Zaman: 29 Mar 2024 15:25

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 48 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Aracım Açlışmıyor
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 15:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: girdap
Araç: 2011 Lancer 1.6 Invite
Meslek: Öğretmen
_opeth yazdı:
http://www.mitsubishiclubturkey.com/viewtopic.php?f=25&t=5609

bu iyi oldu. 5 ay kaldı garantinin bitimine. bende değiştireyim.

bir de yüksek hızlarda fren yapıldığında direksiyondaki titremeyle ilgili olarak da "bayram dönüşü gelin disk siparişi verelim demişlerdi" Kastamonu'da vakit ayıramamıştım hepsini bir değiştirteyim o zaman.

Bunlardan sonra sadece 1,5 ve geri viteslere geçişlerdeki sertlik sorunum kalıyor. Sertlikten ziyade sanki bir yerlere sürtünüyor hissi uyandırıyor bende. Sizde bu tarz bir problemler oluyor mu?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 15:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: Toygun
Araç: yok
Meslek: yok
Geri vitese geçirirken hızlı geçirmemeniz gerekiyor. debriyaja bastıktan sonra vitesi tam sağ yapıp hafif geriye çekerken, 1-2 saniye bekleyip kendiliğinden kolayca geçiyor.

aksi halde langır lungur sesler çıkartabilir :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 15:31 
Kullanıcı avatarı

toygun yazdı:
Geri vitese geçirirken hızlı geçirmemeniz gerekiyor. debriyaja bastıktan sonra vitesi tam sağ yapıp hafif geriye çekerken, 1-2 saniye bekleyip kendiliğinden kolayca geçiyor.

aksi halde langır lungur sesler çıkartabilir :)

sırf bende olmaması iyi :)

ama sadece R değil 1 ve 5'te benzer durumda.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 16:34 

İsim: ali
Araç: veli
Birkaç kez hızlı geri vitese aldığımda "gaaaaarrrççç" yada benzeri bir ses gelmişti :) Şimdi debriyajı köklüyorum vitesi R'ye alıyorum. Park sensörü sesi "tek bip" geldikten sonra gaza basıyorum. Bu şekilde sorun yaşamıyoru uzun zamandır. Yalnız lancerda geri gitmek gerçekten ölüm... Hele yokuş yukarı...

1. ve geri vitese geçerken zaman zaman zorluk oluyor. Serviste sorduğumda japon arabalarında hep böle olduğunu söylemişlerdi. Artık ne kadar doğru bilmiyorum. Debriyaja basılı iken böle bir zorlama olursa farklı bir vitese atıp yeniden deneyin dediler. Uyguladım işe yarıyor gerçekten. Örneğin; geri vitese geçirirken bir zorlama oldu; 1. vitese atıyorum hemen ardından birdaha geri vitese atıyorum daha kolay geçiyor. Ayak debriyajda tabi unutmayın :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 18:49 
Kullanıcı avatarı

Araç: sunay
Meslek: hoca
Kan grubu: arh-
girdap08 yazdı:
@mitsuistiyoruzbiz, aynen dediğiniz gibi, sıcak/soğuk farketmeksizin 2.kez marşa basmam gerekiyordu sıklıkla (sebebi akü müdür bunun?)

@mitsuistiyoruzbiz, varsa niyetiniz vereyim hocam. 35'e aldım, 35'e bırakırım. (2011, 1.6 MT invite/beyaz 31,000 km)

@gladyus, çorum mitsu. pazardan beri gelecek. hala bekliyorum adamları. aklımda olacak, önerin için teşekkürler.

garanti kapsamındayken bi parça mı ne var onu değiştirtin forumda konusu var bilmem kaçınçı bülten diye yayınlandı hocam yoksa satarken sıkıntı olur adam biraz araştıran birise soracak değiştirdn mi servisten diye?

Yani sorun aküde falan değil bir parçanın yanlış takılmasında/üretiminde

Aslında niyetim var ama ilk bahara ancak 35 bin civarlarında biriktirebiliyorum.

Eğer o zamana kadar satamazsanız kapınızı çalabilirim ama o parçayı mutlaka değiştirin derim arkadaş link vermiş üstte konuyu 2 dakika okuyun temsa eşşek gibi değiştiriyor hocam mırın kırın edince arkadaşlar bülten numarasını almış söylüyosun aç şu numaralı bülteni diye adamlar mecburen yapıyorlar haberiniz olsun :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 18:50 
Kullanıcı avatarı

AnakinSkyWalker yazdı:
Birkaç kez hızlı geri vitese aldığımda "gaaaaarrrççç" yada benzeri bir ses gelmişti :) Şimdi debriyajı köklüyorum vitesi R'ye alıyorum. Park sensörü sesi "tek bip" geldikten sonra gaza basıyorum. Bu şekilde sorun yaşamıyoru uzun zamandır. Yalnız lancerda geri gitmek gerçekten ölüm... Hele yokuş yukarı...

1. ve geri vitese geçerken zaman zaman zorluk oluyor. Serviste sorduğumda japon arabalarında hep böle olduğunu söylemişlerdi. Artık ne kadar doğru bilmiyorum. Debriyaja basılı iken böle bir zorlama olursa farklı bir vitese atıp yeniden deneyin dediler. Uyguladım işe yarıyor gerçekten. Örneğin; geri vitese geçirirken bir zorlama oldu; 1. vitese atıyorum hemen ardından birdaha geri vitese atıyorum daha kolay geçiyor. Ayak debriyajda tabi unutmayın :)

neden geri gitmek sıkıntı hocam?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 18:53 
Kullanıcı avatarı

Evo34 yazdı:
Sonuç ne oldu acaba ?
Servis geldimi ?

Bu arada lancerin geç çalışma konusunu toplasanız adminlerim garanti bitmeden şu şu numaralı bültenden değiştirin diye konu karışık gerçekten foruma takılan arkadaşların bazılarının haberi bile yok mesela..

_opeth e söyleyemedim bana kızıyor hep :fan: :oops:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2013 19:03 

mitsuistiyoruzbiz yazdı:
AnakinSkyWalker yazdı:

neden geri gitmek sıkıntı hocam?

Geri viteste debriyaj gaz ayarını iyi yapmak geriyor yoksa çok kolay stop edebiliyor. Yokuş yukarı daha çok yaşanabiliyor. Bilinen kronik bir durum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2013 12:48 
Kullanıcı avatarı

geldiler bu sabah. takviye yaptılar. 10 dk kadar araba çalışır bekledik. yine aynısı oldu.

servis elemanıyla bi 10 km yol yaptık geldik, hala aynı sıkıntı.

"akü bitik, servise gelirseniz aküyü garanti kapsamında değiştiririz" dediler. neden yanınızda getirmediniz dedim, "hem elimizde yoktu hem de sorun başka kaynaklı olabilir diye getirmedik" dediler.

neticede çorum gidiş-gelik 270 km yol yapana kadar gittim kendim aldım aküyü, şuan sıkıntı yok.

aracın geç marş almasıyla ilgili olarak, böyle böyle bir sıkıntı var, bu kronik bir hataymış, parça değişmesi gerekiyormuş dedim. "soğuktan olur" dedi. soğuk-sıcak farketmiyor her zaman yapıyor, üretim hatasıymış, hatta 455 nolu bir bülten yayınlanmış bu konuda dedim.

"benim bilgim yok, gidince bakarım, duruma göre haberleşiriz" dedi. ve gittiler.

boşa 270 km yol gelmiş oldular, boşa 1 hafta beklemiş oldum. üstüne 130 tl aküye para verdim. Durum bu.

küçük şehirlerde yaşamanın en büyük zorluklarından birisi de bu işte.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2013 13:37 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Geçmiş olsun, başka büyük bir şey çıkma ihtimali çok düşüktü zaten...
Servis tedbirsiz gelmiş, hoş olmamış.
Aracınızı az kullanıyorsanız haftada bir kaç kez çalıştırın en azından, akünün ömrü azalmamış olur.

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Aracım Çalışmıyor
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2013 17:09 

1. vites ile ilgili yabancı forumlarda da biraz araştırma yapınca bir video denk geldi... Gerçi video evo x fakat yaşanılan sorun aynı :) Yukarıda bahsettiğimde tam olarak bu aslında...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2013 17:45 
Kullanıcı avatarı

girdap08 yazdı:
geldiler bu sabah. takviye yaptılar. 10 dk kadar araba çalışır bekledik. yine aynısı oldu.

servis elemanıyla bi 10 km yol yaptık geldik, hala aynı sıkıntı.

"akü bitik, servise gelirseniz aküyü garanti kapsamında değiştiririz" dediler. neden yanınızda getirmediniz dedim, "hem elimizde yoktu hem de sorun başka kaynaklı olabilir diye getirmedik" dediler.

neticede çorum gidiş-gelik 270 km yol yapana kadar gittim kendim aldım aküyü, şuan sıkıntı yok.

aracın geç marş almasıyla ilgili olarak, böyle böyle bir sıkıntı var, bu kronik bir hataymış, parça değişmesi gerekiyormuş dedim. "soğuktan olur" dedi. soğuk-sıcak farketmiyor her zaman yapıyor, üretim hatasıymış, hatta 455 nolu bir bülten yayınlanmış bu konuda dedim.

"benim bilgim yok, gidince bakarım, duruma göre haberleşiriz" dedi. ve gittiler.

boşa 270 km yol gelmiş oldular, boşa 1 hafta beklemiş oldum. üstüne 130 tl aküye para verdim. Durum bu.

küçük şehirlerde yaşamanın en büyük zorluklarından birisi de bu işte.

hocam orjinal aküsü hangi marka kaç amper merak ettim.Babamların torosun aküsünü geçen gün değiştirdim 2007de almışsın abi aküyü değiştir bi zahmet dedi elektrikçi sürekli de kullanır aracı yani onunki mutlu aküydü mesela ondan dedim bu kadar kısa sürede akü nasıl biter diye..
Birde birkaç gün sonra arayın unutmasınlar dediklerinizi geç çalışıyor bülten var bununla ilgili değiştiren çok kişivar falan diye en az 2-3 kere arayın

En son mitsuistiyoruzbiz tarafından 26 Ara 2013 20:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2013 18:50 
Kullanıcı avatarı

mitsuistiyoruzbiz yazdı:
hocam orjinal aküsü hangi marka kaç amper merak ettim.Babamların toun aküsünü geçen gün değiştirdim 2007de almışsın abi aküyü değiştir bi zahmet dedi elektrikçi sürekli de kullanır aracı yani onunki mutlu aküydü mesela ondan dedim bu kadar kısa sürede akü nasıl biter diye..
Birde birkaç gün sonra arayın unutmasınlar dediklerinizi geç çalışıyor bülten var bununla ilgili değiştiren çok kişivar falan diye en az 2-3 kere arayın

akü 60 amperlik hocam. üzerinde marka filan göremedim.

bültenle ilgili olarak, geri döndüler. "evet bülten varmış, kasnak değişek, 1gün aracınız bizde kalır" dediler. ben size sonra dönecem deyip kapadım.

En son girdap08 tarafından 14 Oca 2014 22:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2013 18:59 
Kullanıcı avatarı

ikinci olarak resimdeki uyarı mesajı servis zamanın geldiğinden çıkıyor sanırım. servise gireli daha 1-2 ay anca oldu. serviste sıfırlamamışlar.
http://www.mitsubishi-motors.com.tr/sit ... ve_1.8.pdf

klavuzdaki gibi sıfırlamaya çalıştım ancak sıfırlayamadım. 3-16

bu işlemi sizden yapan oldu mu? nasıl yapılır?

bir de bir önceki mesajdaki o akü simgesiyle ilgili olarak yardımcı olursanız sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2013 20:07 
Kullanıcı avatarı

girdap08 yazdı:
ikinci olarak resimdeki uyarı mesajı servis zamanın geldiğinden çıkıyor sanırım. servise gireli daha 1-2 ay anca oldu. serviste sıfırlamamışlar.
http://www.mitsubishi-motors.com.tr/sit ... ve_1.8.pdf

klavuzdaki gibi sıfırlamaya çalıştım ancak sıfırlayamadım. 3-16

bu işlemi sizden yapan oldu mu? nasıl yapılır?

bir de bir önceki mesajdaki o akü simgesiyle ilgili olarak yardımcı olursanız sevinirim.

lancerci arkadaşlar cevaplar ama benim bildiğim kontak açıkken yağ akü abs falan filan lambaları yanar araç çalışınca da söner eğer araç çalışırken sönmezse sorun vrdır. ama lancerde durum nasıldır çokta bilemeyeceğim hocam

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2013 21:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: Toygun
Araç: yok
AnakinSkyWalker yazdı:
1. vites ile ilgili yabancı forumlarda da biraz araştırma yapınca bir video denk geldi... Gerçi video evo x fakat yaşanılan sorun aynı :) Yukarıda bahsettiğimde tam olarak bu aslında...

Hocam bu sorunu başka araçlarda da gördüm. Benim aracımda da olduğu oluyor bazen. Vites kutusundaki dişlilerin o anki durumu vitese geçmesine uygun olmayabiliyor. Aracı çok azıcık hareket ettirirseniz (ileri veya geri) direk vitese geçebiliyor. Bunu sadece birinci viteste görüyorum ben, diğerlerinde olmadıgı sürece benim için sorun yok :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2013 22:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mustafa
Araç: 2011 Lancer 1.6 İnvite
Meslek: Bilgi İşlem
vites zaten kemikli,hangi vitese nasıl geçiyorsa 1 e de öyle geçiyor bende

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2013 22:45 

Çok sık yaşadığım bir durum değil aslında. Video daki olayın doruk noktası zaten. Genelde 2. denememde vites geçiyor bende. Bu video daki arkadaş napmışssa artık baya uğraşıyor :)

Merak edenler için daha detaylı açıklamam yapmam gerekirse. Bu sorunu sadece 1. ve geri viteste ara sıra yaşıyorum. Onun dışında devir aldıktan sonra böyle bir sorun yok. Düşük devirlerde vites düşürünce birde aracın biraz böğürmesi durumu var. Ondanda yabancı forumlarda çokca bahsediliyor. Evo da bile vites düşürürkenki böğürme olayı varmış. Artık kanıksanmış durum :) Birçok lancer sahibide "benim gibi" :) aracını sevdiği için bunları sorun olarak görmüyordur...

Yabancı forumda biri "vitesi atmak için o kadar çok kuvvet uyguluyorumki elim acıyor" yazmış çok güldüm...

Lancer almayı düşünenlere olumsuz fikir vermesin. Pek çok japon da arada bu tarz vites geçmeme sorunu olduğu söyleniyor. Yabancı forumlarda vites kutusundaki bir takım kablolardan bahsediyorlar. Onların yerini v.s. değiştirince bu 1. ve 2. vitesteki çok nadir de olsa olan bu sorunun geçtiğinden bahsediliyor.

Merak edenler; "mitsubishi lancer 1 st gear" diye aratırsa pek çok paylaşım bulabilirler.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Re: Ynt: Aracım Çalışmıyor
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2013 02:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökhan
Araç: 2011 Colt AMT
Meslek: Akademisyen
girdap08 yazdı:
mitsuistiyoruzbiz yazdı:
hocam orjinal aküsü hangi marka kaç amper merak ettim.Babamların toun aküsünü geçen gün değiştirdim 2007de almışsın abi aküyü değiştir bi zahmet dedi elektrikçi sürekli de kullanır aracı yani onunki mutlu aküydü mesela ondan dedim bu kadar kısa sürede akü nasıl biter diye..

akü 60 amperlik hocam. üzerinde marka filan göremedim.

bültenle ilgili olarak, geri döndüler. "evet bülten varmış, kasnak değişek, 1gün aracınız bizde kalır" dediler. ben size sonra dönecem deyip kapadım.

forumdaki 18 sayfalık ilgili konunun bütün mesajlarını okudum, o dişlinin adının "kasnak" olarak geçtiğinin farkında değilim. Ne yalan söyliim güvenmiyorum adamlara. O parçanın adı gerçekten kasnak

Egzantrik dişlisi değişecek parça, kasnak da neymiş?

Motorola ile gönderildi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2013 02:49 
Kullanıcı avatarı

İsim: Gökberk
Araç: Proton Wira - Mitsubishi ASX
Meslek: Öğrenci
Kan grubu: AB+
Egzantrik kasnağı işte :)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 48 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye