Zaman: 28 Mar 2024 13:02

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Spacestar...
MesajGönderilme zamanı: 22 Tem 2013 16:08 
Kullanıcı avatarı

İsim: ALİ
Araç: 2004 MİTSUBİSHİ SPACE STAR
Meslek: YÖNETİCİ
Kan grubu: 0+
ARKADAŞLAR 1.6 SPACE STAR 2004 MODEL ARABAYA LPG TAKTIRMAK İSTİYORUM.FAKAT KİMSEDEN BİLGİ ALAMIYORUM.HANGİ MARKA DAHA UYUMLUDUR.TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2013 23:58 
Kullanıcı avatarı

İsim: Mehmet
Araç: Mitsu arıyor...
Meslek: Hayra hizmet personeli
Kan grubu: 0RH-
Arkadaşlar Space Star sahibi olmama ramak kaldı diyebilirim nasipse salı günü bakmaya gideceğim...
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 196/detay/
Sizden acil ricam...
Varse tanıdık felan bütün bağlantılarınızı kullanın, servisten bi geçmiş bilgisi almam lazım...
Adana'ya gidince TEKBAŞ'tan alırım lakin aracın sahibi zaten orada personel, temiz, dürüst, kıl mı kıl, titiz birine benziyor ama bilemeyiz tabi. Kendisi aracın sıfırdan beri tüm bakımlarının yetkili serviste olduğunu ve tüm kayıtlarını gösterebileceğini söyledi ama hani olur ya "aklına birşey gelmesin, başka bir yerden ne istiyorsan sordur dedi". Sonuçta adam orada çalışıyor, istediği herşeyi örtbas edebilir değil mi...
Dediğine göre değiişen yok, sadece 2 parça boyalı, sağ arka kapı ve çamurluk, serviste yapılmış bunlarda, renkte ton farkı felan yok dedi, bi kusuru tavanda vernik atması başlamış olması, bir de bagaj kapağında plakanın sağındaki çizik, fotoğraflarda da belli zaten, olsun çok sorun değil benim için ama araç hakikaten temiz binilmiş gibi duruyor. Yine dediğine göre 2 hasar kaydı var, 2008 den 371 TL ve 2012 den 1000 TL, teyit ettim tramerden, doğru, bu söylenen hasarların tutarı zannedersem...

Acil yardım istiyorum, hadi arkadaşlar, eski günlerin hatrına...

Plaka : 01 AAR 44 Şasi No: XMCLRDG3A4F015184

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2013 09:07 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Mehmet Hocam sitede servislerde görevli arkadaşlar var, onlarla irtibata geçin isterseniz...

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2013 22:43 
Kullanıcı avatarı

Gerek kalmadı artık çünkü bugün hiç üşenmeden gittim baktım...
Araç 10 numara 5 yıldız bir araçtı, 1.6 Avance...
Bagaj filesinden, kitapçığına kadar herşeyi tastamam, çok titiz kullanılmış, döşemeler pırıl pırıl, motor şanzıman sorunsuzdu...
Sürüş keyfi, aracın oturaklılığı çok hoşuma gitti, Lancer'dan daha iyiydi bana göre, Zafira'yı aratmayacak bir araç...
Bence Mitsu bu aracı piyasadan çekmekle çok hata etmiş...
Lakin dış estetik göründüğünden az daha kötüydü, bagaj kapağında plakanın sağındaki hasar vakumla düzeltilmiş, kırışıklık çok göz bozucuydu, arka sağ kapı ve çamurluğun boyadan mütevellit işçiliği de kötü yapılmış, tavanda el kadar genişlikte, 7-8 parça güneş yanığı vardı, kaputta da 1TL büyüklüğünde 2 yerde başlamış, kaplamanın altını ise Allah bilir, kapılarda cam çıtalarının diplerinde de yer yer başlamış, anlıcanız, nerde bi çizik ya da taş izi var orada yanık başlama aşamasında...
Yahu bu kadar kaliteli bir aracın neden boyası dandik ya da ne bileyim, vernik çok mu ince?. Anlam veremiyorum...
Benim boya takıntım yok ama güneş yanığı başka, kanser gibi büyür gider, gıcık olurum, şimdi kaput-tavan-bagaj boyatsan, çok kötü bir imaj elden çıkarma durumunda, adamakıllı tertemiz olsun komple boyatalım desen, hepten kötü...
Bir de LPG tankı uzun ince, bagajı çok daraltınca, arka koltuklar Colt'taki gibi ileri geri hareketli olunca çekmişler öne, akılları sıra bagajı genişletmişler tank için ama bacak mesafesini öyle daraltmışlarki görmeyin "bunu hangi sivri zekalı akıl etmiş de böyle yapmış dememek için zor tuttum kendimi"...
Vazgeçtim malesef bu sebepler yüzünden...
Kendime güvenemiyorum, şöyle 5 sene bineceğim garanti olsa ama mümkün değil, ilk aracım hariç diğerleri max 15 ay durdu, bilemedin 1,5 sene sonra bu da kaşıntı yapar bende, bu durumda da çok zarar ettirir bana...
Eğer beyaz ya da gri olsa 1 dk dahi düşünmez alırdım...
En azından içimde kalmadı, gördüm tecrübe ettim ve 2-3 çocuklu ailelere şiddetle tavsiye ederim...
Neyse hayırlısı...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2013 09:24 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Cihat
Araç: Honda Civic 1.8 Ishift + Prins
Meslek: Öğretmen
momoracer yazdı:
Neyse hayırlısı...

Hayırlısı tabi :)

Abi nerelerdesin sen yahu ? :Search:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2013 10:35 
Kullanıcı avatarı

Aynen kaldığım yerdeyim :)
Niğde - Bor...
Epey bi Daihatsu forumda takıldık, valla pişman oldum 2 haftadır 1.3 Sporty imi sattığıma, adam akıllı araba yok ya bu paralara...
Aslında 1.5 Sporty bulsam alırım yine Daihatsu...
Bu arada bi fırsat bulup ekleyememiştim fotolarını, merak edenler için...
http://www.daihatsuaskina.com/forum/vie ... =41&t=3148
Ama bu sefer marjinalliği bırakıp piyasa araçlarına bakıyım diyorum, bu noktada en mantıklı seçenek 2006-2012, 1.4 DOHC Getz...
Bu aralar acayip prim yapan bir araç, 2007-08 altına inmek istemiyorum, hep model yükselttim şimdiye dek, yeni yenidir kardeş :roll:
1-2 sene içinde satsam dahi zarar ettirmez ama düşük km li bulursam 50-60 binde falan...hayatta satmam, tepe tepe binsin hanım da, kendime şöyle oturaklı cinsten bişeyler alırım inşallah sonra imkan olursa...

Bu arada her ne kadar sedan sevmesem de Lancer başka...hesaplı, temiz, otomatik Lancer denk gelirse haber edin lütfen...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2013 17:46 
Kullanıcı avatarı

Ben hiçbir aracıma cila çekmedim şimdiye dek, hiç güneş yanığım da olmadı...
Dikkat ediyorum böyle yanığı olan araçlara hep, her markada var hemen hemen ve belli modellerde ve bazı renklerde, genelde koyu renklerde gördüm ama gümüş gri renklerde de yanık gördüğüm oldu...
Aracın yaşı ve bakımlılığı tabiki önemli ama bence bu renk sorunlu bir de lacivert...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2013 17:53 
Site Admin
Kullanıcı avatarı

İsim: Erhan
Araç: Lancer 1.8 CVT
Meslek: Kalite Yöneticisi
Kan grubu: BRh+
Mitsubishi'nin Kırmızı renkte Evo'dan tecrübesi var.
Bu rengi sağlıklı yapan birkaç markadan biri diye düşünüyorum.

Ama bu demek değilki, boya koruma, pasta cila gibi işlemler yapılmadan ilk günkü haliyle muhafaza olur.
Tabiki belli aralıklarla bakım yapmanında gerekliliğine inanıyorum.

Mitsubishi Lancer 1.8 CVT > Fiat Bravo > Alfa Romeo 159 > Opel Vectra 1.9 CDTI > Honda Type-R(EP3) > Ford Mondeo 2.0 TDCi/AT > Audi A4 2.0 TFSI Quattro S-Line/AT > Mitsubishi Lancer 1.8 INTENSE CVT...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2016 12:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: DİNCER
Araç: MITSUBISHI SPACESTAR
Meslek: KAMU PERSONELİ
Kan grubu: 0 RH
Tüm arkadaşlara selam olsun.. İlk kez Mitsubishi bir araç aldım...2005 Model 1.6 MT Space Star 94.00 km de triger hiç değişmemiş... ilk kez değişecek olup ne yapmam gerektiğini bilemiyorum... servis'e mi gitsem ! yoksa ustaya mı gitsem bilemedim... Ankara da yaşıyorum... neler değiştirmem gerek bilemiyorum... yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum... slmlar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2016 12:53 

İsim: ali
Araç: veli
Meslek: yok
Triger zincir olabilir. Genelde mitsubishilerde öyle çünkü. İyi araştırın kazıklanmayın sonra...

Zincir ise 300 binlerde felan gerek varsa değişir çünkü. Ankarada İBA otomotiv var onlardan öğrenebilirsiniz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2016 13:48 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
garanti bittiyse yetkili servise gerek yok. tavsiye edilen özel servisler işinizi görür. Bundan sonrası için de usta işini çözmüş olrsunuz
İBA da iyidir Ergin usta (uzman japon) da iyidir. yetkili servisler arıza durumunda tamir yerine parça değişimi yaparlar, uzun vadede özel servis özellikle bu forumdakiler iyidir.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: