Zaman: 28 Mar 2024 20:37

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017 10:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: mevlüt
Araç: mitsubishi lancer
Meslek: öğretmen
Merhaba arkadaşlar cumartei günü istanbuL trafiğinin ortasında kaldım araç ısınınca güç kesiliyor sanki yakıt bitmiş gibi stop ediyor ve bir daha çalışmıyor taki yarım saat bir saat bekledikten sonra çalışıyor bu şekilde 3 defa hareket ettim ama sonuç hep aynı araba soğuyunca çalışıyor hareket ettikten sonra trafikte ısınınca stop ediyor ve çalışmıyor. Marş normal basıyor akü yeni. sizce sebebi nedir bilgisi tecrübesi olan varmı aracı çekici ile sanayiye çektiridim şimdi esenyurt evren sanyide nereye götürmem lazım elektirkçi mi lpg ci mi ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017 11:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bülent
Araç: Mazda 3 1.6D Impressive
Meslek: Satış Danışmanı
Kan grubu: A +
Isı sensörü arızası görünüyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017 22:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Turgay
Araç: mitsubishi carisma 1.6
Meslek: Isıtma Sistemleri
Kan grubu: 0rh+
Merhaba benim h100 kamyonet aynısını yapıyordu
dino yazdı:
Merhaba arkadaşlar cumartei günü istanbuL trafiğinin ortasında kaldım araç ısınınca güç kesiliyor sanki yakıt bitmiş gibi stop ediyor ve bir daha çalışmıyor taki yarım saat bir saat bekledikten sonra çalışıyor bu şekilde 3 defa hareket ettim ama sonuç hep aynı araba soğuyunca çalışıyor hareket ettikten sonra trafikte ısınınca stop ediyor ve çalışmıyor. Marş normal basıyor akü yeni. sizce sebebi nedir bilgisi tecrübesi olan varmı aracı çekici ile sanayiye çektiridim şimdi esenyurt evren sanyide nereye götürmem lazım elektirkçi mi lpg ci mi ?
Merhaba benim h100 kamyonet güç kesiyor gaz nekadar basarsanız basın aynı gitmiyor soguyunca düzeliyor. Bunların fan cıvalı emniyet termostat kesiyormuş Ankara'da ostim sanayi sitesine gittim haloldu.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2017 11:01 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar, dün sanayi de usta usta arayıp dururken kimi oto elektirkçi arabanın yanına bile yaklaşmadı, tabi arabada kimi elektirkçiye gitmemek için çalışmamakta epey direndi :D bi tane oto elektikçinin dükkanına 10 metre kala adam illa buraya getir dedi tabi çaresizim, abi çalışmıyor diyorum. Bi şekilde getir diyor el atalım diyorum dükkanı bırakamam diyor. İşte böyle de esnaf insanlar var. Tabi işini ve müşterisini önemseyen esnaflarda var hakkını yemeyelim. velhasıl adam cihaza bağladı egzantirk sensörünün arıza verdiğini söyledi. Telefonla parçacıyı aradım 75 tl dedi defalarca aracı motoru modeli vs dememe rağmen. Gittim almaya abi sana yalnış model yılı fiyatı demişiz dediler orjinali var elimizde orjinali diye satılan (esenyurt fatih sanayi berk otomotiv) 120 tl ye parçayı mecbur aldım. 50 tl ise arıza tespitine verdim. Bir günlük izin aldım. Bu sıcak günlerde bütün gün kan ter içinde çalış elin adamı gelsin elini cebine koyduğu gibi 3 günlük alın teri paranı cebinden alsın. ilgilenen arkdaşlara teşekkür ediyorum. Firmaların bu kontrollu eskitmelerini de kınıyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2017 09:47 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Sorun çözüldüyse Bence ucuza halletmişsiniz. Ben benzer bir durumdan dolayı 2-3bin harcamış çözemeyince de ucuza satmak zorunda kalmıştım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2017 15:00 
Kullanıcı avatarı

İlhami kardeşim emin ol o sorun çözülene kadar yaşadığım stres 2-3 bin lira ederdi :D Evet maddi olarak ucuza mal oldu. Ancak bişey sorabilirmiyim arac stop ettiğinde çalıştırmak için kendim uğraştığım sırada arabanın emniyet kemeri ikaz sesi kesildi şuan kemer takmazsam ses yok ötmuyor kontak anahtarı açtığımda ikaz ışığı yanıyor ama ötme yok ne aladır bilmiyorum. koltuk altındaki soketleri çıkarıp taktım sorun çözülmedi bilen var mı acaba ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2017 14:41 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
dino yazdı:
İlhami kardeşim emin ol o sorun çözülene kadar yaşadığım stres 2-3 bin lira ederdi :D Evet maddi olarak ucuza mal oldu. Ancak bişey sorabilirmiyim arac stop ettiğinde çalıştırmak için kendim uğraştığım sırada arabanın emniyet kemeri ikaz sesi kesildi şuan kemer takmazsam ses yok ötmuyor kontak anahtarı açtığımda ikaz ışığı yanıyor ama ötme yok ne aladır bilmiyorum. koltuk altındaki soketleri çıkarıp taktım sorun çözülmedi bilen var mı acaba ?

Bendeki stres o kadar tavan yapmış tı ki aracı sattıktan sonra bile aracın sorununu çözmek için rüyalarımda ustalara gidiyordum :D
Emniyet kemerinin -varsa- sigortasını ve bahsettiğiniz soket yerleri gibi bağlantıları kontrol edin. soketleri vs. wd-40 ile yağlayın, belki işe yarar

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: