Zaman: 27 Nis 2024 09:00

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 136 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2014 20:09 
Kullanıcı avatarı

İsim: haluk
Araç: Mitsubishi Lancer Sport Sedan 2013
Meslek: Mühendis
Kan grubu: 0Rh+
Peki bu özellikleri actirmak için ne kadar ücret istiyorsunuz.. Cc yaptirmasak..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2014 21:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kenan
Araç: birsekiz cevete
Meslek: Tekniker
Kan grubu: 0rH+
aynen... benimki 1.8 cvt, cc'ye ihtiyacım yok ama bazı özellikler istiyorum...

daha önce bahsettiğim "hoşgeldin ışığı" zamazingosu, evox alarm hedesi, kontak uyarı hödösü ve 20 km üzeri kapı kilit gıdısı...

ortalama bir fiyat bilgisi alabilir miyim? bu cumartesi gelmeyi düşünüyorum... 80bin bakımı için fiyat bilgisini de yüzyüze ayrıca isteyeceğim...

sağolun şimdiden...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2014 22:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1,8 cvt
Meslek: makina imalat
Kan grubu: A+
Bugün dikkat ettim benim parklar iç tavan lambası plaka ışıkları yanıyor açınca :-)

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2014 23:09 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
fleshget yazdı:
aynen... benimki 1.8 cvt, cc'ye ihtiyacım yok ama bazı özellikler istiyorum...

daha önce bahsettiğim "hoşgeldin ışığı" zamazingosu, evox alarm hedesi, kontak uyarı hödösü ve 20 km üzeri kapı kilit gıdısı...

ortalama bir fiyat bilgisi alabilir miyim? bu cumartesi gelmeyi düşünüyorum... 80bin bakımı için fiyat bilgisini de yüzyüze ayrıca isteyeceğim...

sağolun şimdiden...

Bende gizli kalmış özellikleri ortaya çıkartmak istiyorum.Kenan abey sen öncü ol.Ben buralardan sağ selamet gelebilirsem Ankaraya ben de yaptırırım :crazy:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2014 23:48 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Murat-1 yazdı:
Yeni bir özellik daha!

Çoğumuzun zaman zaman eksikliğini hissettiği bir özellik daha geldi; aracı sürmeye başladığınızda hızınız 20km/s ulaştığında kapılarınız otomatik olarak kilitlenir.

Otomatik şanzımanlı araçlarda, vites "P" konumuna alındığında kapılarınız otomatik açılır.

Yahu bu gün baktım da arabayı IBA otomotive tamı tamına 26 Eylül'de bırakmışım.
Daha ne yapacaklar bakalım. Her gün almaya niyetleniyorum ama her gün yeni bir sürprizle karşılaşıyorum.
Hayır o değil imzadaki karakter sayısı da kısıtlı ki.
Hani biraz daha dişimi sıksam bir gün şöyle bir video izler miyim;

"Evet arkadaşlar, şimdi Arcan Bey'in arabasına yaptığımız yeni bir uygulamayı paylaşıyoruz. Bildiğiniz üzere Lancer 117 beygirlik bir araç. Ancak biz bunu 300 beyigire çıkardık... " diye bir iç ses, sonrasında da uçup giden bir köpek balığı :)

Arkadaşlara araba bıraktık, ufo geri alacağım böyle giderse :)

IBA Otomotiv Alpaslan Bey ve Murat Bey... Arabayla işiniz bitince haber verin gelin alayım diyecem "Abi koordinatları ver, gelmene gerek yok, kendi senin yanına geliyor" diye bir cevap almaktan korkuyorum.

Ha bi de eliniz değmişken şu Karaşimşek'in öndeki vın vın kırmızı ışığını da takın, sağa sola gidip gelsin arabama verdiğim isim tam olsun.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2014 12:53 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Araç: Lancer Sportback
Meslek: çiftçi
Adriclarna yazdı:
cssniper in yazdığı fiyatları toplayınca 135 USD'ye bu parçaları getirtebiliyoruz. 135 USD x 2,2340 TL = 301,59 TL

Bu sisteme IBA'nın biçtiği değer = 1100 TL
1100 TL - 301,59 TL =798.41 TL

yani adamların bu sistemi çalışır hale getirmek için yazılım ve sistem üzerine çalışmalarının ederi araç başına 798,41 TL. çıkıyor.

Aklıma bir fıkra geldi.
Bir yerde bir fabrika varmış. Yeni bir müdür almışlar. Müdür gelir gelmez ofisten fabrikada çalışanları gözlemlemeye başlamış. Çalışmadığını gördüğünü işten çıkarıyormuş. İkinci günü ustabaşı dikkatini çekmiş. Gezip gezip makinelere yumruk atıyormuş. İnsan Kaynaklarına usta başını çıkarmalarını emretmiş. insan kaynakları aman efendim demiş, bu adam usta başı, bütün aletleri o tamir eder, o olmazsa fabrika durur. Müdür hemen hiddetlenmiş. "Yahu adam sabahtan akşama kadar makinelere yumruk atıyor, biz de bunun için para ödüyoruz, ne tamiri, atın işten" nuh demiş peygamber dememiş. İK da ustabaşını işten atmış. Ertesi gün sabah fabrikaya işçiler gelmiş, öğlene kadar çalışmışlar, öğlen makineler başlamış bozulmaya. Müdür sinirlenmiş tabii makineler çalışmayınca. Onun servisi, berinin teknisyeni ama makineler bir türlü çalışmıyormuş. Makineyi satan firmanın mühendisleri dahi makinelerdeki arızaları bulup gideremiyorlarmış. İşçilerden biri demiş ki "yahu bizim ustabaşını çağıralım, o bilir o halleder bu işi". Genel müdür çaresiz tamam demiş. Çağırın yapsın neyse parası verelim. Neyse, ustayı çağırmışlar, usta gelmiş kontrol etmiş. Gezmiş arızalı makineye 2 yumruk sallamış, makine çalışmış. Müdür teşekkür etmiş tabi ustaya, ustacım faturasını kes yolla biz de hemen ödemeyi yapalım demiş. Ertesi gün muhasebe müdürü gelmş genel müdürün yanına, Elinde ustanın faturası. Makine başına 5bin dolar para yazmış. Genel müdür gene hiddetlenmiş.. yahu demiş neymiş bu böyle. Altı üstü iki yumruk attı. Söyleyin ona faturayı ayrıntılı yazsın bakalım öyle ödeyelim. Tamam demiş muhasebe müdürü aynen geri yollamış faturayı ve aynen söylemiş ayrıntılı yolla diye. Usta da faturayı almış ve yeni fatura kesmiş. Fatura ayrıntısına aynen şöyle yazmış; "arızalı makine keşif bedeli 1 USD - arızayı gidermek için nereye vuracağını bilme bedeli 4999 USD"

Hani eskiden japon yapmış derlerdi ya.. Bu kez türkler yapmış be paşalar.. :)

Bunu da niye yazdım, fiyatlarla ilgili öyle şeyler okuyorum acaba dedim kendi kendime "lan bu herif gitmiş salak gibi 300 bilemedin 400 liraya hallolacak işe 1100 TL para ödemiş, enayi lan bu" diye mi düşünen oluyor mu ki benim hakkımda.

Eyy IBA otomotiv Murat Bey,
Eğer o sistemi 1100 TL'nin altında birinin arabasına takarsan, ben de bunu duyarsam, öbür dünyayı beklemem, bu dünyada yapışırım yakana haberin ola.

Ben de 1100 TL'ye ohhh miss gibi sabitlerim Ankara çevre yolunda 81 km'ye... radar madar vız gele :)

şimdi burada kendi yaptırdığınız uygulamaya verdiğiniz paranın yersiz olmadığına bizi inandırmaya çalıştınız, yoksa İBa nın fiyat politikasına destek mi çıktınız?

sizin yazdıklarınıza göre 800TL araç başı işçilik alınıyor,
300TL parçaya 800 işçilik fahiş bir fiyat bence, konunun detayı yardımcı olmak değil milletin sırtında para kazanmak düşüncesi var.
sizleri anlamıyorum, bu durum sadece beni mi rahatsız ediyor?
CC olsun istiyorum ama 1100 TL de veremem kimse kusura bakmasın. olmayı versin yani sonraki aracımı CC li alırım. o parça araca takılsada değerini 500TL bile etkilemeyecek en sonunda

forum olmanın anlamı yardımlaşmaktır, reklam yapıp para kazanmak değildir.
eski aracım stilo ydu ve forumdaki birçok araca bu konuda yapılmak istenenler gibi birçok uygulama ve tamir gibi işleri buluşmalarda ellerimizle yapardık,sadece yardımlaşmak adı altında bir kuruş para konuşulmadan.

ya benim düşüncelerimde bir farklılık var yada bu forumdaki yaklaşımda. ben çözemedim doğrusu....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2014 16:30 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
levent yavuz yazdı:

şimdi burada kendi yaptırdığınız uygulamaya verdiğiniz paranın yersiz olmadığına bizi inandırmaya çalıştınız, yoksa İBa nın fiyat politikasına destek mi çıktınız?

300TL parçaya 800 işçilik fahiş bir fiyat bence, konunun detayı yardımcı olmak değil milletin sırtında para kazanmak düşüncesi var.
CC olsun istiyorum ama 1100 TL de veremem kimse kusura bakmasın. olmayı versin yani sonraki aracımı CC li alırım. o parça araca takılsada değerini 500TL bile etkilemeyecek en sonunda

eski aracım stilo ydu ve forumdaki birçok araca bu konuda yapılmak istenenler gibi birçok uygulama ve tamir gibi işleri buluşmalarda ellerimizle yapardık,sadece yardımlaşmak adı altında bir kuruş para konuşulmadan.

ya benim düşüncelerimde bir farklılık var yada bu forumdaki yaklaşımda. ben çözemedim doğrusu....

:thumb:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2014 01:17 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
levent yavuz yazdı:
Adriclarna yazdı:
cssniper in yazdığı fiyatları toplayınca 135 USD'ye bu parçaları getirtebiliyoruz. 135 USD x 2,2340 TL = 301,59 TL

Bu sisteme IBA'nın biçtiği değer = 1100 TL
1100 TL - 301,59 TL =798.41 TL

yani adamların bu sistemi çalışır hale getirmek için yazılım ve sistem üzerine çalışmalarının ederi araç başına 798,41 TL. çıkıyor.

Aklıma bir fıkra geldi.
Bir yerde bir fabrika varmış. Yeni bir müdür almışlar. Müdür gelir gelmez ofisten fabrikada çalışanları gözlemlemeye başlamış. Çalışmadığını gördüğünü işten çıkarıyormuş. İkinci günü ustabaşı dikkatini çekmiş. Gezip gezip makinelere yumruk atıyormuş. İnsan Kaynaklarına usta başını çıkarmalarını emretmiş. insan kaynakları aman efendim demiş, bu adam usta başı, bütün aletleri o tamir eder, o olmazsa fabrika durur. Müdür hemen hiddetlenmiş. "Yahu adam sabahtan akşama kadar makinelere yumruk atıyor, biz de bunun için para ödüyoruz, ne tamiri, atın işten" nuh demiş peygamber dememiş. İK da ustabaşını işten atmış. Ertesi gün sabah fabrikaya işçiler gelmiş, öğlene kadar çalışmışlar, öğlen makineler başlamış bozulmaya. Müdür sinirlenmiş tabii makineler çalışmayınca. Onun servisi, berinin teknisyeni ama makineler bir türlü çalışmıyormuş. Makineyi satan firmanın mühendisleri dahi makinelerdeki arızaları bulup gideremiyorlarmış. İşçilerden biri demiş ki "yahu bizim ustabaşını çağıralım, o bilir o halleder bu işi". Genel müdür çaresiz tamam demiş. Çağırın yapsın neyse parası verelim. Neyse, ustayı çağırmışlar, usta gelmiş kontrol etmiş. Gezmiş arızalı makineye 2 yumruk sallamış, makine çalışmış. Müdür teşekkür etmiş tabi ustaya, ustacım faturasını kes yolla biz de hemen ödemeyi yapalım demiş. Ertesi gün muhasebe müdürü gelmş genel müdürün yanına, Elinde ustanın faturası. Makine başına 5bin dolar para yazmış. Genel müdür gene hiddetlenmiş.. yahu demiş neymiş bu böyle. Altı üstü iki yumruk attı. Söyleyin ona faturayı ayrıntılı yazsın bakalım öyle ödeyelim. Tamam demiş muhasebe müdürü aynen geri yollamış faturayı ve aynen söylemiş ayrıntılı yolla diye. Usta da faturayı almış ve yeni fatura kesmiş. Fatura ayrıntısına aynen şöyle yazmış; "arızalı makine keşif bedeli 1 USD - arızayı gidermek için nereye vuracağını bilme bedeli 4999 USD"

Hani eskiden japon yapmış derlerdi ya.. Bu kez türkler yapmış be paşalar.. :)

Bunu da niye yazdım, fiyatlarla ilgili öyle şeyler okuyorum acaba dedim kendi kendime "lan bu herif gitmiş salak gibi 300 bilemedin 400 liraya hallolacak işe 1100 TL para ödemiş, enayi lan bu" diye mi düşünen oluyor mu ki benim hakkımda.

Eyy IBA otomotiv Murat Bey,
Eğer o sistemi 1100 TL'nin altında birinin arabasına takarsan, ben de bunu duyarsam, öbür dünyayı beklemem, bu dünyada yapışırım yakana haberin ola.

Ben de 1100 TL'ye ohhh miss gibi sabitlerim Ankara çevre yolunda 81 km'ye... radar madar vız gele :)

Ah be genç kardeşim,

Şu cc konusunda olmadık yerlere mail atmışım, çine maçine telefonlar etmişim, usta usta gezmiş benzin yakmışım, internetten olmadık parça siparişleri vermişim, paramı yakmışım, Sen bana kalk de ki "forum yardımlaşmak içindir".

Bana sormuşsun yok bu yaptırdığın uygulamanın enayilk olmadığına bizi inandırmak için mi böyle yazdın yoksa IBA'nın fiyat politikasını desteklemek için mi diye.... Zaten ben söylemişim yazdığımda niye yazdığımı... Kendimi bir anda 300 TL'lik şeye 1100 TL ödeyen bir enayi gibi gördüm de aradaki farkı çıkarıp o paraya bu değerminin cevabını vermek için. Bir kere sorunun 2 cevabı da aynı şey zaten. Ha ibanın fiyat politikasını desteklemişim, ha sizleri enayi olmadığıma inandırmaya çalışmışım.

Olay sadece parçaların takılması ve aracın çalışması değil. Beyindeki konnektördeki kablo sıralamasından tut da, ilave çekilecek 4 adet kabloya kadar, MUT3 cihazının içindeki yazılımın kırılmasından tut da, beyindeki fonksiyonları açacak ilave yazalıma kadar başka şeyler de var. Melih zaten bunu ilgili konuda yazmıştı. Sadece alarm için bile 1.6'larda o airbag ışığına kablo çekilmesi gerektiğine kadar... Yani öyle 3 parça tak, yürü be cc kim tutar seni değil. Yazılım var, kablolama var, işçilik var. Bu inovasyon için harcanmış zaman var, emek var, kullanılmış bir bilgi var. Ve elbette bunun sonucunun bir ederi var.

Yurt dışından getirtirsen parçaları fiyatları e-bayde var. Aşağı yukarı Buraq kardeşimiz yazmış zaten ederi 179 USD. Facebookdaki Rainbow Pen'e bulaş, 150 USD+100 USD kargo öde. Eline ne geçeceği meçhul bu arada. Türkiye'de parçaların fiyatları 47 TL+84 TL + 415 TL + KDV eder sana 644.28 TL. Ara hangi servise istersen sor. Hadi yuvarladın parçalar oldu sana 600 TL. Götürürsün IBA'ya. Atarsın parçaları önüne, dersin ki kaça takacan kardeşim, o da sana fiyatını söyler takar. Pazarlığını yaparsın taktırırsın. Ammaaa... Adamın emeğinin pazarlığını yaparsın. Profilinde çiftçi olduğun yazıyor diye söylüyorum. Sen toprakla uğraşan, tarımla uğraşan adamsın. Tarlanı bağını bahçeni, mahsülünü almaya gelen adam senle nasıl pazarlık yapıyor, emeğinin pazarlığını yaparken sen ne kadar rahatsız oluyorsun onu düşün. Ondan sonra adamın emeğine biçtiği değeri düşün...

Fiyatı beğenirsin, beğenmezsin, ederi odur değildir tamamen kişiden kişiye değişen kavramlardır. Ben hesap kitap yaptım, kendimce bana sağlayacağı konforu, arabama katacağı farklılığı, arabanın performansına dalıp gaza basıp yemeyeceğim cezaları bi de üzerinde uğraştığım emek harcadığım bir şeye öyle veya böyle sahip olmanın mutluluğunu yaşamanın karşılığında 1100 TL ödemek... Sen ne dersen de... ben bu mutluluk ve ayrıcalığa 1100 TL veririm sen vermezsin. Başkası belki 3bin lira bile vermeye hazırdır.

Derdim üzerine cc takayım, şurası şöyle olsun burası böyle olsun arabam değerlensin de satarken üstünden para kazanayım değil. Hayalini kurduğum arabayı 38 yaşımda almak nasip oldu. Hayalini kurduğum şekle getirmeme de az kaldı. Ben arabayla ilgili boya çalışmalarımı yapmak için oturup 3dMax öğrendim bu yaşımda. Allaha şükür kimsenin üzerinden para kazanmak gibi ihtiyacım hiç ama hiç yok. Hiç ama hiç niyetim de yok. Bilen bilir beni.

Bu arada korkum, bu cc konusundaki yorumlarım tamponları satmak için açtığım başlıktaki mesnetsiz suçlama ve tartışmalara doğru gidiyor olması.

Bu sebepledir ki ben bu cc konusunda bundan sonra forum üzerinden yorum yapmayacağım. bilgi almak isteyen arkadaşlar PM atarlarsa seve seve cevaplandırırım. Lütfen bana cevaben yazmayın, yazsanız da ben cevaben yazmayacağım.

3 kuruşluk cc keyfim var, onu da bozmayacağım

Saygılarımla,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2014 12:35 
Kullanıcı avatarı

yardımlaşmayla ilgili eleştirim şahsınıza değil, konu sahibineydi. yanlış anlaşılma olmasın.
ben sizin yaklaşımınızı değil İBA nın FORUM politikasını eleştiriyorum, ister 1100 verisriniz ister 3000 lira imkan ve tercih meselesidir, saygı duyarım.
ama forumdan ödediğiniz miktara destek aramaya çalışmanız sizinde kafanızda ödenen tutarlarla ilgili bazı soru işaretleri olduğu izlenimi uyandırdı bende.

emeğin karşılığı tabiki olacak, ona kimsenin lafı olamaz. ben bedava uygulama yapılsın demiyorum.
İBA nın uygun fiyata hizmet veriyormuş izlenimi vermesi beni rahatsız ediyor. (örnek:serviste 110 TL ye satılan filtre İBA.com da 122 TL)
konuya ilk mesajımda da belirttim: satış yapmak için gelmiş buraya yanlış yerde; sahibinden e ilan açsın linkini paylaşsın.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2014 19:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: eksper
Kan grubu: b+
Murat-1 yazdı:
cihan841 yazdı:
iba nın fiyat politikası hiç beğenmiyorum.carismaya buji keçesi alacaz ustaya arattım tane 40tl dediler kendim aradım 45tl oldu kendi online sitesinden 27tl ya aldım el insaf ...... aklıma eski türk filimlerindeki çift etiketli manavlar geliyor.

o ustalar sizin yanınızdan bizi ararlar, biz 27 deriz onlar size 40 derler, zaten o parçayı servis dışından bulabilse yine 40 der, siz merak etmeyin! bu söylediğinize kimse inanmaz neden 40, 45 ve 27 diyelim bence biryerlerde yanlışlık var lütfen haksızlık etmeyin!!!!
sizi tanımam görmem yalan
söylemek için bir nedenim olmalı.sonuçta 40 tl dediğimiz parçayı yine sizden 27tl aldım.burda anlatmak istediğim internetten arabadan anlamayan adama 40tl anlayana 27tl....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2014 19:51 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alparslan
Araç: Lancer,carisma,L-200
Meslek: otomotiv
Kan grubu: +
Sayın Levent YAVUZ

Öncelikle belirtmek isterim ki forumun ne olduğunu ve ne olmadığını en az sizin kadar bildiğimi düşünüyorum, ve altını çizerek söylüyorum biz ticari bir işletmeyiz, bilmiyorsanız hatırlatayım ticari işletmeler para kazanmak için açılırlar. Bu foruma sizin gibi sadece Mitsubishi kullanıcısı olarak katılmadım aynı zamanda bu işin mutfağında yaşayan biri olarak katıldım, benim bir Mistubishi servis kimliğim var amacım bu kimliğimi kullanarak bilinen yanlışları düzelmek, bilinmeyenler hakkında bilgi vermek, Mitsubishi dostlarının yanında olmaktır. Bu forumda her hangi bir kullanıcıdan bedava alabileceğiniz hiçbir bilgi ve know how’ı satmıyorum aksine ben de veriyorum. Elbette ki var olabilmek için ticaret yapmam gerekir ki ticaret yapmak için bir adresim var bir web sitem var zaten.

Sanırım tam olarak anlayamadınız ya da anlamak istemiyorsunuz, bir kez daha anlatayım evet biz cruise control satıyoruz.

Forumda mı satıyoruz ? hayır forum ile sizleri haberdar ettik !

Neden satıyoruz ?

Çünkü Mitsubishi Global markette 1.5 ve 1.6 Lancer’lara cc takmıyor !!!

Biz Türkiye’de hiç kimsenin bu güne kadar yapamadığı cc araçlara taktık üstelik orijinal parçalar kullanarak. Şimdi ne oldu anlamıyorum? Cc takabilmek için neler yaptık biliyor musunuz? Ya da sizinde bir işletmeniz var ve bu işleri yapıyor ve fiyat politikanızı mı bozuyor anlam veremiyorum? Evet forum mantığında arkadaşlar bildiklerini, bulduklarını kendi aralarında paylaşırlar, paylaşmışlar da peki sonuç? Sonuç yok!
Ben bildiklerimi, bulduklarımı, tecrübemi ortaya koyup (bu iş için yatırım yapmak) sermaye ve büyük bir risk ile birleştirip sonuca ulaşmışım, ulaştığım sonuç tam sizin istediğiniz gibi ve sizlere bunu pazarlamam yanlış mı?
Arkadaşlar tekrar ediyorum. Biz kimseye zorla bir şey satmıyoruz! biz kimseye pahalı bir şey satmıyoruz. Biz en ucuz değiliz, biz en ucuzcu gibi görünüp en pahalıyı satmıyoruz ! Biz işin hakkı ne ise onu satıyoruz…
“ Dünyada hiçbir kimse, bir şeyi daha kötü yapmadan ucuza satamaz, bir malın sadece fiyatına bakmak bazı hileleri peşinen kabul etmek demektir “

Pahalının tanımını yapalım lütfen;

Bir ürünün pahalı olabilmesi için, aynı ürün özelliklerine sahip başka bir ürün olmalı ve bu ürünün fiyatı sizin ürününüzden daha ucuz olmalı işte o zaman pahalı olur.
Lütfen forumu başından itibaren okuyunuz, reklam yapmak isteseydim direk fiyat ile girerdim ki böyle yapmadım, konuyu haber vermek için açtım ve admin den uyarı aldım, fiyatı diğer üyeler sordu ve söyledim.
Biz cruise control sistemi satıyoruz, düğme ve switch değil, lütfen elma ile armudu karıştırmayın. Birbirleri ile yardımlaşıp düğme ve switch alanların sonuçları ortada, bunlar ücretsizdi.
Çok konusu geçti detay veriyorum;

8602A008 Cruise control kumandası 411,40 TL Kdv dahil
8614A018 fren switci 82,51 Kdv dahil
MB435457 debriyaj switci 57,02 Kdv dahil
Ekstra kablolar ve konektörler 50,00 Kdv dahil
Toplam 600,93 parça
1.100,00 TL – 600,93= 499,07 TL KDV dahil, kdv düşersek 422,94 kalır bu paranın içinde motor beyni yeniden programlama yazılım bedeli, ar-ge ve işçilik var.

levent yavuz yazdı:
İBA nın uygun fiyata hizmet veriyormuş izlenimi vermesi beni rahatsız ediyor. (örnek:serviste 110 TL ye satılan filtre İBA.com da 122 TL)
konuya ilk mesajımda da belirttim: satış yapmak için gelmiş buraya yanlış yerde; sahibinden e ilan açsın linkini paylaşsın.

Bizim 2 yıldır online satış yapan sitemiz var. Ne zaman burada satış yapmak için konu açıp tartıştım lütfen söyleyin? Ve lütfen söyleyin Türkiye’de sadece Mitsubishi online parça satan bir site var mı? Ben hiçbir zaman uygun fiyata hizmet vermeyi vaat etmedim, etmiyorum; ama altını çizmek isterim benim fiyatlarım diğerlerinin fiyatlarına göre yüksek değil!! Diğerleri işlerini eksik veya yanlış yapıyorlar bunun için onlar ucuz. Lütfen burada yazılanlardan rahatsızsanız konuyu takip etmeyin ve polemik yaratacak şeyler söylemeyin.

Buradan adminlere ve diğer kullanıcılara sesleniyorum yazdıklarımdan rahatsız iseniz, söylediklerim, önerilerim size fayda sağlamıyor, benim servisçi kimliğimden yararlanmak istemiyorsanız cevap vermeyin, takip etmeyin, ama iletişim kurmak isteyen kişilere engel olmayın. Lütfen yazdığınız şeyler ile başlık konusunun dışana çıkmayın
Saygılarımla.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2014 20:11 
Kullanıcı avatarı

cihan841 yazdı:
Murat-1 yazdı:
cihan841 yazdı:
iba nın fiyat politikası hiç beğenmiyorum.carismaya buji keçesi alacaz ustaya arattım tane 40tl dediler kendim aradım 45tl oldu kendi online sitesinden 27tl ya aldım el insaf ...... aklıma eski türk filimlerindeki çift etiketli manavlar geliyor.

o ustalar sizin yanınızdan bizi ararlar, biz 27 deriz onlar size 40 derler, zaten o parçayı servis dışından bulabilse yine 40 der, siz merak etmeyin! bu söylediğinize kimse inanmaz neden 40, 45 ve 27 diyelim bence biryerlerde yanlışlık var lütfen haksızlık etmeyin!!!!
sizi tanımam görmem yalan
söylemek için bir nedenim olmalı.sonuçta 40 tl dediğimiz parçayı yine sizden 27tl aldım.burda anlatmak istediğim internetten arabadan anlamayan adama 40tl anlayana 27tl....

Sayın Cihan Bey

Sizin yaşadığınız olayda talihsiz sistem hataları sonucunda bu parçayı 24/12/2013 tarihinde, A- 552325 numaralı fatura ile 27 TL KDV dahil satın aldınız, parçanın kodu MD198128 ve satın aldığınız tarihteki satış fiyatı ve şu anki satış fiyatı 43,32 TL dir. Online satış sitemizdeki problem nedeni ile parçanın maliyetininde altında olan 23,00+KDV fiyatı gördüğünüz için sizi kırmamak adına internette beyan ettiğimiz fiyat ile size verdik. Lütfen unutmayın internetten satın aldığınız bu parçaların bedelini size iade ederek,satışı iptal edebilirdik. Benim felsefem " insanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim" dir. Ama anlıyorum ki hata etmişiz! Sizi mutlu edememişiz! Hem para hem sizi kaybetmişiz, gerçekten çok üzüldüm

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2014 20:17 
Kullanıcı avatarı

mesut taşdemir yazdı:
Murat-1 yazdı:
mesut taşdemir yazdı:
Hocam Coltlara ESP işine el atma şansınız var mı?

Teknik olarak mümkün fakat, aracın abs ecu'sü esp li olanı ile değiştirilmeli ve araca direksiyon açı sensörü, G sensörü ve yaw senserünün takılması ve tüm bunların motor ecu'sü ile bağlantısının yapılması gerekir.

Peki çok mu tutar bu parçalar? :sev:

Sadece MR977097 ABS ecu 3.245,00 TL, ASC sizin için çok önemli ise aracı ASC li olan ile değiştirmenizi önermek isterim. Fakat aracınızın lastikleri iyi, ön ve arka süspansiyon bileşenleriniz arızalı değilse, hiç korkmadan aracınızı güvenle kullanabilirsiniz. Coltların yol tutuşu çok başarılıdır. EPS elektrikli direksiyonu Mitsubishi 2005 de ilk Colt'da kullandı ve yol tutuşu bir önceki Colta göre mükemmel hale geldi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2014 22:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ergin
Araç: Mitsubishi
Meslek: Oto Teknik
Kan grubu: B+
Arkadaşlar iba otomativ uraşmış emek vermiş para kazanaca tabiki adamların emeyine saygı duyalım hemen kötülemeyelim parası olan taktırır olman taktırmaz

Japon Kore Araç Tamirinde Tek Adres

http://www.uzmanjapon.net/
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2014 23:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ceyhun
Araç: 2013 Mitsubishi Lancer 1.6 Invite MT
Meslek: Sistem Destek Uzmanı
Kan grubu: 0Rh-
Murat-1,
Epey bi yazmıştım ama sildim, yazmamak en iyisi...
Daha fazla konuşmanın faydası yok. Bir fiyat vermişsiniz isteyen yaptırır istemeyen yaptırmaz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2014 00:46 
Kullanıcı avatarı

mesut taşdemir yazdı:
Bilgi için teşekkürler benim sadece jantlar üzerinde oynama yapmam lazım o zaman

Jant değiştirirken ölçülere dikkat lütfen; aracınız için kullanabileceğiniz jant ve lastik ebatlarını aşağıda veriyorum

14 X 5.5J ofset 46, pcd 114.3 lastik 175/65/R14
15 X 6J ofset 46, pcd 114.3 lastik 195/50/R15
16 X 6,5J ofset 46, pcd 114.3 lastik 205/45/R16

bu önerilen ebatlar dışına taşarsanız bazı denge sorunları ve özellikle arka lastiklerde sürtme problemi yaşarsınız.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2014 01:50 
Kullanıcı avatarı

Murat-1 yazdı:
Sayın Levent YAVUZ

Öncelikle belirtmek isterim ki forumun ne olduğunu ve ne olmadığını en az sizin kadar bildiğimi düşünüyorum, ve altını çizerek söylüyorum biz ticari bir işletmeyiz, bilmiyorsanız hatırlatayım ticari işletmeler para kazanmak için açılırlar. Bu foruma sizin gibi sadece Mitsubishi kullanıcısı olarak katılmadım aynı zamanda bu işin mutfağında yaşayan biri olarak katıldım, benim bir Mistubishi servis kimliğim var amacım bu kimliğimi kullanarak bilinen yanlışları düzelmek, bilinmeyenler hakkında bilgi vermek, Mitsubishi dostlarının yanında olmaktır. Bu forumda her hangi bir kullanıcıdan bedava alabileceğiniz hiçbir bilgi ve know how’ı satmıyorum aksine ben de veriyorum. Elbette ki var olabilmek için ticaret yapmam gerekir ki ticaret yapmak için bir adresim var bir web sitem var zaten.

Sanırım tam olarak anlayamadınız ya da anlamak istemiyorsunuz, bir kez daha anlatayım evet biz cruise control satıyoruz.

Forumda mı satıyoruz ? hayır forum ile sizleri haberdar ettik !

Neden satıyoruz ?

Çünkü Mitsubishi Global markette 1.5 ve 1.6 Lancer’lara cc takmıyor !!!

Biz Türkiye’de hiç kimsenin bu güne kadar yapamadığı cc araçlara taktık üstelik orijinal parçalar kullanarak. Şimdi ne oldu anlamıyorum? Cc takabilmek için neler yaptık biliyor musunuz? Ya da sizinde bir işletmeniz var ve bu işleri yapıyor ve fiyat politikanızı mı bozuyor anlam veremiyorum? Evet forum mantığında arkadaşlar bildiklerini, bulduklarını kendi aralarında paylaşırlar, paylaşmışlar da peki sonuç? Sonuç yok!
Ben bildiklerimi, bulduklarımı, tecrübemi ortaya koyup (bu iş için yatırım yapmak) sermaye ve büyük bir risk ile birleştirip sonuca ulaşmışım, ulaştığım sonuç tam sizin istediğiniz gibi ve sizlere bunu pazarlamam yanlış mı?
Arkadaşlar tekrar ediyorum. Biz kimseye zorla bir şey satmıyoruz! biz kimseye pahalı bir şey satmıyoruz. Biz en ucuz değiliz, biz en ucuzcu gibi görünüp en pahalıyı satmıyoruz ! Biz işin hakkı ne ise onu satıyoruz…
“ Dünyada hiçbir kimse, bir şeyi daha kötü yapmadan ucuza satamaz, bir malın sadece fiyatına bakmak bazı hileleri peşinen kabul etmek demektir “

Pahalının tanımını yapalım lütfen;

Bir ürünün pahalı olabilmesi için, aynı ürün özelliklerine sahip başka bir ürün olmalı ve bu ürünün fiyatı sizin ürününüzden daha ucuz olmalı işte o zaman pahalı olur.
Lütfen forumu başından itibaren okuyunuz, reklam yapmak isteseydim direk fiyat ile girerdim ki böyle yapmadım, konuyu haber vermek için açtım ve admin den uyarı aldım, fiyatı diğer üyeler sordu ve söyledim.
Biz cruise control sistemi satıyoruz, düğme ve switch değil, lütfen elma ile armudu karıştırmayın. Birbirleri ile yardımlaşıp düğme ve switch alanların sonuçları ortada, bunlar ücretsizdi.
Çok konusu geçti detay veriyorum;

8602A008 Cruise control kumandası 411,40 TL Kdv dahil
8614A018 fren switci 82,51 Kdv dahil
MB435457 debriyaj switci 57,02 Kdv dahil
Ekstra kablolar ve konektörler 50,00 Kdv dahil
Toplam 600,93 parça
1.100,00 TL – 600,93= 499,07 TL KDV dahil, kdv düşersek 422,94 kalır bu paranın içinde motor beyni yeniden programlama yazılım bedeli, ar-ge ve işçilik var.

levent yavuz yazdı:

Bizim 2 yıldır online satış yapan sitemiz var. Ne zaman burada satış yapmak için konu açıp tartıştım lütfen söyleyin? Ve lütfen söyleyin Türkiye’de sadece Mitsubishi online parça satan bir site var mı? Ben hiçbir zaman uygun fiyata hizmet vermeyi vaat etmedim, etmiyorum; ama altını çizmek isterim benim fiyatlarım diğerlerinin fiyatlarına göre yüksek değil!! Diğerleri işlerini eksik veya yanlış yapıyorlar bunun için onlar ucuz. Lütfen burada yazılanlardan rahatsızsanız konuyu takip etmeyin ve polemik yaratacak şeyler söylemeyin.

Buradan adminlere ve diğer kullanıcılara sesleniyorum yazdıklarımdan rahatsız iseniz, söylediklerim, önerilerim size fayda sağlamıyor, benim servisçi kimliğimden yararlanmak istemiyorsanız cevap vermeyin, takip etmeyin, ama iletişim kurmak isteyen kişilere engel olmayın. Lütfen yazdığınız şeyler ile başlık konusunun dışana çıkmayın
Saygılarımla.

benimde mesaj yazdığım bir konu vardı, yine İBA nın fiyat politikasını ve yaklaşımını eleştirmiştim fakat ne konuyu neden mesajımı bulamadığımdan şuan bir ispat edemiyorum, yönetim tarafından kaldırılmış olmalı.

şimdi gelelim sizin konuya yaklaşımıza
ilk bi mesaj yazıp kenardan tepkileri izlediniz, parça fiyatı vermek istemediniz taki konu buraya gelene kadar, tabiri caizse kerpetenle laf almaya çalıştı arkadaşlar
tabiki bununda bir ticari yaklaşım pazarlama strateji olduğu aşikar, siz ticari bir işletme olduğundan size göre buda normal.
en başında bu yazdıklarınızı adam akıllı açıklamış olsanız tepkim bir nebze farklı olurdu. hem sayemde daha detaylı bilgi alıyor forum fena mı :D
forum kurallarını ben belirlemiyorum, isteyen yazdıklarınızdan faydalansın, parası olan yaptırsın
ama teşekkürlerin yanında bunlara hazırlıklı olmanız lazım, rahatsız olsam da doğru bildiğimi yazmak için burada olacağım....

yetkili servis olarak diğer servislerin daha uygun fiyatlı olmasını kötü iş yapmış olmalarına bağlamanıza, sizin gibi yetkili olan diğer servisleri kötülemenizi ayrıca yakıştıramadım.

size hayırlı işler,büyük emek harcamış ve koca mitsubishinin yapamadığını yapmışsınız, tebrikler :vauv:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2014 00:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: ÖzgüR
Araç: 2009 Lancer İnvite Yakut Kırmızı
Meslek: memur
1.5 manuel invitelerde için acilen bekliyoruz...Ayrıyetten 1.6 ile 1.5 in farkı nedirki aynı anda yapılamıyor..Fiyattada mutlaka indirim bekliyoruz..indirim beklememizin sebebi ise biz araçlarımızı gönülden seven insanlarız,fiyat makul seviyede olduğunda bir çok arkadaşımız anadolunun her köşesinden çıkıp geleceklerdir...buna bende dahilim tabikide istanbuldan :) Sonuç olarak Tabiki tebrik edilecek bir iş başarmışsınız..İnşallh hepimizin CC li olması dileğiyle sevgiler saygılar :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2014 17:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: eray
Araç: lancer 1.6 invite sportback
Meslek: yok
Kan grubu: yok
uzun süredir bu konuyu takip ediyorum ama herhangi bir yorum yazmadım....bence bazı arkadaşlar bu ürünü satan arkadaşa gereksiz yüklenmişler benim şahsi fikrim bu...ben 1 yıldır mitsubishi sahibiyim 2 senedir forumu takip ediyorum ve sürekli herkes cc diye yırttırıp duruyordu ah şu crusise control ümüz olsa tam olucak falan filan bir sürü şey hepimiz biliyoruz...bu işi kendimizde çözmeye çalıştık ama mümkün olmadı bildiğiniz gibi....şimdi bir tane firma gelmiş forumumuza cc ün mümkün olduğunu orjinal parçalarla sorunsuz takabildiklerini söylemişler videoda koymuşlar üstüne arcan abide yapmış bu işi detaylarıyla bilgi vermişler...fiyat konusuna gelince de bir çok arkadaş yok çok fazla hakkı değil falan filan...afedersiniz de siz hiç diğer firmaların cc sistemini takma fiyatlarını araştırdınız mı kim bunlardan çok çok daha ucuza takıyor cc yi...ben açıkcası fordu olan bir arkadaştan 2.000 tl ödediğine dahil bir bilgi aldım...ki genel piyasa cidden 1100 altında değil...altında olan da vardır ama adamlar bu işi kendileri başarmışlar da yapmışlar kimse BENCE 1100 tl ye çok çok fazla dememeli takdir etmeli isteyen taktırsın istemeyen taktırmasın...ama bence takdir etmekten öteye de gidilmemeli bunlar benim şahsi fikrim bu arada belirteyim....bence fiyat güzel yeni özellikler on numara....inş nasip kısmet olursa bence aracıma bu özellikleri taktırmayı düşünüyorum....bu işi yapan arkadaşlarıda takdir ve tebrik edip başarıların devamını diliyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2014 22:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
Kan grubu: ARH+
1.5 invite icin gelistirdiginiz gun ordayım.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 136 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 75 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye