Zaman: 28 Mar 2024 19:25

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2016 12:59 
Kullanıcı avatarı

İsim: zafer
Araç: Carisma
Meslek: Makine Mühendisi
Arkadaşlar merhaba,

otomatik ve büyük konforlu araçları çok seviyorum hafif araçlara bir türlü ısınamıyorum (halbuki ufak tefek biriyimdir))
Şuan Carisma kullanıyorum aracımdan çok çok memnunum. ANCAK km biraz yükseldi. yerine ya daha genç bir carisma alacağım yada alternatifleri araştırıyorum Konu hakkında görüşlerinizi rica edeceğiz.

Anladığım kadarıyla:

Carisma, Mazda626, Toyota Avensis, Honda Accord, Volvo s40-V40, Passat Nissan primera dışında araç yok. var da, jaguar vs gibi uç noktalara gitmeyeceğim.

Bunların arasından parçası kolay bulunan başka araçlar ile uyumlu, güvenli araçlardan otomatik şanzuman ömrü ve yakıta göre sıralama yapmam gerekiyor.

Örneğin Carisma parça konusu sıkıntılı özellikle kaporta parçası zor bulunuyor. servisi diğer markalara göre pahalı ama aracımdan memnunum.

Mazda da da parça sıkıntısı var diye duydum

Volvo sanıyorum carisma ile aynıdır parça konusunda.

diğer araçlardan haberim yok, Toyotolar aralarında en boş olanı.

Şanzuman ömrü ve yakıt benim için önemli çünkü araçların bazıları 2.0 motor.

Mesela Passat içi çok çok hoşuma gidiyor ama yakıt dan korkuyorum LPG de kaç litre yakar internette çok farklı rakamlar var....

Bu araçlardan önerebileceğiniz var mıdır?

Gönlüm mazda ve passat dan yana passat ın içini çok seviyorum ama yakıt yüzünden endişeleniyorum. ve yeni bir carisma tabi ama insan değişiklik olsun diye hevesleniyor...:)

Aracın içi göğüs kısmı, şanzıman ömrü ve yakıt en büyük kıstaslarım, sonrasına yedek parça. 2. eli hiç önemli değil 270bin km ye kadar bineceğim aldığım aracı. sonra üç beş ucuza satarım sıkıntı değil.

Bu araçları kullananlardan yorum alabilir miyiz? İnanının internette binlerce kişi bu yanıtı arıyor

NOT: otomatik vites şarttır çünkü eşim kullanıyor arada.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2016 13:38 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
Listenizde s40 tereddütsüz alınır DSA özelliği olsun.
s40 da parça sorunu yok fiyatları da (çoğu parça aynı olmasına rağmen mesela bosch ABS sensörü) Carismadan/japon grubundan ucuzdur.
Otomatiği de sağlamdır. hem ben kullandım (şu an abim Antalyada kullanıyor yani araç 10 yıldır bizde, ikinci sahibiyiz) hemde bulunduğum yerde arkadaşımda var. 330bin km. de iken ucuz diye aldı. daha önce hor kullanılmasına rağmen pek sorun çıkarmadı. geçenlerde motor açtırdı (titiz biri) temiz çıktı, sekman bile yapılmadı ustalar bile şaşırdı motorun sağlamlığını görünce (muhtemelen araç 350bin km.ye dayanmıştır)
ses sistemi de çok iyidir. volvo için özel üretim Alpine
yukarıdaki bilgiler 2004 ve öncesi s40 içindir. bizdeki 2004 classic 1.6 manuel. (motor performansı zayıf gelebilir) sizin alacağınız 1.8 otomatik olacaktır muhtemelen. 1.8 lerin bir kısmı da zaten Mitsubishi motor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2016 14:00 
Kullanıcı avatarı

İsim: zafer
Araç: Carisma
Meslek: Makine Mühendisi
peki vlvonun T modelleri mi yoksa atmosferik mi tercihtir? hiç turbolu araç kullanmadım internetteki arızalaı endişelendiriyor ve yakıt tabi) Volvo kahramanımdır o ayrı belki çok estetik değil ama severim yine de. teşekküürler otokent de bulup içine oturmaya çalışacağım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2016 16:48 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Araç: Outlander 2.4
Meslek: memur
Kan grubu: A+
T modellerinin kronik arızası yoktur en azından Turbo açısından. ben 99 C70 de kullandım T5. sürüş keyfinizi bilmem ama kısa mesafe performans açısından s40 T4 öneririm. uzun yolda tabiki T5 yada T6. motorların turbosu mitsubishi olup sorunsuzdur. 1999,2000 ve 2001 modellerinde magneti marelli ETM kroniktir onun dışında sorunsuzdur. Bir de Otomatikler açısından Otomatik arıza ihtimali vardır.
aslında size 2002 ve üstü s60 iyi gider ancak, sorunsuz otomatikler 2005 model ve üstü, bu nedenle biraz pahalıya kaçar.
yakıt olayı T serisinde uzun yolda asla üzmez atmosferik 1.6 motor gibidir. şehir içinde 1.6 motordan biraz fazla yakar ama sakin kullanarak dengeleyebilirsiniz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: