Zaman: 27 Nis 2024 20:42

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 136 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 20:06 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERAY
Araç: Lancer 1.6
Meslek: memur
Kan grubu: b -
Sistemi yapan arkadaşı tebrik ediyorum,gerçekten çok güzel çalışmalar yapılmış.Hayran kaldım.Fakat fiyatlardan dolayı malesef tarz değil :)
Keşke daha uygun fiyatlara alma şansımız olsaydı da forumca taktırıp keyfini sürebilseydik.
Aklıma eski 307'im geldi,onda da cruise yoktu 150tl'ye kol alıp serviste 20tl ye aktif etmişlerdi,süpermiş ya :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 21:05 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
Ekstra özelliklerle baya mükemmel olmuş.Kıskandım valla :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 21:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1,8 cvt
Meslek: makina imalat
Kan grubu: A+
Bunlar bizim araçlarda varda kapalımı

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 21:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: haluk
Araç: Mitsubishi Lancer Sport Sedan 2013
Meslek: Mühendis
Kan grubu: 0Rh+
Arkadaş o kadar para sayip vergi verip araba aliyoruz. Arabada milyon tane özellik var ve kullanamıyoruz.. Bu nasi bi is anlamadim... Siz ortaya cikarmasaniz hic haberimiz olmayacak.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 22:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ergin
Araç: Mitsubishi
Meslek: Oto Teknik
Kan grubu: B+
Güzel bir çalışma olmuş emeyi geçen eskiden beraber çalıştığım arkadaşlarıma ve ustam olan ahmet ustamın eline sağlık teşekkür

Japon Kore Araç Tamirinde Tek Adres

http://www.uzmanjapon.net/
Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 23:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bilal
Araç: Lancer
Meslek: Memur
Kan grubu: Brh-
Bu uygulama garantiyi bozmuyor değil mi ?

frezyaM' dan aşkla gönderildi :-)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 23:24 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kenan
Araç: birsekiz cevete
Meslek: Tekniker
Kan grubu: 0rH+
hiçbirşey ilgimi çekmiyor da bi konuda yardımınıza ihtiyacım olabilir. 1.6 mt lancer'ımda hoşgeldin ışığı vardı... kilidi açınca uzaktan parklar neyim yanıyordu 30 saniye... isterim isterim onu isterim, var mı öyle bir şansımız aceba?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 23:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alparslan
Araç: Lancer,carisma,L-200
Meslek: otomotiv
Kan grubu: +
fleshget yazdı:
hiçbirşey ilgimi çekmiyor da bi konuda yardımınıza ihtiyacım olabilir. 1.6 mt lancer'ımda hoşgeldin ışığı vardı... kilidi açınca uzaktan parklar neyim yanıyordu 30 saniye... isterim isterim onu isterim, var mı öyle bir şansımız aceba?

1.5 - 1.6 - 1.8 fark etmez farları da yakarız parkları da

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 23:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kenan
Araç: birsekiz cevete
Meslek: Tekniker
Kan grubu: 0rH+
Murat-1 yazdı:
fleshget yazdı:

1.5 - 1.6 - 1.8 fark etmez farları da yakarız parkları da

heyecanlandırdınız beni valla... en uygun anımda koşarak geleceğimdir... ilginiz için teşekkürler gerçekten :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 23:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: burak
Araç: a
Meslek: sağlık
Kan grubu: a-
elinize sağlık. 1,5 otomatik araçlar için de dört gözle bekliyoruz çalışmalarınızı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2014 01:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: Burak
Araç: Lancer Sportback
Meslek: Jeofizik Mühendisi
Kan grubu: BRh+
son videodaki aracın farları nasıl bilgi alabilir miyiz ? led falan gördüm sanki

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2014 10:40 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Evet arkadaşlar. Sürprizlerin çoğu gelmiş azı kalmış. :) Daha neler var neler. (Çok mu reklam koktu ne.) ama hava atayım az bari :)

@Buraq arabadaki farları 2 sene önce almıştım ledli junyan far. Artık piyasada bulunmuyor ama Ankara'da geçtiğimiz günlerde çıkmacı birinde benzen farlar gördüm. İki model vardı, biri 1500 TL diğeri 1000 TL idi sanırım. İlgileniyorsan telefon numarasını bulup özelden yazayım sana.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2014 23:30 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

cssniper in yazdığı fiyatları toplayınca 135 USD'ye bu parçaları getirtebiliyoruz. 135 USD x 2,2340 TL = 301,59 TL

Bu sisteme IBA'nın biçtiği değer = 1100 TL
1100 TL - 301,59 TL =798.41 TL

yani adamların bu sistemi çalışır hale getirmek için yazılım ve sistem üzerine çalışmalarının ederi araç başına 798,41 TL. çıkıyor.

Aklıma bir fıkra geldi.
Bir yerde bir fabrika varmış. Yeni bir müdür almışlar. Müdür gelir gelmez ofisten fabrikada çalışanları gözlemlemeye başlamış. Çalışmadığını gördüğünü işten çıkarıyormuş. İkinci günü ustabaşı dikkatini çekmiş. Gezip gezip makinelere yumruk atıyormuş. İnsan Kaynaklarına usta başını çıkarmalarını emretmiş. insan kaynakları aman efendim demiş, bu adam usta başı, bütün aletleri o tamir eder, o olmazsa fabrika durur. Müdür hemen hiddetlenmiş. "Yahu adam sabahtan akşama kadar makinelere yumruk atıyor, biz de bunun için para ödüyoruz, ne tamiri, atın işten" nuh demiş peygamber dememiş. İK da ustabaşını işten atmış. Ertesi gün sabah fabrikaya işçiler gelmiş, öğlene kadar çalışmışlar, öğlen makineler başlamış bozulmaya. Müdür sinirlenmiş tabii makineler çalışmayınca. Onun servisi, berinin teknisyeni ama makineler bir türlü çalışmıyormuş. Makineyi satan firmanın mühendisleri dahi makinelerdeki arızaları bulup gideremiyorlarmış. İşçilerden biri demiş ki "yahu bizim ustabaşını çağıralım, o bilir o halleder bu işi". Genel müdür çaresiz tamam demiş. Çağırın yapsın neyse parası verelim. Neyse, ustayı çağırmışlar, usta gelmiş kontrol etmiş. Gezmiş arızalı makineye 2 yumruk sallamış, makine çalışmış. Müdür teşekkür etmiş tabi ustaya, ustacım faturasını kes yolla biz de hemen ödemeyi yapalım demiş. Ertesi gün muhasebe müdürü gelmş genel müdürün yanına, Elinde ustanın faturası. Makine başına 5bin dolar para yazmış. Genel müdür gene hiddetlenmiş.. yahu demiş neymiş bu böyle. Altı üstü iki yumruk attı. Söyleyin ona faturayı ayrıntılı yazsın bakalım öyle ödeyelim. Tamam demiş muhasebe müdürü aynen geri yollamış faturayı ve aynen söylemiş ayrıntılı yolla diye. Usta da faturayı almış ve yeni fatura kesmiş. Fatura ayrıntısına aynen şöyle yazmış; "arızalı makine keşif bedeli 1 USD - arızayı gidermek için nereye vuracağını bilme bedeli 4999 USD"

Hani eskiden japon yapmış derlerdi ya.. Bu kez türkler yapmış be paşalar.. :)

Bunu da niye yazdım, fiyatlarla ilgili öyle şeyler okuyorum acaba dedim kendi kendime "lan bu herif gitmiş salak gibi 300 bilemedin 400 liraya hallolacak işe 1100 TL para ödemiş, enayi lan bu" diye mi düşünen oluyor mu ki benim hakkımda.

Eyy IBA otomotiv Murat Bey,
Eğer o sistemi 1100 TL'nin altında birinin arabasına takarsan, ben de bunu duyarsam, öbür dünyayı beklemem, bu dünyada yapışırım yakana haberin ola.

Ben de 1100 TL'ye ohhh miss gibi sabitlerim Ankara çevre yolunda 81 km'ye... radar madar vız gele :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2014 23:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: cihan
Araç: carisma 1.6 avance
Meslek: eksper
Kan grubu: b+
iba nın fiyat politikası hiç beğenmiyorum.carismaya buji keçesi alacaz ustaya arattım tane 40tl dediler kendim aradım 45tl oldu kendi online sitesinden 27tl ya aldım el insaf ...... aklıma eski türk filimlerindeki çift etiketli manavlar geliyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2014 01:20 
Kullanıcı avatarı

cihan841 yazdı:
iba nın fiyat politikası hiç beğenmiyorum.carismaya buji keçesi alacaz ustaya arattım tane 40tl dediler kendim aradım 45tl oldu kendi online sitesinden 27tl ya aldım el insaf ...... aklıma eski türk filimlerindeki çift etiketli manavlar geliyor.

o ustalar sizin yanınızdan bizi ararlar, biz 27 deriz onlar size 40 derler, zaten o parçayı servis dışından bulabilse yine 40 der, siz merak etmeyin! bu söylediğinize kimse inanmaz neden 40, 45 ve 27 diyelim bence biryerlerde yanlışlık var lütfen haksızlık etmeyin!!!!

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2014 09:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ceyhun
Araç: 2013 Mitsubishi Lancer 1.6 Invite MT
Meslek: Sistem Destek Uzmanı
Kan grubu: 0Rh-
Adriclarna yazdı:
cssniper in yazdığı fiyatları toplayınca 135 USD'ye bu parçaları getirtebiliyoruz. 135 USD x 2,2340 TL = 301,59 TL

yani adamların bu sistemi çalışır hale getirmek için yazılım ve sistem üzerine çalışmalarının ederi araç başına 798,41 TL. çıkıyor.

Aklıma bir fıkra geldi.
Bir yerde bir fabrika varmış. Yeni bir müdür almışlar. Müdür gelir gelmez ofisten fabrikada çalışanları gözlemlemeye başlamış. Çalışmadığını gördüğünü işten çıkarıyormuş. İkinci günü ustabaşı dikkatini çekmiş. Gezip gezip makinelere yumruk atıyormuş. İnsan Kaynaklarına usta başını çıkarmalarını emretmiş. insan kaynakları aman efendim demiş, bu adam usta başı, bütün aletleri o tamir eder, o olmazsa fabrika durur. Müdür hemen hiddetlenmiş. "Yahu adam sabahtan akşama kadar makinelere yumruk atıyor, biz de bunun için para ödüyoruz, ne tamiri, atın işten" nuh demiş peygamber dememiş. İK da ustabaşını işten atmış. Ertesi gün sabah fabrikaya işçiler gelmiş, öğlene kadar çalışmışlar, öğlen makineler başlamış bozulmaya. Müdür sinirlenmiş tabii makineler çalışmayınca. Onun servisi, berinin teknisyeni ama makineler bir türlü çalışmıyormuş. Makineyi satan firmanın mühendisleri dahi makinelerdeki arızaları bulup gideremiyorlarmış. İşçilerden biri demiş ki "yahu bizim ustabaşını çağıralım, o bilir o halleder bu işi". Genel müdür çaresiz tamam demiş. Çağırın yapsın neyse parası verelim. Neyse, ustayı çağırmışlar, usta gelmiş kontrol etmiş. Gezmiş arızalı makineye 2 yumruk sallamış, makine çalışmış. Müdür teşekkür etmiş tabi ustaya, ustacım faturasını kes yolla biz de hemen ödemeyi yapalım demiş. Ertesi gün muhasebe müdürü gelmş genel müdürün yanına, Elinde ustanın faturası. Makine başına 5bin dolar para yazmış. Genel müdür gene hiddetlenmiş.. yahu demiş neymiş bu böyle. Altı üstü iki yumruk attı. Söyleyin ona faturayı ayrıntılı yazsın bakalım öyle ödeyelim. Tamam demiş muhasebe müdürü aynen geri yollamış faturayı ve aynen söylemiş ayrıntılı yolla diye. Usta da faturayı almış ve yeni fatura kesmiş. Fatura ayrıntısına aynen şöyle yazmış; "arızalı makine keşif bedeli 1 USD - arızayı gidermek için nereye vuracağını bilme bedeli 4999 USD"

Bunu da niye yazdım, fiyatlarla ilgili öyle şeyler okuyorum acaba dedim kendi kendime "lan bu herif gitmiş salak gibi 300 bilemedin 400 liraya hallolacak işe 1100 TL para ödemiş, enayi lan bu" diye mi düşünen oluyor mu ki benim hakkımda.

Eğer o sistemi 1100 TL'nin altında birinin arabasına takarsan, ben de bunu duyarsam, öbür dünyayı beklemem, bu dünyada yapışırım yakana haberin ola.

Ben de 1100 TL'ye ohhh miss gibi sabitlerim Ankara çevre yolunda 81 km'ye... radar madar vız gele :)

Size gore bu fiyat bu sistemin ederi ise kimin ne düşündüğü önemli değil. Siz mutluysanız gerisini boşverin, kazasız belasız ve radarsız güle güle kullanın :)

CC, aklımda uzun süredir olan bir projeydi, bende ürünlerin siparişleri geçip uygulama aşamasına geçmeyi planlıyorum.
İyi forumlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2014 13:27 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Lancer 2010 - Fluence 2014 Edc
Meslek: Mimar
Cam açma kapama muhabbeti 1.5 lancerda var kontaktan anahtari cikardiginiz zaman belli bir sure camlar acilip kapaniyor. Hatta camlari acip kapatmakla dewamli oynadigin muddetce hareket dewam ediyor. Ama alarm özelliğiiyiymis.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2014 13:35 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

csniper yazdı:
Adriclarna yazdı:

Aklıma bir fıkra geldi.

Size gore bu fiyat bu sistemin ederi ise kimin ne düşündüğü önemli değil. Siz mutluysanız gerisini boşverin, kazasız belasız ve radarsız güle güle kullanın :)

CC, aklımda uzun süredir olan bir projeydi, bende ürünlerin siparişleri geçip uygulama aşamasına geçmeyi planlıyorum.
İyi forumlar.

Başarmanı en az hatta senden bile fazla isterim. Ben 2012 senesinden bu yana araştırdım, uğraştım ancak başaramadım. İşin sonu yazılım çözümüne gidiyor. Ben ve benim gibi birçok kişi parçaları bulup takınca olacağına inanıyorduk ancak sonunda geldik yazılıma tosladık. Bizimkiler 2011 model, senin araç sanırım 2013 model. Belki bir yerinde bir farklılık vardır ve umarım sen son kullanıcı olarak başarır ve tümümüz için yolu açarsın.

Takipteyim haberin olsun :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2014 15:41 
Kullanıcı avatarı

mesut taşdemir yazdı:
Hocam Coltlara ESP işine el atma şansınız var mı?

Teknik olarak mümkün fakat, aracın abs ecu'sü esp li olanı ile değiştirilmeli ve araca direksiyon açı sensörü, G sensörü ve yaw senserünün takılması ve tüm bunların motor ecu'sü ile bağlantısının yapılması gerekir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2014 18:27 
Kullanıcı avatarı

Yeni bir özellik daha!

Çoğumuzun zaman zaman eksikliğini hissettiği bir özellik daha geldi; aracı sürmeye başladığınızda hızınız 20km/s ulaştığında kapılarınız otomatik olarak kilitlenir.

Otomatik şanzımanlı araçlarda, vites "P" konumuna alındığında kapılarınız otomatik açılır.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 136 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 57 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye