Zaman: 28 Mar 2024 23:54

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 44 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: motor yağ sıkıntısı
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2014 10:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Lancer 2010 - Fluence 2014 Edc
Meslek: Mimar
geçmiş olsun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2014 12:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sinan
Araç: Mitsubishi lancer
Meslek: usta
ilhami abi Sağolasın çok yardımcı olun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2014 12:38 
Kullanıcı avatarı

adres63 yazdı:
geçmiş olsun.

Sağolun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2014 13:28 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
sinan001 yazdı:
ilhami abi Sağolasın çok yardımcı olun

inşallah faydası olmuştur.
bişeyi daha belirteyim çnceki yazılarımda sanki 190bin kmde. segman takıldı gibi olmuş 190bin km.de lpg takıldı yaklaşık 250bin km. de segman değişti ozaman 2 silindir %5, 2 silindir yatağı için de %10 yıpranma var demişlerdi. %25 te rektefe gerekiyormuş.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2014 18:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: Sercan
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: İng. öğretmeni
Kan grubu: 0rh+
hocam öncelikle geçmiş olsun. sebep LPG dahi olsa, Mitsubishi motoru dayanıklıdır. gerçi 100.000 km LPG de az değil, 20.000 - 30.000 'de motor yaptıranları bilince hele. peki farklı ustalara götürdünüz mü? bazı "esnaf" olamamış ustalar, para için aracı ve bizlerin moralini hiç ediyorlar. bence birkaç ustaya götürmekte fayda var.

Motora çelik subaplar
Spoiler
Air charger
Pedal Commander

Yapılacaklar listesi:

Açık hava filtresi ve cold air intake

Ön kule gergisi

Ses yalıtım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2014 05:02 
Kullanıcı avatarı

Oldu ilhami abi almaz mı çok teşekkür ederim. Atmaca kardes sordum bayağı bir yere sordum usta sadece işçilik yapiyor zaten motor yenileme kısmı var sanayide bu gömlek atma felan rektefiye yeri onlar karar verdi zaten silindirler genişlemiş sekmanlar erimiş sanirim. 0.50 genişlemiş ona göre pistonu bulamazsak gömlek cakacakti ama son anda bulabildik haftaya ancak biter araba. Henüz parcalar ulaşmadı. Insallah sorun cikmaz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2014 05:05 
Kullanıcı avatarı

Muhtemelen araba cikinca saticam. Tamirinden sonra % 99 yağ eksiltme olmayacak ha lpg olunca yinede eksiltebilir ama 10000 de 500 1000 gr normal zaten. Peki boyle olunca arabamin Fiyati düşer mi bu şekilde olunca.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2014 08:52 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

bakış açısına bağlı, mesela ben rektefe yapılmış ve faturalanmış 2. el dizel almayı rektefesize tercih ederim. netice de araç yenilenmiş oluyor. orijinal değişen yok deyip senin zamanında değişeceğine senden önceki değiştirmiş oluyor. ama değişen yok demek genelde temiz kullandım demeye getiriyorlar. ben sattığım carismaynın segman yağ keçelerini kadehlerini değiştirmiştim. yani o arabama ben müşteri olrdum. ama bazılarıda değişensiz seviyor. müşteriye bağlı biraz. bence yenilenmiş olması yeni parçanın orijinal veya kaliteli marka olması daha iyi. neticede carisma piyasasında sen fiyatı belirle duruma göre hareket edersin fiyatta indirime bu sebeple gitme piyasa fiyatını yaz gitsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2014 14:25 
Kullanıcı avatarı

Ok anladım bu benim 4. Araç ilk kez bu kadar sanayiyle ugrasiyorum ve sonuclarini bilmiyorum. Aynen dedeginiz gibi piyasa fiyatindan asagi vermeyi düşünmüyorum olmazsa bi süre daha kullanırız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2014 16:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: fatih
Araç: KORGUN
Meslek: finans
Geçmiş olsun hocam. Lpg ile 100 bin km iyi dayanmış. Fiat Stilo ile 30 binde honda civic ile 40 binde silindir kapağı açtık subap değiştirdik. Lpg yakarken motor o kadar yüksek sıcaklıklara çıkıyor ne var ne yoksa eritiyor araçların motorları benzin sıcaklıklarına göre ayarlandığı için lpg de özellikle magnezyum alaşımlı araçlarda subap eritiyor. Sekman piston gömlek sonraki safhalar erimede. Keşke ülkemizde benzin ucuz olsaydıyda herkes benzinle binebilseydi.

güvercin vasıtasıyla gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2014 07:43 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Eski motorlar bu kmlerde bozulmuyordu, Tofaş dahil

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2014 07:46 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Mecburen 40 ve üstü yağ ,bilindik katkı şart oldu ki sürtünme azalsin hararet dayanıklılığı artsın.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2014 23:11 
Kullanıcı avatarı

Arkadaslar araç yapıldı 1 aydir kullaniyorum ama yeni bi sıkıntı verdi. Rektefeden sonra henuz ustada iken 2 tane ateşleme bibinini değiştirdik ancak orjinali hem o an bulamadik hemde cok pahali idi 332 tl. O anlik 1.6 lancer bobini kullandik tanesi 140 tl biraz uzundu ama usta ayarladi. Simdi yine hafif tekleme var bu kez 3. Bobin arizalanmak üzere yurtdışından 220 tlye siparis verdim 23 güne kadar gelecek inş. Birde gelince tekrardan yağ ve filtreleri değişmem gerwkirmis. Bakalim yag eksiltme devam edecekmi...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2014 02:38 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kerim
Araç: lancer 2005
Meslek: güvenlik
s.a usta aynı sorun benim aracımda da var 2000 km de 1.5 litre araç 2005 lancer plus 210000 km de

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2014 02:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kerim
Araç: lancer 2005
Meslek: güvenlik
ne yapmamı önerirsiniz bu halde satsak ne kadar eder

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2014 03:02 
Kullanıcı avatarı

Çetin yazdı:
ne yapmamı önerirsiniz bu halde satsak ne kadar eder

A.s geçmiş olsun. Ben Rektefeden 3000 tl harcadim parasi bir kenara 1 ay yatti arac. Piston bulamadik gömlek attik. Parcasi ayri bi dertmis. Su an performansi daha iyi ama sonuc tekrar yag değişiminden sonra belli olacak. yani karar senin Büyükşehir de isen belki 10 15 güne yaptırabilirsiniz. piyasa belli yüksek. 19 23 araligi gibi satiliyor. Ha 3000 tl masraf etsen araba 25 etmez. Bende satiyorum normal piyasasina karar sizin

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2014 19:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cem
Araç: 2011 Mitsubishi Lancer 1.5 Invite A/T
Meslek: Ozel sektor
Kan grubu: A(+)
Ayni durum benim basima 2 ay kadar once geldi. 2011 1.5 A/T aracimi aldigimda 78.000 km de idi. 85.000 e kadar LPG ile kullandim. Bir haftasonu kardesim ailesini ve yakin cevreden birilerini alarak Adana disina cikmisti haftasonu icin. Tam donus yolunda yag lambasinin isigi yanmis ve oda bir istasyonda yag eklemesi yapmis. Yaklasik olarak 2 lt yag eklemis. Bu islemden yaklasik 200 km sonra ben is buyumeden servise gideyim ne var ne yok baktirayim dedim. Usta aracin yanindan benim yanima gelip araca 3 lt yag koydum dediginde basimdan asagi kaynar sular dokuldu. Araci biraktim ve 10 gun sonra icine kacan 5.500 TL yi servise odeyerek geri aldim. Motor rektefeden gecti. Neticede araci cok sevdigim icin gereken herseyi yapmalarini soylemistim. Ben 75.000 km LPG ile kullanilmis bir arac alarak zaten bir yerde bunu kabullenmis oldum. Kimilerinin cok daha uzun surelerle LPG kullandiginida biliyorum ama yapacak birsey yok. Neticede ben 75.000km yi LPG ile kullanmis olsaydim umurumda olmazdi. Sifir motor alacak kadar kar etmis olurdum belki. Durum su anliyacaginiz . Bu arabalar evet digerlerine gore daha saglam ama neticede hepsinin bir dayanma omru var.
Aracina yeterince iyi bakarsan seni uzmez derler ya. Bence o laf sen aracina ne kadar iyi bakarsan oda seni fazla uzmemeye bakar :)
Kalin saglicakla.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Ara 2014 19:52 
Kullanıcı avatarı

İsim: yasin
Araç: colt amt
Meslek: Kamu-Bilgi sist. ve haberleşme
Kan grubu: arh-
Bende forum üyelerinin kafalarındaki soru işaretlerini gidermek için açıklama yapayım.Daha önceki aracımda japon aracıydı suzuki swift 4x4 30000kmde satın almıştım landirenzo tüpü 25000 de takılmış ben bu şekilde sadece rutin 10bin bakımlarını yaptırarak 70000kmye kadar kullandım ne yağ eksiltme nede subap erimesi oldu.. hiç sıkıntı yaşamadım.Bu arada herhangi bir lpg,yakıt veya yağ katkısı kullanmadım.klasik 10/40 castrol magnetic ile yoluma baktım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2014 16:02 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

geçen antalyada dino testine girdim 85binden az eksik km.de idi motor %97,7 sağlam çıktı. %60 da rektefe gerekiyormuş. ustaya sıfır araba getirsem ne çıkardı dedim. cevap gene %97 olurdu dedi. abimin s40 150bin km.aracı test ettik %94 çıktı ama 70bin km. civarı rektefe yapmıştık. (araç motor yağı çam sakızı gibi olmuştu az daha kol çıkartacakmış nedense; katkı hiç kullanılmadığı halde) daha sonra sanırım 85-90bin km.de gümüş tozlu bor katkısı (tübitak patentli) kullanmıştı yaklaşık 10bin km önce de liqy moli MOS2 li katkı kullanmıştık. yağ olarak da servisler 5-30 kullanıyordu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2019 00:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: Çağrı
Araç: Mitsubishi Lancer
Meslek: Akademisyen
Merhabalar. 4 seneyi aşkın bir müddet geçmiş bu konunun üzerinden, aynı durum başıma gelince ben de yaşadıklarımı paylaşayım dedim.

2004 Lancer'ımı 2018 Şubat'ında aldım, 177 bindeydi, şimdi 194 binde. Birkaç ay evvel çok hararet sıkıntısı yaşattı, yetkili servisi dahil çözebilen olmadı; yanan üst silindir kapak contası değiştirildi, 1200 liraya da olsa çözüldü çok şükür. Usta arabayı teslim ederken, yağ yakma sorunu olduğunu da söyledi, rektifiye yapılması lazım dedi, fiyatı da 2500-3000 lira arasında belirledi. Ben henüz götüremedim, arada sırada ufak sorunlar olduğunda gittiğimde "senin motorun açılması lazım" diye söyleyip duruyor. Yaptırırsam ben de satmayı düşünüyorum. Kısa vadede, yağ eksiltme dışında bir sorun olmayacağını söyledi ama emin olamadım.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 44 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye