Zaman: 19 Mar 2024 10:24

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Eclipse Cross
MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2018 11:20 
Kullanıcı avatarı

İsim: twins
Araç: 2015 asx intense
Meslek: eğitim
tilki yazdı:
Asx turbo otomatik gelsin, ne var ne yok satılır alınır ama...

eclipse cross dan daha fazla satmazsa bende bişey bilmiyorum. ben 2011 yılından 2015 e kadar bekledim otomatiğini baktım getirmiyorlar manueli aldım o günden beri inat ettiler şu aracın otomatiğini bir türlü getirmediler. hani belki mantıklı bi nedenlerimi vardır getirmemek için diyeceğim firmanın aklına gelip de bizim aklımıza gelmeyen o da yok. olan gül gibi asx e oluyor yazık ediyorlar modele. bu zamana kadar getirmiş olsalardı piyasada kaşkayi gibi olurdu. ama yazık ettiler.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 May 2018 22:28 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Eclipse Cross sınıfında uygun fiyat ve kaliteli malzame kullanmış. özellikle japonların genel sorunu olan zayıf ses yalıtımı yok!! oldukça başarılı ve özenilmiş ses yalıtımı var. haaa... ben alırmıyım almam. Çünkü ben de zaten var: 2.4 eclipse motor 4x4, hem de H-LPG yani hidrojenli: Japonya ve temsa dan önce ben de :D
Toyota için:
https://www.toyota.com.tr/world-of-toyo ... s/fcv.json

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 May 2018 07:47 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Meslek: Memur
Hafta sonu nette lansman Türkiye tanıtımı denk geldi... Artistik hareketler yapıyorlar asfalt üzerinde felan... Güldüm ya yiyosa gelde ben seni burda bir araziye sokuyum :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 May 2018 10:17 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:
Hafta sonu nette lansman Türkiye tanıtımı denk geldi... Artistik hareketler yapıyorlar asfalt üzerinde felan... Güldüm ya yiyosa gelde ben seni burda bir araziye sokuyum :D

o yüzden sıfır araba almak istemiyorum: heryerde acımadan kullanabilmeliyim. solaganım: "aracıma bey gibi bakarım eşşek gibi binerim" :kart:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 May 2018 14:09 
Kullanıcı avatarı

işte bu...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 May 2018 11:56 
Kullanıcı avatarı

İsim: haydar
Araç: 2015 Mitsubishi Attrage 1,2 İntense
Kan grubu: Brh+
Türkiye'de gerçekten de sıfır araç almak artık bana da mantıklı gelmiyor. Boş sıfır km araç yerine, ağzına kadar donanımlı, dolu, varsın iki parça sağını solunu sürtmüş ama temiz bir ikinci el çok daha iyidir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2019 01:02 
Kullanıcı avatarı

İsim: Rıfat
Araç: Mitsubishi Eclipse Cross
Meslek: Kimya Müh.
Merhaba. 2 aydır araca sahibim. 2 çeker, düz vites, invite donanım. 4000 km'yi geçti ve performansı her gün biraz daha artıyor. 215/70/16 ebatındaki tekerler bu güce ve bu şasiye yakışmıyor. Orijinal üst donanım ölçüsü olan 225/55/18'e yükseltmek istiyorum. Merak ettiğim konu orijinal ebatın dışına çıkarsam, mesela daha dar yanak olması için 19" jant takarsam yetkili servis aracı garanti dışı bırakır mı?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2019 09:02 
Kullanıcı avatarı

HaniBanaDemiş yazdı:
Merhaba. 2 aydır araca sahibim. 2 çeker, düz vites, invite donanım. 4000 km'yi geçti ve performansı her gün biraz daha artıyor. 215/70/16 ebatındaki tekerler bu güce ve bu şasiye yakışmıyor. Orijinal üst donanım ölçüsü olan 225/55/18'e yükseltmek istiyorum. Merak ettiğim konu orijinal ebatın dışına çıkarsam, mesela daha dar yanak olması için 19" jant takarsam yetkili servis aracı garanti dışı bırakır mı?

Sanmam ama konfordan bayağı ödün verirsiniz

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2019 10:13 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

tilki yazdı:
HaniBanaDemiş yazdı:

Sanmam ama konfordan bayağı ödün verirsiniz

bence de ; Türkiyede performans için 17" jant idealdir. zaten outlander Turbo (evo8 sayılır) orjinal ölçüsü 17" jant: 202 beygir SUV için yeterliyse size de yeter. gerekirse lastikte yanak kalınlığında büyük -küçük ölçü ile ayar yapabilirsiniz.
19 janta geçmek de maliyeti yükseltir: bunu göse almıdığınız belli ama aldığınız abdest kaçırdığınız kurbağalara değer mi onu bilmem.
Tabii 16" janttan 17" ye geçdiğime değmez derseniz 18" yeterli olur.
Neticede kullanma tarzınızı ve gittiğiniz yolları siz daha iyi bilirsiniz. Ben kendi şartlarıma göre yazdım. hayatta öğrendiğim şey; en iyisi yoktur kişiye göre iyi vardır. her merhem her yaraya derman olmuyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2019 13:42 
Kullanıcı avatarı

Haklısınız 19 inç maliyeti yüksek olacak. 18 inç istememin sebebi hem orijinal ebat hem de geyik testine bu ebatla girmiş olması. Süspansiyonların sert olması sebebiyle 19 ile rahat ettirmeyecektir, o yüzden bu seçeneği eledim. 17 inçte de tam uyan tekerler boyu tutturulamıyor. Geriye 18 inçten başka seçenek kalmadı. Zaten üretici ölçüleri de 16 ve 18 inç. Dediğiniz gibi kendi şartlarımda konfordan çok yol tutuşa önem veriyorum. Dunlop Enasave'lerin de pek yol tutuş iddiası yok :)
Peki sizce servisten orijinal jant mı almalıyım yoksa kaliteli üretim yapan oem bir marka da olabilir mi? Lastik olarak da önerebileceğiniz bir marka-model var mıdır?
Şimdiden teşekkür ederim :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2019 14:23 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

HaniBanaDemiş yazdı:
Haklısınız 19 inç maliyeti yüksek olacak. 18 inç istememin sebebi hem orijinal ebat hem de geyik testine bu ebatla girmiş olması. Süspansiyonların sert olması sebebiyle 19 ile rahat ettirmeyecektir, o yüzden bu seçeneği eledim. 17 inçte de tam uyan tekerler boyu tutturulamıyor. Geriye 18 inçten başka seçenek kalmadı. Zaten üretici ölçüleri de 16 ve 18 inç. Dediğiniz gibi kendi şartlarımda konfordan çok yol tutuşa önem veriyorum. Dunlop Enasave'lerin de pek yol tutuş iddiası yok :)
Peki sizce servisten orijinal jant mı almalıyım yoksa kaliteli üretim yapan oem bir marka da olabilir mi? Lastik olarak da önerebileceğiniz bir marka-model var mıdır?
Şimdiden teşekkür ederim :)

Oem tavsiye ederim: ben Outlander için CMS taktım: çoğu markaya orjinal ekipman sağlıyor zaten. jant konusunda Tilki daha ayrıntılı bilgi verir.
Dunlop olarak sadece FM800 alırım. diğer serileri hakkında olumlu yorum duymadım.
performans kullandığınız için şiddetle:Vredestein tavisye ederim! orjinak jant için parayı gözden çıkarttığınıza göre pahalı gelmeyecektir.
daha sonra Yokohama ve Nokian derim. (bunların içinde Nokian f/p lastiktir)
Ucuz f/p olarak da Falken ve Dunlop FM800; ucuz ifadesine takılmayın, ikisi de kalitelidir ancak premium değildir tabi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Nis 2019 14:35 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

vredestein; sportack serisi var sizin ebatta ve performans lastiği zaten.
https://kolayoto.com/vredestein-yaz-225 ... lastikleri
Nokian ZLine serisi performans lastiğidir. Ancak birebir veya yakın ebat yok.
Nokian Zline SUV sizin ebatta yok;
https://www.nokiantyres.com.tr/yaz-last ... zline-suv/
Binek Zline olarak muadil ebatları var;
https://www.nokiantyres.com.tr/yaz-last ... ian-zline/

yokohama performans olarak;
http://www.yokohama.com.tr/lastik-ve-ja ... performans

Not: muadil/ yakın ebat olarak %3 ve altındaki değişimlerde sıkıntı olmaz. değişim yüzdesi için "lastik hesaplama" programları var. mesela;
http://www.yokohama.com.tr/lastik-jant-hesaplama
http://jantsel.com/janthesaplama.html
tabii burada sizin için orjinal ebat 16" olacak ama fabrikasyon kullanılan diğer 18" ebatı da orjinal ebat olarak yazabilirmiyiz bilmiyorum: dış çember aynı ise (ABS vs. açısından) sorun olmaz sanırım. (baktım: dış çemberde 2,69 mm fark/ var,18 " daha dar)
Nokian için: 235/50/18 ebat en uygun görünüyor
yokohama fiyatları da vredestein ile kafa kafaya ve 225/55/18 yok sanırım . bu nedenle yokohama yerine Vrdestein daha cazip

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 04 Nis 2019 01:05 
Kullanıcı avatarı

Cevaplar için teşekkürler. Biraz piyasa ve servis araştırması yapıp burada güncel bilgiyi paylaşacağım.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: