Zaman: 29 Mar 2024 12:03

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 452 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2011 19:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: iboay35
Araç: 2010 lancer invite
3 depo benzin 2400 kusur km genelde 5.6lt 4.8 lt de gördüm.ank-antalya arası 1\2 depo benzin
şehiriçi 1 depo775km

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2011 19:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: iboay35
Araç: 2010 lancer invite
otoban yüksek hız 7.8lt

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Eki 2011 23:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: fat
Araç: lancer 2008
Meslek: dr
yakıt tüketimim auto modda olduğu için motoru kapatıp birkaç saat sonra tekrar çalıştırdığımda yakıt tüketim ortalaması kendiliğinden sıfırlanmış oluyor. yol bilgisayarı ayarlarına nasıl girildiğini anlatabilecek var mı ayarlara girip ortalama tuketim ayarını manuele çevirmek istiyorum ki ben sıfırlamadıkça kendiliğinden sıfırlanmasın...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2011 06:11 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
Manuele kalici olarak alamazsiniz maalesef. Bakarsiniz menuden ama arabayi acip kapatinca yine otomatiğe gecer.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Eki 2011 06:13 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Bu arada elli farkli yerde ayni soruyu sormayin lutfen. Ilgili başlikta ya da yeni açacağiniz başlikta sorun. Illa ki cevap verilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Eki 2011 00:48 
Kullanıcı avatarı

Yanlış bilgiler verildiği için farklı yerlerde sormak zorunda kaldım. Maalesef siz de yanlış biliyorsunuz, çünkü babamin lancer inda manuel seçili olduğu için isteyerek sifirlamadigin takdirde ortalama tüketim kesinlikle kendiliğinden sifirlanmiyor. Yol bilgisayarı ayarlar bölümüne görebilirsem modu auto veya manuel yaparak bu özellikten faydalanabiliyorsunuz. Auto seçili oldugunda ise motor 4 saat kapalı kaldığında kendiliğinden sifirlaniyor. Farklar bu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Eki 2011 14:16 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

buyur yav. elimden 4 tane yeni kasa lancer geçti. o kadr inceleme gizli menü yazısı yazım. aracı bilmiyor oldum. neyse bilen cevaplasın o zaman

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Eki 2011 17:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Nuri
Araç: Lancer Sportback
Meslek: Tüccar
Kan grubu: b+
sinir kupu yazdı:
buyur yav. elimden 4 tane yeni kasa lancer geçti. o kadr inceleme gizli menü yazısı yazım. aracı bilmiyor oldum. neyse bilen cevaplasın o zaman

Gizli menüleri merak ettim. Göz atmak isterim nerden bakabilirim ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Eki 2011 16:14 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
faklı bişey denmemiş ki manuel'de kalıcı olarak durmadığından bahsedilmiş manuel de sıfırlamadan sıfırlamaya ortalama tüketim gözüküyor zaten. hiç sıfırlanmazsa alındığı günden itibaren ortalama tüketim gözükür.

doğru diyorsunuz da ben hiçbir zaman elimle sıfırlamasam da ortalama yakıt tüketimim motoru kapatıp 4 saat sonra tekrar çalıştırdığımda kendiliğinden sıfırlanmış oluyor. herkesde mi böyle oluyor? çünkü babamın lancer'ında elle sıfırlamadıkça kendiliğinden sıfırlanmıyor, motoru açsan da kapatsan da ortalama kaldığı değerden hesap yapmaya devam ediyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Eki 2011 02:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
köpek balığı kasalarda yol bilgisayarı bu şekilde.babanızınki eski kasaysa olabilir.incelemedim.ortalama yakıt göstergesi çalıştırınca 40 larda felan başlar ısındıkça değerler düşer.aracı kapatıp 4saat geçerse yeniden sıfırlanmış olur.ancak ayarını manuel e aldığınızda ortalama değerinizi görebilirsiniz.fakat kontak kapatıldığında yine otomatik moddan başlar.bu durum kötü gibi görünsede bilgi zenginliği açısından bence güzel.otomatik olarak sıfırlanmış şekilde yola çıktığınızda sürüşünüz boyuncaki ortalamanızı görmüş oluyorsunuz.manuel olarak baktığınızdada genel ortalama görmüş oluyorsunuz.bunun şöyle faydası olabilir.örneğin deponuzu doldurdunuz manuel i sıfırladınız.depo bittikçe manuel e bakıp genel ortalamınızı grürsünüz.sıfırlanmış larak başladığınız yolculuklardada a sürüşünüzdeki ortalamayı görmüş olursunuz.buda size gaza daha az basmanızı sağlayabilir

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2011 12:38 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
yol bilgisayarının bitmesine 60km kaldı dediği sırada gittim ve doldurdum. sanırım pompa durduktan sonra biraz daha bastı 51.07Lt benzin aldım 728km gittim ortalama tüketimim 7.0Lt/100km tam 1 ay yetti benzin :)

yolum sürekli şehiriçi dur kalk trafik de oldu gazladığımda oldu normal gittiğimde oldu. genelde vites değiştirme indikatörlerine uyarak gittim. beklediğim rakam çıktı memnunum.

yol bilgisayarı artık kalan mesafeyi ölçmemeye başladığından itibaren 40km daha gidiyorum sorun olmuyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2011 14:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail coşkun
Araç: Lancer 2004 Triptonik
Meslek: Emekli öğretmen
Kan grubu: BRh+
precious yazdı:
_opeth yazdı:
yol bilgisayarının bitmesine 60km kaldı dediği sırada gittim ve doldurdum. sanırım pompa durduktan sonra biraz daha bastı 51.07Lt benzin aldım 728km gittim ortalama tüketimim 7.0Lt/100km tam 1 ay yetti benzin :)

yolum sürekli şehiriçi dur kalk trafik de oldu gazladığımda oldu normal gittiğimde oldu. genelde vites değiştirme indikatörlerine uyarak gittim. beklediğim rakam çıktı memnunum.

yol bilgisayarı artık kalan mesafeyi ölçmemeye başladığından itibaren 40km daha gidiyorum sorun olmuyor.

Bence bilgisayar ölçmemeye başladığında mutlaka benzin almalısınız. Zira hep yakıt pompasının yanma riski oluşur hem de enjektörlere deponun dibine biriken pislik gelerek arızaya yol açabilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2011 20:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: ferdi
Araç: lancer
yeni lancer sahibiyim ve forumun kurallarını bilmiyorum. 2010 lancer invite ledli kapı eşiği arıyorum bulamadım yardım edermıisiniz lütfen orc_clan_01@hotmail.com msn adresim lütfen acil yardım :S

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2011 10:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: Nuri
Araç: Lancer Sportback
Meslek: Tüccar
Kan grubu: b+
Bundan önce carismam vardı 2 kez benzin pompası yaktım. İlk yaktığımda benzin azdı ve Ankara da yaşayanlar bilir cevizli dere caddesinin en dik rampasını çıkarken araç teklemeye başladı sonra düzeldi çıktım ertesi gün araç çalışmadı. Malum benzin pompası yanmış. Bir kez daha başıma geldi sonra. Ustam kulakları çınlasın herzaman aracında çeyrek depo benzin olsun derdi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2011 12:04 
Kullanıcı avatarı

ilk doldur dediğinde 8-9litre kalmış oluyor.ikinci uyarıyı verdiğinde alınması normal olan.ha ben araç yeni olduğu için o kadar dibine kadar bitirdim depo henüz temizdir.ama hiç tekletmedim ölçmemeye başladıktan sonra ne kadar daha gidiyo diye baktım 40 km gidiyo sonrasını denemem zaten

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2011 03:48 
Kullanıcı avatarı

İsim: Murat
Araç: Lancer
Meslek: TSK.
Kan grubu: A RH
o dikdörtgen tam boşalınca ne kadar gidiyor?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2011 11:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emin Yıldız
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite SportSedan SR
Meslek: Advocate
Kan grubu: 0Rh+
Önlerdeki 2 adet kış lastiği ve agresif kullanımın etkisiyle ş.içi 0.345 Kr tüketmişim. 8.2 gibi bir değer yapıyor.

550 km yaptım 190 TL ye doldu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2011 14:56 
Kullanıcı avatarı

uzman79 yazdı:
o dikdörtgen tam boşalınca ne kadar gidiyor?

diktörtgen tam boşaldıktan sonra 40km daha gidiyor.sonrasını denemedim.ama sakin bir kullanımla 50-60 km yapar düşüncesindeyim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2012 18:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Melih
Araç: Colt istiyor...
Meslek: İçerik Danışmanı
Herkese merhaba,

Henüz bir Mitsubishi sahibi olmamakla birlikte ayarlayabilirsem Colt AMT alma planım var. Yaklaşık 3-4 aydır forumu ara ara takip ediyorum ama üye olmamıştım. O zamana kadar kiralık Colt ya da Lancer bulabilir miyim diye bakınırken bir Lancer AT'ye denk geldim: http://www.comet.com.tr

Model yılı yazılmamış ama 2010 ya da 2011 sanırım. Haziran ayı gibi Beylikdüzü çıkışlı, Tekirdağ - Çanakkale - İzmir vs. tüm Ege'yi kapsayan bir rota planlıyorum. Tümü şehirlerarası, ortalama 80-110 km hızda gideceğim, toplamda yaklaşık 2500 km'lik bir yol bu. Sizden öğrenmek istediğim, bu araç ile tahmini yakıt tüketimim ne olur? Daha önce benzer güzergahlar yapanlarınız vardır sanırım :)

Not 1: Biliyorum bu eski bir başlık ama en uygunu burası gibi geldi...
Not 2: İstanbul Avrupa yakasında otomatik Colt ya da Lancer kiralayabileceğim bildiğiniz yerler varsa onları da alabilirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2012 16:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Melih
Araç: Colt istiyor...
Meslek: İçerik Danışmanı
Bilgi için teşekkürler. Haziran'da çıkmayı planladığımı düşünürsek benzini 5 TL'den hesaplamakta fayda var. Yine de tahminimden daha az tutacak gibi.

Geçen yıl benzer bir güzergahı yeni kasa 1.6 Polo TDI ile yapmıştım. Araç iyi güzel, az yakıyor ama pek keyif alabildiğimi söyleyemem. Bir yol arkadaşından çok işini iyi yapan bir makine gibi gelmişti bana. Lancer'ın bana iyi bir yol arkadaşı olacağına şüphem yok. Bir sonraki yıl inşallah kendi Colt'umla düşebilirim yollara...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 452 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye