Zaman: 19 Nis 2024 01:59

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 172 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2011 02:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Burak
Araç: Lancer Sportback
Meslek: Jeofizik Mühendisi
Kan grubu: BRh+
aracı satın aldığım balıkesir karahallılar aynı zamanda yetkili servis hizmetini de veriyor (yersen)
önce 18-19 ekim haftası haftaici ilk bu sesleri duydugumda edremit servise gittim
aracı 2-3 usta ile test ettik durdugu yerde direksiyonu çevirince katır kutur bir ses geliyordu
her test edişimizde ustalar sesleri tespit etti
lifte kaldırıldı çeşitli kontroller yapıldı ve şimdi adını bilemeyeceğim bir parça ismi söylediler değişmesi lazım dediler
fakat işlem garantiden yapılacağından balıkesir serviste olacaktı
ben de iletişime geçirdim direk ve cumartesi sabahına randevu aldırdım ayrıca dedikleri parça yoksa temin etmelerini istedim
buraya kadar hersey güzel haftasonu cumartesi sabah aracı balıkesir servise götürdüm sabah evden cıkarken yine aynı sesi yapmıstı fakat serviste yapmadı belki de 100km ye yakın yol gittim araç parça ısındı vs bilemiyorum ama yapmadı sesi
aynı gün eğitimim olduğu icin aracı kontrole bırakıp kursa gittim
akşamüstü teslim almaya geldim bana söylenen aracınızda hicbir sorun yok parca değişimi yapılmayacak
ayrıca edremit servisi arayıp kavga cıkarmıslar nasıl bize parca getirtirsiniz vs diye
ben de yalancı pozisyonuna düşmüş gibi oldum
ben yokken nasıl kontrol ettiler edremitte görülen sorunu balıkesirde göremediler mi nedir bilmiyorum

buyrun yorumsuz bir video cektim
sessiz ortamda izlerseniz daha iyi olur direksiyonu çevirdikçe katır kutur bir sesler geliyor
ve yetkili servis bu araçta bir problem yok diyor
ne desem ne yapsam bilemiyorum gercekten
servisin müdürü zaten ayrı bir alem
diyorum ki bu sesler sabah evden cıkarken ve gece parkederken daha coğalıyor
bana cevabı o zaman aracı bize bırakacaksınız bir kaç gün deniycez
kardeşim zaten 100 km öteden geliyorum diyorum
otobüsle dönün biz hazır olunca söyleriz yine gelir alırsınız
yani çile çek diyor adam bana :D

ek olarak aracı aldıgımdan beri 9 ay olmus ilk günden beri torpido kapağı ses yapıyor
herseyi denediler yaptılar bir türlü kesemediler her yeri izolasyon süngeri oldu garantiden değiştirmemek için kıvranıyorlar resmen
bir de direksiyonun hemen üstünde ki plastik zırıl zırıl zırlıyor yolda yine aynı serviste testte oraları da gösterdim olur o sesler diyor servis elemanı normalmiş yani :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2011 02:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
bende de ses var ama bu kadar değil anormal bir durum olduğunu sanmıyorum yine de sizin için birde ben sorarım yakında servise.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2011 12:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Amortisor bilyasi. Diger konuya yazdim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2011 15:43 
Kullanıcı avatarı

İsim: Uğur
Araç: 2011 Lancer Invite SportSedan MT Sunroof
Meslek: Pazarlama Müdürü
Kan grubu: B(+)
Aynısı bende de var. Şimdi servise gidip yine bilmiş bilmiş "Amortisör bilyasından ses geliyor" diyeceğim. :D

Seviyorum bu forumu :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2011 16:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: ata
Araç: lancer 1.6 invite
Meslek: memur
Kan grubu: o+
Selam aynı ses birsüre önce bendede başlamıştı. youtube da paylaşman müthiş olmuş, teşekkür ederim. Servis neyi nasıl değiştirdi yada tamir etti aktarırsan bende aynı şekilde çözüm yolunu deneyeyim. şimdiden sağol.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2011 23:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Özgür Turhan
Araç: 2009 Mitsubishi Lancer İnvite
İşten anlamayan KAMYONCU bir servis olunca bu işler hep böyle oluyor malesef...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2011 00:10 
Kullanıcı avatarı

ay sonu istanbulda bir serviste yaptırıp belgeleri ve videoyu servis müdürüne yollamayı düsünüyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2011 23:33 
Kullanıcı avatarı

bugun temsa dialog a mail attım bakalım ne olacak
metin aşağıdaki gibi

İyi günler ve iyi çalışmalar

19 Ekim 2011 günü 34 um 5010 plakalı 2011 model lancer sportback aracımda ki bir sorun nedeniyle Balıkesir Karahallılar'a bağlı olarak çalışan Edremit şubelerine başvurdum.Sorunum araba çalışır vaziyette iken direksiyon çevirildiğinde gelen sesler idi.Edremit serviste ki ustalarla 2 test yaptık 2 sefer de ustalar tarafından direksiyon çevirildiğinde gelen bu "katır kutur" sesler tespit edildi.Ayrıca tümseklerde ve rampa inerken amortisorlerden ses geliyordu sanki sertleşmiş gibi ve bunun da tespiti yapıldı.Hatta aracım lifte çıkarıldı kontrolleri yapıldı.Ustaların ve servis görevlisinin bilgilendirmesi üzerine Balıkesir merkez arandı işlemler garantiden olacağından randevu ve parça temini yapılması istendi. 22 Ekim günü randevu aldığım üzere Edremitten kalkıp Balıkesir merkezde bulunan Karahallılar servise gittim.
Konuyu bir kez daha açıkladım fakat o gün aracım bu sesleri yapmadı.Hava sıcaklığı belli bir seviyede olduğundan sadece soğuk havalarda bu seslerin olduğunu ve Edremitte 2 usta tarafından bunların test ve kontrol edildiğini belirtmeme rağmen sırf sesleri duyamadıkalrından ve rot balansçıları sorun göremediğinden her hangi bir işlem yapılmadan aracınızda sorun yok diyerekten geri gönderildim.
İlerleyen günlerde havaların soğuması ile aracım sesleri tekrar çıkarmaya başladı.Ben de 2 adet video çekerek hem size hem de mitsubihi kullanıcılarının olduğu forumlara gönderme gereği hissediyorum.
Aracıma sorun yoktur deyip beni boşuna 200km yol yaptıran servisinize de bu görüntüleri ayrıca yollayacağım.Videoları kim izlediyse sorunun amortisor bilyalarından olduğunu ve soğuk havalarda böyle sorunların olabileceğini söylemesine rağmen servisin bunu bulamamasını takdirinize bırakıyorum.Ek olarak Balıkesirde ki görevli arkadaşlarımız benim ilk tespitimi yapan Edremit şubede ki ustalarımız ve servis görevlilerine çıkışarak sanki hatalı tespit yapılmış ve boşuna parça sipariş ettirilmiş durumuna soktular.Biz de burda sanki olmayan bir sorunu var gösteriyormuş gibi zan altında bırakıldık.
Videoları dikkatlice izlediğinizde direksiyon çevrildikçe gelen bu sesleri duyabilirsiniz. Balıkesir servisinden zaten memnuniyetsizliğim vardı ve bu olay da üstüne tuz biber oldu.
Aracı aldığım 2011 ocak ayından beri var olan torpido sorunumu bir türlü çözemeyen değişim istememize rağmen sürekli sünger koyma,lastik vida vs değiştirme gibi yollara başvuran ve başarısız olan servis yetkilisi arkadaşlarımı tekrar kutluyorum.Mitsubishi sorunsuz araçtır dediklerin de haklılarmış çünkü hiçbir sorun onlara göre zaten sorun değil.

video 1 http://www.youtube.com/watch?v=D49n994pW58
video 2 http://www.youtube.com/watch?v=yTCjaAC8eqE

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2011 20:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Sert
Araç: Lancer Invite AT
Meslek: Mühendis
Geçmiş olsun, yaşadığın sorun çok gıcık ve umarım sorunun bir şekilde çözümlenir.
Mitsubishinin aslında tek ciddi sorunu destek kısmı ve gerçekten kamyoncuya destek
veriyo gibiler. Lancer bile standart olarak bence mitsubishi servislerine biraz fazla gibi.
Ben her servise gittiğimde bir sorun yaşıyorum ve her seferinde arabayı değiştirirken bir daha mitsubishi
kesinlikle almayacağım diyorum sonrasında arabaya binip unutuyorum dediklerimi.

Ben de en son servise gittiğimde servis sonunda arabayı yıkamayı teklif ettiler, araba bi geldi
her yeri çizik içinde, ilk önce bu çiziklerin daha önce de var olduğunu iddia etiler,
sonrasında da pastalar cilalar uğraşıp durdular çizikleri yok etmek için. Araba allahtan çok
sorun çıkarmıyor da servise o kadar sık uğramıyorsunuz. Gülünü seven misali :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2011 20:41 
Kullanıcı avatarı

Bugün uğradım Konya servisine.

Usta dinledi sesi ve dedi ki;

"Muhtemelen amortisör bilyası yada takozundan geliyor. Söküp yağladık mı bir şeyi kalmaz. Parça değişmesine gerek yok"

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2011 23:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: ali
Meslek: mühendis
merhaba
aynı sorun bende de başladı, bu neden oldu derseniz aracın altını yıkadım ondan sonra başladı körükleri felan yıkadıktan sonra bu ses gelmeye başladı bakıma gittiğimde söyleyeceğim hallederler herhalde.
ön konsoldan bende de ses geliyor daha doğrusu heryerden geliyor ama yapacak bir şey yok bu kronik bir sorun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2011 12:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
AlperenYiğit yazdı:
Bugün uğradım Konya servisine.

Usta dinledi sesi ve dedi ki;

"Muhtemelen amortisör bilyası yada takozundan geliyor. Söküp yağladık mı bir şeyi kalmaz. Parça değişmesine gerek yok"

Dogru teshis.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2011 13:24 

amörtisör sök tak işlemi colt için biraz meşakkatli.. lancer de durum ne bilmiyorum ama 50 tl işçilik isteyebilirler.. siz de 30 verirsiniz.. bu arada söktürmüşken ikisini de söksün.. tabla içinde yer alan bilyeleri bir güzel yağlasınlar.. aslında amörtisörü hiç sökmeden sinek ilacı gibi hortumlu bir spreyi var da.. sizin serviste var mıdır bilmem.. ondan biraz sıksalar her iki kuleye de.. gelecek kışa kadar idare eder sizi..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2011 17:50 
Kullanıcı avatarı

turizmpsikoloğu yazdı:
amörtisör sök tak işlemi colt için biraz meşakkatli.. lancer de durum ne bilmiyorum ama 50 tl işçilik isteyebilirler.. siz de 30 verirsiniz.. bu arada söktürmüşken ikisini de söksün.. tabla içinde yer alan bilyeleri bir güzel yağlasınlar.. aslında amörtisörü hiç sökmeden sinek ilacı gibi hortumlu bir spreyi var da.. sizin serviste var mıdır bilmem.. ondan biraz sıksalar her iki kuleye de.. gelecek kışa kadar idare eder sizi..

Zaten her ikisini de sökeceğini söyledi. Ancak işlem 4-5 saat sürermiş. Parasını sormadım. Yapılacak bir kaç iş daha var. Bir gün bırakıp hepsini hallettireceğim artık :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2011 14:46 
Kullanıcı avatarı

http://www.youtube.com/watch?v=uuiBS9V-CeI

temsadan hala geri dönüş yok

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2011 10:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Nuri
Meslek: Tüccar
Kan grubu: b+
Dün akşam iş çıkışı arabama bindiğimde aynı ses bende de peydah oldu. Direksiyonu sağa sola çevirince aynı video daki gibi katır kutur sesler. Bu başlığı ilk okuduğumda şükür bari bu ses bende yok diye sevinmiştim :) ama kurtulamadım benim araçtada başladı.. Artık alttan üsten sağdan soldan gelen bu bariz rahatsızlık veren seslerden bıktım. Sorunsuz bineyim diye 0km aldığım ve çok beğendiğim lancerım daha yolun başlarında sorunlar çıkarmaya başladı.Kasislerden geçerken gelen gacırtılar, bozuk yolda önden arkadan tahminimce amortisörden gelen tıkırtılar, şimdide direksiyon dan gelen bu ses...Forumu okudukça aklıma şu geliyor. Acaba sorunlu araçları bizim ülkemizemi kakalıyolar. Avrupada yemez bunlar ama bizde doğru dürüst hakkını arayamıyosun. Birini arabama bindirmeye utanır oldum 3500 km de böyleyse 10 binleri devirince bakalım daha neler peydah olacak...Servise gidecem ama yine herzamanki gibi orada bu sesler çıkmayacak. Usta sesi duymadan işlem yapamam diyecek aracı bırak sabah bakalım diyecek diyecekte diyecek...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2011 11:39 
Kullanıcı avatarı

etacarinea yazdı:
Dün akşam iş çıkışı arabama bindiğimde aynı ses bende de peydah oldu. Direksiyonu sağa sola çevirince aynı video daki gibi katır kutur sesler. Bu başlığı ilk okuduğumda şükür bari bu ses bende yok diye sevinmiştim :) ama kurtulamadım benim araçtada başladı.. Artık alttan üsten sağdan soldan gelen bu bariz rahatsızlık veren seslerden bıktım. Sorunsuz bineyim diye 0km aldığım ve çok beğendiğim lancerım daha yolun başlarında sorunlar çıkarmaya başladı.Kasislerden geçerken gelen gacırtılar, bozuk yolda önden arkadan tahminimce amortisörden gelen tıkırtılar, şimdide direksiyon dan gelen bu ses...Forumu okudukça aklıma şu geliyor. Acaba sorunlu araçları bizim ülkemizemi kakalıyolar. Avrupada yemez bunlar ama bizde doğru dürüst hakkını arayamıyosun. Birini arabama bindirmeye utanır oldum 3500 km de böyleyse 10 binleri devirince bakalım daha neler peydah olacak...Servise gidecem ama yine herzamanki gibi orada bu sesler çıkmayacak. Usta sesi duymadan işlem yapamam diyecek aracı bırak sabah bakalım diyecek diyecekte diyecek...

Ben 18.000 i gördüm. Arabanın hali içler acısı. 3 sene binmeyi düşünüyorduk. 100.000 den sonra at arabası gibi olacak eminim. Bir daha Mitsubishi mi? ... :evil:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2011 16:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Nuri
Meslek: Tüccar
Kan grubu: b+
ARacın bana verdiği izlenim kesinlikle dediğiniz gibi, at arabası cuk diye oturdu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2011 17:59 
Kullanıcı avatarı

etacarinea yazdı:
ARacın bana verdiği izlenim kesinlikle dediğiniz gibi, at arabası cuk diye oturdu.

Dün akşam bir arkadaşın 2001 model ve 270.000 KM de olan Passat'ına bindim. Yemin ediyorum bizim 18.000 deki Lancer'dan çok çok üstündü. 270.000 KM yapmış arabada hiç mi tak tuk ses olmaz arkadaş? O kilometrede bizim Lancer'ları hayal bile edemiyorum :)

Ha diyeceksiniz ki, Lancer'la Passat aynı sınıf mı? Bunu diyecek olanlara peşinen belirteyim, 18.000 deki Passat'tan değil, 10 yaşındaki ve 270.000 deki bir Passat'tan bahsettiğimi unutmayın...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2011 01:15 
Kullanıcı avatarı

Bugun edremite usta geldi balikesir merkezden tamam anladim ben sorununsimdi yaglicm kesilcek dedi
Neyse biraz ugrasti tamamdir dedi ben de eyvallah deyip ayrildim
Su an hareket halindeyken de direksiyonu cevirince yapiyor sesi
Gercekten halletmis ben artik sinirden ne yapicam kime ne diycem bilemiyorum biktim bunlardan

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 172 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye