadece rolatide motorun torku yettigi kadar tutar aracinizi yokusta.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2011 22:41 
Kullanıcı avatarı

Arkadaslar cevapljariniz icin tesekkurler arac Sam at ama at den donanim olarak tek farki atcs.
Sanirim serviste sansimi deneyecegim bu ozellik icin. Cok Da onemli deil zaten, lancer bu haliyle de guzel :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2011 23:12 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
benim geçen sene sattığım 1.5 otomatikte camlar sadece kapanmıyor açılıyordu da. ilk gelenlerdendi. sonradan açabilene de rastlamadım. birinde olup birinde olmayabiliyor işte.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2011 12:02 
Kullanıcı avatarı

bence güzel bir özellik.sonuçta konfora yönelik bişey.araçlarımızda cicili bişeylerin olması güzel.ama hemen her durumda olduğu gibi saçmalık var bu iştede temsa-mitsu elele.bi özellik varsa o devam etmesi lazım bunların ne yaptığı belli değil birince açılıyor diğerinde kapanmıyor ne bu kardeşim.benimkindede camlar kapanıyor ama kumandadan açılmıyor.hadi açılması önemli değilde kapanması lazım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2011 13:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Engin
Araç: Lancer 09
Meslek: Öğretim Görevlisi
Merhabalar,
Benim arcım 09 model Lancer, kumanda dan camlar açılıyor ( ön camlar) ve kapatılabiliniyor (4 cam), serviste cihaza bağlayıp açıyorlar bu özelliği, sanırım standart açık değil....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2011 16:49 
Kullanıcı avatarı

2009 da hem açılıyor hem kapanıyor 2010 da sadece kapanıyor 2011 de ne açılıyor ne kapanıyor :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2011 17:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERDAL
Araç: 2009 1.5 İNVİTE YAKUT KIRMIZI LANCER
Meslek: ÖĞRETMEN
Kan grubu: Brh+
precious yazdı:
2009 da hem açılıyor hem kapanıyor 2010 da sadece kapanıyor 2011 de ne açılıyor ne kapanıyor :)

evet benim araçtada sadece kapanıyor zannediyordum.Geçen hafta serviste Erdal ustam açılma özelliğininde olduğunu söyledi ve bilğisayardan açtık.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2011 00:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail coşkun
Araç: Lancer 2004 Triptonik
Meslek: Emekli öğretmen
Kan grubu: BRh+
Benim araç emektar 2004 AT Herhalde bizimkinde bu özellik yoktur diye düşünüyorum. :)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: