Zaman: 27 Nis 2024 19:32

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2011 13:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: korhan
Araç: soylu
Meslek: dr
Merhabalar, siteye yeni üye oldum. bu sıralar Outlander eski kasa (2008-2009 model) 2,0 DI-D lere ilgim arttı. belki de 1 tane alacağım. teknik verileri incelediğim kadarıyla çok başarılı gibi. yakıt tüketimi ortalama 6,8 olarak verilmiş ve 0-100 km 10,8 sn. bu veriler ne kadar gerçekçi?. Genellikle 2,0 dizel suv araçlar pratikte 9 lt hatta belki 10 lt yakıt tüketimi oluyor. kullanan arkadaşların bu konudaki tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim. merak ettiklerim
1. pratikte ortalama kaç lt yakıt tüketimi var
2. insytl, intense vb hangi modeli öneriyorsunuz
3. yol tutuşu yumuşak süspansiyonlar nedeniyle kötü mü?
şimdiden teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Mar 2011 14:10 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
vallahi biz burada genelde mitsu araçlarında teknik verileri tutturma açısından sorunsuzdur. o bakımdan hızlanma ve tüketim konusunda güvenilir olduğunu düşünebiliriz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2011 20:55 
Kullanıcı avatarı

İsim: jaymz
Araç: 2005 Outlander turbo
Meslek: muhasebe
bende 2005 2,0 turbosu var dizeli nası bilmiyorum ama outlanderı kullanırken araç bana güven veriyo, kullanmaktan zevk alıyorum virajıda gayet ii

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2011 00:43 
Kullanıcı avatarı

teşekkürler paylaşımşlar için. özellikle jaymz kendi aracıyla olan pratiğini paylaşmış.biliyorsunuz araçların pratikte yakıt tüketimini tutturmak için gaz pedalının altında yumurta varmış gibi davranmak gerekiyor. örneğin captiva karışık için 7,2 lt yakıt tüketimi yazmış kıullanan arkadaşlar 9-10 lt yakıttan bahsediyorlar. araçlara başlangıçta verdiğiniz para çok canınızı yakmıyor ama gezmeyi seviyorsanız gezerken çok yakan bir araç insanın her benzinlikte biraz daha sinirini bozuyor. ben o yüzden kullanan arkadaşların tecrübelerini merak ediyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2011 00:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: Hakan
Araç: Colt invite AMT
Meslek: Banka
Kan grubu: A+
Valla yakıt konusunu bilmemde eski kasa outlander çok hoşuma gidiyo.
daha bugün resimlerine baktım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2011 01:23 
Kullanıcı avatarı

bu araçtan kullanan yok sanki

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Mar 2011 09:56 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Aydın
Araç: 2011 Honda Accord 2.0 Executive AT
Meslek: Öğr. Gör.
Kan grubu: B+
krhnsyl yazdı:
teşekkürler paylaşımşlar için. özellikle jaymz kendi aracıyla olan pratiğini paylaşmış.biliyorsunuz araçların pratikte yakıt tüketimini tutturmak için gaz pedalının altında yumurta varmış gibi davranmak gerekiyor. örneğin captiva karışık için 7,2 lt yakıt tüketimi yazmış kıullanan arkadaşlar 9-10 lt yakıttan bahsediyorlar. araçlara başlangıçta verdiğiniz para çok canınızı yakmıyor ama gezmeyi seviyorsanız gezerken çok yakan bir araç insanın her benzinlikte biraz daha sinirini bozuyor. ben o yüzden kullanan arkadaşların tecrübelerini merak ediyorum.

valla kardeş dediğin gibi forumda bu araçtan kullanan yok. sanırım pajero sahibi arkadaş da yok. ama bu güne kadar 3 farklı motor seçeneği ile 4 farklı mitsubishi aracı kullanmış bir kişi olarak araçlarımın hepsinde tüketim değerlerinin tuttuğunu gözlemledim. yani sen mitsubishiyi captiva ile karıştırma. ayağının altında yumurta varmış gibi kullanmasan da tutturursun. ha pedal to metal tabir edilen gaza yağıştırıp da o değere ulaşamazsın o ayrı. burada yakıt tüketimi paylaşıp da normal durumda tutturamamış arkadaşa da rastlamadım. normal durum dediğim trafik ve mesafe. şimdi aracı 3-4 km gibi çok kısa mesafe kullanıp ya da çok yoğun trafikte kullanıp değer tutturmayı beklemek olmaz.
ben araçlarımla istanbulda:
1.3 colt aracımla 22 bin km de 6.6 lt/100 km
1.5 lancer AT aracımla 20 bin km de 8.6 lt/100 km
1.8 Lancer CVT aracımla 8 bin km de 9.2 lt/100 km ortalama ile seyahat ettim. bu verilerin hepsi o araçların şehir içi tüketiminden düşük ortalamanın üzerindedir.
buna göre idealde sizin de şehiriçi tüketimi baz almanız gerekir. genel kullanımda şehiri tüketimin üzerine (ortalamada) çıkmazsınız diye düşünüyorum. motorun vw olması filan fark etmez. sonuçta verileri mitsu açıklıyor. mitsunun bu konuda bir yamuğunu görmedik.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 May 2013 19:23 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan Bozbola
Araç: Carisma 1.9 DID
Meslek: Makine Mühendisi
Kan grubu: A +
Çok kısa zamanda bu aracın beyaz ve içi bej olanını almayı düşünüyorum,şayet alırsam söz bütün izlenimlerimi birebir paylaşcam:)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2014 15:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ercan Bozbola
Araç: Carisma 1.9 DID
Meslek: Makine Mühendisi
Kan grubu: A +
Şehir içi ortalama 8.5 lt,şehirlerarası 6.5 lt tüketim değeri var. Bunun dışında sorularınız varsa yanıtlayabilirim;)

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: