Zaman: 28 Mar 2024 21:04

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 41 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2015 17:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ali
Araç: Bektaş
Meslek: Kimya Müh.
Kan grubu: ORh+
Ben bu sistemleri tatile giderken İBA otomotivde açtırdım. Aracımın pasta cila ve tamponda bir çatlağı vardı, onu da onarmaları için arkadaşlara bıraktım. sağolsunlar işçilik ve hizmetten memnun kaldım. Sadece takıldığım bir konu var ki tecrübelerini konuşturan bu insanlara ki hiç şüphem yok herbiri işlerinde oldukça profesyoneller. Fakat aracım 2011model 1,5 dediğimde bana "2011 de 1,5 olmaz" cevabını aldığımda kendimle düştüğüm çelişkiydi. Halbuki ruhsatta bile 1,5 yazıyordu. o sorun değil trafikte düzeltmesi, uğraşması, oraya git buraya gel olayları ve prosedürler canımı sıktığı için böyle birşey olsun istemedim. ve sorun sonunda çözüldü ve aracım benim dediğim ve ruhsatta yazdığı gibi 1,5 idi :)
Bu arada ilgili özelliklerin açılması modele ve arabadaki donanıma göre değişiyor. yani her araçta alarm olamayabiliyor yada camlar kumandadan açılamayabiliyor. ama işe yarar birçok özellik mut3ten açılabiliyor. Bu konuda da İBA otomotivin tecrübesine güveniyorum ki yıllardır bu işi yapıyor adamlar. Bir sorunum olsa ve Ankarada olsam ne olursa olsun tecrübe benim için önemli ve tercih sebebi olduğu için aracımı buraya teslim ederdim. Memnuniyetimi ve tecrübemi sizlerle paylaşmak istedim.

En son alipasa tarafından 03 Ağu 2015 17:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2015 17:21 
Kullanıcı avatarı

Evet otomatik ve 2011 zaten :)
Fakat şunu da söylemek lazım. gerçekten Türkiyede hakkında fazla şey bilinemeyen fakat sadece kullananların bildiği kalite ve mükemmellikte araçlar kullanıyoruz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2015 20:56 
Kullanıcı avatarı

Aynen öyle. Fakat istiyorum ki bir sonraki aracım yurtdışında birçok ülkede olduğu gibi benim seçeceğim donanımlarda bir lancer olsun. Türkiye'de satılan ve elimizde bunlar var başka seçenek yok denilmeyen bir lancer..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2015 22:21 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
blackberry06 yazdı:
Bütün bu özellikleri Ankara Ergin akkaya UZMAN JAPON artık açıyor.Aracımdaki birçok özelliği açtırdım.Bakım vs diye gittim.Mut3 cihazı ile hepsini açtırdım.Ne güzel bir cihazmış bu mut...

Cruise controlü de halletti mi Ergin Usta?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2015 22:45 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

alipasa yazdı:
Aynen öyle. Fakat istiyorum ki bir sonraki aracım yurtdışında birçok ülkede olduğu gibi benim seçeceğim donanımlarda bir lancer olsun. Türkiye'de satılan ve elimizde bunlar var başka seçenek yok denilmeyen bir lancer..

valla Alipaşa, yok diye oturup ağlamıyoruz. Napıyoruz, o donanımları aracımıza kendimiz yapıyoruz :) Örnek ben.
Otomatik katlanır ayna yaptım
Viraj aydınlatma sistemli ön farlar yaptım
Cruise control yaptım.
İşte IBA sağolsun bütün gizli özellikleri buldu açtı.

Şimdi bunlar paket olup da ilaveten satılan bir model olaydı, en az 10bin TL fark isterdi Mitsu. Böyle daha ucuz oluyor emin ol :)

En güzel örneği ford mesela. Bomboş arabanın fiyatına bak, üstüne iki özellikle ekle kafadan 5bin TL fark ediyor fiyat. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2015 08:21 
Kullanıcı avatarı

şimdi ben 1.6 CVT şanzuman istesem, koltuk döşemesi açık renk olsun istesem, sonroof olsun desem,metalik renk ve orjinal koyu renk camlar istesem vs.. bunlar yurt dışında sipariş edilebilen şeyler. Nedense Türkiyede ya 1.6 otomatik(CVT değil) yada 1.6 manuel var. başka bir seçenek yok. bu saydıklarımı sonradan ekletmek imkansız gibi birşey. Zaten bunlar olsa bile bu sürdüğümüz araçlar her türlü müdahaleyi kaldırabilen ve yakışık alan araçlar. ne yapsan yakışıyor ve de yapıyorsunda ister istemez :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2015 14:30 
Kullanıcı avatarı

Sebebini sorsak ne olur. iki çeşit Lancer ve standart paket satıyorlar, başka da yok. Biz sorunca değişecek olsa keşke de hepimiz sorabilsek :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2015 20:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: Caner Gümüş
Araç: 2011 ASX 1.6 İNVİTE
Meslek: Mağaza
Kan grubu: ARH+
Halletti abi bitirdi.Sonra arabayı sattı. :)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2015 02:36 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

alipasa yazdı:
şimdi ben 1.6 CVT şanzuman istesem, koltuk döşemesi açık renk olsun istesem, sonroof olsun desem,metalik renk ve orjinal koyu renk camlar istesem vs.. bunlar yurt dışında sipariş edilebilen şeyler. Nedense Türkiyede ya 1.6 otomatik(CVT değil) yada 1.6 manuel var. başka bir seçenek yok. bu saydıklarımı sonradan ekletmek imkansız gibi birşey. Zaten bunlar olsa bile bu sürdüğümüz araçlar her türlü müdahaleyi kaldırabilen ve yakışık alan araçlar. ne yapsan yakışıyor ve de yapıyorsunda ister istemez :)

1.6 CVT şanzuman eski kasa lancer da varmış. En azından venezuella sayfasında çıkıyor ancak üretiminin bittiğine eminim çünkü kasa değişti.

Benim derdim motor seçeneğinin çokluğu, koltuğun kumaşının rengi, camların renginin çoktan seçmeli olması değil. IBA Otomotiv' ile birlikte yaptığımız araştırmalar, çalışmalar sonucunda aslında araçta var olan ancak Türkiye'de kimsenin haberdar olmadığı, IBA tarafından ilk yapılmaya başlanan ve çoğu aslında hiçbir masraf gerektirmeden kullanılabilecek özellikler.

En son buluşma için IBA'nın yayınladığı listenin linki.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 306&type=1

IBA'nın açtığı özelliklerin ilk 15 tanesi sadece yazılımsal özellikler. Bunları yapmak mümkün ama bir özellik olarak aracın hiçbiryerinde göremiyorsun. Halbuki TEMSA bu özellikleri de donanımların içine eklese ve sen arabayı alırken bu ayarlamaları senin isteğin doğrultusunda yapsa güzel olmaz mı! Alarm aktif olsun mu, camları kumandadan kapatmak ister misiniz, wellcome home ışığınızı ayarlayalım mı gibi.

E ilave donanımla yaptıkları herşey de orjinal parçalarla yapılıyor sonuçta.
Cruise control, kaput açık alarmı, adaptif far, cam suyu azaldı uyarısı, uzaktan motor çalıştırma, ve hatta göstergesi renkli olan araçlarda lastik basınç sistemi, benim arabaya yaptık otomatik elektrikli katlanır aynalar mesela.

Bunlar ilave donanımlar, hepsini orjinal parçalarla yapıyor IBA otomotiv. 1.6'lar için uygulanan tüm özellikler ilk benim arabamda uygulandı mesela. Ve hiç sorunsuz kullanıyorum.

Söylemek istediğim buydu benim. Türkiye'de mitsubishi distribütörü TEMSA. Bırak servisleri, kendilerinin bile haberi yok dünyadan. Yahu TEMSA adam olaydı, bu forumu takip eder, face sayfalarını takip eder, bu tarz işler yapıldığı zaman o firmanın kapısına dayanır, ne yapar eder öğrenir bu özelliklerin nasıl olduğunu, japonyaya yazar bu varmış bizim niye haberimiz yok diye kriz çıkarır. Ama nerdee...

Şahsen ben TEMSA'nın yerinde olacam, mitsubishinin türkiye distribütörü olacam ortalığı ayağa kaldırırım japonyada bu arabaların bu özellikleri var, Türkiye'de birisi bunları açıyor, bizim haberimiz bile yok, nasl iş bu ey Mitsubishi... derdim. IBA'nın kapısına dayanır bu iş nasıl oluyor arkadaş, bizim servislere de öğretelim, şunları yeni satacağımız araçlarda opsiyon olarak sunalım biz de diye pazarda daha fazla yer edinirdim.

Bu yüzden araba getirdiğine şükür temsanın.. :) :fan:

:fan: :fan: :fan: Oh be... içim soğudu :fan: :fan: :fan:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2015 10:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: 2013 Lancer Invite MT
Meslek: coder
AFS'nin araç içinden nasıl göründüğüne dair bir vidyo kaydı eklerseniz çok güzel olur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2015 23:52 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

ssd yazdı:
AFS'nin araç içinden nasıl göründüğüne dair bir vidyo kaydı eklerseniz çok güzel olur.

fırsat bulur bulmaz koyacağım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2015 10:03 
Kullanıcı avatarı

Şu ecnebilerde olmasa :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2015 20:25 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

aynen böyle. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2015 11:46 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emre
Araç: Mitsubishi Outlander CVT
Meslek: Mühendis
Arkadaşlar herkese merhaba. Artık ben de bir Mitsubishi sahibi olarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Aracımı alır almaz ilk yaptığım foruma girerek şöyle bir bakmak olmuştu. Forum sayesinde Iba otomotivi keşfettim ve vakit kaybetmeden Alparslan beye uğradım. Kendisi ile tanıştık sohbet muhabbet derken aracıma gerekli kodlamaları yaptık. Hepsi de çok güzel çalışıyor. Kendisine ilgi ve alakası için teşekkürler.

Malum outlander gündüz ledi Tr de pek yok. Ben de Rusya'dan orada bolca bulunduğundan kardeşim vasıtası ile sho-me DRL 523 ledini getirtip montajını yaptım. Fena olmadı ancak parlaklık açısından çok tatmin olmadı. Acaba ECU kodlaması ile aktive olan DRL özelliğini kısa hüzmelere değil de uzun hüzmeleri dimleyerek röle yardımı ile uygulamak mümkün mü. WV grubundaki bazı araçlardaki gibi. Yabancı forum ve sitelerde sanki yapılabiliyor gibi bişeyler görmüştüm.

Alparslan bey eğer yapılabilirse yedek anahtar için geldiğimde bunu da yapabiliriz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Eyl 2015 22:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alparslan
Araç: Lancer,carisma,L-200
Meslek: otomotiv
Kan grubu: +
Hoş geldiniz :) memnun olmanıza çok sevindim. orijinal DRL sadece kısa farlarda çalışır ! uzun farları açmanız önünüzden gidenleri ve karşıdan gelenleri çok rahatsız eder. isterseniz tekrar gelin DRL'yi açalım kullanın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2015 00:42 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emre
Araç: Mitsubishi Outlander CVT
Meslek: Mühendis
Murat-1 yazdı:
Hoş geldiniz :) memnun olmanıza çok sevindim. orijinal DRL sadece kısa farlarda çalışır ! uzun farları açmanız önünüzden gidenleri ve karşıdan gelenleri çok rahatsız eder. isterseniz tekrar gelin DRL'yi açalım kullanın

Demek istediğim DRL özelliği herhangi bir sürücü devre kullanmadan uzunların kısık yanacak şekilde uyarlanabilir mi. Marşa bastığında uzunlar otomatik olarak kısık yanacak, park yada kısalar açıldığında sönecek, sellektör yaptığında da Işık şiddet artarak normal işlevini görecek.

Önceki aracımda bunu bir devre ile yapmıştık. Acaba bu Outlander da uyarlanabilir mi. Yoksa tabii ki de uzunların yanması diğer sürücüleri rahatsız edecektir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2015 21:41 
Kullanıcı avatarı

İsim: Alparslan
Araç: Lancer,carisma,L-200
Meslek: otomotiv
Kan grubu: +
Maalesef bu dediğiniz ekstra bir devre takılmadan yapılamaz. Ama normal DRL, yani kısa farlar işinizi görür

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2018 17:19 
Kullanıcı avatarı

İsim: oguzhan
Araç: lancer
Meslek: satış
Kan grubu: 0RH-
bu özellikleri nasııl ve kime açtırtabiliriz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2018 17:26 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Alpaslan Bey ile görüşün. @Alpaslan_iba

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2018 15:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: oguzhan
Araç: lancer
Meslek: satış
Kan grubu: 0RH-
merhaba istanbulda bu işlemleri kim yapıyor?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 41 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye