Zaman: 28 Mar 2024 13:32

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: SpaceStar uzun yol deneyimi...
MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2015 14:57 
Kullanıcı avatarı

İsim: Turgay
Araç: Space Star
Meslek: Memur
Kan grubu: A Rh
Arkadaşlar merhaba.. Bu sabah zamlanmiş benzinin litresi 4.60 dan alarak Ankaradan yola çıktım. Ankara Cihanbeyli arasinda ECO modunu da kullanarak bir olcum yaptim. Arac uzun yolda ortalama 0,248 kuruş yakiyor. Deneme yaptığım yol bildiginiz uzere genelde duzluk ve fazla kalabalık degildi. Bir kere durdum ve 110 km. yi gecmedim. Sonrasinda suratlenmeyi denedim ve banamisin demiyor 150 ye kadar cok basarili basiyor. Su an Seydişehir deyim. Aksekie dogru yokus performansi deniyecegim. Eve varinca daha ayrintili yazarim. Sorularınızı beklerim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2015 16:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: hakan
Araç: Hyundai i20 1.2 Elite Blue 2015
Meslek: Havayolu
Kan grubu: a+
İyi yolculuklar. Antalya'da mı yaşıyorsunuz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2015 16:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: caner
Araç: 2011 Lancer invite sr
Meslek: zabıt katibi
Kan grubu: 0Rh+
İyi yolculuklar... Allah'a emanet olun :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2015 21:27 
Kullanıcı avatarı

Merhabalar..
Aslen Adanalıyım, fakat İstanbul-Kasımpaşa'da büyüdüm... Daha sonra işim dolayısıyla Karadeniz hariç heryere gittim, şu an Ankaradayım... Ailem emekli olunca 2001'de İstanbul-Kasımapaşa'dan Antalya-Manavgat'a taşındı. Halen Manavgatta ikamet ediyorlar. Bende işim dolayısıyla Antalyaya gelmişken ailemide ziyaret edeyim dedim.

Araçta sadece ben vardım. Ayrıca benden başka 2 takım giyecek bir litre su dışında başka yük yoktu. Başta söylediğim gibi 4,60'lık benzin ile 0,248 yaktı km.de, daha sonra seydişehir-akseki yolunda allah ne verdiyse yokuş yukaı bastım. Yokuş çıkış kaabiliyeti bir önceki 1.3 Dizel Multijetim gibi olmasa da beklediğimden başarılı. Fakat yanlış takip ve hesaplama yapmadıysam 44 km.lik yokuş süresince ortalama 0,41 kuruş yaktı. Aracın hızlanışı çok başarılı bence. 150 km.ye tık etmeden çıkıveriyor düz yolda. 150'den sonra ECO göstergesi yanmıyor artık. Hızlanma yavaşlıyor, ibre ilerlerken tekliyor :) Sonuç olarak 485 km. lik yola 115-120 TL. arası yakıt yaktım. (Benzini 4,62'den aldım hatırlatırım). Bunun dışında araç uzun yol için beklediğimden konforlu , amortisor/suspansiyonlar başarılı, salıncak gibi sallanıyor, yılan gibi kıvrılıyor. Daha önce uno, micra, i20, fiorino ve punto ile de uzun yolculuk yaptım. Bence en rahatı buydu. Bide araç hızlandıkça motor sesi azalıyor, ya da ben alıştığımdan dolayı öyle hisettim...
Sonuç olarak sağ salim Manavgattayım. Annem ve lahmacun, içli köfte, peynirli börekleri ile başbaşayım...Herkese iyi akşamlar, Saygılar... :gamer:

En son Natsukao tarafından 22 Nis 2015 10:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2015 15:21 
Kullanıcı avatarı

Ooooo afiyet olsun. Ben de Adana'lıyım ama Antalya'da yaşıyorum. Aracınızı sevmenize sevindim. Çevreden kim ne derse desin siz sevdikten, aracınız sizi üzmedikten sonra problem yok.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2015 10:34 
Kullanıcı avatarı

Sonuç olarak gene Ankara'dayım... Fakat dönerken arabada babam, annem ve annemin hazırladığı 40 kg. ı bulan bir erzak ordusu vardı. Bagajın bu kadar fazla malzemeyi alacağını beklemiyordum. Yaz döneminde hanım ve çocukla gideceğimiz tatilde sorun yaşamayacağımı anladım. Dönüş çok yokuşlu ve yüklüydü sonuç olarak. Araç bu halde ortalama 0,25-0,26 arası yaktı. Ama benzini 4,68'den almıştım. Ayrıca anne ve babanın yaşlılığı dolayısıyla 5-6 kere yani saat başı mola verdik. Bunlar yakıta etki eder mi düşünmek lazım...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Nis 2015 10:51 
Kullanıcı avatarı

Motoru soğutacak kadar uzun molalar vermedikten sonra uzun yolda verdiğiniz molaların etkisinin 0,01 krş yi aşacağını hiç sanmıyorum.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: