Zaman: 28 Mar 2024 11:26

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2016 21:34 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim Vural
Araç: Outlander 2011>Renault Fluence ZE
Meslek: Aile Hekimi
Kan grubu: B +
Sayın Adriclarna, bunları eklememin sizinle, diğer arkadaşla veya forumdaki başka bir arkadaşla hiçbir alakası yoktur. Cruise Control'ün son yazdığınız mesajdan sonra eklenmesi tamamen tevafuk olmuştur. Denk geldi yalnızca. Lütfen yanlış anlamayın. :)
Amacım, forumdaki arkadaşlara yardımcı olmak. Daha doğrusu hepimizin amacı bu zaten.
Yeni özellikler buldukça ekleyeceğim inşaallah.
Tüm arkadaşlara kolay gelsin.

''Elbette güçlükle beraber şüphesiz bir kolaylık vardır.Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır.Öyleyse, bir işten boşalınca ötekine başla(yıp yorul). Ve ümit edeceğini yalnız Rabbinden iste.'' (İnşirah Suresi 5-8)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2016 22:03 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
@vural2005 sen üstüne alınmışsın dostum. Benim sözüm sana değil. Senin çalışmalarını takdirle karşılıyorum ve seni gerçekten tebrik ediyorum. Elindeki aletin her noktasını kurcalayıp tüm detaylarıyla burada anlatman da ayrıca takdir ötesi bir durum. Emeğine sağlık gerçekten.

@eraysgt kardeşimize yazıyorum. Her türlü bilgiye sahip olup yazın takacak olana. @eraysgt bütün bilgileri paylaşmanı bekliyorum. @vural2005in paylaştığı bilgiler 1.8 veya 2.0 araçlar için. 1.6 ve 1.5 lerde işe yaramaz ben peşinen söyleyeyim.

@yokartik isimli arkadaşa da sesleniyorum. Hani şu eraysgt isimli arkadaşın mesajının altına NOKTA yazmıştın. Senden de bekliyorum bütün bilgileri. NOKTA yazabildiğine göre elindeki 1.8 gri araçla ilgili muhtemel çok daha fazla bilgiye sahipsin ve paylaşmadığından şüpheleniyorum. Paylaşımcı olalım.

Ancak yine de @vural2005 kardeşim, buu arada cc ile ilgili verdiğin linklerle ilgili olarak;

https://www.drive2.ru/c/2311994/
linkinde en altta rusca bir uyarı mesajı var. Türkçeye çevirirsen diyor ku 1.5 araçlarda CC olmazzz.

https://www.drive2.ru/l/7881977/
linkindeki Eddie116 'nın aracı zaten 1.8 ki TR de CC olmayan 1.8 yok.

http://faq.lancer-club.ru/%D0%A3%D1%81% ... X_1.8,_2.0
Linkinde de en üstte kocaman yazmış zaten
Setting the cruise control on the Lancer X 1.8, 2.0a
Yani 1.8 ve 2.0 araçlar için diye.

Orjinal ETACS üzerinde uygulama yapmayı başarmış sadece IBA OTOMOTİV var. Başkası da yok.

.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2016 10:40 
Kullanıcı avatarı

İsim: İbrahim Vural
Araç: Outlander 2011>Renault Fluence ZE
Meslek: Aile Hekimi
Kan grubu: B +
vural2005 yazdı:
Adriclarna yazdı:
@vural2005 sen üstüne alınmışsın dostum. Benim sözüm sana değil. Senin çalışmalarını takdirle karşılıyorum ve seni gerçekten tebrik ediyorum. Elindeki aletin her noktasını kurcalayıp tüm detaylarıyla burada anlatman da ayrıca takdir ötesi bir durum. Emeğine sağlık gerçekten.

@eraysgt kardeşimize yazıyorum. Her türlü bilgiye sahip olup yazın takacak olana. @eraysgt bütün bilgileri paylaşmanı bekliyorum. @vural2005in paylaştığı bilgiler 1.8 veya 2.0 araçlar için. 1.6 ve 1.5 lerde işe yaramaz ben peşinen söyleyeyim.

@yokartik isimli arkadaşa da sesleniyorum. Hani şu eraysgt isimli arkadaşın mesajının altına NOKTA yazmıştın. Senden de bekliyorum bütün bilgileri. NOKTA yazabildiğine göre elindeki 1.8 gri araçla ilgili muhtemel çok daha fazla bilgiye sahipsin ve paylaşmadığından şüpheleniyorum. Paylaşımcı olalım.

Ancak yine de @vural2005 kardeşim, buu arada cc ile ilgili verdiğin linklerle ilgili olarak;

https://www.drive2.ru/c/2311994/
linkinde en altta rusca bir uyarı mesajı var. Türkçeye çevirirsen diyor ku 1.5 araçlarda CC olmazzz.

https://www.drive2.ru/l/7881977/
linkindeki Eddie116 'nın aracı zaten 1.8 ki TR de CC olmayan 1.8 yok.

http://faq.lancer-club.ru/%D0%A3%D1%81% ... X_1.8,_2.0
Linkinde de en üstte kocaman yazmış zaten
Setting the cruise control on the Lancer X 1.8, 2.0a
Yani 1.8 ve 2.0 araçlar için diye.

Orjinal ETACS üzerinde uygulama yapmayı başarmış sadece IBA OTOMOTİV var. Başkası da yok.

.

Ben zaten üzerime alınmadım. :)
Böyle anlaşılmaması için mesaj yazdım zaten.
Sizin yazdıklarınızın diğer arkadaşla ilgili olduğunu zaten biliyordum. Demek istediğim şu: Ben zaten mümkün oldukça ve öğrendikçeyeni bilgiler ekliyorum. Cc yi eklememin sizin mesajdan sonrasına denk gelmesi size cevapmış gibi görünebilir ama size cevap değil. Normal seyrinde yazdım :)
Yine de öyle anlaşılmasına sebep vermişsem kusura bakmayın :) :vauv:

1.5 ile ilgili olarak da, 1.5'lerde olacak diye bir iddiam zaten yok. İlk mesajda başlığın hemen altındaki paragrafta zaten bunun mümkün olmadığını yazmıştım.
(Lancer 1.5 lerde sanırım ECU desteklemiyor. Bu yüzden bu araçlarda ECU'yu değiştirmek/yazılım yüklemek gerekiyormuş) şeklinde...

İlk linkteki aşağıda yer alan uyarıyı ingilizceye çevirince şu sonuç çıkıyor:
"Cruise control is maintained on all the vehicle models, except the Lancer X, equipped with an engine of 1.5 (needed replacing and / or flashing the ECU of the engine). "

Yani: " Cruise control, 1.5 motorlu Lancer X (ecunun değişmesi veya flaşlanması gerekiyor) haricindeki diğer araçlarda teyid edilmiştir/denenmiştir/sağlanmıştır."
Bu da demek oluyor ki 1.6 larda olur. tabi deneyip görmek gerekiyor. :)

Ayrıca bu linkte de 1.6 lara denenmiş:
http://faq.lancerx.ru/index.php/%D0%A3%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0_%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B8%D0%B7-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D1%8F

Ve ilk açıklamada şu yazıyor:
"Cruise control, sanzıman ve model yılından bağımsız olarak tüm lancer X'lara olur. 1. motorlar hariç."

Bu arada , İba otomotiv- Alparslan usta'nın emeği de takdire şayan. Gerçekten de kimsenin başaramadığını başarmıştı ve çalışmaları hala devam ediyor bildiğim kadarıyla. Kendisi 1.8 motorlu araçlara turbo takmak ile ilgileniyor. Vallahi helal olsun. :vauv:

Yardımcı olabildiysem ne mutlu...
Tekrardan herkese kolay gelsin. İyi günler.

''Elbette güçlükle beraber şüphesiz bir kolaylık vardır.Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır.Öyleyse, bir işten boşalınca ötekine başla(yıp yorul). Ve ümit edeceğini yalnız Rabbinden iste.'' (İnşirah Suresi 5-8)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Mar 2016 22:35 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: Arcan ARICAN
Araç: Lancer 1.6 ADRICLARN MT SR Evo X Bodykit
Meslek: Otelcilik
Kan grubu: 0Rh+
Alpaslan Bey'in neler yaptığını emin ol ondan daha iyi bilirim :) Daha başarıp da duyurulmamış henüz test aşamasında olan birçok şey de var. 1.8 Turbo o işlerin yalında kolay iş.

Ben yine de söyleyeyim 1.6 Lancer'a orjinal etacs ve ecuda değişiklik yapmadan cc yapabilmiş tek yer dünyada IBA Otomotivdir.
Birisi aksini iddia etmekten de öteye gidip cc takmayı başarana kadar :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2018 20:26 
Kullanıcı avatarı

İsim: HARUN CENGİZ
Araç: MİTSUBİSHİ LANCER
Meslek: Öğrenci
Merhaba konuyu biraz hortlatmak istiyorum. Böyle şeyleri araştırmayı ve yapmayı çok seviyorum. Bunu araştıran arkadaş nereden araştırdı acaba ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2018 08:05 
Kullanıcı avatarı

İsim: talha
Araç: Outlander 2.4
Meslek: Memur
Özellik açtırma şehrinizdeki mitsucularla yaptırabilirsiniz. Konya'da mitsubishi team arkadaşlar sözleşip buluşup açım yapıyorlar. Servisden paket alıp.
evo x alarm, kapılar açınca parkların yanması, follow me , otomatik kapı kilit, kumanda cam açma, hız alarm, kumandayı unutma alarmı, geri vites alarmı gibi özellikler açılıyor. 40 TL'ye açıyorlar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2018 11:06 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Meslek: memur
Kan grubu: A+
tilki yazdı:
Özellik açtırma şehrinizdeki mitsucularla yaptırabilirsiniz. Konya'da mitsubishi team arkadaşlar sözleşip buluşup açım yapıyorlar. Servisden paket alıp.
evo x alarm, kapılar açınca parkların yanması, follow me , otomatik kapı kilit, kumanda cam açma, hız alarm, kumandayı unutma alarmı, geri vites alarmı gibi özellikler açılıyor. 40 TL'ye açıyorlar.

Bizim 2.4 ler için de geçerli mi?
araca Ledleri takınca farkettim önceden varmıydı ledlerin özelliğimi yoksa bişeyler kurcalarken mod ayarı mı değişti bilmiyorum ama artık aracı stop edince farlar açık ise kapanıyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2018 14:11 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
tilki yazdı:

araca Ledleri takınca farkettim önceden varmıydı ledlerin özelliğimi yoksa bişeyler kurcalarken mod ayarı mı değişti bilmiyorum ama artık aracı stop edince farlar açık ise kapanıyor.

yok abi bizim bir üst kasadan başlıyormuş ek özellik açma

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2018 14:12 
Kullanıcı avatarı

av.ilhami yazdı:
tilki yazdı:

araç stop edip anahtarı çekince far açık ise kapatıyor ama parklarda sanırım sesli ikaz veriyor yada sislerde bilemedim şimdi, arabam yanımda olmayınca :cry:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2018 01:17 
Moderatör
Kullanıcı avatarı

İsim: ilhami
Meslek: memur
Kan grubu: A+
parklarda ikaz var sönme yok.
99volvoda kendin ayarlayabilyordun: farları düğmesinden açmadan motor çalışınca otomatik yanmayı vs.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2018 20:28 
Kullanıcı avatarı

İsim: samet
Araç: mitsubishi lancer
Meslek: ön muhasebe
tilki yazdı:

Konya da nerede yaptırabilirim

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 51 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: