Zaman: 19 Nis 2024 05:31

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: 09-10 Lancer Jant Tawsiyesi
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2010 11:22 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar yeni kasa lancer larınıza jant taktiranlar varsa , fotograf ekliyebilirmisiniz ; ayrıca tavsiyeleriniz nelerdir?

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: 09-10 Lancer Jant Tawsiyesi
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2010 12:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: yok
Meslek: harita müh.
Kan grubu: B +
dış modifiye bölümünde ''jant seçimi'' adında bir konu açmıştım. orada bir site linki var.. dene bakalım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2010 19:30 
Kullanıcı avatarı

Araç: lancer 1.5 mt invite
Kendi aracıma taktırdım. 17 inç orjinal momo corse. Görsellikten ziyade kalite ve hafifliğe önem verdim. Sana da önerim kaliteli ve garantili bir şey seçmen. Geniş taban lastiklerle kullanırsan kasislerde ve çukurlarda konfor düşüyor, içeri alınan asfalt sesi artıyor ama yol tutuş çok belirgin şekilde iyileşiyor. Zaten bijon aralığımız çok cins bişi olduğundan pek alternatifin olmayacak. 1.8cvtlerdeki çok kollu jantı taktır derim. Hem görünüş hem de kalite olarak güzel.

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2010 18:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: ismail
Araç: 09 Lancer İnv.
Kan grubu: bRh+
kardeş senin aynada sinyal mi var? nerede yaptırdın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2010 19:12 
Kullanıcı avatarı

malezyadan sipariş verdim. ayrıca ısıtması da var. kilitleyince katlanıyor da 8)

kendim montajını yaptım.

http://www.youtube.com/watch?v=9_GxfAg2IMQ

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2010 23:49 
Kullanıcı avatarı

@murat:

Dikiz aynaları çok güzelmiş. Çiftini ne kadara aldın. Boyama işlemini TR'de yaptıracaksın. Sanırım elektirikli açılıp kapanma ve sinyal olduğundan montajda da farklılık yapmak gerekecek. Servisten fikir aldın mı? Tecrübelerinden faydalanalım. Eğer sende onay verirsen bizde alırız senin aldığın yerden.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2010 23:55 
Kullanıcı avatarı

aynalar hakkaten güzel olmuş , bu konu üzerine paylaşıma devam.

Maşallah !

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2010 02:11 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar aynaları malezyalı bi firmadan 9glancers.com bağlantısı ile aldım.

http://www.x-factordesign.com/automirror

1 sene önce toplamda 530 liraya mal ettim. gümrük konusunda şanslıydım 100 doları geçmediğine ikna oldular. şanssızlığım ise gümrük memurunun açıp tekrar kapatırken paketlemeyi bozması ve aynalardan birinin kırık gelmesiydi.replace olayı da bana 80 liraya mal oldu. sağolsun kargosunu karşılamam şartıyla tek aynayı ücretsiz gönderdi.

Servisin böyle bir olaydan haberi bile yok. Tüm kablolamayı kendim yaptım. Kapıların sökülmesi ve içinden kablo geçmesi gerekiyor. Bu sırada cam açılmasını engelleyecek ya da ses etmeyecek şekilde dikkatli ve sağlam çekilmesi gerekiyor kabloların. sinyal ve açılma için en az 3 kablo kapıdan geçirmeniz gerekiyor. normalde 6 kablo ancak ben sistemi yeniden dizayn ettim 3e indirdim :D

bana gönderilen soketler ve bağlantı şemaları amerikan versiyonları içindi. tüm kablolamayı amele usülü yapmak zorunda kaldım.

kontrol kutusundaki tüm soket bağlantılarına ufak kablolar lehimledim. tabiki entegreleri yakmayacak şekilde hızlı bi şekilde. çünkü entegreler pcbye lehimli olduklarından ısıya hassas entegreleri çıkartıp lehim yapmak mümkün değil. sonra kutuya yer ayarlayıp aynalardan gelen kabloları da o küçük kablolarla birleştirdim.

önce sistemin nasıl çalıştığını çözmeniz gerekiyor. benim 5 saatten fazla süremi aldı. ve aracı komple söktükten sonra soketlerin farklı olduğunu anlamam yüzünden sistemi arkadaşın garajında eksi 3 derecede soğukta 2 kat montla çözmek epey yorucuydu.

benim en çok vaktimi alan sistemi neyin aktive ettiğiydi. meğerse merkezi kilit sisteminden tek sinyal kablosu alarak aktive oluyormuş.ve o kabloya paralel çekmek yarım saat falan sürdü galiba..çok ulaşmazı zor biyerdeydi. ve ikinci bir olay daha yapılmış. şöyle ki: araç çalışırken kilitleme düğmesine bastığınızda aynaların merkezi kilitten sinyal alıp mantıken kapanması gerekiyor ancak bunu engellemek için aracın çalıştığına dair bir sinyal alıp araç çalışırken kapanmayı engelleyici olarak düşünülmüş. üçüncü olarak da kutuya sürekli düşük akımda 12v sağlanması gerekiyormuş.yani merkezi kilitten güç alarak çalıştığı yanılgısına düşmemek lazım. bu 3 olayı çözmek çok zordu:)

herkes direkt plug-in şeklinde yaptığı için internette kaynak bulamadım. satıcı adama ulaşmak günler sürüyordu ve aracım sökük vaziyetteydi.

velhasılı kelam servis bana 4 kapı eşiği ledi için 150 lira fiyat çektiğine göre aynalar için en az 250 ister. ve serviste bir bakışta bir pcbnin çalışma mantığını çözebilecek delikanlı varsa gelsin bilgi paylaşımı yapalım:D

aynalar boya kodunuza göre boyanmış geliyor. boya konusu en son düşünelecek şey bence. bir de sol aynamı başka bir araca çarptım ve kapanırken gıcırdıyor.yenisi 80+250=330 liraya mal olacağı için öyle bıraktım.

almaya gerçekten hevesliyseniz yardım edebilirim ancak değer mi değmez mi fiyatını da olaya dahil ederek düşünün.

ben yardım etmeye her zaman hazırım ;)

dipnot: elektronik ve hab. müh. öğrencisiyim :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2010 08:39 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
Valla kardeş yaptığını biliyordum ama bir kez daha helal olsun sana bea.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2010 08:55 

Araç: Lancer 1.5 inform
murat yazdı:
Arkadaşlar aynaları malezyalı bi firmadan 9glancers.com bağlantısı ile aldım.

http://www.x-factordesign.com/automirror

1 sene önce toplamda 530 liraya mal ettim. gümrük konusunda şanslıydım 100 doları geçmediğine ikna oldular. şanssızlığım ise gümrük memurunun açıp tekrar kapatırken paketlemeyi bozması ve aynalardan birinin kırık gelmesiydi.replace olayı da bana 80 liraya mal oldu. sağolsun kargosunu karşılamam şartıyla tek aynayı ücretsiz gönderdi.

Servisin böyle bir olaydan haberi bile yok. Tüm kablolamayı kendim yaptım. Kapıların sökülmesi ve içinden kablo geçmesi gerekiyor. Bu sırada cam açılmasını engelleyecek ya da ses etmeyecek şekilde dikkatli ve sağlam çekilmesi gerekiyor kabloların. sinyal ve açılma için en az 3 kablo kapıdan geçirmeniz gerekiyor. normalde 6 kablo ancak ben sistemi yeniden dizayn ettim 3e indirdim :D

bana gönderilen soketler ve bağlantı şemaları amerikan versiyonları içindi. tüm kablolamayı amele usülü yapmak zorunda kaldım.

kontrol kutusundaki tüm soket bağlantılarına ufak kablolar lehimledim. tabiki entegreleri yakmayacak şekilde hızlı bi şekilde. çünkü entegreler pcbye lehimli olduklarından ısıya hassas entegreleri çıkartıp lehim yapmak mümkün değil. sonra kutuya yer ayarlayıp aynalardan gelen kabloları da o küçük kablolarla birleştirdim.

önce sistemin nasıl çalıştığını çözmeniz gerekiyor. benim 5 saatten fazla süremi aldı. ve aracı komple söktükten sonra soketlerin farklı olduğunu anlamam yüzünden sistemi arkadaşın garajında eksi 3 derecede soğukta 2 kat montla çözmek epey yorucuydu.

benim en çok vaktimi alan sistemi neyin aktive ettiğiydi. meğerse merkezi kilit sisteminden tek sinyal kablosu alarak aktive oluyormuş.ve o kabloya paralel çekmek yarım saat falan sürdü galiba..çok ulaşmazı zor biyerdeydi. ve ikinci bir olay daha yapılmış. şöyle ki: araç çalışırken kilitleme düğmesine bastığınızda aynaların merkezi kilitten sinyal alıp mantıken kapanması gerekiyor ancak bunu engellemek için aracın çalıştığına dair bir sinyal alıp araç çalışırken kapanmayı engelleyici olarak düşünülmüş. üçüncü olarak da kutuya sürekli düşük akımda 12v sağlanması gerekiyormuş.yani merkezi kilitten güç alarak çalıştığı yanılgısına düşmemek lazım. bu 3 olayı çözmek çok zordu:)

herkes direkt plug-in şeklinde yaptığı için internette kaynak bulamadım. satıcı adama ulaşmak günler sürüyordu ve aracım sökük vaziyetteydi.

velhasılı kelam servis bana 4 kapı eşiği ledi için 150 lira fiyat çektiğine göre aynalar için en az 250 ister. ve serviste bir bakışta bir pcbnin çalışma mantığını çözebilecek delikanlı varsa gelsin bilgi paylaşımı yapalım:D

aynalar boya kodunuza göre boyanmış geliyor. boya konusu en son düşünelecek şey bence. bir de sol aynamı başka bir araca çarptım ve kapanırken gıcırdıyor.yenisi 80+250=330 liraya mal olacağı için öyle bıraktım.

almaya gerçekten hevesliyseniz yardım edebilirim ancak değer mi değmez mi fiyatını da olaya dahil ederek düşünün.

ben yardım etmeye her zaman hazırım ;)

dipnot: elektronik ve hab. müh. öğrencisiyim :D

Biraz uğraşsam aslında kalıbını CNC de yapabilirim fakat açılıp kapanması konusunda nasıl bir işlem var onu gözümle görmem lazım.Malum öğrenci olmak kolay değil :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2010 20:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: onur
Araç: lancer 2009
Kan grubu: 0rh+
Resim
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2010 20:57 
Kullanıcı avatarı

bir ay önce taktırdığım jantlarımın resimlerini ekledim.belki fikir verebilir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2010 21:50 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
1.8 modelindeki jantlara benziyor :) Güle güle kullanın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2010 16:03 
Kullanıcı avatarı

teşekkür ederim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2010 16:56 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
_opeth yazdı:
jantken konu bi anda aynaya dönmüş :D

ilerde ne olur Allah bilir :lol: oraya gidiyorum yok orda durma başka yere diyorum orda durma.araba orada ben burada rezil oluyorum Tayfun bey :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2010 11:33 
Kullanıcı avatarı

Arkdaşlar şu başlığı biraz canlandıralım. Ben de olmak üzere Ankara'da 2-3 arkadaş Lancer'ımıza jant bakınıyoruz. 18" takan arkadaşlar resim koymasa bile marka model lastik ebatları ve bijon aralıkları ile ilgili bilgi verirlerse çok memnun oluruz.

Bekliyoruz...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2010 15:59 
Kullanıcı avatarı

Ankara'da istanbul yolunda Çetinkaya var Burhan Bey bizim tanıdık ben de ordan aldım jantlarımı, oraya gidin yardımcı olurlar. Ankara'da gezmediğim yer kalmadı en büyük toptancı abdülkadir özcana bile gittim ama kafama yatan jantı bulamadım. Sağolsunlar bu jantları getirdiler bayıldım hemen taktırdım.Azizoğlunun jant yaptırdığı yer de orası zaten. Sitelerine de eklemişler benim aracı.Resimlerde araç liftte durduğu için leylek gibi duruyor.

http://www.burhancetinkaya.com/yonetim/ ... 0_0225.jpg
http://www.burhancetinkaya.com/yonetim/ ... 0_0224.jpg
http://www.burhancetinkaya.com/yonetim/ ... 0_0223.jpg
http://www.burhancetinkaya.com/yonetim/ ... 0_0222.jpg
http://www.burhancetinkaya.com/yonetim/ ... 0_0221.jpg
http://www.burhancetinkaya.com/yonetim/ ... 0_0220.jpg
http://www.burhancetinkaya.com/yonetim/ ... 0_0219.jpg

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2010 14:56 
Kullanıcı avatarı

Arakdaşlar merhaba,

Aracı sattım. Jantlar boşa çıktı. Yeni aldığım Cruze'a da bijon aralıkları uymadığı için satılığa çıkardım. Biliyorsunuz zaten jantlarda lastiklerde daha birkaç haftalık sıfır gibi.

viewtopic.php?f=37&t=941

Sevgiler.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 18 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz