Zaman: 27 Nis 2024 08:41

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 47 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011 21:17 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Barış Yeniçeri
Araç: Ford Focus
Meslek: Bilgi Teknolojileri
Kan grubu: A+
Eski outlander'in fiyatına ve donanımına göre yeni outlander mükemmel bir fiyatla gelmiş. Eski outlander manuel 95000 liraydı.
Yeni Outlander 2.0 Benzinli 147 Hp CVT Şanzıman ve 4x2 fiyatı 69.900

Resim

http://www.mitsubishi-motors.com.tr/out ... ex.asp?pg=

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-a ... 2762/detay

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2011 21:29 
Kullanıcı avatarı

İsim: Görkem Yavuz
Araç: Lancer 1.6 Invite
Meslek: Odtü-Maden Müh. Öğrenci
Kan grubu: 0Rh+
Offffff offfff fiyat mükemmel ya.

Başa Dön
 Mesaj Başlığı: Outlander 2.0 CVT Stoklarda!
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 09:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: Emek Tüzün
Araç: Audi A3
Meslek: Sosyal Medya Danışmanı
Merhaba Arkadaşlar,

Ürün çeşitliliğimiz gittikçe artıyor. :)

Outlander 2.0 CVT Benzinli 4x2 versiyonuyla Türkiye'ye gelmiş ve 69900 gibi oldukça uygun bir fiyata satışa sunulmuştur. Teknik ve donanım özelliklerini internet sitemize eklenmeden önce sizlere sunmak istiyorum:

Resim

Not: Bildiğiniz gibi 4x4 versiyon 2.0 modellerden kaldırıldı, 2.2 versiyonun ise Türkiye satış fiyatının 110.000TL'den yukarı çıkacak olması nedeniyle getirilmediği bilgisini paylaşmak isterim.

Teşekkürler,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 10:51 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

sinir kupu yazdı:
la bu benzinli. bu temsa hiç akıllanmayacak galiba. var işte 2.2 çift kavramalı dizel motorlusu getirse ya. biizm araba şehir içi 10.9 lt yakıyor görünüyor. bu kim bilir kaç yakar. bu benzin fiyatlarıyla kaç kişi alır? Vallahi akıl sır erdiremiyorum.
onun dışında araç güzel. zaten bu ön tasarım asx'den daha fazla yakışıyor outlanderlara. cvt de güzel bir şanzıman. sinyalli ve katlanır ayna da güzel. ama realiteler var işte.
bekleyelim görelim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 10:52 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

catalyst yazdı:
Ya beyler 2.0 benzinli harbiden berbat bir secenek en azindan bizim gibi adamlar icin :D ama birsey diyecem bu arac neden bu kadar ucuz?

2.0 vergi dilimine giriyor SUV arac CVT sanzimanli bu kadar ucuz olmamasi gerekiyordu. Bir de intense donanim var.

Ikinci konu ise, bizim lancer'in 1.8 motoru 143 bg, bu 2.0 motor neden 147 bg'cik?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 10:52 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

catalyst yazdı:
sinir kupu yazdı:
la bu benzinli. bu temsa hiç akıllanmayacak galiba. var işte 2.2 çift kavramalı dizel motorlusu getirse ya. biizm araba şehir içi 10.9 lt yakıyor görünüyor. bu kim bilir kaç yakar. bu benzin fiyatlarıyla kaç kişi alır? Vallahi akıl sır erdiremiyorum.
onun dışında araç güzel. zaten bu ön tasarım asx'den daha fazla yakışıyor outlanderlara. cvt de güzel bir şanzıman. sinyalli ve katlanır ayna da güzel. ama realiteler var işte.
bekleyelim görelim.

Aydin sen de amma yaptin VIALLE var gonlun rahat olsun :Yahoo!: 70 bin buna veren 2500'cik de vialleye verir olur biter. Zaten bu araci vialle satislarini arttirmak icin getirmisler simdi anladim :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 11:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hilmi
Araç: 1.5 AMT Colt GP/ASX İnvite
Meslek: Doktor
araç güzel fiyat güzel ama rakipler sıkı, bu araca bakacak kişiler konfor isteyenler.ancak şimdi ynei-c-max full full full+tx paket(kendi kendine park etme sistmei vs varmış) 63oootl.donanımı q7 ile denk bile sayılabilir.bu aracın tek avantajı(mitsubishiyi tanımayanlar için söylüyorum) yüksek oluşudur :( ha derseniz hilmi 70000tl veriyoruz sana ne alırsın , tabiki seçim belli: c-max :P :P :P

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 11:30 
Kullanıcı avatarı

İsim: FATİH
Araç: COLT 1.5 AMT brcli
Meslek: muallim
Kan grubu: B +
hilmi yazdı:
araç güzel fiyat güzel ama rakipler sıkı, bu araca bakacak kişiler konfor isteyenler.ancak şimdi ynei-c-max full full full+tx paket(kendi kendine park etme sistmei vs varmış) 63oootl.donanımı q7 ile denk bile sayılabilir.bu aracın tek avantajı(mitsubishiyi tanımayanlar için söylüyorum) yüksek oluşudur :( ha derseniz hilmi 70000tl veriyoruz sana ne alırsın , tabiki seçim belli: c-max :P :P :P

+1

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 11:45 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

hilmi yazdı:

c-max bu araca göre küçük kalır 4.6 metrelik bir araç sonuç olarak. C-max'in rakibi toyoto corolla verso olur. Artı millet asx bile gördüğünde dönüp dönüp bakıyor bu araçla gezmenin vereceği keyfi düşünemiyorum açıkçası :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 11:48 
Kullanıcı avatarı

Janissary yazdı:
hilmi yazdı:

c-max bu araca göre küçük kalır 4.6 metrelik bir araç sonuç olarak. C-max'in rakibi toyoto corolla verso olur. Artı millet asx bile gördüğünde dönüp dönüp bakıyor bu araçla gezmenin vereceği keyfi düşünemiyorum açıkçası :)

yok doğru söylüosun ama bu bahsettiğim grand c-max.içine bindim beğendim açıkçası şimdi test aracı gelmesini bekliyorum edirneye.ama sırf bu araç değil mitsubishiye binmenin keyfi bi başka bu bi gerçek :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 12:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Görkem Yavuz
Araç: Lancer 1.6 Invite
Meslek: Odtü-Maden Müh. Öğrenci
Kan grubu: 0Rh+
hilmi yazdı:

C-max bayileri düştüğü günden 1 hafta sonra inceledim..7 koltuklu olanının neresi 7 anlamadım herhalde arkaya boyu 1 metreden az olan kişileri oturtacağız. Gerçekten bir tuhaf geldi bana :unknown: diğer taraftan c-max'in içi gerçekten güzel fakat dışı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Outlander mı c-mac mi derseniz outlander ya :Rose: 70000 lira çok rahat verilir de işte tek sorun dizel mi alsak benzinl mi...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 12:32 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
Hilmi amma yaptin outlander hic c-max ile kiyaslanir mi ya :D

Saka bir yana, bu bahsettigin c-max kac motor, yani hangi vergi diliminde? Bir de sanziman nedir, otomatik mi?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 12:59 
Kullanıcı avatarı

catalyst yazdı:

Saka bir yana, bu bahsettigin c-max kac motor, yani hangi vergi diliminde? Bir de sanziman nedir, otomatik mi?

ya ben dalgasına söyledim karşılaştırmayı :P en son incelediğim araç o olduğu için

araç manuel full versiyonun fiyatıydı,1.6dizeldi sanırım motor, aldığım kitapçık arabada kaldı valla bi ara yazarım :P

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 13:12 
Kullanıcı avatarı

İsim: Bil@l
Araç: Lancer 1.8 Intense CVT
Meslek: Bilg. Muh.
hilmi yazdı:
catalyst yazdı:

ya ben dalgasına söyledim karşılaştırmayı :P en son incelediğim araç o olduğu için

araç manuel full versiyonun fiyatıydı,1.6dizeldi sanırım motor, aldığım kitapçık arabada kaldı valla bi ara yazarım :P

Evet buyuk ihtimal 1.6 dizeldir.

Benim uzerinde durmak istedigim konu da tam olarak bu. 2.0 motor olmasina ragmen bu vergi dilimine ragmen, pahali olan CVT sanzimana ve intense donanimina ragmen bu aracin fiyati anormal derecede dusuk Hele TEMSA'dan beklenmeyecek bir performans gibi :D

Otomatik 1.5 lancer olmus 45bin TL, 1.8 olan 55 bin'e yakin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 13:49 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
Ama şimdi bakarsan zaten outlancer lancer platformu üzerine üretilen bir araç. ön göğüs filanz aten aynı neredeyse. eh artık dizel değil, 4 çeker de değil. ilginç şekilde yakıtı düşük. ama anlam veremedim bu değerlere. şehir içi bizim 1.8'lerden az yakarken nasıl oluyorda şehir dışı fazla yakıyor. tamam yüksek araç sürtünmesi fazla olur ama şehir içi 1 litre daha düşük bizim 1.8'lerden. start stop filan mı var acaba.
Bir de araçta eskisi gibi rockford fosgate müzik sistemi yok gördüğüm kadarıyla. yani araç bizim 1.8'lerle 1.6 lancer aracında bir yerlerde sanırım. kule gergisi de gördüm ilanda bu arada. bir de katlanan sinyalli ayna ile halojen far.
Bunları düşününce yerden yüksek bir 1.8 lancer almış oluyoruz. fazlası var ama eksiği de var. bu durumda 69 bence fazla. 1.6 lancer ile 1.6 asx arasındaki fark kadar fark olmalıydı 1.8 lancer arasında. asx de lancer platformunda üretiliyor sonuçta. start-stop ve yokuş kalkış desteği gibi artıları da var. o kadar fark 2.0 motor yüzündense 4 beygir için alınır mı acaba. tüketim zaten bir muamma. incelemek lazım.
işte hesabım:
lancer 1.6 invite mt: 42.270 TL
ASX 1.6 invite mt: 50.471 TL
fark: 8.201 TL-%19.4 daha pahalı
(ASX'in fazlası:start-stop, yokuş kalkış desteği, cruise control, usb girişi, renkli yol bilgisayarı)
(Lancer'ın fazlası: yok)
Lancer 1.8 Intense CVT: 54.720 TL
Outlander 2.0 Invite CVT: 69.000 TL
Fark:14.280 TL-%26.09 daha pahalı.
(Outlancer'ın fazlası: LED arka far grubu, sinyalli ve katlanan yan ayna, halojen farlar, 4 beygir, 21 nm tork)
(Lancer 1.8' in fazlası: 8+1 müzik sistemi)
Demem o ki fiyat süper değil bence. O kadar fark da motor hacminden olsun.
Diğer yandan fiyat diğer markaları düşününce nasıl? Bence oldukça iyi. Şimdi bir hyundai ix20 1.4 90 beygirlik düz vites araç suv sayılıp 46 bin lira ediyorsa bu araç havada karada 69 eder) bir de araçlar yerden yükseldimi zaten ne hikmetse fiyatları da yükseliyor. Onu da düşünmek lazım.

NOT: bu hesabı kendi mantaliteme göre yaptım. Eğer motor hacmi benim düşündüğümden çok daha fazla etkiliyorsa aracın fiyatını o zaman fiyat iyi derim. Ben sadece donanım ve teknik olarak baktım. Ben o parayı verir iyim diye. yoksa yukarıda da yazdım araç yükseldi mi fiyatta yükseliyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 15:56 
Kullanıcı avatarı

Aydın Bey,

Düşüncelerinize katkıda bulunmak için, araçların vergi öncesi "mal bedeli" fiyatlarını yazmak isterim:

Lancer 1.8 CVT 28.895 TL
ASX 1.6 Invite 30.693 TL
Outlander 2.0 CVT 36.245 TL

Teşekkürler,

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 16:41 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

O zaman düşündüğüm gibi.
1- aracın fiyatı motor hacminden kaynaklı
2- aracın fiyatında arazi aracı gibi olmasının etkisi büyük.
zira asx'i denemiş ve 1.8 sahibi birisi olarak asx'in 1.8 lancer'dan pahalı olmasına bir anlam veremiyorum. 1.8 lancer hem motor hacmi hem de donanım olarak (özellikle müzik sistemi ve şanzıman) üstün bir araç. demek ki burada da devreye vergi giriyor. diğer yandan yine de vergisiz çıplak fiyatta lancer daha pahalı olmalıydı gibime geliyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 16:43 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

sinir kupu yazdı:
O zaman düşündüğüm gibi.
zira asx'i denemiş ve 1.8 sahibi birisi olarak asx'in 1.8 lancer'dan pahalı olmasına bir anlam veremiyorum. 1.8 lancer hem motor hacmi hem de donanım olarak (özellikle müzik sistemi ve şanzıman) üstün bir araç. demek ki burada da devreye vergi giriyor. diğer yandan yine de vergisiz çıplak fiyatta lancer daha pahalı olmalıydı gibime geliyor.

usta nasıl lancer daha pahalı olmalı sen yapma bari :) sonuçta ikisinde de cvt var donanım olarak fark nedir ki bi ses sistemi farkı var. Arada boyut farkı var lastikleri bile farklı aracın. Kaldı ki bu araç suv yani...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 17:14 
Kullanıcı avatarı

Araç fiyatı ve maliyeti o kadar basit değil aslında. Yani tüm maliyet aynı çıkıp üzerine takılan aksesuar fiyatı değiştiriyor gibi düşünemeyiz... Mesela ASX'in 1.6 motorunun maliyeti, belki de sizin 1.8 motor maliyetinden fazladır, biri bu senenin motoru, diğeri senelerdir üretilen motor... Sonuçta hacim arttıkça ve seri üretim maliyetleri azaldıkça bunlar değişecek. Bunun dışında tabi amortisör sisteminden tutun da, RISE gövdenin maliyeti bile farklı, ağırlıklar farklı belki de aynı gözüken birçok şey farklı... yani çok parametre var bence bu şekilde pahalı veya ucuz değerlendirmesine ulaşmak mümkün görünmüyor, Lancer ile kıyaslamak için. ASX 1.6 ile Outlander 2.0 CVT arasında 6000 TL fark olması da makul görünen bir fark bana.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2011 17:26 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Janissary yazdı:
sinir kupu yazdı:
O zaman düşündüğüm gibi.

usta nasıl lancer daha pahalı olmalı sen yapma bari :) sonuçta ikisinde de cvt var donanım olarak fark nedir ki bi ses sistemi farkı var. Arada boyut farkı var lastikleri bile farklı aracın. Kaldı ki bu araç suv yani...

Ben lancer 1.8 cvt'nin asx'ten pahalı olması lazım demiştim. Emek Bey'in verdiği rakamlara bakarsan ASX vergisiz iken de Lancer'dan pahalı. ASX'in nesi o farkı yaratıyor?
Yoksa oraya da yazdım. Outlander motor farkı olduğundan pahalı eyvallah. Ama ben outlander için de arada 8 bin lira vergisiz fark görmüyorum. sadece müzik sistemi demişsin. Ben de sana sorayım sadece lef arka far, katlanan ayna, parçalı deri ve 0.2 cc motor farkı mı 8 bin lira ediyor (bir de bundan müzik sistemini çıkar)? Sen yapma bari. Outlander da bu haliyle 8 bin lira çıplak farkı hakediyor diyemem.
Ayrıca SUV demişsin. Aracın yüksek şasisi harici neresi SUV? Her ikisi için de soruyorum. Platform zaten lancer platformu 3 aracın da. 4 çeker mi var? Motor freni mi var? Kilitli diferansiyel mi var? Aracın yüksek şasi harici neresi suv. Ha suv değil demiyorum. ama suv tanımına sadece yüksek şasi ile ucundan giriyor.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 47 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
POWERED_BY Color scheme by ColorizeIt!

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye