Zaman: 27 Nis 2024 22:13

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Katalitik konvertör
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2010 01:15 
Kullanıcı avatarı

Herkese selamlar 2006 model lancerım var motor arıza lambası bazen yanıyor 3-5 gün sonra tekrar sönüyor 1-2 ayda bir bu durum tekrar ediyor.Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa bilgilerimizi paylaşırsak memnun olurum.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Katalitik konvertör
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2010 20:09 
Kullanıcı avatarı

lpg li değil aracım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Oca 2010 21:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
benzindeki pislikte yapar benzer durumlar.benzini iyice bitirip farklı bi yerden alıp deneyin birde.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2010 01:22 
Kullanıcı avatarı

En son yandığında benzin az kalmıştı bende ondan şüpheleniyorum, arabada bi anormallik yok aslında uzun süredir lancer kullanıyorum anormallik olsa fark edebilirim, servis katalizatör demişti ama aynı problemi arkadasımda yasadı ona da katalizatör dediler ama buji değişti, bide enjektör temizleyici bi katkı varmış galiba mitsubishinin kendi ürünü ondan sonra problem ortadan kalktı işin aslı o lambanın yanması can sıkıcı :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2010 16:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
Kan grubu: A+
tughanozdabak yazdı:
En son yandığında benzin az kalmıştı bende ondan şüpheleniyorum, arabada bi anormallik yok aslında uzun süredir lancer kullanıyorum anormallik olsa fark edebilirim, servis katalizatör demişti ama aynı problemi arkadasımda yasadı ona da katalizatör dediler ama buji değişti, bide enjektör temizleyici bi katkı varmış galiba mitsubishinin kendi ürünü ondan sonra problem ortadan kalktı işin aslı o lambanın yanması can sıkıcı :)

normalde arıza ışığı yandıktan sonra sönmemesi lazım servis müdahale edene kadar :) biri bana normalde söylese inanmazdım ama benim başımada geldi ve benzindendi :)

mecburiyetten alınan 20tl lik benzin,akşamına en işlek yerde yolda kalmak,tüm arkadaşların inadına oradan geçmesi,telefonda fazladan 50 dakika şehirler arası görüşme,en son umut olarak basılan marşta arabanın düzelmesi ve arıza ışığının sönmesi , sonuçta Mitsubishiye Binmek Paha Biçilmez... :Yahoo!:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2010 01:26 
Kullanıcı avatarı

bende daha önce 2 kere arıza lambası yanıp kendiliğinden sönmüştü.Şu an yine yanıyor 5 gundur sonmedı artık yarın servise gidicem.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 18:40 
Kullanıcı avatarı

2004 Lancer Kullanıyorum Aynı Olay Bendede Oluyor Aracım LPG'li Servis veya Özel Servislere (LPG,ciye) Motor Üzerindeki Sensörün Yaptığını Söylüyorlar. Sordum Benzinden veya LPG'den Kaynaklandığını Söylediler Ne Kadar Doğru Ne Kadar Yalnış Bilmiyorum. Sizce

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2010 19:21 
Kullanıcı avatarı

Benim carisma nında ateşleme bobinleri eskiyken iyi yağmur yandığında yanıyor yağmurdan sonra sönüyordu.Ateşleme bobinini söküp parçalayıp baktım.İçindeki yay oksielenmişti.Kalem yayıyla değiştirmiştim ve bir daha yanmamıştı.
Ama en temizi makinaya bağlayıp bakmak.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2010 00:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: gökhan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: kuaför
Kan grubu: 0+
beni carisanında yanıyor sonra kendiliğinden sönüyor bir ara kartal sanayide japoncu bi servise gittim makinaya bağladı enjektör arızası göründü sanırım oda lpg den kaynaklanıyor çünkü benzinde bir sorun yok

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2010 18:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: BÜLENT
Araç: LANCER-2005
Kan grubu: ARH+
benimde 2005 lancerim var...aynı sorun bendede var lpg li atiker var yanıp sönüyor ancak söndügü zaman az...genelde yanıyo...gaz ayarını artırdım yine yanıyo...arka lamda sondası arızası veriyo....herkes sorundan bahsetiyo ama çözüm sunan yok...iyice can sıkıyo bu durum...benim ayrıca srsde yanıyo o sorunda zemberekden kaynaklıymış servis 350 falan dedi...arabanın önü pavyona döndü valla,,,,deneyimi olan arkadaşlar varsa bilgi versin lütfennn

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2010 09:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Yasin
Araç: 2005 COLT 1.3 - Invite AMT- LPG
Meslek: Mak. Müh.
Kan grubu: A +
pasham55 yazdı:
benimde 2005 lancerim var...aynı sorun bendede var lpg li atiker var yanıp sönüyor ancak söndügü zaman az...genelde yanıyo...gaz ayarını artırdım yine yanıyo...arka lamda sondası arızası veriyo....herkes sorundan bahsetiyo ama çözüm sunan yok...iyice can sıkıyo bu durum...benim ayrıca srsde yanıyo o sorunda zemberekden kaynaklıymış servis 350 falan dedi...arabanın önü pavyona döndü valla,,,,deneyimi olan arkadaşlar varsa bilgi versin lütfennn

İngiltere'deki ebay.co.uk adresinde mitsubishi parçaları rahatlıkla bulunabiliyor. Özellikle Lancer parçaları çok rahat bulunuyor. Benim COLT'ta da tekleme sorunu var benim ön lambda sensöründeki değerlerde düzensizlik var, bujileri değiştireceğim bu hafta sonu bakalım sorun gidecek mi ?

gitmezse direk oksijen sensörü değişecek...

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 72 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: