Zaman: 27 Nis 2024 16:52

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 136 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 23 Eki 2014 23:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: şerif
Araç: 2016 Honda civic elegance otomatik
Meslek: öğretmen
Kan grubu: aRh+
Toplu başvuruda bir indirim söz konusu olur mu acaba????

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2014 10:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Lancer 2010 - Fluence 2014 Edc
Meslek: Mimar
sürüm yapın bu fiyata taktıran zor olur sonucta 30 kagıtlık araba için 1500 tl ben kendi adıma taktırmam taktırana anca saygı duyarım..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2014 17:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: SİNAN
Araç: Bakacağız...
Meslek: Araştırmacı
Kan grubu: ARH+
Bir önceki arabamda ve şimdiki 1.8 ımde cc var, ne kadar kullandın derseniz sadece 1-2 kere. Arkadaslar emek vermiş yapmışlar ellerine akıllarına saglık. Saygı duyuyorum. Istanbul da cc kullanmak imkansız neredeyse. Taktiracak arkadaşların arabayı ne zaman satacaklarina, cc ne kadar kullanabileceklerine ve para fayda iliskisini gözden geçirmeleri gerekiyor bence.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

En son KaNaT tarafından 24 Eki 2014 22:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2014 19:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ceyhun
Araç: 2013 Mitsubishi Lancer 1.6 Invite MT
Meslek: Sistem Destek Uzmanı
Kan grubu: 0Rh-
Yapılan emek ve sonuç güzel ancak kullanılan malzeme 100-200TL arasında değişiyor. Geri kalan 1000 TL fiyat adres63'ün de dediği gibi bu fiyat fazla olmuş.

35k-40k seviyelerinde ederi olan bir araba için 1500 buna verene kadar 3-5 daha üstüne koyar 1.8 alınır.

Tabii ki para kazanacaksınız ama bence bu için ederi en fazla 750TL'dir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2014 21:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1,8 cvt
Meslek: makina imalat
Kan grubu: A+
Bilgi pahalıdır ben bir kablo lehimlemeye binlik alan usta bilirim varsa yapan 900 é yapsın. :-) he bana sorarsanız. CC kullanıyonmu diye hız sınırı olan yerde acıyorum

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2014 23:00 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
Bu gün gittim. IBA Otomotiv Alparslan bey ile baya bi sohbet ettik. Konuyu uzun uzun araştırmış birisi olarak ben şahsen tatmin oldum. Ben aracıma taktırıyorum.

- Türkiye'nin ilk cruise controllü Lancer Invite 1.6 sunroof lu ve evo 10 bodykitli siyah lancer'i benim. Bu bir kayıtlara geçsin.

Gelelim diğer detaylara, konuyu sadece ben değil benden başka arkadaşlar da dünya çapında zaten araştırmışlardı. Farklı bir bilgi yok.
- 3 adet parçadan ibaret; benzin müşürü, debriyaj müşürü ve direksiyon konsolundaki düğme seti.
- Bu üç parça için benim geçen yıl aldığım orjinal parça fiyatları şu şekilde idi; benzin müşürü 150 TL, debriyaj müşürü 60 TL ve direksiyon simidi düğme seti 550 TL. Pahalı gelmişti.
- Araştırdım araştırdım, sonunda Rainbow Pen (facedeki malezyalı parçacı) da buldum. Halen sayfasında bulabilirsiniz belki ama oradan aldığım fiyat da bu 3 parçalık set için 150 USD civarında idi. Kargo için de 100 USD gibi bir rakam ödeyecektik. Bize gelecekti 250 USD'ye. TL ye çevirince de hadi diyelim 500 TL'ye mal olacaktı. Yani TR deki maliyetinden yaklaşık %30 daha ucuza.( Artısını eksisini siz kendiniz düşünün. )
- Ancak iş bazı arkadaşların bahsettiği gibi sadece bu 3 parça ile de bitmiyor. Ben şahsen bu 3 parçayı bir araya getirip araca taktırıp da olumsuz sonuç alanlardan biriyim. Kaldı ki servisteki ustalar da aynı şeyi söylemişti. Israrım üzerine kırmamak adına yapmışlardı.
- Benim araştırmalarım sonucunda geldiğim noktalardan birisi de; her he kadar kabloların tamamı direksiyon simidinde var gibi bilinse de; 2 adet daha kablonun çekilmesi ile ilgili bir bilgiye ulaşmıştım.
- İş bununla da bitmiyordu, ayrıca ECU'da bu ayarın olması ve MUT3 cihazı tarafından açılabilir olması gerekiyordu. Ancak işte burada tıkanmıştık. Yani MUT3 cihazı ECUda böyle bir ayar noktası yok diyordu tam anlamıyla.

IBA bu durumu çözmüş. ECU'nun derinliklerine inebilmek için bir takım yazılım desteği vs. kullanmış ve ulaşmış. Sonra da beyinde var olduğundan şüphe duyduğumuz bu noktanın varlığını görmüş ve sonra da bunu değiştirmenin yolunu bulmuş.

Sonuç itibariyle işi çözmüşler. Ben zaten "tak anasını satayım" diye gittim daha önce de yazdığım gibi ve muhtemelen yarın gündüz montajı gerçekleştirecekler. Montaja ait video, benim araca montaj esnasında çekilecek. Muhtemelen montajdan sonra ben daha kendi aracımda denemeden IBA videoyu koymuş olur.

Benim için en kritik olan soru şu idi:
"Bu araba benim için keyif arabası. Ailem ile biniyorum, çocuklarımla biniyorum. Benim yada ailemin emniyetini riske atacak en ufak bir risk var mı?"

Aldığım cevap "tüm testleri yaptık, 1.8lerde bu sistemin sürüş güvenliği ne kadar ise bunda da o. Çünkü kullandığımız parçalar orjinal parçalar. Kendi ürettiğimiz birşeyleri araca takmıyoruz. Mitsubishi'nin orjinal parçalarını olması gereken yerlerine ilave ediyoruz ve ECU üzerinde bununla ilgili parametreleri değiştiriyoruz."

Dediğim gibi ben tatmin oldum. Alpaslan Bey'in yaklaşımı, servisteki ustasından, çaycısına tüm arkadaşların "takın anasını satayım" dediklerinde yüzlerindeki mutluluk ve gözlerindeki parıltı da fazlasıyla ikna ediciydi.

Ha IBA boş durmamış, ECU'ya ulaşmışken başka haltlar da karıştırmış... Sürprizler muhtemel yarın montaj esnasında ve çekecekleri videoda. Ben bu gün çekecektim ama "abi biz yarın çekelim olur mu?" dediler. Ben de tamam dedim. Ama sağlam sürprizler haberiniz olsun yani.

Ben bu gün "ne varsa yapın ağabey" dedim. Çıktım. Kısmetse yarın da gidip alacağım arabayı inşallah.

IBA otomotivdeki arkadaşlara tekrar tekrar teşekkürler. Emeklerine sağlık, ellerine sağlık.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2014 23:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alparslan
Araç: Lancer,carisma,L-200
Meslek: otomotiv
Kan grubu: +
Merhaba arkadaşlar,
Sorduğunuz ve soracağınız sorulara, ve yorumlara cevap vermek isterim.
@adres63
sürüm yapın bu fiyata taktıran zor olur sonucta 30 kagıtlık araba için 1500 tl ben kendi adıma taktırmam taktırana anca saygı duyarım..

*Ürünün kdv dahil montaj fiyatı 1.100,00 TL dir. 1.500,00 TL değildir
----------------------------------------------------------------------------------
@KaNaT
Bir önceki arabamda ve şimdiki 1.8 ımde cc var, ne kadar kullandın derseniz sadece 1-2 kere. Arkadaslar emek vermiş yapmışlar ellerine akıllarına saglık. Saygı duyuyorum. Istanbul da cc kullanmak imkansız neredeyse. Taktiracak arkadaşların arabayı ne zaman sayacaklarına, cc ne kadar kullanabileceklerine ve para fayda iliskisini gözden geçirmeleri gerekiyor bence.

*Kesinlikle katılıyorum ihtiyacınız olmayan bir ürüne çok ucuz bile olsa para vermeyin ! Buradaki ihtiyaç kelimesini açmak isterim; gerçekten cc ya ihtiyacınız vardır eksikliğini hissediyorsunuzdur bu bir ihtiyaçtır yada cc ya çok ihtiyacınız yoktur ama arabanızda cc nin olduğunu bilmek sizi mutlu ediyordur işte bu da bir ihtiyaçtır.
----------------------------------------------------------------------------------

@csiniper
Yapılan emek ve sonuç güzel ancak kullanılan malzeme 100-200TL arasında değişiyor. Geri kalan 1000 TL fiyat adres63'ün de dediği gibi bu fiyat fazla olmuş.

35k-40k seviyelerinde ederi olan bir araba için 1500 buna verene kadar 3-5 daha üstüne koyar 1.8 alınır.

Tabii ki para kazanacaksınız ama bence bu için ederi en fazla 750TL'dir.

*Lütfen bir şeyler söylerken mesnetli söyleyin dayanağınız olsun 100-200 TL ye bu parçaları nereden alabilirsiniz ? hurdacıdan mı ? e-baydan mı ? servisten mi ? Servisten alamazsınız çünkü ben servisim işin mutfağındayım. Hurdacılar size cc düğmelerini tek vermez direksiyon simidi ile komple vermeye çalışır. e-bay dan ise bu üründen ancak 1 tane alabilirsiniz 1 ve üzeri alayım derseniz mutlaka gümrüğe takılacaktır.

Şimdi sizin söylediğiniz şuna benziyor; Çok istediğiniz ve beğendiğiniz 2. El 2009 1.8 cvt Lancer fiyatı 40.000 tl olan bir araç bulsanız, araç sahibine ne yapıyorsunuz bu aracın fiyatı en fazla 25.000 TL dir böyle fiyat mı olur bakın Amerikada bu arabanın fiyatı bu deseniz bir de link gönderseniz. 25.000 TL arabanın fiyatı geri kalan 15.000 TL ? (http://www.carsforsale.com/used-cars-fo ... -234577553) nasıl olur ?

Arkadaşlar lütfen kimse kırılmasın bozulmasın burası forum burada her şeyi konuşalım tartışalım ama bir şeyler söylerken altı boş dayanağı olmayan şeyler söylemeyelim. Biz 30 yıldır Mitsubishi müşterilerine hizmet veriyoruz ticari bir kuruluşuz, ticaretimizi cc dan yapmıyoruz lütfen yorum yaparken biraz daha objektif olun. Kimseye cc yi zorla satmıyoruz ve dayatmıyoruz. Lütfen acımasızca, 3 tane parçaya bu kadar para mı istenir demeyin bu iş bu kadar basit olsaydı inanın bu güne kadar birileri bu işi çözerdi ve herkes mutlu olurdu. İnternetten topladığınız çoğu eksik ve yanlış bilgileri istediğiniz gibi yorumlamayın. Cc montajı hakkında bilgiler içeren ve montajın yapıldığını söyleyenlerin araçlarının hangi ülkelerde olduğunu ve hangi motorlara (1.8L ve üstü) sahip olduğuna bakın, onların araçları zaten cc ya hazır 3 parçanın montajı yeterli herhangi bir yazılım ve tesisat eklemelerine ihtiyaç yok. Arkadaşlar bilgi çağındayız, inanın kimse 3 liralık bir şeyi 5 liraya satamaz. Bu işi sizden önce Temsa daha çok istedi sizlere cc li araçlar satmak istedi ama olmadı. Satış sonrasında siz servislerinizden istediniz kimse yapamadı. Biz yaptık hazırladık ama şimdi acımasız yorumlar yapıyorsunuz ayıp ediyorsunuz. Lütfen biriniz yarın herhangi bir fiat servisini arayarak Linea’ya cc taktırmak için fiyat alsın 1.100 -1.200 tl fiyat alacaksınız. başka bir markadan ise daha ucuz fiyatlar da alabilirsiniz. Ama biz fiat değiliz, Opel değiliz... onlarda cc montajı mümkün bize değildi.

raven34 arkadaşımızın, forumda “manuael lancer için hız sabitleyici ekleme” konusu altında verdiği linke bakın (viewtopic.php?f=12&t=8322) yazının içinde verdiği linke (http://lynspira.blogspot.com.tr/2013/09 ... -both.html) bakarsanız yazının 3. Satırında “No activation or control in anyway from ETACS.” Sanırım bu ve bu gibi bilgiler sizi yanıltıyor, arkadaşlar bu sitede montaja söz konu araç Mitsubishi değil, lancer ve galant fortis alt yapısını kullanan Proton inspiradır ve bu araçlar 1.8L ya da 2.0L dir (http://www.proton-edar.com.my/en/Models ... px#PRICING & SPECS) e bu araçların beyinlerinde zaten cc vardır.

Siz çok istediniz biz çok çalıştık, uyumadık, bilgi topladık, yorumladık, milletler arası telefon görüşmeleri yaptık, beyinler (ecu) yaktık,ciddi paralar harcadık, lisanslar aldık, yere düştük yılmadık tekrar katlık ve sonunda cc araçlarınıza eklemeyi başardık. Sizden sadece saygı bekliyoruz acımasız ve mesnetsiz yorumlar değil.

Not: Yarın video eklemeyi planlıyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2014 09:18 
Kullanıcı avatarı

Murat-1 arkadasım, emeğe saygısızlık kimsenin haddi değil. Yapmış olduğunuz isi gercekten takdirle karşılıyorum. Tahmin ediyorum ki arkadaşların sitemi sadece maliyet bölümüne. Sıfır bir araç alırken donanım ekliyoruz ve her bir donanım 1-3 bin ekliyor fiyatın üstüne. Bu konuya da böyle bakmak lazım sanırım. Saygılar...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2014 13:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erkan
Araç: Mitsubishi 1.8 CVT
Meslek: Sağlık
Saygı duymak lazım, adamlar bugüne kadar kimsenin yapamadığı bir şeyi yapmış.Ben şahsen tebrik ederim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2014 13:21 
Kullanıcı avatarı

İsim: Oğuz
Araç: 2013 Lancer 1.6 Invite MT Beyaz
Meslek: NCO
Kan grubu: AB+
Bu konu hakkında umutlar biterken , Sonunda beklediğim oldu. Şu kobani belası biterse ki muhtemelen 1-2 ay sonra izne ayrılıp hemen taktiracağım. Stok sıkıntısı yoktur inşallah.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2014 20:05 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar, videoyu ekledik. Umarım, sorularınızın cevabını bulursunuz.

Not: Türkiye'nin ilk cruise control sistemine sahip Lancer 1.6 M/T sunroof aracı @Adriclarna aittir. Video için teşekkür ederiz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2014 20:32 
Kullanıcı avatarı

Tebrikler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2014 22:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bilal
Araç: Lancer
Meslek: Memur
Kan grubu: Brh-
Emeğinize sağlık murat bey yapılan bu işi bazı arkadaşlarımız maliyet yönünden bakmışlar yapılan çalışmalara vb emek , bilgi yönünden bakmalarını tavsiye ederim bugün bu özellik opsiyon olsa eminim ki sıfır araç alırken bahsedilen rakamın belki çok üstünde bir paraya bu özelliği eklettiririz, 1100 lira az para değil ama yapılan işe saygı duyalım helal olsun, herşey var bir cc yok diyemeyeceğiz

frezyaM' dan aşkla gönderildi :-)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2014 22:59 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
Elinize emeğine sağlık :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2014 23:12 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Heyt bee... Beş numara 10 yıldız...
elinize sağlık, emeğinize sağlık.

Kısmetse pazartesi yada salı gelip alacağım arabamı, Gerçi ankarada sabitlicez 82 km ye artık...
Ben bundan sonra kolay kolay da gaz kullanmam herhalde... Düğmeden hızlandır, yavaşlat... gel keyfim gel.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2014 14:36 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

ersinnsahin yazdı:
Emeğinize sağlık. Video da eklenmiş süper olmuş. Arcan abi hayırlı olsun amadiğer süprizler açıklanmamış :)

Teşekkürler ersin kardeşim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2014 14:37 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

mesut taşdemir yazdı:
Elinize sağlık tebrikler ücreti bir tek bana normal geldi sanırım!?

bana ucuz bile geldi. Hemen taktırdım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2014 15:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
10 numara olmuş 1.5 için geliştirilirse bende ilk 5'e girmeye çalışırım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 15:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ceyhun
Araç: 2013 Mitsubishi Lancer 1.6 Invite MT
Meslek: Sistem Destek Uzmanı
Kan grubu: 0Rh-
Alıntı:
*Lütfen bir şeyler söylerken mesnetli söyleyin dayanağınız olsun 100-200 TL ye bu parçaları nereden alabilirsiniz ? hurdacıdan mı ? e-baydan mı ? servisten mi ? Servisten alamazsınız çünkü ben servisim işin mutfağındayım. Hurdacılar size cc düğmelerini tek vermez direksiyon simidi ile komple vermeye çalışır. e-bay dan ise bu üründen ancak 1 tane alabilirsiniz 1 ve üzeri alayım derseniz mutlaka gümrüğe takılacaktır.

Sayın Murat-1,

Mesajınızdan burada atıp tutuyorum gibi bir izlenim oluşmuş. Ben araştırmadan mesaj yazmadım. İlgili parçaların fiyatlarını ebay'dan aldım. Diğer parçanın ise internette çeşitli sitelerden bulabilirsiniz.

Sözünü ettiğimiz parçalardan 2 tanesinin fiyatı 20$. kargo 47$ tutuyor. 2-3 adet sipariş verilse kargo parası epey düşecektir.
En pahalı parça direksiyondaki kumanda kısmı. Onunda maliyeti 75$ kargo vs desek 90$. bu da siparişle getirtilebilir.

Bu zamana kadar ebay'dan 100'e yakın sipariş verdim. Sayı olarak 1 adetten 30-40 adete kadar tek seferde siparişlerim oldu. Bu siparişlerimin fiyatı 1$ dan yaklaşık 100$ a kadar fiyat aralığındaydı ve hiçbirisi gümrüğe takılmadı.

Kimse size para kazanmayacaksınız demiyor ama eklediğiniz parçaların fiyatı belli. Yaptığınız iş aslında araçta olan bir özelliği aktif etmek, bende bu para bunun için fazla demek istedim.
Amacım işinize engel olmak değil fiyatı düşürürseniz daha fazla kişi faydalanır diyeydi.
Yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 19:55 
Kullanıcı avatarı

Arcan Bey'in bahsettiği süprizlerden birkaçını sizlerle paylaşıyorum:

Orjinal Evo X alarm

Kontak kapandıktan sonra camları açıp kapatabilme

Kontak anahtarını unutma!

Uzaktan kumanda ile açılır tavanı kapatabilme

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 136 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 65 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye