Zaman: 19 Nis 2024 16:44

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 19 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2010 13:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: burak
Araç: lancer
Kan grubu: A+
Merhaba arkadaşlar, bende 2005 honda civic vardı iyi bi alıcı çıktı ve sattım. Memnundum hondadan yalnız en çok muzdarip olduğum konu kalkışlarda atik değildi. şimdi hondayı sattım ve honda civic 2010 almayı düşünüyodum taa ki mitsubishi lancer'ı görene kadar. bu zamana kadar honda'yla eş değer kafamı karıştıran bir araba olmamıştım, yani kararsız kalmamıştım. Şimdi Mitsubishi Lancer invite 1,5'e sıcak bakıyorum. Teknik ve donanım özelliklerini karşılaştırdığımda mitsubishi öne geçiyor. Ama tam anlamıyla kafam rahat etsin istiyorum bu yüzden mitsubishi lancer kullanıcılarına bir soriym dedim. Mitsubishi Lancer invite ile honda civic arasında bi seçim yapsanız hangisini alırdınız ve neden?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2010 13:30 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
aga sen de kullanıcısına soruyorsun ya neyse. yani bizden objektif yorum da çok bekleme. Lacer alacağım fiayata civic alabiliyordum. Benim lancer tercihimde yakıt, fiyat ve kasanın yeniliği etkli oldu. civic halihazırda makyajı yedi. eh artık kasa değişimine doğru gidiyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2010 13:47 
Kullanıcı avatarı

sinir kupu yazdı:
aga sen de kullanıcısına soruyorsun ya neyse. yani bizden objektif yorum da çok bekleme. Lacer alacağım fiayata civic alabiliyordum. Benim lancer tercihimde yakıt, fiyat ve kasanın yeniliği etkli oldu. civic halihazırda makyajı yedi. eh artık kasa değişimine doğru gidiyor.

Açıkçası kullanıcısına sormamdaki amaç teknik kabiliyet ve donanımsal farklılıkların birinci ağızdan dinliyor olmam. Honda kullanıcılarının forum sayfalarını inceledim ve "eksiklikler/yeni hondada olsaydı süper olurdu diyecekleriniz neler?" gibi bi konu açmışlar... u.kumanda ile bagaj açma,yağmur sensörü,hıza uyumlu ses sistemi,...gibi özellikler yok diye yazmışlar. ama tüm bunlar mitsubishide var okuduğum kadarıyla ve bu forumda bi arkadaşın yazısını okumuştum subaru ile lancer'ın kalkışlarını karşılaştırmış lancerın önde olduğunu söylemişti.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2010 13:50 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
donanım ve fiyattan dolayı lancer tercih ederdim. genelde aldımmı uzun süre kullananlardan olduğumdan ikinci eli filan çok beni enterese etmiyor. kalkışlarda atik değildi diyorsun eğer en önemli olan şeylerin başında geliyorsa lancer'ı da aşırı beğenmeyebilirsin. sonuçta 109BG'e sahip bir araç

sattığım honda'da 110 beygirdi. Ama ben arabadan arabaya farklılık gösterdiği düşüncesindeyim. Ayrıca bende alırsam uzun süre kullanacağım bu yüzden tereddüt ediyorum.

yorumlarınız için teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2010 15:32 

Araç: Lancer 1.5 inform
şöyle anlatayım 2010 lancer inform sahibiyim aracımdan cok memnunum aracı almadan önce bana bu aracdan performans bakımından çok iyi birşey beklemememi söylediler ama aracı aldıktan sonra onu diyen arkadaslarımı araca aldım ve sakaryada arkadasımızın düğününe gittik aracı alalı 5 gün olmustu o gün herkez bir tahminde bulunuyordu bu arac 200 ü görür tıkanır yok 190 basarsa iyi diye :) sapanca gişelerinden gecerken ibre 230 u gösteriyodu dedim size bu kadar yeter :D :D ama söyle bir eksiklik var bence lancer 6 vites olmalıydı :( sunroof u olmamasıda cabası :) ama söyle diyeyim şiddetle tavsiye ediyorumm :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2010 15:46 
Kullanıcı avatarı

Bende 2006 model lancer vardı 2009 a kadar kullandım, sonra 2010 model Lancer aldım.
Lancer birdaha kasa değiştirirse ve imkanım olursa gene lancer alırım, 10 defa seçme şansım olsa 10 defa Lancer ı seçerim.

Şimdi 2006 model Lancer ı sorsan çok bişey söyleyemem(Onu da çok seviyordum) ama 2010 model Lancer tamamen farklı bir araba Performans konusuna cihankatmer zaten gerekli şeyleri söylemiş ben 200 ü milim geçebildim daha geçmiyor sanmıştım ama tekrar denicem =)
Performans kalkıştada iyi vites yükseltirkende iyi yüksek hızlarda sarsılma v.s. hissetmiyorsunuz hızı da hissetmiyorsunuz ben normalde 120 km hızı pek aşmazdım ama bu araçla yeni sınırım 140-150-160 oldu. 109 beygir deyip geçmeyin bu mitsubishi 109 beygiri =)

Arabanın sesi bilmiyorum bu sınıfta böyle ses çıkaran motor ve egzost var mıdır? Bu sesi ancak mitsubishi yapabilirdi zaten. kaldı ki sesten rahatsız olanlar varmış testlerde yazıyorlar ama ben hala inanmıyorum hadi motor sesi neyse ama Lancer ın egzost sesine bayılmayacak bir araba sever olamaz heralde. Araba çalışırken hafif kükrüyor gaza basarken zzzzz diye bir ses duyuyorsunuz 4500 deviri geçtiğiniz zaman özellikle 2. ve 3. viteste ses harikulade oluyor. 1.5 109 beygir orta sınıfın böyle ses çıkarması beni ilk duyduğumda çok şaşırtmış ve heyecanlandırmıştı.

Ayrıca hafif bir modifiye ile (Bana yaklaşık 850 tl ye patladı) caddedeki bütün ilgiyi topluyorsunuz belki 200 bin dolarlık bir 7,30 a insanlar o kadar bakmıyor. Sözle taciz ediliyorsunuz (Off... Yuhh... Köpekbalığı karaya çıkmış... Kara şimşek geliyor v.s v.s v.s.) Bu sözleri net bir şekilde çocuklardan gençlerden duyuyorum, Amcalarda dönüp dönüp gene bakıyor...
Hatta egzost ucu taktırıken usta "bu araba 60.000 tl var mı" diye sordu =)
35,000 e alıyorsunuz insanlar 100.000 lik araba sanıyor o da güzel =)

Velhasıl bu bir zevk meselesi zaten mitsubishi genelde meraklısına hitap ediyor bu sınıfta asla başka bir araç tercih edemem şahsen.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2010 20:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
ustanın fiyat sorusunu bende alıyorum bazen :D makaraya alırsam 60 bin euro bile diyorum :crazy: bir arkadaş benim arabaya meraklanmış almayı düşünüyormuş 1.5 gitmez fln dedi atla gidiyoruz dedim bir kaç araba ile kapıştım şaşırdı kaldı :pardon: özellile yol tutuşu hakkında denemeler yapınca tamam yeter dedi :D hatta otobanda bir çok 2.0 aracı bile virajlarda zorlayabiliyorsunuz benim girdiğim viraja bir tek arkadaş clk 320 ile gelebiliyor passat gelemiyor :D kaldı ki spoiler, iyi bir lastik jant, kule gergi ile düşünemiyorum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2010 23:16 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
badboy87 yazdı:
ustanın fiyat sorusunu bende alıyorum bazen :D makaraya alırsam 60 bin euro bile diyorum :crazy: bir arkadaş benim arabaya meraklanmış almayı düşünüyormuş 1.5 gitmez fln dedi atla gidiyoruz dedim bir kaç araba ile kapıştım şaşırdı kaldı :pardon: özellile yol tutuşu hakkında denemeler yapınca tamam yeter dedi :D hatta otobanda bir çok 2.0 aracı bile virajlarda zorlayabiliyorsunuz benim girdiğim viraja bir tek arkadaş clk 320 ile gelebiliyor passat gelemiyor :D kaldı ki spoiler, iyi bir lastik jant, kule gergi ile düşünemiyorum...

Geçen gün kuzenlerle gidiyoruz bir tane getz beni küçümsercesine sellektör yaptı arkamdan. Arabaya yol verdim geçti baktım içinde 4 tane apaçi diye tabir ettiğimiz tiplerden. Arkadan sellektör yaptım :) Bastı gaza :) 5'ten 4'te atıp gazı kökleyip hızlandım, aracın ivmelenmesi harikaydı :D arkadan yapıştım bir anda geçtim gittim :lol: sonra aynadan kayboldu. Gelmesi için yavaşladım önüme geçince gene sellektör yaptım :) Bu sefer yemedi xD

Kuzenler diyor abi sen yarışçı olmalıymışın :D
Gerçi benim ki dizel ama Sonuç olarak mitsubishi. İşyerindeki arkadaşla kapışmaya karar verdim :) Toyotayı ezip rezil edeceğim :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2010 10:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Toyotayı ezip rezil edeceğim :D[/quote]

Yinede dikkat et Toyotada boş değildir. :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2010 10:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali Akde
Araç: 2005 1.5 Instyle AMT
Meslek: Muhasebe Elemanı
Kan grubu: A +
toşu yazdı:
Toyotayı ezip rezil edeceğim :D

Yinede dikkat et Toyotada boş değildir. :D[/quote]
Abi valla bende en başlarda tereddüt ediyordum da, şimdi biraz biraz şehiriçinde gaza yüklenince cesaretlendim :)
93 model Toyota GL :) Kayık gibi olan kasalardan :D
Sence sonuç ne olur ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2010 10:26 
Kullanıcı avatarı

Alır onu merak etme :D benim geçenlerde yeni kasa corolla ile yokuşa doğru başlayan bir serüvenimiz oldu adam ağlayacaktı :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2010 13:33 
Kullanıcı avatarı

badboy87 dostum bu avatarındaki araba senin mi?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2010 17:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 20010 colt amt invite
Meslek: academician
lancer konusunda burda yazılmayan bir şey daha varki oda bir çok araçta özellikle bu sınıfta olmayan bir özellik olarak spin kontrol..aracınız virajlarda asla spin atmıyor.formula araçlarında kullanılan sistemin aynısı.şiddetle tavsiye ediyorum...alın kullanın yine alacaksınız yine alacaksınız 10 defa yine alacaksınız:)yeterki bir defa kullanın:))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2010 18:48 
Kullanıcı avatarı

bu4rock yazdı:

hayır kardeş henüz o halde değil ama çok yakında resimdekinin aynısı olacak inş.
şu an 1.8 intense olan bir tanıdık buldum jantlarını değiştirmiş onun jantlarının peşindeyim :crazy:

serviste jantın tanesi 800 tl gibi bişeydi :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2010 19:23 
Kullanıcı avatarı

militar yazdı:
lancer konusunda burda yazılmayan bir şey daha varki oda bir çok araçta özellikle bu sınıfta olmayan bir özellik olarak spin kontrol..aracınız virajlarda asla spin atmıyor.formula araçlarında kullanılan sistemin aynısı.şiddetle tavsiye ediyorum...alın kullanın yine alacaksınız yine alacaksınız 10 defa yine alacaksınız:)yeterki bir defa kullanın:))

nasıl bir sistem acaba çalışma sistemi vs. bilgi döküman varmı acaba?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2010 23:03 
Kullanıcı avatarı

Bu sistemi bende biliyorum, hatta birkaç test sürüşünde denedik. :D Kavşaklarda istediğiniz kadar gaza basın gazı bırakmadığınız sürece araç izini bırakmıyor. Olağanüstü bişey, zaten bu yol tutuşunu gören hayran kalıyor :D Özellikle TOYOTA kullanıcıları... :D:D:D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2010 23:48 
Kullanıcı avatarı

badboy87 yazdı:
bu4rock yazdı:

hayır kardeş henüz o halde değil ama çok yakında resimdekinin aynısı olacak inş.
şu an 1.8 intense olan bir tanıdık buldum jantlarını değiştirmiş onun jantlarının peşindeyim :crazy:

Aslında bende avatarındaki jantın markasını soracaktım. :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Tem 2010 23:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: 20010 colt amt invite
Meslek: academician
aynı zamanda bu sitemi manuel olarak iptal edip bol bol spin de atabilirsiniz:)broşür için bayiiden talep:)))

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2010 10:52 

Araç: Lancer 1.5 inform
bu4rock yazdı:
badboy87 yazdı:
bu4rock yazdı:

Aslında bende avatarındaki jantın markasını soracaktım. :D

advan racing e benziyolar :crazy:

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 19 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz