Zaman: 28 Mar 2024 21:14

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 136 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2014 04:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erkan
Araç: Mitsubishi 1.8 CVT
Meslek: Sağlık
Siz baştan yanlış yapmışsınız, ilk başta fiyat 1.700 TL yazıp sonra hadi hadi sizin için 1.200 TL olsun yazsaydınız sizden kralı olmazdı :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2014 10:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Erdem
Araç: ASX 2011
Meslek: Denetim
Ben de buradaki tartışmaları çok anlamsız buluyorum, ortada bir emek var, emeğin yanında kullanılan orjinal parçalar var ve bu işlemi bir ticari işletme yapmış ve bu forumda sıkça dillendirilen bir ihtiyacı çözdüğünü burada bildirmiş. Bunun üzerine yok burası bunun yeri değil demek, gitsin satış sitelerinde ilan versin demek çok yersiz ve hadsiz bana göre. Tutarın azlığı çokluğu tamamen görecelidir ve bunu tartışmak da çok gereksizdir bence.

Temel işletme derslerinden hatırladığım kadarıyla birden fazla satıcı ve birden fazla alıcının olduğu piyasalarda fiyat arz-talep dengesinde gerçekleşmekte, ancak mevcut durumda cc sistem kurulumu için tek satıcının olduğu(monopol) piyasada fiyat satıcı tarafından belirlenmiş, bu seviyede talep miktarı da dolaylı olarak satıcı tarafından belirlenmektedir. Satıcı bu fiyat seviyesini toplam talep için makul görüyorsa buna diyecek bişeyimiz olmamalı bu tamamen firmanın kendi ticari kararı. Ancak yarın başka firma da aynı şekilde bu kurulumu yapmaya başlar ve firmalar arası bir anlaşma olmaz(kartel) ve bir rekabet ortamı oluşursa o zaman fiyat ister istemez düşecektir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2014 19:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: ERAY
Araç: Lancer 1.6
Meslek: memur
Kan grubu: b -
Fiyatı normal olarak gören bir çok arkadaş gördüm,fakat neden koşup taktırmadıklarını çözemedim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2014 19:39 
Kullanıcı avatarı

İsim: Kenan
Araç: birsekiz cevete
Meslek: Tekniker
Kan grubu: 0rH+
adamlar yapmış fiyatım bu diyor, işine gelen buyursun diyor. bana sorarsanız tartışılması gereken her şey zaten fazlaca tartışıldı, uzatıp kalp kırmaya gerenk yok diye düşünüyorum... n'olur uzatmayın lan :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2014 09:51 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
fleshget yazdı:
adamlar yapmış fiyatım bu diyor, işine gelen buyursun diyor. bana sorarsanız tartışılması gereken her şey zaten fazlaca tartışıldı, uzatıp kalp kırmaya gerenk yok diye düşünüyorum... n'olur uzatmayın lan :)

:x :x :twisted: :Bravo:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2014 10:37 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Araç: Lancer Sportback
Meslek: çiftçi
herkes fikrini paylaşıyor.
yapılana değil yaklaşıma olan eleştirim neden sizleri bu kadar rahatsız etti?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Kas 2014 01:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: Burak
Meslek: Jeofizik Mühendisi
Kan grubu: BRh+
Şehir dışına hizmet var mı ?
Ankaraya gelip taktırmam icin 400-450tl benzin + konaklama yeme icme bu cc bize x2 maliyet olur ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2014 22:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim
Araç: Lancer İnvite 2011 beyaz
Meslek: İnsan Kaynakları Yöneticisi
Merhaba
Bu CC dışında ki özellikleri aktive etmek için ne yapıyorsunuz. Sadece yazılımsal çözüm mü? Ücretin içinde bunlarda Var mı acaba bilgi verirseniz sevinirim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2014 07:07 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: İnsignia cosmo 1.6 180hp
Meslek: ekonomist-
Kan grubu: 0rh-
Cc konusu ben açmıştım.İlgili parçaları eklemiştim,servisle çok fazla bağlantım olmadığı için burada paylaştım...Temsanın bile yapamadığını yapmış usta helal olsun cc sistemi ile araç tam olmuş, aracımı satalı çok oldu. Uzun yol yapan biri için velinimet bu sistem.Emeğin değeri tartışılır illaki fakat bu ustaya saygı duymak lazım adam uğraşmış, Türkiye de bu araca ilk cc sistemini takmış böyle bakmak gerek olaya.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2014 12:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: Burak
Araç: Bayrak
Meslek: Bilgisayar mühendisi
2011 1.5 a/t için haberlerinizi bekliyoruz, tahmini zaman var mı??

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2014 16:31 
Kullanıcı avatarı

İsim: Soner
Araç: Prestij 2012
Meslek: Elektronik, turizm
Kan grubu: 0-
Bir elektronikçi olarak tebrik ediyorum. İşin riskini bilmeden konuşan "cahilleri" kale almamanızı tavsiye ederim. Ortada bir emek varsa tabi ki bunun bir karşılığı olacak!
Bir sorum olacak; ticari araçlara bakıyor musunuz? E4 prestij gibi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2014 21:25 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Kan grubu: A+
Cc bozulan arkadaş var sitemizde ben debriyaj sistemine de bak dedim. Yukarıdaki bilgilere göre doğru gibi sizce
CC yakıt tüketimi azaltır mı vs. Nasıl kullanılmalı. CC sistemi her marka ve model de hemen hemen aynı mı. Mesela benim araç volvo c70 99 model 2. OT5 ETM GAZ KELEBEK VAR. Bana sanki cc benim eko surusumden fazla yakıyor gibi.
CC nasil kullanılmalı düz, iniş rampa.
Ideal devir hız ne olmalı
Başkaca aklımıza gelebilecek tavsiye ve bilgiler cc hakkında.
Şimdiden teşekkür. Peşin verdik :)

ARAF TARAFTAN PARAFLA GÖNDERİLDİ

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2014 22:26 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Mucerret_ yazdı:
Bir elektronikçi olarak tebrik ediyorum. İşin riskini bilmeden konuşan "cahilleri" kale almamanızı tavsiye ederim. Ortada bir emek varsa tabi ki bunun bir karşılığı olacak!
Bir sorum olacak; ticari araçlara bakıyor musunuz? E4 prestij gibi.

Mesleki olarak Bilginize başvurabilir miyim. Vurdum artık cevaba gerek kalmadı
Araçların bobin sensör direnç ve diger değerleri hemen hemen aynı mı
Arızalarını nasıl tespit ederiz. Arıza ışığı p1171 uzun dönem zengin karışım Bosh car da 262A idi sanırım. Yani sensör arizasi yok ama sorun var prins lpg hazretleri de adam gibiyim ilgilenmiyor.
Özellikle oto elektronik. , diyot gibi oto sektörde de kullanılan parçalar hakkında benim gibi amatörler için uygun site ve forumlar tavsiye edermisiniz. Yeni pensametre aldım ohm volt vs. Hepsi burada com dan. Nasil kullanır vs.
Ustalar Yüzünden usta, Prins yüzünden elektrik, elektronik çi olcam

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2014 19:13 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
Cc bozulan arkadaş var sitemizde ben debriyaj sistemine de bak dedim. Yukarıdaki bilgilere göre doğru gibi sizce
CC yakıt tüketimi azaltır mı vs. Nasıl kullanılmalı. CC sistemi her marka ve model de hemen hemen aynı mı. Mesela benim araç volvo c70 99 model 2. OT5 ETM GAZ KELEBEK VAR. Bana sanki cc benim eko surusumden fazla yakıyor gibi.

Selam,
Yaklaşık 1 aydır cc yi kullanıyorum aracımda. Manuel vites olduğu için şehir içinde idael 4üncü viteste ve 80 km hız ile ankara çevre yolunda gayet tatminkar sonuçlar veriyor.
Niye 4üncü vites, yokuş çıkışlarda araba takılmıyor. Devir yükseliyor ve araç toparlayıp yola devam edebiliyor. İlaveten özellikle yokuştan inişlerde eğer dik yokuş ise araç 5inci viteste ivmelenerek 120 km lere kadar çıkabiliyor. Ancak 4üncü viteste şu ana kadar yokuşlarda 100ü geçmedi. Kaldı ki bu sürat de ankara çevre yolunda sol şeride çıkınca yola durmadan devam edebileceğiniz bir sürat.
Gölbaşı'ndan cc yi takan firma olan IBA'ya daha önceki gidişlerimde 6.5 - 6.1 gibi değerleri görmüştüm yakıtta. Ancak cc den sonra en yüksek gördüğüm 5.4 lt/100 km ve en düşük de 4.9 lt/100 km oldu.
Uzun yol henüz yapmadım. Ancak ankara çevre yolunda deneme sürüşü yaptığımda 120 km sabitlediğimde çevre yolunda oldukça rahat bir şekilde yol aldım.

Zaten cc yokuş aşağı inerken otomatik frenleme yapmıyor sonuçta. Araç ivmelenmeye devam ediyor, tekerlekten gelen hız verisi de cc ye set edilmiş hızdan fazla olduğu için yakıt basmayı kesiyor. Yani tıpkı siz yokuş aşağı inerken ayağınızı gazdan çekip kendi haline bırakıyorsunuz ya, o hesap.

Yokuş yukarı çıkarken de mümkün mertebe tutunmaya çalışıyor. Tabii yokuşun dikliği ve uzunluğu büyük etken. Kendiniz kullanırken bile mesela vites düşürüp gaza yükleniyorsunuz sonuçta. Bunu tabii manuelde yapamıyor cc ama muhtemelen otomatik viteste bu şekilde hareket ediyordur diye düşünüyorum.

Sonuçta gittiğiniz güzergaha göre aracın yakıt performansını; en azından benim gözlemim; olumlu yönde etkilemekte ve azaltmakta kullanılan yakıtı.

Benden 1 aydır cc kullanan biri olarak yorumlar bunlar.

Esenlikler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2014 20:10 
Kullanıcı avatarı

İsim: Cem
Meslek: JeoMüh
Adriclarna yazdı:
av.ilhami yazdı:

Selam,
Yaklaşık 1 aydır cc yi kullanıyorum aracımda. Manuel vites olduğu için şehir içinde idael 4üncü viteste ve 80 km hız ile ankara çevre yolunda gayet tatminkar sonuçlar veriyor.
Niye 4üncü vites, yokuş çıkışlarda araba takılmıyor. Devir yükseliyor ve araç toparlayıp yola devam edebiliyor. İlaveten özellikle yokuştan inişlerde eğer dik yokuş ise araç 5inci viteste ivmelenerek 120 km lere kadar çıkabiliyor. Ancak 4üncü viteste şu ana kadar yokuşlarda 100ü geçmedi. Kaldı ki bu sürat de ankara çevre yolunda sol şeride çıkınca yola durmadan devam edebileceğiniz bir sürat.
Gölbaşı'ndan cc yi takan firma olan IBA'ya daha önceki gidişlerimde 6.5 - 6.1 gibi değerleri görmüştüm yakıtta. Ancak cc den sonra en yüksek gördüğüm 5.4 lt/100 km ve en düşük de 4.9 lt/100 km oldu.
Uzun yol henüz yapmadım. Ancak ankara çevre yolunda deneme sürüşü yaptığımda 120 km sabitlediğimde çevre yolunda oldukça rahat bir şekilde yol aldım.

Zaten cc yokuş aşağı inerken otomatik frenleme yapmıyor sonuçta. Araç ivmelenmeye devam ediyor, tekerlekten gelen hız verisi de cc ye set edilmiş hızdan fazla olduğu için yakıt basmayı kesiyor. Yani tıpkı siz yokuş aşağı inerken ayağınızı gazdan çekip kendi haline bırakıyorsunuz ya, o hesap.

Yokuş yukarı çıkarken de mümkün mertebe tutunmaya çalışıyor. Tabii yokuşun dikliği ve uzunluğu büyük etken. Kendiniz kullanırken bile mesela vites düşürüp gaza yükleniyorsunuz sonuçta. Bunu tabii manuelde yapamıyor cc ama muhtemelen otomatik viteste bu şekilde hareket ediyordur diye düşünüyorum.

Sonuçta gittiğiniz güzergaha göre aracın yakıt performansını; en azından benim gözlemim; olumlu yönde etkilemekte ve azaltmakta kullanılan yakıtı.

Benden 1 aydır cc kullanan biri olarak yorumlar bunlar.

Esenlikler.

Abi sayende LPG yerine cc düşünmeye başladım :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2014 23:57 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Cc taktırmanın öncelikli amacı konfordu benim için. Fazlasıyla sahip oldum. Ha böyle bir iki denemede yakıtın da azaldığını görünce tabii extra bir mutluluk vermedi değil.

Ama LPG dediğin olay direk olarak ekonomi olayı. Ben LPG yi hiç düşünmediğim için bilmiyorum tabi hangisi daha mantıklı. Yine de tercih meselesi tüm bunlar tabi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2014 00:04 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1,8 cvt
Meslek: makina imalat
Lpg çok km yapana candir

GT-S7562 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2014 00:10 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

cc her daim candır :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2014 00:14 
Kullanıcı avatarı

İsim: murat
Araç: lancer 1,8 cvt
Meslek: makina imalat
Hız sınırı olan yerde velinimet :-)

GT-S7562 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ara 2014 16:45 
Kullanıcı avatarı

İsim: OSMAN
Araç: lancer 2011
Meslek: MEMUR
Kan grubu: ARh-
Murat bey yerininiz neresi ben taktırmak istiyorum ve çok uzun zamandır aradığım bişey buuu :D:D:D:D

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 136 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 19 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye