Zaman: 28 Mar 2024 22:04

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 10 Eki 2014 20:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: mustafa
Araç: 2013 Lancer Invite MT
Meslek: coder
Amacım dağ bayır dolaşmak değil, yılda yaklaşık 10.000km yapıyorum, kaliteli/konforlu bir araç arıyorum.

Neden Outlander'a bakıyorum?
Öncelikle şu anki araçların fahiş fiyatları yüzünden, C sınıfı bir araca vereceğim paranın üzerine biraz daha koyup 2-3 yaşında ama park sorununu saymazsak tüm yönleriyle daha üstün bir araca binmenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.(Bu düşüncemde hatalı gördüğünüz bir şey varsa yazmanızı bekliyorum.).
Aracın dış tasarımının hoşuma gitmesi.

Nelerden çekiniyorum?
2.0 motorun yakıtı ve vergisi.
Çok az sayıda olduğu için parça sıkıntısının olabileceği.
Tanınmayan bir araç olduğu için araçla ilgili bir sorun olursa çözümünde yaşanabilecek zorluklar.
2.Elde çok değer kaybedip zor satılacağı endişesi.

Evet arkadaşlar durumu özetlemeye çalıştım. Düşüncelerim bunlar, öncelikle bu araca sahip olanlar veya kullanmış olanlar başta olmak üzere hem araçla ilgili görüşlerini hem de durumum ile ilgili görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim.

Araç geldiğinde açılmış başlık: viewtopic.php?f=14&t=1776

Not: Bu güne kadar araçla ilgili ne bir test sürüşü yapan ne de kalitesinden, konforundan, yakıt tüketiminden, kronik sorunundan bahseden birilerine rastlamadım, sizler şahit olmuşsanız yorumlarınızı, bir yerlerde görmüşseniz bağlantılarını(link) paylaşırsanız sevinirim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Eki 2014 23:37 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
Motorla ilgili cok bi parca sikintisi olmaz 4b11 yani evo x motorunun turbosu olmayani. Stoplar makyaj onceki kasayla ayni farlar lancer la ayni

Teşekkürler cevabınız için.

Bu arada forumda Outlander kullanıcısı pek yok galiba...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 01:44 
Kullanıcı avatarı

İsim: Levent Yavuz
Araç: Lancer Sportback
Meslek: çiftçi
geniş ve konforlu bir araç düşünüldüğünde 50-60 bin TL bandı arasında bu model mantıklı bence.
yakıt olarak çok üzeceğini sanmıyorum, ortlama 7-7,5 lt yakacaktır. LPG ile tepesinden inmezsiniz :)
açıkçası asx yerine benimde aklımda bu model var, 2. seçenek aynı fiyat bandında olan 2009-2010 forester. ama outlander a göre yakıtı çok daha yüksek.

otomatik ve geniş araçta listemde olan model. 4*4 olsa çok güzel ama ihtiyaca bakılırsa olmaması pek önemli değil benim için.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 09:44 
Kullanıcı avatarı

Bu konuda yeterince cevap bulamadığım için bir yandan da insignia bakmaya başladım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2014 17:30 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Zafer
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Teacher
Kan grubu: ARh+
1.8 Lancer ile LPG'de ortalama 9-10 litre arası yakıyorum.2.0'ında tüketimi o civarlarda olur diye düşünüyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2014 14:34 
Kullanıcı avatarı

_opeth yazdı:
Az bilgi bulmaniz kotu oldugu manasina gelmemekle birlimte insignia da yakit olarak baya uzuleceginizi belirtmek isterim. Bu arada param olursa benim lancer i alip outlander almayi dusunuyorum.

2. Bir durum: bu araci en cok Avcilar ve Nisantasi taraflarinda goruyorum.

Araç kötü olduğu için değil, bilinmediği ve fazla kullanılmadığı için araştırma şansımızın olmadığı için biraz uzaklaştım. Hatta bir Mitsubishi servisinin "Alırsan satamazsın, 2000 motor, onun yerine ASX bak, illa alacağım diyorsan da dizeline bak." demesini de pek fazla önemsemesem de bir kenara koydum.

Ayrıca Insignia'nın bu araçtan fazla yakacağına eminim ama çok büyük farklar olmayacaktır. Burada yıllık vergi farkı da unutulmamalı tabii ki.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2014 02:41 
Kullanıcı avatarı

Lancer ı alalı henüz 1.5 oldu, sıfır araı biraz daha eskiteyim aklımda ASX veya outlander var
eğer vergisi zoruma gitmezse CVT şamzumanın tadına varmak istiyorum. sonuçta aynı paralara alınıyor asx ile outlander.
o günkü durumuma göre bakacağım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Kas 2014 10:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: faruk
Araç: asx
Meslek: serbest
bence 2.el fiyatına göre on numara araba hemde 7 kişilik..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2014 11:58 
Kullanıcı avatarı

4*2 CVT köpekbalığı burunlu olanlar 5 kişilik faruk hocam.
ses sistemi ve 3. sıra koltuk yok bunlarda

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Ara 2014 22:55 
Kullanıcı avatarı

9.000km aracını 55.000TL'ye vermiş birisiyle görüştüm, sonra yine 55.000TL'ye almış 15.000km kadar yapmış ve 40.000km'de aracı satılığa çıkarmış bir başkasıyla görüştüm. Sonra ondan bir galeriye geçmiş oradan da bir kullanıcıya geçmiş ve yeniden satışa konmuş...

Benim anlamadığım nokta şu madem bu araç bu kadar güzel, neden alan hemen satılığa çıkarıyor?
Oldukça yavaş satılan bir araç olmasına rağmen aracı alıp üzerine 8.000-10.000TL koyup satmaya çalışan adamın mantığına ise hiç bir şey demiyorum...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2016 22:35 
Kullanıcı avatarı

İsim: kadir
Araç: nissan primera
Meslek: kamu
iyi akşamlar,

konu biraz hort olacak ama şu günlerde outlander'a (2011-2012) kafayı takmış durumdayım, malum sitede ilanları sürekli takip ediyorum henüz içime sinen (düşük kmde) bir ilana rastlayamadım, bulunduğum ilde de hiç satılık outlander yok, o yüzden birebir tecrübe etme fırsatım olmadı, internet üzerinden yerli-yabancı test videoları ve forumları takip ederek teorik de olsa araç hakkında biraz kanaat edindim, kısmetse temiz bir outlander almak istiyorum, burada aracını satmak isteyen arkadaşlar olursa benimle irtibata geçebilir :)

bunun yanında araçla ilgili olarak kafama takılan en önemli şey lpg montajı, daha spesifik olarak, lpg tankının stepne yerine monte edilip edilemediği, yani aracın altına dıştan muhafazalı simit lpg tankı mümkün mü? bu tür uygulamalar polonya'da hayli yaygın (youtube sağolsun :) ancak türkiyede henüz rastlayamadım,lpgli outlander (2011-2012) araç sahibi olan arkadaşlar lpg tankının nereye monte edildiğini paylaşabilirler mi?

son olarak, aracın özellikle yalıtımı, süspansiyonları, tıkırtı vs sesleri, yani özetle konforu ve ayrıca performansı hakkında (bayırda 5 kişi ve bagajla birlikte klima açıkken çekişi gibi) kullanıcı arkadaşların yorumlarını merak ediyorum. teşekkürler.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: