Zaman: 29 Mar 2024 01:26

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 39 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2012 11:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
_opeth yazdı:
precious yazdı:
_opeth yazdı:
Bence ses göreceli test edip bakın derim. Mükemmel sessiz değil ama colttan sonra bana baya sessiz geldi araç.

HTC Desire S cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

segment farklı araç farklı.bende flash tan lancer a binince farklı olmuştu elbette.aynı segmentte değerlendirmek lazım.otor sesini önemsemiyorumda yol lastik sesi rüzgar sesi rahatsız edici oluyor helede uzun yolda kulaklarım uğulduyor bi zaman sonra.ama aynı segmentte biçok araçta bu ses yok.süspansiyonlar daha sessiz

japon araçlarını kastediyosun dimi?

japon araçlarındaki yol lastik sesi konusu meşhur tabiki.honda yeni civicte bayağı iyileştirme yapmış.toyota corolla hala çok sesli.lancer malum zaten.bu arada sadece japon araçlarını kastetmedim aynı segmentteki tüm araçları kastettim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2012 17:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: Murat
Araç: Lancer
Meslek: TSK.
Kan grubu: A RH
Abartmayın ya. C sınıfı hangi arac sessiz söylermisiniz. Lancer evet kasis gecerken gırc gırc ses gelir stabilize yolda ugultu konsol sesi eklenir doğru ama hangi araçta bu dediğim şeyler olmuyor? Benim asıl derdim ah şu sport süspansiyonlar :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2012 03:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: salih
Araç: lancer 2010
Meslek: işsiz
Kan grubu: 0+
merhaba zafer, 1,5 ay kadar zaman geçmiş konuyu açman, umarım lancer dışında bir araç almış olman dileğimle birkaç şey paylaşmak istiyorum,henüz lancer almamışsan bir kez daha düşünme fırsatın oluşur umarım.
2010 model lancer ım var ve aldığım ilk günden(sıfır)itibaren en büyük şikayetim motor sesi yol lastik sesi ve rüzgar sesi oldu.defalarca yetkili servise gittim ve hiç birşey yapamayacaklarını söylediler temsa merkez de kaldı aracım 15 gün, incelenecek ve çözüm üretilecek hesapta.aracın bagajındaki halının altına bir battaniye kesip koymuşlar ve öylece teslim ettiler arabamı bana, sözde izolasyon yapıldı,sonuç değişmedi.bundan önceki aracım mercedes E240 2003 model idi sanırım bu araçtaki sessizliğe ve konfora alıştığım için lancer bana hacı murat gibi geldi.aracı bedava alsam sesine de sıkıntılarına da katlanırım ama 40 bin tl civarında bir bedel ödeyip böylesine sorunlu bir aracı kullanmak içime sinmiyor.Henüz bir araç almadıysan ve hala lancer ile ilgili çelişkilerin var ise sana kendi aracımla deneme sürüşü öneriyorum,izmit teyim beklerim.Bu arada aracımı bu forumdan ya da başka bir şekilde bana ulaşıp test sürüşü yapmak isteyenler oldu araba satınalmak üzere fikir toplayanların hepsi aracımı test ettikten sonra lancer den uzak duracaklarını söylediler
lancer da beni memnun eden sadece arabanın dış görüntüsü araçtan çok şey bekleyenler uzak dursunlar mutlaka başka seçenekleri vardır,ya da aracın 2.el değeri yok zaten çok uygun bir fiyata alınabilir o zaman da bu sıkıntılar göze batmaz!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2012 12:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: muammer
Araç: lancer 2011
Meslek: serbest
Kan grubu: abrh
merhaba zafer bey auto shova gitseydiniz yada gittiyseniz daha sessiiz araçların 80000tl den başladıgını görürdünüz.benim 2001 carızmam vardı 4yıl sorunsuz bindim sonra ekonomik sıkıntıdan dolayı satmak zorunda kaldım.1yıl sonra sattıgım kişiye 1500 tl fark vererek geri almak istedim vermedi.25000tl bütçem vardı 2006 honda cıvıc almayı planlamıştım o paralara fakat baktığım araçların hiçbiri içime sinmedi.bostancı sanayide kardeşimin işyerindeyken sol önden hasarlı 2011 5000kmde lancer gördüm 1airbeg açık sol çamurluk tampon birkaçplastık parçalar degişimi gerekiyordu 19 bine aldım 7binlira harcadım 26000 tl maal oldu.18000km dir zevkle biniyorum.tabiki 60000 70000 verip konforlu sesiz araçlara binmek isteriz ama bütçe...babamın 2010 pejo 5008i var ona binince lancer bana çok sessiz ve konforlu geliyor ozaman lancer ın kıymetini anlıyorum.size tavsiyem aynı segmentteki birkaç araçla test sürüşü yapıp lancer la kıyaslayın ozaman dogru kararı verirsiniz.he ben şu an 35000 verip orjinal bi lancer alırmıydım,kesinlikle alırdım... :MCT: :MCT:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2012 18:54 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Lancer kesinlikle sifir alinmayacak ama 2. elde vazgecilmez bir arac.

Kim gidip bu aracin sifirini bu fiyatlara aliyor anlamiyorum hic.

Gerci sifir alanlar olmasa 2. elini nerden bulurduk o da soru isareti :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2012 02:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: Feridun
Araç: Yaptık işte bişeyler
Meslek: Turizm
catalyst yazdı:
Lancer kesinlikle sifir alinmayacak ama 2. elde vazgecilmez bir arac.

Kim gidip bu aracin sifirini bu fiyatlara aliyor anlamiyorum hic.

Gerci sifir alanlar olmasa 2. elini nerden bulurduk o da soru isareti :D

Geçtiğimiz Nisan'da 2011 model sunroof'lu olanını sıfır olarak aldım 43.500'e. Deneyerek, bu ve benzeri forumları uzun zaman takip ederek, içime de sinerek aldım. Yine aynı şartlar oluşsun yine alırım. "Bu fiyatlar" dan kastınız şu an ki liste fiyatlarıysa eğer, sıkı pazarlıkla iyi fiyatlar alabilirsiniz. Ben alırken de liste fiyatları farklıydı.
Ayrıca, "sıfırı alınmayacak ama 2.elde vazgeçilmez bir araç" düşüncesi de hakikaten orjinal bir durum. Yanlış anlamayın, lafım sizi iğnelemek maksatlı değil. Bu başka insanlar tarafından da söylenen bir şey. İlginç!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Kas 2012 14:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mesut
Araç: Lancer 2011
Meslek: öğretmen
bazıları ses yalıtımına kafayı iyice takmış.mercedesle bu arabaları kıyaslayanların amacının ne olduğunu anlayamadım.sıfır aldım lancerı ve çok memnunum.motor sesi çok hoş bir ses.yol sesini Türkiyede bu yollarla dert etmek saçmalık.alsa ne olur almasa ne olur.heryer çukur her yer stabilize aslında.opeth'in söylediği gıyk gıyklar bazen moral bozsa da yola çıktığında yol tutuşu ve ekonomik performansı herşeyi siliyor.kronik elektrik-elektronik arızadan bin kat iyidir bu rahatsızlıklar.rüzgar sesi falan da hikaye.öyle aman aman bir yalıtım iterseniz gidin 90 bin llira verin ne billiyim onlardan alın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2012 03:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
"2011 model, c segment, oldukça donanımlı, görüntüsü çok hoş, güvenlik konusunda iddalı, motor teknolojisi üst düzey, sorunsuz, yol tutuşu mükemmel, sınıfının en ekonomik aracını"
40.000 gibi bir rakama... hala garantisi devam eden 2. elinide 35.000 gibi rakamlara alıp yol sesi ve motor sesi alıyor diye kötülemek nasıl bir iştir anlamadım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2012 11:52 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
toşu yazdı:
"2011 model, c segment, oldukça donanımlı, görüntüsü çok hoş, güvenlik konusunda iddalı, motor teknolojisi üst düzey, sorunsuz, yol tutuşu mükemmel, sınıfının en ekonomik aracını"
40.000 gibi bir rakama... hala garantisi devam eden 2. elinide 35.000 gibi rakamlara alıp yol sesi ve motor sesi alıyor diye kötülemek nasıl bir iştir anlamadım.

+1 :MCT:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2012 15:15 
Kullanıcı avatarı

toşu yazdı:

görüntü ve ekonomik olmasından dolayı hemfikirim fakat kaliteye gelince çok şey gözardı edilmiş bunlar ufak tefek şeyler ama toplamda bu araca yakışmıyor.aydınlatmasız kapı cam açma anahtarları,aydınlatmasız torpido, rahatsız koltuklar özellikle arka koltuk,emniyet kemeri bej döşemede siyah kemer(iğrenç) sürekli uçan tavan çıta kapakları(4 kez uçtuktan sonra silikonla yapıştırdım)arıza yapıp anakartı değişen ses sistemi, soğutmayan kliması(sıfır aracın 3 kez klima gazı değişti hemde ücretli)ve daha neler neler.evet bu aracın izolasyonuna fena halde taktım araçta bir arkadaşım olduğu zaman müziğin sesini açarak gürültüyü örtmeye çalışıyorum.bunları söylerken bu araçtan çok daha fazlasını beklediğim için yazıyorum dikkate alırlar yada almazlar onların sorunu unutmayın piyasayı talep belirler.yoksa motor sesini seviyorsunuz diye elektrikli araç yapmasınlar mı, ya da motor sesini ses sisteminize entegre etsinler istediğiniz yükseklikte dinleyerek sürün aracınızı, aracınız yoksa yine de motor sesi istiyorum diyorsanız otobanın kenarında beş dakika motor sesi dinlemenizi öneriyorum.yine de yetmez diyorsanız çıkarın aracınızın egzosunu bağırsın motor camlarınızı da açarak sürün muhtemelen keyifin doruklarına varırsınız.ne yaparsanız yapın ama bizim sessiz ve konforlu bir araç(özellikle de lancer)istemeye hakkımız var bu yüzden o kadar paraları ödeyip vasat birşey almak istemiyorum.çok merak ediyorum gürültüden hoşlanan arkadaşlar acaba on sene önceki takoz cep telefonlarını mı kullanıyorlar sanmam herkesin cebinde son model dokunmatik telefonlar vardır teknolojinin ne kadar ilerlediğini görüp yararlanmamak pek akıl işi değil.saygılar!!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2012 22:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Tavan çıtası, klima ve ses sistemi ile ilgili sorunlar malesef sizin şanssızlığınız sanırım ilk defa rastladım bu sorunları yaşayan birine yani kronik sorunlar değil.
Ses izalasyonu daha iyi olmasını istemek tabiki hepimizin hakkı, bende daha sessiz olmasını çok isterdim, fakat artılarını ve eksilerini biraraya koyduğunuzda fayatına göre hala en mantıklı araç olduğunu düşünüyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2012 23:58 

İsim: Ali Kerimoğlu
Araç: Carisma 1.8 Gdi
Meslek: SMMM
Kan grubu: 0 +
sall yazdı:
toşu yazdı:

görüntü ve ekonomik olmasından dolayı hemfikirim fakat kaliteye gelince çok şey gözardı edilmiş bunlar ufak tefek şeyler ama toplamda bu araca yakışmıyor.aydınlatmasız kapı cam açma anahtarları,aydınlatmasız torpido, rahatsız koltuklar özellikle arka koltuk,emniyet kemeri bej döşemede siyah kemer(iğrenç) sürekli uçan tavan çıta kapakları(4 kez uçtuktan sonra silikonla yapıştırdım)arıza yapıp anakartı değişen ses sistemi, soğutmayan kliması(sıfır aracın 3 kez klima gazı değişti hemde ücretli)ve daha neler neler.evet bu aracın izolasyonuna fena halde taktım araçta bir arkadaşım olduğu zaman müziğin sesini açarak gürültüyü örtmeye çalışıyorum.bunları söylerken bu araçtan çok daha fazlasını beklediğim için yazıyorum dikkate alırlar yada almazlar onların sorunu unutmayın piyasayı talep belirler.yoksa motor sesini seviyorsunuz diye elektrikli araç yapmasınlar mı, ya da motor sesini ses sisteminize entegre etsinler istediğiniz yükseklikte dinleyerek sürün aracınızı, aracınız yoksa yine de motor sesi istiyorum diyorsanız otobanın kenarında beş dakika motor sesi dinlemenizi öneriyorum.yine de yetmez diyorsanız çıkarın aracınızın egzosunu bağırsın motor camlarınızı da açarak sürün muhtemelen keyifin doruklarına varırsınız.ne yaparsanız yapın ama bizim sessiz ve konforlu bir araç(özellikle de lancer)istemeye hakkımız var bu yüzden o kadar paraları ödeyip vasat birşey almak istemiyorum.çok merak ediyorum gürültüden hoşlanan arkadaşlar acaba on sene önceki takoz cep telefonlarını mı kullanıyorlar sanmam herkesin cebinde son model dokunmatik telefonlar vardır teknolojinin ne kadar ilerlediğini görüp yararlanmamak pek akıl işi değil.saygılar!!

Lancer' i, ödenen parasıyla diğer araçlara kıyaslayınız.

Benim şu ana kadar kullandığım en konforsuz araç olmasına ve bir türlü ısınamayışıma rağmen (2011 MART' tan bu yana Lancer sahibiyim),

- 9 hava yastığı
- ASTC (birçok testte en verimli ESP' nin Lancerde olduğu kanıtlandı)
- Otomatik ve kusursuz kliması (sizdeki klima sorunu ehil birine denk gelmediğinizden çözülememiş, ilk kez klima problemi duyuyorum)
- Mivec, milyon KM' lik motoru
- Kusursuz ateşleme sistemi
- Kusursuz fren sistemi
- Kusursuz mekaniği
- Beğenmemenize rağmen bence ortopedik ve dayanıklı koltukları
- Sınıfında en geniş ve ferah iç mekanı
- Şimdiye kadar kıyas yapılan araçlar içerisinde %95 doğruluk oranı ile yol bilgisayarı yakıt tüketim verileri
- Sınıfının en az yakıt tüketen motoru
- Rahatlıkla, hiç kasmadan düz yolda 220 KM/h sürati görebilmesi
- İri görüntüsü
- 2008 yılından bu yana eskimeyen yakışıklı görüntüsü
- Akustik hoparlörleri fakat rezil rüsva teyibi ile,

Bu sınıfta, bu fiyata alınacak en bol özellikli, kesinlikle en sorunsuz, en ucuz araçtır...

Beni tanıyan arkadaşlarım yorumların objektif olduğunu bilirler, zira Carisma' dan inip Lancer' a binen birisi olarak çok büyük afallamışlığım vardır. Buna rağmen yukarıdaki gerçekleri gözardı etmemiz mümkün değil.

Benim tarzıma göre, bu aracın eksik diyebileceğim yerleri,

- Teyp
- CC
- Yol sesi
- Virajlarda arkadan dışa atma eğilimi...

Bunlar olmasaydı, 10.000 TL daha pahalı bile olsa, benim tek tercihim yine Lancer olurdu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Kas 2012 01:22 
Kullanıcı avatarı

Artık Mitsubishi'nin bagaj kapağındaki logonun altına iri puntolarla SPORTSEDAN yazması gerekiyor galiba. Başka çıkar yolu yok gibi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2012 01:01 
Kullanıcı avatarı

redstorm yazdı:
Artık Mitsubishi'nin bagaj kapağındaki logonun altına iri puntolarla SPORTSEDAN yazması gerekiyor galiba. Başka çıkar yolu yok gibi.

bir aracın sport sedan olması kalitesiz olmasını gerektirmez. ÖNCE KALİTE

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2012 01:02 
Kullanıcı avatarı

Başlığın konusu "iç ses yalıtımı" ama başka mevzular da konuşulunca şu linki koyayım dedim;

http://forum.donanimhaber.com/m_68901910/tm.htm

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017 23:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: MUHAMMET
Araç: Outlander 2009
Meslek: MEMUR
2015 LANCER sahibiyim aracıma plastik marşpiyel taktık bugün içeri giren yol sesinde azalma oldu. Sanırım kapılardan araç çok ses alıyor. Kapı fitillerine akvaryum hortumu koyanlar olmuş gerçekten işe yarıyor mu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 May 2017 09:53 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
bilmiyorum ama işe yarayabilir. bende başka bir araçta cam kelebeğinde olan aynanın etrafına silikon çekince ses azalması olmuştu

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017 17:32 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdogan
Araç: 2011 Lancer 1.5 Invite A/T+Prins
Meslek: Technical Solutions Consultant
muhammet keleş yazdı:
2015 LANCER sahibiyim aracıma plastik marşpiyel taktık bugün içeri giren yol sesinde azalma oldu. Sanırım kapılardan araç çok ses alıyor. Kapı fitillerine akvaryum hortumu koyanlar olmuş gerçekten işe yarıyor mu?

Ben yaptım kapılara kapılar daha tok kapanıyor ve azda olsa sesi kesiyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2018 13:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Fatma
Araç: Lancer 1.6 invite
Meslek: İnfaz koruma memuru
akerimoglu yazdı:
sall yazdı:
toşu yazdı:

Lancer' i, ödenen parasıyla diğer araçlara kıyaslayınız.

Benim şu ana kadar kullandığım en konforsuz araç olmasına ve bir türlü ısınamayışıma rağmen (2011 MART' tan bu yana Lancer sahibiyim),

- 9 hava yastığı
- ASTC (birçok testte en verimli ESP' nin Lancerde olduğu kanıtlandı)
- Otomatik ve kusursuz kliması (sizdeki klima sorunu ehil birine denk gelmediğinizden çözülememiş, ilk kez klima problemi duyuyorum)
- Mivec, milyon KM' lik motoru
- Kusursuz ateşleme sistemi
- Kusursuz fren sistemi
- Kusursuz mekaniği
- Beğenmemenize rağmen bence ortopedik ve dayanıklı koltukları
- Sınıfında en geniş ve ferah iç mekanı
- Şimdiye kadar kıyas yapılan araçlar içerisinde %95 doğruluk oranı ile yol bilgisayarı yakıt tüketim verileri
- Sınıfının en az yakıt tüketen motoru
- Rahatlıkla, hiç kasmadan düz yolda 220 KM/h sürati görebilmesi
- İri görüntüsü
- 2008 yılından bu yana eskimeyen yakışıklı görüntüsü
- Akustik hoparlörleri fakat rezil rüsva teyibi ile,

Bu sınıfta, bu fiyata alınacak en bol özellikli, kesinlikle en sorunsuz, en ucuz araçtır...

Beni tanıyan arkadaşlarım yorumların objektif olduğunu bilirler, zira Carisma' dan inip Lancer' a binen birisi olarak çok büyük afallamışlığım vardır. Buna rağmen yukarıdaki gerçekleri gözardı etmemiz mümkün değil.

Benim tarzıma göre, bu aracın eksik diyebileceğim yerleri,

- Teyp
- CC
- Yol sesi
- Virajlarda arkadan dışa atma eğilimi...

Bunlar olmasaydı, 10.000 TL daha pahalı bile olsa, benim tek tercihim yine Lancer olurdu.

viraj sorununda ne demek istediniz?anlamadım?Astc sistemi bu dediğiniz sorunu önlemiyor mu?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 39 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: