Zaman: 27 Nis 2024 14:22

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 47 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 17:31 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Kan grubu: A+
sinir kupu yazdı:
Janissary yazdı:
sinir kupu yazdı:
O zaman düşündüğüm gibi.
1- aracın fiyatı motor hacminden kaynaklı
2- aracın fiyatında arazi aracı gibi olmasının etkisi büyük.
zira asx'i denemiş ve 1.8 sahibi birisi olarak asx'in 1.8 lancer'dan pahalı olmasına bir anlam veremiyorum. 1.8 lancer hem motor hacmi hem de donanım olarak (özellikle müzik sistemi ve şanzıman) üstün bir araç. demek ki burada da devreye vergi giriyor. diğer yandan yine de vergisiz çıplak fiyatta lancer daha pahalı olmalıydı gibime geliyor.

usta nasıl lancer daha pahalı olmalı sen yapma bari :) sonuçta ikisinde de cvt var donanım olarak fark nedir ki bi ses sistemi farkı var. Arada boyut farkı var lastikleri bile farklı aracın. Kaldı ki bu araç suv yani...

Ben lancer 1.8 cvt'nin asx'ten pahalı olması lazım demiştim. Emek Bey'in verdiği rakamlara bakarsan ASX vergisiz iken de Lancer'dan pahalı. ASX'in nesi o farkı yaratıyor?
Yoksa oraya da yazdım. Outlander motor farkı olduğundan pahalı eyvallah. Ama ben outlander için de arada 8 bin lira vergisiz fark görmüyorum. sadece müzik sistemi demişsin. Ben de sana sorayım sadece lef arka far, katlanan ayna, parçalı deri ve 0.2 cc motor farkı mı 8 bin lira ediyor (bir de bundan müzik sistemini çıkar)? Sen yapma bari. Outlander da bu haliyle 8 bin lira çıplak farkı hakediyor diyemem.
Ayrıca SUV demişsin. Aracın yüksek şasisi harici neresi SUV? Her ikisi için de soruyorum. Platform zaten lancer platformu 3 aracın da. 4 çeker mi var? Motor freni mi var? Kilitli diferansiyel mi var? Aracın yüksek şasi harici neresi suv. Ha suv değil demiyorum. ama suv tanımına sadece yüksek şasi ile ucundan giriyor.

ağa bende diyorum ki fiyatı sadece donanım mı etkiler? Dışı tamamen farklı kullanılan parçalar farklı Emek'inde dediği gibi bir sürü görünen ve görünmeyen şey farklı bence 8.000 liralık fark normal. Fiyat konusunu gereğinden fazla tartışıyoruz malesef. Eskiden 23.000 e yeni kasa coltlar 28.000 e invite donanımlı lancerlar satılıyordu artık malesef mitsubishi diğer japonlar kadar pahalı bir marka. Bu konuyu uzunca tartıştık tekrar etmenin anlamı yok.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 17:40 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
Ayrıca ekleme yapmak istiyorum. Peugeot 4007 yani bizim nam-ı değer outlander'ın ülkemize gelmeyen;
- 2.2. dizel motora
- 4 çeker ve 2 çeker moduna
- Çift kavramalı 6 ileri şanzımana
- DVD'li dokumatik ekranlı multimedya sistemine (rockford fosgate)
sahip modeli90.000 lira. isteyen kontrol etsin. (araç 85 bin lira aslında navigasyon, dokunmatik dvd ve park asistanı da eklenince 90 ediyor)
Yani: aynı aracı TEmsa getirse 2. mesajdan anlaşıldığı kadarıyla 110 bini geçecekti. nasıl olacaktı bu iş? Bu aracı mitsubishi outlander ürettiği fabrikada yabancı tabiri ile badge engineering (amblem mühendisliği) yaparak peugeot adına üretmesine rağmen kendisi adına üretince 20 bin lira fark mı koyuyor?
Ben burayı anlayamıyorum.
Aha da link:
http://www.peugeot.com.tr/fiyatlar-4007/4007-fiyat-listesi/

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 17:44 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Janissary yazdı:
ağa bende diyorum ki fiyatı sadece donanım mı etkiler? Dışı tamamen farklı kullanılan parçalar farklı Emek'inde dediği gibi bir sürü görünen ve görünmeyen şey farklı bence 8.000 liralık fark normal. Fiyat konusunu gereğinden fazla tartışıyoruz malesef. Eskiden 23.000 e yeni kasa coltlar 28.000 e invite donanımlı lancerlar satılıyordu artık malesef mitsubishi diğer japonlar kadar pahalı bir marka. Bu konuyu uzunca tartıştık tekrar etmenin anlamı yok.

e aga kendi ağzınla söylüyorsun. ben de farklı bir şey demiyorum ki. Sen de kabul ettin madem neden davul zurna eşliğinde fiyatı düşük ne harika diye kutlama yapıyoruz ki?
ve önceki mesajımdaki 110 a gelebilecek outlander dizel otomatiği peugeot 90'a getiriyorsa bunu da doğal olarak sorgularım. ikisi de aynı araç. yani biri lancer biri esp'siz proton inspira değil. lisans altında üretilmiyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 17:55 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
sinir kupu yazdı:
Ayrıca ekleme yapmak istiyorum. Peugeot 4007 yani bizim nam-ı değer outlander'ın ülkemize gelmeyen;
- 2.2. dizel motora
sahip modeli90.000 lira. isteyen kontrol etsin. (araç 85 bin lira aslında navigasyon, dokunmatik dvd ve park asistanı da eklenince 90 ediyor)
Yani: aynı aracı TEmsa getirse 2. mesajdan anlaşıldığı kadarıyla 110 bini geçecekti. nasıl olacaktı bu iş? Bu aracı mitsubishi outlander ürettiği fabrikada yabancı tabiri ile badge engineering (amblem mühendisliği) yaparak peugeot adına üretmesine rağmen kendisi adına üretince 20 bin lira fark mı koyuyor?
Aha da link:

Evet bu ilginç olmuş.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 22:33 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Kan grubu: B +
Aydin, bir lancer platformudur tutturmussun. Sadece Lancer'in yukseltilmis hali gibi goruyorsun. Platform ortak diyorsun da ortak platformdan kastin nedir? Bu aracin amortisoru, yayi, janti-lastigi (1.8'in jantlardan ucuz bu arada 16 jantmis bu :)), fren diskleri vs. bilimum parcalari farkli degil mi? Dingil mesafesi bile farkli, nasil ortak platform oluyor? Ortak olan kismi ile olmayan kismini cikarsan yine daglar kadar fark olur. Motor olarak euro-5 normlarinda, dusuk CO2 ve yakit olarak daha iyi bir teknoloji oldugu + egzos (katalitik converter pahali bir parcadir) farkini da hesaba katarak maliyet hesabina girersek bu arac kesinlikle 8 bin TL farki hakeder benim gorusum bu.

Ama neyse bu araci bir de sinifindaki diger araclar ve fiyatlariyla karsilastiralim.

Ama once bir soruya cevap vereyim: Bu arac 2.0 motor olmasina ragmen sanirim motor yakit tuketimine gore optimize edilmis (hatta CO2 saliniminin agirlik farkina ragmen lancerdan dusuk olmasi da buna alamet) bu yuzden beygiri beklenilenden dusuk ayrica da aracin agirligi bekledigimden dusuk cikti dolayisiyla yakit tuketimi iyi olacaktir ama 1.8 Lancer'dan da az olmasi pek mantik cercevesinde gorunmuyor o ayri konu :) (AS&G yoksa tabi)

Asagidaki bilgiler 5 dk. once toplanmistir:

YENİ SPORTAGE Otomatik Vites 2.0 Dizel 136 ps 42.500 € + 1.240,5 TL
YENİ SPORTAGE Düz Vites 1.6 Benzinli 135 ps 53.750 TL

Chevrolet Captiva:

2.0 16V Diesel Medium AT 5K 69.928
2.0 16V Diesel High AT 7K SR 77.138
2.0 16V Diesel Sport AT 7K SR 79.212

Honda CRV:
2.0 Elegance Lifestyle Otomatik Vites 2.0 Benzinli 72.000
2.0 Executive Otomatik Vites 2.0 Benzinli 82.100

Ford KUGA:
Kuga Titanium 5K 2.0 TDCi Powershift 140PS
74.755,00 TL 74.755,00 TL 74.755,00 TL
Kuga Selective 5K 2.0 TDCi Powershift 140PS
85.005,00 TL 85.005,00 TL 85.005,00 TL

Opel ANTARA:
Antara 2.0 CDTi AS Cosmo AS 107.243 kampanyali 82.243 (Kampanyali fiyati iyiymis gercekten)

Simdi, bunlarin bazilari dizel, donanimlarina pek bakmadim, asagi yukari birbirini notrler baz donanimlari elersek. Hele teknik verilere girersek isin icinden cikamayiz :D Vakti olan varsa arastirsin. Ama yakit tuketimi olarak rakipsiz oldugunu garanti edebilirim eger

Her neyse, bu tabloya bakarsak, yeni outlander hic de fena bir secenek degil hatta bence en iyi secenek olmaya aday.

1- CRV Elegance Lifestyle olan cok bos degilse gonlumdeki en iyisi ama benzinli+benzini fena iciyor diyorlar.
2- Dizel olanlar da outlander'in fiyatina oldukca uzak ama Kuga Titanium olan donanimi iyiyse en iyi secenek gibi gorunuyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 22:36 
Kullanıcı avatarı

Sayin Emek bey, bir tavsiye olarak, teknik ozelliklerde arac CVT oldugu icin sanziman oranlariyla birlikte CVT sanziman oran araligini da verirseniz iyi olur eger bu bilgi elinizde varsa. Mesela ingiltere sitesinde vardi lancer icin. Son oranda hiz/devir hesabi icin lazim oluyor :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 12:22 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emek Tüzün
Araç: Audi A3
Meslek: Sosyal Medya Danışmanı
Janissary yazdı:
sinir kupu yazdı:
- 2.2. dizel motora
Aha da link:

Evet bu ilginç olmuş.

Aslında çok ilginç değil, liste fiyatı söylenen fiyattan oldukça uzak, stratejik kampanyayı da kimse bilemez ve Mitsubishi ile arasındaki anlaşmayı da bilemeyiz. Mesela siz 10.000 Outlander hacminde bir alım yapacağınıza dair anlaşma yaparsanız, tüm distribütörlerden çok daha ucuza alırsınız, bu sizinle Mitsubishi arasındaki anlaşmadır ve aslında düşünürseniz Pazarlama işini de tamamen maliyetten çıkarmış oluyorsunuz... Yani pazarlama işini outsource ederseniz fabrikadan satabilirseniz maliyetleriniz de aşağı iner nihayetinde.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 12:45 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Ben yine de o kadar fark olmasına anlam veremiyorum. Alım hacmi filan tamam da bu 4007 de peynir ekmek gibi gide bir araç değil ki. Ben istanbulda henüz arabadan görmedim bile. bu durumda büyük hacimde 4007 siparişini türkiyenin verip ucuza mal edeceğini düşünmüyorum. ancak peugeot fazla miktar sipariş edip distribütre kendi dağıtıyorsa olabilir. ama bu durumda elde tutma masraflarını filan kendisi üstleniyor demek olur. bu sefer de peugeot masrafları üzerine alıyorsa neden mitsubishi distrübütöre yüklüyor diye düşünemek elde değil. neyse bunlar kaşırık mevzular. en iyisi aracı mitsu yapıyor ama aslında motoru pejo sağlıyor diye bu şekilde bir fiyat farkı vardır diye düşünüp olayı kapatalım. sonuçta bunun da etkisi vardır mutlaka.
şimdi kampanya lafı da geçti. kampanyasız zaten 101 bin lira 4007 araç. o zaman mitsunun getireceğinden 10 bin lira fark çıkar. o da adetten ve motorun üreticisi olmasından diye düşünelim olsun gitsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 13:01 
Kullanıcı avatarı

sinir kupu yazdı:
Ben yine de o kadar fark olmasına anlam veremiyorum. Alım hacmi filan tamam da bu 4007 de peynir ekmek gibi gide bir araç değil ki. Ben istanbulda henüz arabadan görmedim bile. bu durumda büyük hacimde 4007 siparişini türkiyenin verip ucuza mal edeceğini düşünmüyorum. ancak peugeot fazla miktar sipariş edip distribütre kendi dağıtıyorsa olabilir. ama bu durumda elde tutma masraflarını filan kendisi üstleniyor demek olur. bu sefer de peugeot masrafları üzerine alıyorsa neden mitsubishi distrübütöre yüklüyor diye düşünemek elde değil. neyse bunlar kaşırık mevzular. en iyisi aracı mitsu yapıyor ama aslında motoru pejo sağlıyor diye bu şekilde bir fiyat farkı vardır diye düşünüp olayı kapatalım. sonuçta bunun da etkisi vardır mutlaka.
şimdi kampanya lafı da geçti. kampanyasız zaten 101 bin lira 4007 araç. o zaman mitsunun getireceğinden 10 bin lira fark çıkar. o da adetten ve motorun üreticisi olmasından diye düşünelim olsun gitsin.

Motor anlaşması apayrı olay, onu hiç açmadım çünkü bunu göz ardı edince bile fiyat farkı olabilir, pahalı da ucuz da olabilir... yani yanlış bir kıyaslamadır. Ayrıca bu konu markalar arası anlaşma, 4007'i ürettiren Türkiye Peugeot değil, bunu böyle yorumlamak sadece konuyu uzatmak için söylenebilecek birşey bence. Bu şekilde bir üretim için hacimli anlaşma şarttır, Türkiye satış rakamlarına bakmayın, zaten bu anlaşma önce yapılır, satamazsan o senin sorunun durumu var. Yani bu kıyaslama anlamlı değildir, çünkü maliyeti herkesin farklıdır, işin aslı bayilerin bile maliyetleri birbirinden farklıdır, yani X bayisi ile Y bayisi arasında çalışan sayısı, alan kirası, büyüklüğü hepsi fark eder, aynı fiyata aracı satın alsalar da reelde maliyetleri farklıdır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 17:27 
Kullanıcı avatarı

Emek Tuzun yazdı:

Motor anlaşması apayrı olay, onu hiç açmadım çünkü bunu göz ardı edince bile fiyat farkı olabilir, pahalı da ucuz da olabilir... yani yanlış bir kıyaslamadır. Ayrıca bu konu markalar arası anlaşma, 4007'i ürettiren Türkiye Peugeot değil, bunu böyle yorumlamak sadece konuyu uzatmak için söylenebilecek birşey bence. Bu şekilde bir üretim için hacimli anlaşma şarttır, Türkiye satış rakamlarına bakmayın, zaten bu anlaşma önce yapılır, satamazsan o senin sorunun durumu var. Yani bu kıyaslama anlamlı değildir, çünkü maliyeti herkesin farklıdır, işin aslı bayilerin bile maliyetleri birbirinden farklıdır, yani X bayisi ile Y bayisi arasında çalışan sayısı, alan kirası, büyüklüğü hepsi fark eder, aynı fiyata aracı satın alsalar da reelde maliyetleri farklıdır.

Emek bey sonuca gelirsek yukaridaki 4007 konfigurasyonunda bir Outlander bunun 20 bin TL yukarisina geliyorsa (yani gelirse satilacagi fiyati uzerinden konusuyorum) burada suclu kim?

Japonlar bize pahalidan veriyorlar deyin, burada japon yeninin de etkisi var deyin, TEMSA olarak keske pejonun distributoru olsaydik o zaman hepimiz daha mutlu olacaktik deyin olsun bitsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 18:14 
Kullanıcı avatarı

catalyst yazdı:
Emek Tuzun yazdı:

Emek bey sonuca gelirsek yukaridaki 4007 konfigurasyonunda bir Outlander bunun 20 bin TL yukarisina geliyorsa (yani gelirse satilacagi fiyati uzerinden konusuyorum) burada suclu kim?

Japonlar bize pahalidan veriyorlar deyin, burada japon yeninin de etkisi var deyin, TEMSA olarak keske pejonun distributoru olsaydik o zaman hepimiz daha mutlu olacaktik deyin olsun bitsin.

Markalar farklı, stoklar farklı, maliyetler farklı derim... Stratejik anlaşmalara birşey diyemem, ticari anlaşmadır ve gizlidir. Siz bir suç mu buldunuz, bunu anlamadım, yani daha doğrusu son cümlenizde ne demek istediğinizi hiç anlamadım... Ama burada söyleyemeyeceğim ve rahat hissettiğim bir çok konu var yani, firmamın üzerine düşeni yaptığını ve kar marjını da makul seviyede tuttuğunu çok iyi biliyorum... Saygılar...

Ha bir de Mitsubishi distribütörü olmaktan da gurur duyuyorum, konunun değişik bir yere çekilmesine gerek yok.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 18:20 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
ASXe de bu şanzımandan getirilmeli...lütfen o zaman fiyatı artar yorumları yapılmasın :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2011 22:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: S.Uğur
Araç: 2010 lancer 1.5 invite mt yakut kırmızı
Meslek: turizm
Kan grubu: 0rh+
yeni outlander gelmeden bir iki ay öncesinde emek bey bu motor ve bu şanzımanla geleceğinin bilgisini verdiğinde kendisiyle bir tartışmamız olmuştu.şimdi bakıyorumda o zaman söylediklerime benzer serzenişler çıkmış.emek bey ısrarla bizim anlayamayacağımız kriterlerden bahsediyor ve ısrarla fiyat üzerinden savunma yapıyor.burada teknik yada ekonomik anlamda verileri anlayabilecek insan vardır ama genel olarak halk bu kadar ince düşünmez halkın,ülkenin şartlarına göre ne gerekiyorsa onu vermek vede iyi bir tanıtım yapmak gerek.bugün daha 10 senelik geçmişi olan(türkiye için konuşuyorum) hyundai 200 bin tl lik genesis i 184 bin tl lik ix55 i 80 bin küsürlük ix35 v.s.getiriyorsa mitsubishi gibi bir firmanın hayde hayde getirmesi lazım.ben hyundai ile mitsu yu tabiki bir tutmuyorum.mitsu ben daha iyiyim daha kaliteliyim diyorsa tabiki bunu fiyatına yansıtacak.ama ben hyundai ninde modellerine bakıyorumda motor şanzıman donanım seviyesi ve çeşitliliğide hiçte az değil.lancer gibi bir arabada cruise control yok asx de otomatik vites yok outlander da rockford yok 4*4 yok dizel yok yani ister istemez halk bu nasıl bir mantıktır diyor.çok sevmesine kanı kaynamasına rağmen bi şekilde bazı özelliklerin olmaması sebebiyle almıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2011 11:01 
Kullanıcı avatarı

Emek Tuzun yazdı:
catalyst yazdı:
Emek Tuzun yazdı:

Markalar farklı, stoklar farklı, maliyetler farklı derim... Stratejik anlaşmalara birşey diyemem, ticari anlaşmadır ve gizlidir. Siz bir suç mu buldunuz, bunu anlamadım, yani daha doğrusu son cümlenizde ne demek istediğinizi hiç anlamadım... Ama burada söyleyemeyeceğim ve rahat hissettiğim bir çok konu var yani, firmamın üzerine düşeni yaptığını ve kar marjını da makul seviyede tuttuğunu çok iyi biliyorum... Saygılar...

Ha bir de Mitsubishi distribütörü olmaktan da gurur duyuyorum, konunun değişik bir yere çekilmesine gerek yok.

"Suc" kelimesi biraz yanlis olabilir ama hepimiz Mitsubishi'nin Turkiyede hakettigi noktada olmadigini soyluyorsak (marka bilinirligi ve satis adedi olarak) burada bir yanlislik var demektir bence herkesin "acaba hatayi nerede yapiyoruz" diye dusunmesi gerekir, ya da falanca distributor fiyat olarak bu araclarin yarisi kadar bile etmeyecek arabalari bunun 2 kati fiyatina 10 kati adedince satabiliyorsa biz niye yapamiyoruz diye dusunmesi gerekir. Ama TEMSA ortada bir hata ya da duzeltilecek birsey olmadigini dusunuyorsa yapacak birsey yok demektir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2011 13:00 
Kullanıcı avatarı

catalyst yazdı:
Emek Tuzun yazdı:
catalyst yazdı:

"Suc" kelimesi biraz yanlis olabilir ama hepimiz Mitsubishi'nin Turkiyede hakettigi noktada olmadigini soyluyorsak (marka bilinirligi ve satis adedi olarak) burada bir yanlislik var demektir bence herkesin "acaba hatayi nerede yapiyoruz" diye dusunmesi gerekir, ya da falanca distributor fiyat olarak bu araclarin yarisi kadar bile etmeyecek arabalari bunun 2 kati fiyatina 10 kati adedince satabiliyorsa biz niye yapamiyoruz diye dusunmesi gerekir. Ama TEMSA ortada bir hata ya da duzeltilecek birsey olmadigini dusunuyorsa yapacak birsey yok demektir.

Tek taraflı yargıdır, katılmıyorum.

Emek

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2011 14:10 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Yav bir sürü şey yazdım. dedim tam editöre geçeyim. Forum dondu. içine tüküreyim deli oldum. şimdi de sinirden yazarsam ters şeyler söyleyeceğimden yazmıyorum.
Ama özetle:
"Markalar farklı, stoklar farklı, maliyetler farklı derim... Stratejik anlaşmalara birşey diyemem, ticari anlaşmadır ve gizlidir."
şeklinde bir açıklama araca ağaçtan toplamadığı parasını verecek kişi için makul bir açıklama değildir.
Kimse çıkıpta:
"aaa aynı araç bunlar ama fiyat farkı da var. ama ben gidip pahalısını alayım çünkü onların çok makul sebepleri var" demez. gider uygun fiyatlı olanı alır.
ha şimdi buada temsaya bir şey demiyorum. zira zaten aracı getirmediler fiyat yüksek olduğundan. ve kar marjının düşük tutulduğuna da eminim. ama iyiki de gelmemiş. yoksa burada sadece biz bize tatıştığımız mevzuyu cümle alem tartışırdı.
@vedat
agam araç gelmemişse de gelmemiş aracın gelseydi alacağı fiyatı öğreniyorsak bu konuda konuşmak hakkım.
@Emek bey. siz de fiyat paylaştığınıza pişman oldunuz eminim. şahsım adına bu konuda temsa'yı suçlamıyorum. zaten öngörülü davranıp aracı getirmemiş. ve kar marjı olayına inancım da tam. sizden distrübütörü olduğunuz firmayı ya da kendi firmanızı suçlamanızı beklemiyorum doğal olarak. ama yazdığınız "maliyetler, stoklar, anlaşmalar, gizli olaylar" filan, kusura bakmayın da müşteriyi bağlamaz. hele ki logosu hariç aynı araçlar için hiç bağlamaz. müşteri gider diğer aracı alır. kaybeden de (hele ki aynı araç olunca) bu işten ekmek yiyenler olur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2011 23:27 
Kullanıcı avatarı

Emek Tuzun yazdı:

Tek taraflı yargıdır, katılmıyorum.

Emek

TEMSA'yi da musterinin tarafina bekleriz. :Search:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Oca 2011 23:32 
Kullanıcı avatarı

Emek bey sağolsun buraya kayıt olup bizi ziyaret ediyor bilgiler veriyor çeşitli konularda yardımcı olmaya çalışıyor.amacımız kendisiyle kavga etmek değil.saygısızlık yapmak hiç değil.kendisinden çalıştığı kurumu kötülemesini beklemiyoruz ama kendisininde asıl fikirlerinin daha başka olduğunu düşünüyorum bu işte çalışan bu işe kafa yoran birinin daha farklı fikirleri olması gerektiğine inanıyorum.burada olup konulara aktif olarak katılan kişiler bu işten bayağı anlıyor herşeyden önce birer tüketici birer mitsubishi kullanıcısı.düşüncelerinin çok doğru olduğuna inanıyorum.ortada ama temsa dan ama mitsubishi den kaynaklanan bazı saçmalıklar var.aracın kasası güzel motoru yanlış motoru güzel vitesi yanlış kalitesi iyi donanımı yanlış.tüm modellerde malesef birsürü zıtlık mevcut.kimse kendini durduk yere en yukarda yada aşağıda göstermek istemez ama tüm bu belirsizlikler içinde mitsubishi nin nerede olduğuda belirsiz.ya mitsubishi yaptığı çalışmalarla ürettikleriyle nerede olduğunu ıspatlamalı yada bir açıklamayla nerede olduklarını neye hitap ettiklerini açıklamalı.beğenmediğimiz renault modus ten koleos a yaklaşık 13 model araba yapmışsa 10 senelik hyundai yine aynı şekilde ürün gamını genişletmişse daha ileri gidip 100 binlik 200 binlik modellerini getirip üstelik her türlü donanımı koymuşsa ben mitsubishi deki bu düzensizliği sorgularım arkadaş.rahmetli sakıp ağa yaşasaydı bu iş böyle olmazdı kanımca.korkmadan atılımlarını yapardı.lancer gibi bir araçta park sensörü bile yok 3 kuruşluk alet.rica minnet satıcılar hediye verirse veriyor.cruise control alamıyosun bile.asx de tek donanım.dizelini getirmemişsin.konunun başlığı OUTLANDER türkiye gibi bir ülkede üst sınıf lüks bir araç rockford sistem yok.bi sunroof bile yok.motora şanzımana hiç girmiyoruz bile.neymiş maliyetlermiş.valla kimse kusura bakmasın biz bu maliyeti artık bu dakikadan sonra anlayamayız.çok uyguna yapıp satan var pahalısını getirende var.demekki oluyormuş.bugün bir mercedes in tüm sınıflarındaki araçları rakiplerinden pahalı ama kimse bunu sorgulamıyor.mitsubishi de kalitesine güveniyorsa o ben kaliteliyim maliyetim yüksek diyorsa o şekilde lanse edecek.ama reklamı bile yok.adamlar babam toyota gibi adam diye bi sloganla işi götürdü.mitsubishinin reklamına bak o da radyolarda orhan ayhanın sesiyle canter reklamı canter çıktı meydane rakipler kaçtı bilmem nere pompayı tuş etti v.s.bumudur reklam.bulmuşsun ne güzel köpek balığı karaya çıktı diye slogan gitsene üzerine.yani işin hangi dalına bakarsanız bakın bir saçmalık. allahtan sorun çıkmıyorda araçlarda başımızı taşlara vurmuyoruz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2011 01:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: MERİÇ
Araç: MİTSUBİSHİ
Kan grubu: A+RH
abi araç keşke 2.0 di-d ya da 2.5 di-d olsaydı harika olurdu yemin ederim Benzinli çok yakar ya..2.0 didolsaydı QUASHQAİ nin X-trailin RAV-4'ÜNDE CAPTİVANIN BELİNİ KIRARDI. Şimdi MİTSUBİSHİ'nin dizeli dedin mi akan sular durur.. Bende Pajero var. Aracım sürekli Garajımda fazla kullanmıyorum. 3 HAFTA kullanmadım garajıım böle buz gibi Pajeromu bi çalıştırdım 2.DK. da motorum ısındı. Common rail motor.. Şimdi bak Mazda var. Bu yeni çıkan CX-9 3.7 benzinli hayvan gibi yakıt yakıyor. Hiç tutulmadı. Odur bu Erzurumlularda biraz Mazda hastalığı var ondan onlarda almış. Geçn gün bnm arkadaş vardı Erzurumda abi dedi sen bana dedin Pajero al bn almadım. çOK Pişmanım dedi bu araç hayvan gibi yakıt yiyor. Hondayı bile geçti dedi. Neyse ama keşke 2.0 di-d olsaydı..Saygılar :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2011 18:52 
Kullanıcı avatarı

forester dizel mi?motor hacmi nedir?

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 47 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye