Zaman: 28 Mar 2024 12:28

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 67 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: 2004 outlander
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2019 12:50 
Kullanıcı avatarı

İsim: mehmet
Araç: Mitsubishi Outlander 2.0 2004
Meslek: elektronik teknisyeni
Kan grubu: 0rh+
Birde yukarda okudum fakat anlatacağım konu ilgili mi bilemiyorum.

Rölanti motoru ile uğraşırken yine oralarda konum sensörü vardı, boğaz kelebeğini söktüğümde onuda çıkarıp temizleme işlemi yapmıştım. Ve ondan sonra hatırlayamadığım konum sensörü veyahut rölanti sensörü ile ilgili arıza lambası yakmıştı. Meğer konum sensörünün takıldığı vida delikleri geniş ve tam ortalanması lazımmış. ince bir ayardan sonra o hatayıda siliverdik

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2019 18:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
gubaz yazdı:
Arkadaşlar kusura bakmayın uzun zaman oldu yazamadım. Aslında sayfada ne yazdığımıda unuttum diyebilirim. Malum ülkedeki ekonomik kriz, alacak peşinde koşma, çalışanların sıkıntısı derken... Bir de unutmamak lazım arabanın sıkıntılarıda cabası :D...

Rölanti motorunu buldum sıkıntısız şuan kullanıyorum.

Bu da linki; https://tr.aliexpress.com/item/Bo-ta-ha ... 4c4dxFAg56

Bu arızayı çözdükten sonrada burda anlatamayacağım bol bol sorunlar ve bol bol paralar akıtmayı ihmal etmediğimide söyleyebilirim. Yani bu sefer her konuda ustalaşmış gibi oldum. Yakındır NİRVANA ya ulaşmam.

Zamanı gelmeden ateşleme bobini ve bujileri yurtdışından erkenden alarak bakımı bir nebze ucuza kapatmayı düşünüyorum. ama bir milyondan çok marka olunca içinde boğulmak işten bile değil.

İlk başlarda tereddütüm vardı. Çünkü benzese de birebir aynı ürün değildi. Denemeden bilemeyecektik. Üstat biz de bundan aldık ve taktık. İlk bi kaç gün biraz yüksek seyretsede artık bin devir civarında güzel çalışıyor araç. İllallah ettirten bi dertti bi sene sonunda biz de çözmüş olduk. Araç şuanda canavar gibi oldu zevkle biniyoruz. Servis 3000 liradan fazla kitleyecekti 200 kağıda halletmiş durumdayız.

:vauv:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2019 10:23 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Önemli bir paylaşımdı teşekkürler :good:
Ben de sepete ve favorilere ekledim. neticede 3 vakte kadar bizim de başımıza gelir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2019 13:29 
Kullanıcı avatarı

Aslında burda her bildiğimizi, tecrübelerimizi ve başımıza gelen olayları anlatsak ille birilerinin işine yarar. Ben çok çektim. Başkası çekmesin bence.

Bu yaz başıma gelenide anlatayım.

Yeni bir usta ile outlander serüvenime devam ediyordum. Aslında muhit olarak yakın olduğu için ona gideyim dedim.sol arka tekerlekten ses geliyordu. gittim. porye gidik dedi. ahhhh gitmez olaydım. değiştir dedim ustaya artık şu arabadan ses duymak istemiyorum. 2 ay boyunca arabayı kullanamadım doğru dürüst. yaa bulduğumuz bilyalar çok dandikti ya da o bilyaları düzgün çakamadıklarından kaç sefer yolda kaldım. Baktım o usta eline yüzüne bulaştırdı. Bosch servise gittim. sağolsun halletti ama garanti vermedi çünkü parçacıda garanti vermemişti. şuan ama bir sıkıntı yok kullanıyorum.

Sonra bu bosch servisteki ustaya arabada ne sıkıntı var bi bakıver dedim. direksiyon pompası yağ kaçırıyormuş. tamir edilecek bir yerden kaçırdığı için tamam dedim halledelim bu işi. bir gün sonra aracı aldım güzel güzel giderken birden direksiyon sertleşti. anlamıştım yağın akmış olma ihtimalini. çektim kenara yanlız arabayı yolun ortasında kalmasın diye kenara park ederken direksiyon artık çok sertleşmiş ben bütün gücümle çevirmeye çalışıyordum.

neyse çekici aldı götürdü. o kaçak olan yer artık kopmuş bütün yağı boşaltmıştı. ama diğer bir sorunda :D araba hiç çalışmıyordu. 3-5 gün usta ile birlikte incelemelerde bulunduktan sonra motor kapağını açıp sibopların yamulduğunu gördük.

ne mi oldu? 4000tl ( küsürleri artık söylemek istemiyorum) kaçtı bi tarafıma....

neyse şuan araba yeni gibi artık. değişmeyen parçası kalmadı. yalnız amortisörlerin 1 yada 2 si kitlenmiş durumda ve arka tekerlekler kamber ayarı tutmuyor. onlarıda çözersem süper olacak

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2019 14:03 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Meslek: Memur
Bende şu aralar muzdaribim 2 senedir biniyorum şimdi o bana binecek. Ön şoför cam krikosu bulamadık çalışmıyor, sabahları bi ses var sanırım kayış değişecek... bu kadar...

Amortisör benimde aldığımda kilit idi değiştirdim, 4 tanesini KYB aldım DJ marka felanda var ama KYB iyi dediler azcık sert ama yatış vs zıplatma yok

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2019 15:22 
Kullanıcı avatarı

alırsam KYB den şaşmam diye düşünüyorum. ama tamir ettirsem mi diye aklımdan geçmiyor değil.

aslında yaptığı işe garanti veren amortisörcüler varmış güvenilir. yani tamir ettirmeyede kayabilirim.

sabahları soğukta araç biraz titreşimli çalışıyor. bu titreşim motor ısınsın diye rölantinin yükselmesi gibi değilde sanki kayış tarafından geliyormuş gibi. hayırlısı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2019 09:04 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Meslek: memur
Kan grubu: A+
gubaz yazdı:
alırsam KYB den şaşmam diye düşünüyorum. ama tamir ettirsem mi diye aklımdan geçmiyor değil.

ı

ben tamir ettirdim: Ankarada bir firmaya memnunum. Garanti veriyormuydu hatırlamıyorum ama benden önce bi arkadaş da tamir ettirip memnun kalmıştı.
Yusuf usta, Ankara; 0535 676 5143
normalde 1 amortisör - 1 sene önce- 100 TL. idi. ama arızaya göre fiyat artabiliyor.

şimdi aklıma geldi; bi tane KYB ön amortisör var bende sıfır , sigortanın aldığı: yaklaşık 6 ay önce alındı. 1 tane de çıkma var.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 67 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye