Zaman: 28 Mar 2024 19:47

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2018 01:36 
Kullanıcı avatarı

İsim: Ahmet
Araç: Nasip
Meslek: Serbest
Merhaba,

2004 model otomatik şanzımanlı Space Star araçlar kaç km'ye kadar alınabilir. Şanzıman yapıları ömürlerine ilişkin hiçbir yerde bilgi bulamadım Şu sıralar bu model bir araç almayı düşünüyorum ve ikinci elde genelde km'ler 200 bine yakın yada üzerinde. 27-29 bin TL bandında alınabilir mi? Yaygın bir model değil fakat aile kullanımı için sağlam ve güven veren bir intiba edindim. Olumlu olumsuz genel olarak tavsiyelerinizi almak isterim. Teşekkürler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2018 08:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Outlander 2.4
Meslek: Memur
Bu arabayı yakından inceledim, sağlam bir yapısı var şanzımanları sıkıntısız taş gibi otomatik. Motor hakeza kendi alt yapısı. Kendi sınıfında hyundai ve kia mpv ler var onlardada yedek parça sıkıntısı var. Ülkede mpv tutmadığı için. O yüzden başka markayada yönlendeniz aynı dert hasıl olacaktır.
Yani km düşük ve eli yüzü düzgün bulunursa (kozmetik) alınır geri kalan eksiği yapılır. Ama aksesuarı özellikle iç trim eksik olmasın derim nacizane

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2018 10:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: can
Araç: Outlander2003/2011 itfiş
Meslek: eskiborsacı
Üstat daha yeni modellere bakın derim. Görüntü olarak fazla köşeli bir model. Yani modeline göre yaşını fazla gösteren bir şey. Mitsu olduğundan kalitelidir. Ona bi lafım yok. Model şekil şemal olarak eleştirim var sadece.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2018 12:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Meslek: Memur
29-30 bin bandında mpv başka markalarda var ama yakıt vs konuları göz ardı etmeniz lazım.... Volvo sw, seat altea, chryesler, gibi

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2018 15:34 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Almancı akrabam almanyadan Türkiyeye bu araçla gelmişti: yakıt ve sorunsuzluk nedeniyle. binici olarak bence f/p araç
otomatik hususunda sorunlu mitsubishi modeli hiç duymadım. hele klasik tam otomatikler yanlış kullanılmazsa uzun yıllar hizmet eder. Hangi otomatiği alırsanız alın tavsiyem otomatik şanzıman yağını değiştirin: ustalar ve yetkili servisler değiştirmediği için ikinci el alınca değiştirmek iyidir. Motul Multi ATF alırsanız her araçta güvenle kullanırsınız. (cvt -dsg otomatikler hariç: onlar için araştırmak lazım)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2018 23:23 
Kullanıcı avatarı

canztr yazdı:
Üstat daha yeni modellere bakın derim. Görüntü olarak fazla köşeli bir model. Yani modeline göre yaşını fazla gösteren bir şey. Mitsu olduğundan kalitelidir. Ona bi lafım yok. Model şekil şemal olarak eleştirim var sadece.

Teşekkür ederim. İşin garibi böyle bir donanımla 80'li yılların sadeliğini andırması benim açımdan daha da cazip hale getiriyor bu aracı. Tabi satarken bu cazibe riske dönüşebilir. :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2018 23:25 
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:
Bu arabayı yakından inceledim, sağlam bir yapısı var şanzımanları sıkıntısız taş gibi otomatik. Motor hakeza kendi alt yapısı. Kendi sınıfında hyundai ve kia mpv ler var onlardada yedek parça sıkıntısı var. Ülkede mpv tutmadığı için. O yüzden başka markayada yönlendeniz aynı dert hasıl olacaktır.
Yani km düşük ve eli yüzü düzgün bulunursa (kozmetik) alınır geri kalan eksiği yapılır. Ama aksesuarı özellikle iç trim eksik olmasın derim nacizane

Teşekkür ederim cevabınız için. Bende de sağlam bir araç izlenimi uyandırdı. Eli yüzü düzgün düşük km denk gelirse ciddi ciddi düşünmeye başladım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2018 23:37 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
Almancı akrabam almanyadan Türkiyeye bu araçla gelmişti: yakıt ve sorunsuzluk nedeniyle. binici olarak bence f/p araç
otomatik hususunda sorunlu mitsubishi modeli hiç duymadım. hele klasik tam otomatikler yanlış kullanılmazsa uzun yıllar hizmet eder. Hangi otomatiği alırsanız alın tavsiyem otomatik şanzıman yağını değiştirin: ustalar ve yetkili servisler değiştirmediği için ikinci el alınca değiştirmek iyidir. Motul Multi ATF alırsanız her araçta güvenle kullanırsınız. (cvt -dsg otomatikler hariç: onlar için araştırmak lazım)

Teşekkür ederim. Geçenlerde 202 000 de otomatik vites 2003 model space star denk geldi ama sırf otomatk şanzıman çekincesi yüzünden almadım. Bulunduğum şehirde otomatik şanzıman ustası yok. Fakat kullanıcı yorumları ekseninde fikrim değişti düzgün bir otomatik vites Space Star'a sıcak bakıyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 8 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: