Zaman: 28 Mar 2024 19:32

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2015 17:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: ozcan
Araç: mitsubishi outlander
Meslek: yazılımcı
2012 model outlander aldım üzerinde prins lpg takılı idi 38.000 km de

periyodik bakımları kaç km de yapılır periyodik bakımlarda neler değişir ?

multimedya sistem taktırmak istiyorum nerde taktırabilirim? nerden satın alabilirim?

bursa da ikamet ediyorum

yardımcı olursanız sevinirim tşk ler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2015 19:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: sabri
Araç: 2014 attrage 1.2 cvt
Meslek: öğretmen
Kan grubu: b+
Aracınız hayırlı olsun, hoşgeldiniz. Bakımlarınız 20 binde ama 15binde yaptırmakta motor sağlığı açısından fayda var.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2015 09:25 
Kullanıcı avatarı

teşekkür ederim

bakım da neler değişiyor acaba ?

multimedya sistem konusunda bilgi verebilirmisiniz

tşk ler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2015 10:25 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ömer
Araç: 1.3 Colt 2007
Meslek: Gemi İnşaa
Kan grubu: Arh+
Hayırlı olsun Allah Azze ve Celle kazasız belasız güle güle kullanmanızı nasip etsin. Amin...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2015 15:07 
Kullanıcı avatarı

gokmavi yazdı:
Hayırlı olsun Allah Azze ve Celle kazasız belasız güle güle kullanmanızı nasip etsin. Amin...

çok teşekkür ederim yüce Rabbim hepimize kazasız belasız kullanmak nasip etsin

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2015 15:09 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
Bakimlarda filtreler ve yag degisiyor. 90 bine kadar boyle 90 binde sanziman yagiyla beraber bujiler degisiyor

kusura bakmayın çok soru soruyorum ama trigger da 90 binde mi değişecek

ve ayrıca ben dizel c-max e 5-30 yağ koyuyordum bu benzinli motorlarda hangi numara yağı kullanmalıyım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2015 17:25 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
Triger zincir tahrikli oldugundan degisim gerekmez

teşekkür ediyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2016 22:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: kadir
Araç: nissan primera
Meslek: kamu
iyi akşamlar,

konu biraz hort olacak ama şu günlerde outlander'a (2011-2012) kafayı takmış durumdayım, malum sitede ilanları sürekli takip ediyorum henüz içime sinen (düşük kmde) bir ilana rastlayamadım, bulunduğum ilde de hiç satılık outlander yok, o yüzden birebir tecrübe etme fırsatım olmadı, internet üzerinden yerli-yabancı test videoları ve forumları takip ederek teorik de olsa araç hakkında biraz kanaat edindim, kısmetse temiz bir outlander almak istiyorum, burada aracını satmak isteyen arkadaşlar olursa benimle irtibata geçebilir :)

bunun yanında araçla ilgili olarak kafama takılan en önemli şey lpg montajı, daha spesifik olarak, lpg tankının stepne yerine monte edilip edilemediği, yani aracın altına dıştan muhafazalı simit lpg tankı mümkün mü? bu tür uygulamalar polonya'da hayli yaygın (youtube sağolsun :) ancak türkiyede henüz rastlayamadım,lpgli outlander (2011-2012) araç sahibi olan arkadaşlar lpg tankının nereye monte edildiğini paylaşabilirler mi?

son olarak, aracın özellikle yalıtımı (halihazırda bir (nissan primera) sahibi olarak japonların ses yalıtımı konusunda zayıf olduğunu bilerek bu soruyu sorduyorum :), süspansiyonları, tıkırtı vs sesleri, yani özetle konforu ve ayrıca performansı hakkında (bayırda 5 kişi ve bagajla birlikte klima açıkken çekişi gibi) kullanıcı arkadaşların yorumlarını merak ediyorum. teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2017 13:15 
Kullanıcı avatarı

merhabalar kadir bey,

ben yeni mitsubishi kullanmaya basladım 2 yıl oldu outlander 2012 otomatik vites , bundan sonra hep otomatik vites li araba kullanıcam cok memnun kaldım.
aracımı ikinci el satın aldım üzerinde prins marka lpg takılı idi 25 litrelik depo bagaja konmus bende smit olarak dusundum ve bursa da bir kaç lpg isi yapan ustaları dolastım bir tanesi alttaki sacı kesmekten bahsetti bende vazgectim.

evet japon arabaları gibi yalıtım cok iyi degil fakat beni rahatsız etmiyor. dugduguma göre camurlukları zift li kağıt la kaplayanlar varmıs lastik sesini almıyornus fakat dediğim gibi beni rahatsız etmiyor.

cekiş 2.0 lt motor yokusta tam yukte otomatik le gidiyorsan yavas seri gitmek icin ben f1 vitesi kullanıyorum o zaman cok yakıyor ama cok seri gidiyor

yakıt ise sehir dısı 20 -25 krş sehir ici 30-35 krş aygaz kullanıyorum

umarım aydınlatıcı olmusumdur

iyi gunler dilerim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2017 21:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Lancer 2010 - Fluence 2014 Edc
Meslek: Mimar
Çamurlukları ve araç altını pütürlü kapatırsanız bir nebzede olsa yol sesi azaliyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2017 13:15 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim Vural
Araç: Outlander 2011>Renault Fluence ZE
Meslek: Aile Hekimi
Kan grubu: B +
İyi günler, 2011 outlander 2.0 cvt sahibiyim. Prins firmasının taktığı technomax lpg kiti takılı. Lpg tankı stepne yerinde ve simit tank. Stepne bagajda duruyor (kılıflı) fakat bagaj geniş olduğu için sorun olmuyor. Lazım olunca da stepne çıkarılıp indirilebiliyor.

Yalıtım konusuna gelince, sırasıyla carisma 2000 1.8 gdi (1 yıl), colt 2012 elegance amt (3 yıl), lancer 2009 1.8 intense cvt (1 yıl) ve outlander 2011 2.0 intense cvt (4 ay ve hala kullanıyorum) olmak üzere 4 adet mitsubishi araç kullandım.

İçlerinde yalıtım olarak en iyisi outlander, onu rahatlıkla söyleyebilirim. Çok mu sessiz? Tabii ki değil. Fakat sessiz diyebilirim. En azından rahatsız edecek derecede değil. Yol sesi, rüzgar sesi ve motor sesi izolasyonunda iyi. Özellikle de yol sesi açısından diğer araçlarıma nazaran çok iyi.

Araçtan memnunum. Kıyaslamak ne kadar doğru ama Lancer 1.8 intense aracımı pek aratmadı diyebilirim. Lancer 1.8 den sonra eksiklerine gelecek olursak: Lancer daha karizmatik, 1.8 lancer'da rockford ses sistemi (asla unutamam) mevcut...
Artıları ise: geniş bagaj, yerden yüksekliği, koltuklar deri/kadife/kumaş karışımı, orta bilgi ekranı renkli, üzerinde multimedya ve navigasyon sistemi mevcut (sonradan takılmış), izolasyon iyi, daha atik (motoru 2.0), yakıt tüketimi lancer'a çok yakın, daha konforlu (lastikler 60 yanak)...
Hatırladıklarım bunlar...
Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim Lancer 1.8 intense cvt efsaneydi....

''Elbette güçlükle beraber şüphesiz bir kolaylık vardır.Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır.Öyleyse, bir işten boşalınca ötekine başla(yıp yorul). Ve ümit edeceğini yalnız Rabbinden iste.'' (İnşirah Suresi 5-8)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2017 14:51 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
lastikler 60 yanak derken diğer ölçülerde söylenirse daha iyi olur
1.8 cvt şu anki ikinci el piyasasına bakarak da efsane olduğu belli oluyor: yükselen fiyat sözkonusu. Ancak nerde okudum hatırlamıyorum kullanıcının birisi bobinleri 4bin TL. yazmıştı.???

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2017 18:17 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim Vural
Araç: Outlander 2011>Renault Fluence ZE
Meslek: Aile Hekimi
Kan grubu: B +
Lastik ölçüleri 215/60r16 olması lazım. Bobin konusuna gelince, lancer'inkiler ne kadaradır bilmiyorum ama 2000 model 1.8 carisma gdi'nin bobinlerinin tanesi 5 yıl önce 950 tl idi. Fakat ben ingiltereden çıkma 4 adet bobini pipo (kaval) larıyla kargo dahil 210 tl ye almıştım.

''Elbette güçlükle beraber şüphesiz bir kolaylık vardır.Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır.Öyleyse, bir işten boşalınca ötekine başla(yıp yorul). Ve ümit edeceğini yalnız Rabbinden iste.'' (İnşirah Suresi 5-8)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: